Jump to content

Haier W910


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πας συσκευη μετα system k εκει 8α το βρεις to build.prop ειναι σαν εγγραφο..θα το ανοιξεις κ 8α το επεξεργαστεις..8α αλαξεις την εντολη persist.audio.handset.mic=digital σε analog mono to digital 8α αλλαξεις τπτ αλλο κ μετα reboot αλλιως καντω με τον root explorer αμα δεν μπορεις με τον es file

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

 

Ο.κ φιλε το βρηκα αλλα να σε ρωτησω πως το ξερεις οτι διορθωνετε ετσι το προβλημα του οτι την μια με ακουνε και την αλλη οχι,σε ευχαριστω και μην παρεξηγηθεις για αυτο που ρωταω αλλα με κανει εντυπωση το πως το γνωριζεις,δηλ. ειχες και εσυ το ιδιο προβλημα με την συσκευη και το ελυσες ετσι,ποιος σου το ειπε?

(δηλ. ανοιγω με τον ES το build.prop και σβηνω το digital και ξαναγραφω στην θεση του analog και τελειωσα?)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Καντο πρώτα να δεις αν θα δουλέψει και μετά το συζητάτε...

 

(Να είσαι προσεχτικός ότι δεν θα πειράξεις τίποτε άλλο γιατί ενδέχεται μετά η συσκευή σου να μη μπουτάρει)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μετα απο καποιο καιρο που εχει να συζητηθει το θεμα ρομ και επειδη μαλλον παραλαμβανω μεσα στην εβδομαδα ποια ρομ προτεινετε;; υπαρχει καπου η στοκ για backup??

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

μετα απο καποιο καιρο που εχει να συζητηθει το θεμα ρομ και επειδη μαλλον παραλαμβανω μεσα στην εβδομαδα ποια ρομ προτεινετε;; υπαρχει καπου η στοκ για backup??

 

Φιλε δεν ξερω εγω εχω την 4.1.2 JB multilanguage build 38168_by_elbuit μετα την κινεζο-αγγλικη 4.0.4 που φωρουσε το τηλ. απο μαμα,η 4.1.2 λες και ειναι με στεροιδη,ειναι σφεντονα και ανετα τρεχει στα ισια κατι samsung galaxyS3(γι'αυτο λεω οτι τρωει αβερτα μπαταρια!) αλλα απο μπαταρια μια μερα αν δεν το πολυπειραζεις το τηλ!

Τωρα εβγαλε μια καινουργια 4.1.2 ενας Τσεχος και λεω να την δοκιμασω. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2394696&page=16

 

 

(Και παλι λιγη βοηθεια αν γινετε παιδια,πως την περναω αν θελω να ξαναβαλω την στοκ ρομ ?

Δηλ. εγω πριν βαλω την 4.1.2 εκανα ενα backup της 4.0.4 και μου εμφανισε στην καρτα sd τρεις φακελους,εναν clockworkmod,εναν .android_secure και εναν που λεει LOST.DIR,αυτους τους φακελους του αποθηκευσα στον υπολογιστη μου,αν θελω να ξαναπερασω την μαμα 4.0.4 ποια διαδικασια ακολουθω?)

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ξερω εγω εχω την 4.1.2 JB multilanguage build 38168_by_elbuit μετα την κινεζο-αγγλικη 4.0.4 που φωρουσε το τηλ. απο μαμα,η 4.1.2 λες και ειναι με στεροιδη,ειναι σφεντονα και ανετα τρεχει στα ισια κατι samsung galaxyS3(γι'αυτο λεω οτι τρωει αβερτα μπαταρια!) αλλα απο μπαταρια μια μερα αν δεν το πολυπειραζεις το τηλ!

Τωρα εβγαλε μια καινουργια 4.1.2 ενας Τσεχος και λεω να την δοκιμασω. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2394696&page=16

 

 

(Και παλι λιγη βοηθεια αν γινετε παιδια,πως την περναω αν θελω να ξαναβαλω την στοκ ρομ ?

Δηλ. εγω πριν βαλω την 4.1.2 εκανα ενα backup της 4.0.4 και μου εμφανισε στην καρτα sd τρεις φακελους,εναν clockworkmod,εναν .android_secure και εναν που λεει LOST.DIR,αυτους τους φακελους του αποθηκευσα στον υπολογιστη μου,αν θελω να ξαναπερασω την μαμα 4.0.4 ποια διαδικασια ακολουθω?)

 

αν μπορείς δώσε μου ένα λινκ να την κατεβάσω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

@Valsam διάβαζα το νήμα της rom στο needrom..στα σχόλια ένα παιδί είχε το ίδιο θέμα με σένα και έκανε αυτό που σου έστειλα και λύθηκε το πρόβλημα..Και στο needrom έχουν δυο jellybeabean ρομ και η μια παίρνει συνέχεια αναβαθμίσεις ..εκει θα βρεις και την stock rom 4.0.4 που είχε το κινητό σου..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς δώσε μου ένα λινκ να την κατεβάσω.

 

Θα σου συνιστούσα να δοκιμάσεις την μαμα 4.0.4 ρομ που θα ερθει με την συσκευη σου , δεν ειναι ολες ιδιες , και μπορει να σου αρεσει οπως και εμενα , αλώστε μην περιμενεις να γινει ταχυτερη η συσκευη σου διχως να καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια , απλη λογικη ειναι . Και αν θελεις να αναβαθμισεις περιμενε να βγαλουν μια ρομ που θα ακους καλα λογια απο ολους , κατι που δεν ακουγεται με την 4.1 , ναι ειναι γρήγορη αλλα εχει και αρκετα προβληματα οπως καταναλωση μπαταριας αν και μπηκανε μερικα fix, mic και αλλα που διαβαζω . Περιμενω να βγει Cyanogen rom και θα την βαλω μονο αν δω πως δεν εχει θεματα.

Μπορειτε να αρχισετε τα παρακαλια απο εδω μπας και γινει το θαυμα http://forum.cyanogenmod.com/topic/74822-haier-hw-w910/

 

Η οθονη μου τρωει 33% σε πληρης φωτεινοτητα και αμα το "λιωνω" μου κραταει γυρο στις 8 ωρες που ειναι αρκετα καλα σε σχεση με αλλες αναφορες εδω μεσα , ηρθε με μαμα ρομ αλλα χωρις το αππ 360 και η version ειναι

BaseBand : SWEP_GDETB1A_V02.024.01.G_05

KERNEL : 3.0.8-perl cmbuild@qthbuildpc-33#1 SMP PREEMPT Thu Jan 17 05:59:20 cst 2013

Build No. : 35311

Software : HW-W910-H01-S001-WW1

Hardware : H01

 

@Valsam To mic ειναι ρυθμισμένο να πιάνει την φωνη οταν μιλας κοντα στο μικροφωνο της συσκευης , και ειναι λογικο και οχι σφαλμα, για να μην ακουει ο συνομιλητής σου τους ηχους γυρο σου , η αλήθεια ειναι πως το εχουν παρακάνει λιγο και ειναι θεμα ρυθμισεων του digital αλλα το γρηγοροτερο fix ειναι να κανεις αυτο που σου προτεινε ο φιλος παραπανω , το γυρνας σε analog δηλαδη. Παρεμπιπτοντως στην δικια μου μαμα ρομ δεν εχω τετοιο θεμα .

Edited by loukasd
Link to comment
Share on other sites

@loukasd αυτήν ακριβώς έχω και εγώ stock rom που τελειώνει σε G_05 και υπάρχει πάλι stock που τελειώνει σε G_03..η δικιά μας είναι αναβαθμισμενη λογικά γιαυτό και δεν έχει αυτό το app..το αφαιρεσαν..πάντως είναι πολύ καλή η stock rom και άμα την αλλάξω θα το κάνω επειδή την έχω τρέλα να πειράζω λογισμικα..αν και πολλές φορές πάμε για το καλύτερο και πέφτουμε στο χειρότερο π.χ. Πάμε για ένα θετικό και συναντάμε περισσότερα αρνητικά

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

@Valsam διάβαζα το νήμα της rom στο needrom..στα σχόλια ένα παιδί είχε το ίδιο θέμα με σένα και έκανε αυτό που σου έστειλα και λύθηκε το πρόβλημα..Και στο needrom έχουν δυο jellybeabean ρομ και η μια παίρνει συνέχεια αναβαθμίσεις ..εκει θα βρεις και την stock rom 4.0.4 που είχε το κινητό σου..

Φιλε thanks αλλα πως να την φλασαρω δεν ξερω,με την αλλη την 4.1.2 εβαλα το ζιπ στην καρτα και πατησα install from zip και τελειωσα,αυτη δεν ειναι ομως σε zip!

Βαζω τους 3 φακελους στην καρτα sd και παταω τι,κανω wipes τι?

 

αν μπορείς δώσε μου ένα λινκ να την κατεβάσω.

 

Στην σελιδα που εβαλα πιο επανω του xda βρηκα αυτο εδω που εχει την ρομ https://docs.google.com/uc?id=0B1sK6kF3ugoFUkxpTGdKYTBtTVU&export=download

Ψηνομαι τρελα να την δοκιμασω γιατι λεει οτι εχει πολυ καλυτερη διαρκεια μπαταριας λογο αυτου το Universal ODEX script (δεν ξερω ακριβος τι ρολο βαραει αλλα απόσα καταλαβαινω λεει οτι το μπουταρισμα και οι εφαρμογες με αυτο ανοιγουν ταχυτερα και εχει μακραν καλυτερη διαρκεια μπαταριας!)https://www.xda-developers.com/android/odex-your-rom-directly-from-the-device/

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Την 4.0.4 την περνάς μέσο backup restore αφού δεν είναι σε Zip..αλλά μόλις δοκίμασα να την κατεβάσω και βλέπω πως είναι σε zip δηλαδή κάνεις install wipe και τα σχετικά όπως στην 4.1.2 Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Την 4.0.4 την περνάς μέσο backup restore αφού δεν είναι σε Zip..αλλά μόλις δοκίμασα να την κατεβάσω και βλέπω πως είναι σε zip δηλαδή κάνεις install wipe και τα σχετικά όπως στην 4.1.2

Που την βρηκες σε zip φιλε?

Εγω την εχω στους τρεις φακελους απο το backup που ειχα κανει μεσο του clockwork!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστούσα να δοκιμάσεις την μαμα 4.0.4 ρομ που θα ερθει με την συσκευη σου , δεν ειναι ολες ιδιες , και μπορει να σου αρεσει οπως και εμενα , αλώστε μην περιμενεις να γινει ταχυτερη η συσκευη σου διχως να καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια , απλη λογικη ειναι . Και αν θελεις να αναβαθμισεις περιμενε να βγαλουν μια ρομ που θα ακους καλα λογια απο ολους , κατι που δεν ακουγεται με την 4.1 , ναι ειναι γρήγορη αλλα εχει και αρκετα προβληματα οπως καταναλωση μπαταριας αν και μπηκανε μερικα fix, mic και αλλα που διαβαζω . Περιμενω να βγει Cyanogen rom και θα την βαλω μονο αν δω πως δεν εχει θεματα.

Μπορειτε να αρχισετε τα παρακαλια απο εδω μπας και γινει το θαυμα http://forum.cyanogenmod.com/topic/74822-haier-hw-w910/

 

Η οθονη μου τρωει 33% σε πληρης φωτεινοτητα και αμα το "λιωνω" μου κραταει γυρο στις 8 ωρες που ειναι αρκετα καλα σε σχεση με αλλες αναφορες εδω μεσα , ηρθε με μαμα ρομ αλλα χωρις το αππ 360 και η version ειναι

BaseBand : SWEP_GDETB1A_V02.024.01.G_05

KERNEL : 3.0.8-perl cmbuild@qthbuildpc-33#1 SMP PREEMPT Thu Jan 17 05:59:20 cst 2013

Build No. : 35311

Software : HW-W910-H01-S001-WW1

Hardware : H01

 

@Valsam To mic ειναι ρυθμισμένο να πιάνει την φωνη οταν μιλας κοντα στο μικροφωνο της συσκευης , και ειναι λογικο και οχι σφαλμα, για να μην ακουει ο συνομιλητής σου τους ηχους γυρο σου , η αλήθεια ειναι πως το εχουν παρακάνει λιγο και ειναι θεμα ρυθμισεων του digital αλλα το γρηγοροτερο fix ειναι να κανεις αυτο που σου προτεινε ο φιλος παραπανω , το γυρνας σε analog δηλαδη. Παρεμπιπτοντως στην δικια μου μαμα ρομ δεν εχω τετοιο θεμα .

 

επειδη το τηλεφωνο μαλλον δεν θα μεινει σε μενα εγω θελω μια ρομ που να δουλευουν ολα αψογα... ειναι η στοκ αυτη;; καλα αν βγει η cyanogenmod θα πεσει το φλασαρισμα της αρκουδας...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

@valsam στο needrom την βρήκα

 

Έβαλα την Rom που πρότεινε ο valsam από xda σήμερα και μπορώ να πω ότι είναι πάρα πολύ καλή.. Μου κράτησε κοντά στις 4 ώρες οθόνη ανοιχτή..

 

Και αποδείξεις για τους δύσπιστους :p[ATTACH]38371[/ATTACH]

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

πας συσκευη μετα system και εκει θα το βρεις τo build.prop ειναι σαν εγγραφο..θα το ανοιξεις και θα το επεξεργαστεις..θα αλλαξεις την εντολη persist.audio.handset.mic=digital σε analog μονο το digital θα αλλαξεις τιποτα αλλο και μετα reboot αλλιως καντο με τον root explorer αμα δεν μπορεις με τον es file..

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

To εκανα (εγραψα analog αντι για digital)και με ΕS και με το root explorer και οταν παταω να αποθηκευτουν οι αλλαγες μου βγαζουν και τα 2 explorer οτι δεν ηταν δυνατον να αποθηκευθουν οι αλλαγες!

Link to comment
Share on other sites

Με root explorer πρέπει να το αλλάξεις από r/w σε r/o για να γίνει αποθήκευσή.. Περνά την Rom από xda που πρότεινες ο ίδιος.. Είναι πολύ σταθερή γρήγορη και έχει και καλή αυτονομία.. Έχει και ράδιο και με ακούνε και ακούω στις κλήσεις μια χαρά.. Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Καμια φωτογραφια απο την καμερα? Να δουμε και τι ποιτητα παιζει...

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Με root explorer πρέπει να το αλλάξεις από r/w σε r/o για να γίνει αποθήκευσή.. Περνά την Rom από xda που πρότεινες ο ίδιος.. Είναι πολύ σταθερή γρήγορη και έχει και καλή αυτονομία.. Έχει και ράδιο και με ακούνε και ακούω στις κλήσεις μια χαρά..

 

Aυτο θα κανω σημερα και'γω,θα περασω την ρομ.

Απλα εχω βαλει πολυ εφαρμογη στο τηλ. και βαριεμαι ξανα-μανα να τις ξαναπερασω.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο θα κανω σημερα και'γω,θα περασω την ρομ.

Απλα εχω βαλει πολυ εφαρμογη στο τηλ. και βαριεμαι ξανα-μανα να τις ξαναπερασω.

 

cyanogenmod δεν είναι αυτή;; ποια έκδοση;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

@valsam

εκεί κόλλησες; εδώ έχεις βάλει πέντε φορες την ίδια rom .. :p βάλε το titanium backup και θα είσαι έτοιμος με τις εφαρμογές και τα δεδομενα τους ,σαν να είχες την προηγουμενη rom θα εισαι ..

@al3x1k0

4.1.2 ειναι

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

@valsam

εκεί κόλλησες; εδώ έχεις βάλει πέντε φορες την ίδια rom .. :p βάλε το titanium backup και θα είσαι έτοιμος με τις εφαρμογές και τα δεδομενα τους ,σαν να είχες την προηγουμενη rom θα εισαι ..

@al3x1k0

4.1.2 ειναι

 

έχουμε κάπου την στοκ ρομ;; εγώ αύριο ή μεθαύριο παραλαμβάνω και θέλω να ξέρω που μπορώ να την βρω ή πως να την κάνω backup.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

@valsam

εκεί κόλλησες; εδώ έχεις βάλει πέντε φορες την ίδια rom .. :p βάλε το titanium backup και θα είσαι έτοιμος με τις εφαρμογές και τα δεδομενα τους ,σαν να είχες την προηγουμενη rom θα εισαι ..

@al3x1k0

4.1.2 ειναι

Tην εβαλα φιλε τσατ-μπαμ μολις εγραψα το πιο πανω ποστ,μιλαμε πιο σφεντονα απο την σφεντονα η ρομ ,antutu 16,940!

Aυτο το gravity box και το xposed τα πειραζουμε καθολου,ενοω τι ακριβος κανουν ?

Link to comment
Share on other sites

Με το gravity box π.χ.μπορείς να βάλεις Unicode κάι να γράφεις με160 χαρακτήρες στα μηνύματα ,μπορείς να βάλεις ποσοστο στην μπαταρία και αλλά πολλά tweaks.. για μένα είναι χρήσιμα εργαλεία κάι τα δύο.. Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Tην εβαλα φιλε τσατ-μπαμ μολις εγραψα το πιο πανω ποστ,μιλαμε πιο σφεντονα απο την σφεντονα η ρομ ,antutu 16,940!

Aυτο το gravity box και το xposed τα πειραζουμε καθολου,ενοω τι ακριβος κανουν ?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ και θα καταλάβεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμια φωτογραφια απο την καμερα? Να δουμε και τι ποιτητα παιζει...
μια με φως και η αλλη στα σκοταδια Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...