Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Καταρχήν έχω και εγώ πρόβλημα με την χρήση Bluetooth και 3G ( το τηλέφωνο μπαίνει σε flight mode και ζητάει συνέχεια pin). Δοκίμασα διάφορα όπως και κάρτες από διαφορετικές εταιρείς (Cosmote - Vodafon - Wind) και δεν είδα καμμία διαφορά, το μόνο που είχε αποτέλεσμα είναι να γυρίσω το δίκτυο μόνο σε GSM και τότε και μόνο τότε λειτουργεί το Bluetooth!!! :blink:

Το κινητό το έχω λίγες μέρες και πρόσφατα προσπάθησα να τραβήξω Video. H αναπαραγωγή είναι απαράδεκτη, κολάει και η εικόνα και ο ήχος, η οθόνη "τραβάει - παραμορφώνει" και γεμίζει pixel μέχρι να παγώσει τελείως!!! Το βίντεο αποθηκεύτηκε στην Built In memory. Ενώ η Sd μου είναι Toshiba 32GB CLASS 10. Σημειώνω ότι η κάμερα στην θέση Foto βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες, το πρόβλημα είναι στην αναπαραγωγή των βίντεο που τραβάω, κάποια που έχω κατεβασμένα παίζουν μιά χαρά με VLC όμως. Υπάρχει κάποια πρόταση, σε περίπτωση που υπάρχει απορία το κινητό φοράει την παρακάτω ρομ P780_ROW_S116_130828

Υπάρχει περίπτωση με κάποια αναβάθμιση να δουλέψουν όλα καλύτερα. Εαν ναι, ποια ρομ προτείνετε και τέλος επειδή δεν έχω "ξαναπειράξει" κινητό πιστεύεται ότι για τον απλό χρήστη είναι κάτι που μπορεί να το κάνει μόνος του ή θα ψάχνομαι και θα χάσω και τα αρχεία μου!!!!

Ευχαριστώ και συγνώμμη εαν αναφέρω πράγματα που έχουν ήδη απαντηθεί αλλά η αναζήτηση για πρόβλημα video δεν μου έβγαλε κάτι σχετικό.

Καλές γιορτές σε όλους.

Υ.Γ. αγαπητέ και πολύπειρε aloialone μπορείς να βοηθήσεις:D

 

Αυτο το τελευταιο ηταν ολα τα λεφτα.χααχαχχα Πλεον τα πιο πολλα παιδια εχουν γνωσεις πανω σε αυτα που ρωτας οπως ο vortex o lazaros και αλλοι(συγνωμη αν ξεχναω καποιους).

Τεσπα στο θεμα μας.

Μια ειναι η λυση σου.Αλλαξε ρομ.

Διαβασε αναποδα το θεμα οπως λεω σε ολους.Απο το τελος προς την αρχη.Αν θες Ελληνικα μπορεις να βαλεις την S125 απο needrom(εχει μεσα την ρομ και το flashtool αλλα δεν σου δινω λινκ-τιμωρία αφου το εχουμε βαλει στο θεμα)γιατι πρεπει να ψαξεις αφου εισαι και νεος.Ειδες ομως σου εδωσα το site.

Επισης μπορεις να βαλεις και την ρομ στο ποστ 1072 που ειναι παρα πολυ καλη και εχει και αυτη Ελληνικα. Απλα μετα πρεπει να περασεις εξτρα την καμερα το ρολοι και το ημερολογιο.(Ευκολα πραγματα αν ασχοληθεις και λιγο)

Πιστευω οτι με οσα εχουμε πει και γραψει εδω ειναι πλεον πολυ ευκολο να κανεις πραγματα με το κινητο. Οπως εχουμε ξανα γραψει το κινητο αυτο ευτυχως για εμας δεν χαλαει με τιποτα.Οποτε παρε ενα backup τα αρχεια σου και τις φωτογραφιες η οτι αλλο εχεις και ξεκινα την δουλεια!!!

Οτι θες εδω ειμαστε ολα τα παιδια να σε βοηθησουμε.Αρκει να δουμε προσπαθεια!!

Καλες γιορτες με υγεια να εχεις.

Οτι αλλο θες μας λες!!

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους

 

υπαρχή κάνα ελληνικό βίντεο που να παρουσιάζει το τηλέφωνο?

 

Χρόνια Πολλά.

Ψάξε λίγο και στις πρώτες σελίδες.Νομίζω έχει και άλλο.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Έχω παραγγείλει το κινητό απο minideal στις 3/12 και ακόμη τίποτα. Στο sing post μου γράφει τα εξής

Posting Date Status Date Status Description

07-12-2013 07-12-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

Περίπου πόσες μέρες κάνει? Και ρωτάω το εξής γιατί έχω ξαναπαραγγείλει απο minideal και μέσα σε 15 μέρες μου ήρθε το άλλο κινητό. Έχει παραγγείλει τελευταία κάποιος? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον φταίει που ειναι μέρες εορτών και αυξημένη κίνηση.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Έχω παραγγείλει το κινητό απο minideal στις 3/12 και ακόμη τίποτα. Στο sing post μου γράφει τα εξής

Posting Date Status Date Status Description

07-12-2013 07-12-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

Περίπου πόσες μέρες κάνει? Και ρωτάω το εξής γιατί έχω ξαναπαραγγείλει απο minideal και μέσα σε 15 μέρες μου ήρθε το άλλο κινητό. Έχει παραγγείλει τελευταία κάποιος? Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Έχω παραγγείλει το κινητό από minideal στις 3/12 και ακόμη τίποτα. Στο sing post μου γράφει τα εξής

Posting Date Status Date Status Description

07-12-2013 07-12-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

Περίπου πόσες μέρες κάνει? Και ρωτάω το εξής γιατί έχω ξαναπαραγγείλει από minideal και μέσα σε 15 μέρες μου ήρθε το άλλο κινητό. Έχει παραγγείλει τελευταία κάποιος? Ευχαριστώ

 

Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο θέμα.Παρήγγειλα το κινητό από minideal στις 3/12 και ακόμη δεν το έχω παραλάβει.Κι εμένα στο singpost αλλά και στα ΕΛΤΑ μου έγραφε μέχρι χτές Despatched to overseas (Country code: GR) στις 07-12-2013.Σήμερα μου βγάζει ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ ελπίζω να το παραλάβω σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο θέμα.Παρήγγειλα το κινητό από minideal στις 3/12 και ακόμη δεν το έχω παραλάβει.Κι εμένα στο singpost αλλά και στα ΕΛΤΑ μου έγραφε μέχρι χτές Despatched to overseas (Country code: GR) στις 07-12-2013.Σήμερα μου βγάζει ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ ελπίζω να το παραλάβω σύντομα.

 

Για να δεις που βολτάρει το πακέτο σου στην Ελλάδα:

http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει κολλησει να αγορασω κινητο Lenovo και τις τελευταιες μερες ειμαι στην αναζητηση... Μου αρεσει να εχει και design το κινητο, οποτε κοιτουσα τη σειρα s. Θελω 5ιτσο οποτε το s820 απορριπτεται... Το s920 μου αρεσει πολυ, αλλα φοβαμαι μην ειναι παντοφλα το μεγεθος του... Το p780 δεν μου πολυ αρεζε εμφανισιακα και δεν το εδινα σημασια..., μεχρι εχθες που ειδα πως βγαινει και σε λευκο. Πολυ ομορφο ! Οποτε λεω εδω ειμαστε παω να κανω παραγγελια. Ομως καθως εκανα ενα check στα specs του, με χαλασε η μπροστινη καμερα 0.3mp (το οποιο παρεβλεψα...), αλλα εκει που πραγματικα κολλησα ηταν το SAR: 0.972 (Head) :ninja: το οποιο μου φανηκε πολυ υψηλο...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβγαλα μια φωτό με την μπροστινή και κοίταξα τις λεπτομέρειες. Είναι 720 Χ 1280 = 0,92 mp.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από μίνιντιλ, παραγγελία 3/12.

 

Το τηλέφωνο ήρθε με την κλασσική S116. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια ρομ μου προτείνετε (από την εμπειρία σας)να βάλω η οποία να είναι αξιόπιστη (σήμα, GPS, να μην κρασάρει, χωρίς bugs κτλ), γρήγορη, να μην καταπίνει την μπαταρία, όμορφη. Δεν με ενδιαφέρει αν είναι στα ελληνικά ή στα αγγλικά.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Έβαλα σήμερα την SLXROM based GravityMod2. Αρκετά καλή τη βλέπω.Ολοκληρωμένες λειτουργίες και λείπουν κάποια ενoχλητικά bug των κινέζικων ROM.Τελικά «ανήκομεν εις την Δύσιν» :lol: .Ο φακός που ανάβει και σβήνει πιέζοντας το λουκετάκι του κλειδωμένου κινητού είναι όλα τα λεφτά! Προτείνω στον φίλο Prosagon μιας και είναι έτοιμος με την S116 να περάσει την SLX.Πρώτα root την ήδη υπάρχουσα με framaroot, μετά πέρασμα του mobile uncle, εγκατασταση του recovery και τέλος install της SLXrom (με twrp).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

ρε παιδιά μια διευκρίνηση. Το κινητό όταν το αγόρασα απο minideal γράφει οτι η ακτινοβολία sar είναι 0,25. Στο skroutz που κοίταξα σήμερα το έχει με 0.9. Έχει μετρήσει κανείς σε τί επίπεδα βρισκόμαστε?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με απασχολεί το SAR του συγκεκριμένου κινητού.Δεν πρόκειται ποτέ να βάλω την παντόφλα στο αυτί μου.Λειτουργεί άψογα με bluetooth (έχω 2 από αυτά με καλή μπαταρία).
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο θέμα.Παρήγγειλα το κινητό από minideal στις 3/12 και ακόμη δεν το έχω παραλάβει.Κι εμένα στο singpost αλλά και στα ΕΛΤΑ μου έγραφε μέχρι χτές Despatched to overseas (Country code: GR) στις 07-12-2013.Σήμερα μου βγάζει ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ ελπίζω να το παραλάβω σύντομα.

 

Το ίδιο μου έβγαλε και εμένα εχθές. Ελπίζω απο Δευτέρα να το έχουμε στα χέρια μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

ρε παιδιά μια διευκρίνηση. Το κινητό όταν το αγόρασα απο minideal γράφει οτι η ακτινοβολία sar είναι 0,25. Στο skroutz που κοίταξα σήμερα το έχει με 0.9. Έχει μετρήσει κανείς σε τί επίπεδα βρισκόμαστε?

 

Επισημο Lenovo

http://shopap.lenovo.com/in/en/smartphones/p-series/p780/index.html#techspecs

(Κατω-κατω το γραφει)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου έβγαλε και εμένα εχθές. Ελπίζω απο Δευτέρα να το έχουμε στα χέρια μας.

 

Άντε να το πάρουμε να αρχίσουμε τα πειράματα :food:

Link to comment
Share on other sites

Ο φακός που ανάβει και σβήνει πιέζοντας το λουκετάκι του κλειδωμένου κινητού είναι όλα τα λεφτά!

 

Gravitybox...... Εγγύηση :D

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Έβαλα σήμερα την SLXROM based GravityMod2. Αρκετά καλή τη βλέπω.Ολοκληρωμένες λειτουργίες και λείπουν κάποια ενoχλητικά bug των κινέζικων ROM.Τελικά «ανήκομεν εις την Δύσιν» :lol: .Ο φακός που ανάβει και σβήνει πιέζοντας το λουκετάκι του κλειδωμένου κινητού είναι όλα τα λεφτά! Προτείνω στον φίλο Prosagon μιας και είναι έτοιμος με την S116 να περάσει την SLX.Πρώτα root την ήδη υπάρχουσα με framaroot, μετά πέρασμα του mobile uncle, εγκατασταση του recovery και τέλος install της SLXrom (με twrp).
έχει ελληνικά;

Καλησπέρα.

ρε παιδιά μια διευκρίνηση. Το κινητό όταν το αγόρασα απο minideal γράφει οτι η ακτινοβολία sar είναι 0,25. Στο skroutz που κοίταξα σήμερα το έχει με 0.9. Έχει μετρήσει κανείς σε τί επίπεδα βρισκόμαστε?

το 0,9 ειναι το μεγιστο σε gsm, το 0,25 μπορεί να ειναι το μεγιστο σε 3G , που πάντα ειναι μικρότερο, επισης παιζει ρόλο και αν ειναι στο κεφαλι η μέτρηση ή στο σώμα (εκεί δεν μπορω να πω με σιγουρια ποια η διαφορά). Το κινητό έχει ατσάλινο καπάκι πίσω, γεγονός που ανεβάζει την απαιτούμενη εκπομπή της συσκευής. Έχω πληρες sar test report κινητού με mtk6589 για όποιον έχει όρεξη να ψαχτεί

Link to comment
Share on other sites

έχει ελληνικά;

Ναι, είναι multilanguage. Από ότι έχω καταλάβει, είναι port της ROM του THL W8. Ως τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα με τη ROM αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διάβασα όλο το νήμα, πέρασα τους drivers, αποσυμπίεσα το flash tool, κατέβασα και αποσυμπίεσα τη Vibe rom.

Όταν ανοίγω το flash tool δεν μπορώ να επιλέξω το DA DL ALL with check sums. Είναι απενεργοποιημένο σαν επιλογή.

Επίσης δεν μπορώ να βρω το αρχείο του Scatter loading από τη rom.

Τι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διάβασα όλο το νήμα, πέρασα τους drivers, αποσυμπίεσα το flash tool, κατέβασα και αποσυμπίεσα τη Vibe rom.

Όταν ανοίγω το flash tool δεν μπορώ να επιλέξω το DA DL ALL with check sums. Είναι απενεργοποιημένο σαν επιλογή.

Επίσης δεν μπορώ να βρω το αρχείο του Scatter loading από τη rom.

Τι κάνω λάθος;

 

Απο που κατεβασες το flashtool και την vibe rom?

Δωσε μου τον αριθμο των posts

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Τη ROM από εδώ:

http://rom.lenovo.com/xiazai_p780_olk.html

Το flash tools και τους drivers από εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375197

Οι drivers που δίνεις στο FLASHTOOL P780.docx δεν παίξαν σε μένα, αναγνώριζαν το λειτουργικό μου σαν winxp ενώ έχω win 7 x64

Link to comment
Share on other sites

Τη ROM από εδώ:

http://rom.lenovo.com/xiazai_p780_olk.html

Το flash tools και τους drivers από εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375197

Οι drivers που δίνεις στο FLASHTOOL P780.docx δεν παίξαν σε μένα, αναγνώριζαν το λειτουργικό μου σαν winxp ενώ έχω win 7 x64

 

Μαλλον δεν εχεις διαβασει το θεμα φιλε μου. Η τουλαχιστον δεν το εχεις διαβασει ολο οπως λες.Γιατι αν το ειχες διαβασει θα ηξερες οτι αυτη η vibe φλασαρετε μονο απο recovery οπως το εχουμε γραψει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΔΩ!!

 

Οι drivers δουλευουν μια χαρα. Και εγω win 7 x64 εχω.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχεις διαβασει το θεμα φιλε μου. Η τουλαχιστον δεν το εχεις διαβασει ολο οπως λες.Γιατι αν το ειχες διαβασει θα ηξερες οτι αυτη η vibe φλασαρετε μονο απο recovery οπως το εχουμε γραψει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΔΩ!!

 

γμτ πρέπει να ξαναψάξω σε 75 σελίδες να βρω πως βάζεις το recovery και πως flashareis τη vibe.....

Καλή μου διασκέδαση, ευχαριστώ για τη βοήθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...