Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επεσα εντελως τυχαια σε ενα ξενο φορουμ και γραφανε τον τροπο για να μπεις στο boot menu του p780 του recovery στα αγγλικα, reboot, Power Button + Volume Up + Volume Down = recovery in english. Απο κατω ποσταραν οτι δουλευει Edited by tiger30
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επεσα εντελως τυχαια σε ενα ξενο φορουμ και γραφανε τον τροπο για να μπεις στο boot menu του p780 του recovery στα αγγλικα, reboot, Power Button + Volume Up + Volume Down = recovery in english. Απο κατω ποσταραν οτι δουλευει

Μπορεις να μπεις σε Αγγλικο μενου recovery αλλα δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Οτι και να προσπαθησεις βγαζει error. Ο μονος τροπος για Αγγλικο που εχω βρει και κανεις τα παντα ειναι αυτος που εχω γραψει πιο παλια.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε στο ΕΜΣ οτι το πακετο παραδωθηκε στο τελωνειο και η τοποθεσια του ομως ειναι στη Ρωσσια (RUSSIA RUMOWR)...περνανε ολα απο Ρωσσια πρωτα για να ρθουν Ευρωπη η εγινε καποιο λαθος? Edited by Georgis13
Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε στο ΕΜΣ οτι το πακετο παραδωθηκε στο τελωνειο και η τοποθεσια του ομως ειναι στη Ρωσσια (RUSSIA RUMOWR)...περνανε ολα απο Ρωσσια πρωτα για να ρθουν Ευρωπη η εγινε καποιο λαθος?

 

Εγώ 2 που πηρα απο minideal , free shipping, με singapore post (sg) ...μου εγραφε κατα σειρα Hong kong - Singapoure-dispached to overseas- Athens (received to destination transit area ) ...συνολικά 12 μερες.

Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 2 που πηρα απο minideal , free shipping, με singapore post (sg) ...μου εγραφε κατα σειρα Hong kong - Singapoure-dispached to overseas- Athens (received to destination transit area ) ...συνολικά 12 μερες.

 

Εγω απο τη μερα που το παρηγγειλα εχουν περασει μεχρι στιγμης 20 μερες και δεν εχει ερθει ουτε καν Ελλαδα...απο την ωρα που πηγε το πακετο ΕΜΣ εχουν περασει 9 μερες αρα υποθετω οτι απο Δευτερα θα το χω εκτος αν τελικα εχει γινει λαθος και το στειλαν Ρωσσια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τη μερα που το παρηγγειλα εχουν περασει μεχρι στιγμης 20 μερες και δεν εχει ερθει ουτε καν Ελλαδα...απο την ωρα που πηγε το πακετο ΕΜΣ εχουν περασει 9 μερες αρα υποθετω οτι απο Δευτερα θα το χω εκτος αν τελικα εχει γινει λαθος και το στειλαν Ρωσσια :lol:

 

Τσεκαρε ξανα το tracking number..σε ενα μου εστειλαν λαθος και μου ελεγε οτι πηγε Κιεβο ...αλλα ηρθε κανονικα. Ελπιζω

να μη σου το περνανε τελωνειο..

Μανώλης - Ηράκλειο Κρήτης
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τη μερα που το παρηγγειλα εχουν περασει μεχρι στιγμης 20 μερες και δεν εχει ερθει ουτε καν Ελλαδα...απο την ωρα που πηγε το πακετο ΕΜΣ εχουν περασει 9 μερες αρα υποθετω οτι απο Δευτερα θα το χω εκτος αν τελικα εχει γινει λαθος και το στειλαν Ρωσσια :lol:

 

GR δε σου ειχε βγαλει οταν εβαζες tracking number στην αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Οχι πουθενα δεν εχω δει το GR

 

Δηλαδη στο singpost.com εκει που βαζεις το tracking number

δε σου εγραψε ποτε αυτο? Despatched to overseas (Country code: GR)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη στο singpost.com εκει που βαζεις το tracking number

δε σου εγραψε ποτε αυτο? Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Ειναι με ΕΜΣ η παραγγελια οποτε ειναι λιγο διαφορετικα μαλλον τα πραγματα...νταξει απλα περιμενω και βλεπω τι γινεται

Link to comment
Share on other sites

Ειναι με ΕΜΣ η παραγγελια οποτε ειναι λιγο διαφορετικα μαλλον τα πραγματα...νταξει απλα περιμενω και βλεπω τι γινεται

 

Με EMS και εχεις φτασει τις 20 μερες αναμονης? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Με EMS και εχεις φτασει τις 20 μερες αναμονης? :wacko:

 

Ουσιαστικα απο τη στιγμη που εδωσαν το πακετο στην ΕΜΣ εχουν περασει 9 μερες μεχρι τωρα...τις υπολοιπες μου παν οι κινεζοι οτι δεν εδιναν το πακετο γτ υπηρχε μεγαλος ελεγχος στα τελωνεια κια γι αυτο το καθυστερησαν...τωρα τι πραγματικα εγινε κανεις δεν ξερει :p εγω απλα θελω να φτασει σε μενα και ελπιζω οτι θα χει γινει μεχρι δευτερα τριτη αφου τωρα ειναι Ρωσσια

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα απο τη στιγμη που εδωσαν το πακετο στην ΕΜΣ εχουν περασει 9 μερες μεχρι τωρα...τις υπολοιπες μου παν οι κινεζοι οτι δεν εδιναν το πακετο γτ υπηρχε μεγαλος ελεγχος στα τελωνεια κια γι αυτο το καθυστερησαν...τωρα τι πραγματικα εγινε κανεις δεν ξερει :p εγω απλα θελω να φτασει σε μενα και ελπιζω οτι θα χει γινει μεχρι δευτερα τριτη αφου τωρα ειναι Ρωσσια

 

Φιλε μου αλλα λογια να αγαπιομαστε,

Απο τη στιγμη που ΠΛΗΡΩΣΕΣ παραπανω για ΕΜΣ θα επρεπε να το ειχες λαβει σε 7 μερες,γι αυτο πληρωνεις παραπανω αλλωστε.

Με απλο ταχυδρομειο παραλαμβανεις σε 12-15 μερες.

Εγω λεω απο βδομαδα να ξεκινησεις τα τηλεφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αλλα λογια να αγαπιομαστε,

Απο τη στιγμη που ΠΛΗΡΩΣΕΣ παραπανω για ΕΜΣ θα επρεπε να το ειχες λαβει σε 7 μερες,γι αυτο πληρωνεις παραπανω αλλωστε.

Με απλο ταχυδρομειο παραλαμβανεις σε 12-15 μερες.

Εγω λεω απο βδομαδα να ξεκινησεις τα τηλεφωνα.

 

Μα συφμωνω μαζι σου και ημουν ετοιμος να ακυρωσω την παραγγελια αλλα προλαβαν και το εκαναν post...οποτε τωρα περιμενω δευτερα τριτη να ρθει αλλιως θα δω τι θα γινει αν δεν κινεται το πακετο

Link to comment
Share on other sites

Μα συφμωνω μαζι σου και ημουν ετοιμος να ακυρωσω την παραγγελια αλλα προλαβαν και το εκαναν post...οποτε τωρα περιμενω δευτερα τριτη να ρθει αλλιως θα δω τι θα γινει αν δεν κινεται το πακετο

 

Aπο που εγινε η παραγγελια?

Link to comment
Share on other sites

Απο aliexpress απο αυτους που χαν δωσει τα περισσοτερα κινητα

 

To μονο καλο που βρισκω στο συγκεκριμενο site ειναι οτι αν δε λαβεις δε παιρνουν τα χρηματα οποτε

καλλυμενος εισαι σε περιπτωση που εγινε κανα λαθος απο τη πλευρα τους.

Την επομενη φορα βεβαια να προτιμησεις κανα minideal η κανα merimobiles,η τυποι ειναι απαιχτοι σε αποστολες ακομα

και με απλο ταχυδρομειο.

Link to comment
Share on other sites

To μονο καλο που βρισκω στο συγκεκριμενο site ειναι οτι αν δε λαβεις δε παιρνουν τα χρηματα οποτε

καλλυμενος εισαι σε περιπτωση που εγινε κανα λαθος απο τη πλευρα τους.

Την επομενη φορα βεβαια να προτιμησεις κανα minideal η κανα merimobiles,η τυποι ειναι απαιχτοι σε αποστολες ακομα

και με απλο ταχυδρομειο.

 

Ναι απλα μεχρι ΔΥΣΤΥΧΩΣ να παραγγειλω το κινητο ειχα ξεχασει να μπω στο σιτε αυτο να δω γνωμες κτλπ...αλλα ναι ειμαι καλλυμενος απο χρηματικης αποψεως γτ σου χει να πατησεις επιβεβαιωση οταν παραλαβεις το προιον κι αν δεν σου χει ερθει μεσα σε 27 μερες απο την ωρα που το στειλαν ακυρωνεται αυτοματα η παραγγελια

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλα μεχρι ΔΥΣΤΥΧΩΣ να παραγγειλω το κινητο ειχα ξεχασει να μπω στο σιτε αυτο να δω γνωμες κτλπ...αλλα ναι ειμαι καλλυμενος απο χρηματικης αποψεως γτ σου χει να πατησεις επιβεβαιωση οταν παραλαβεις το προιον κι αν δεν σου χει ερθει μεσα σε 27 μερες απο την ωρα που το στειλαν ακυρωνεται αυτοματα η παραγγελια

 

Περιμενε 7 μερες ακομα και αν δε το λαβεις παρε τα χρηματα πισω και παρε απο αυτα που σου ειπα πιο πανω με ΕΜΣ

Σε μια βδομαδα θα το εχεις στα χερια.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε 7 μερες ακομα και αν δε το λαβεις παρε τα χρηματα πισω και παρε απο αυτα που σου ειπα πιο πανω με ΕΜΣ

Σε μια βδομαδα θα το εχεις στα χερια.

 

Εγινε φιλε μου σ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το εχω παραγγειλει και εγω απλα ηθελα να ρωτησω εχει βαλεις κανεις miui rom να μας πει πως παει ? οριστε λινκ αν μπορει να το δοκιμασει καποιος και να βγαλει ενα βιντεακι ¨) λινκ http://www.miui.gr/forums/downloads/index.php?page=Entry&entryID=1694&22cd4f02
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα.Πανω κατω εχουν γινει παρουσιασεις κατοχον οποτε θα το προσπερασω.

Λοιπον παρατηρω μερικα κολληματακια,φιλος εχει το a830 με τον nova pro launcher και παει σφαιρα.

Θα τον περασω και εγω και θα πω εντυπωσεις.

Για ρομ δε το κατεχω οποτε το αφηνω.

 

Και κατι αλλο σχετικα με την μπαταρια,οταν το φορτιζω κλειστο παει στο 100% σχετικα γρηγορα και μετα βγαζει κατι κινεζικα απο κατω απο την μπαταρια την οποια δειχνει ειναι τερματισμενη σαν να φορτισε,φυσικα οταν μπαινω στο μενου δεν εχει φορτισει ολοκληρη.Επισης αν βαλω και βγαλω το καλωδιο εκει που δειχνει τερματισμενη οταν ειναι κλειστο μετα ξεκιναει παλι κανονικα απο εκει που ειχε μεινει %.

Ξερει κανεις τι ειναι αυτο?Κανω κατι λαθος στη φορτιση? :/

Edited by Karebouras
Link to comment
Share on other sites

aloialone βοηθεια!

Ακολουθησα τις οδηγιες σου απο το αρχειο της 18/8 >

 

"

...Περναμε το uncletools(m44_toolbox.apk) στο κινητο και κανουμε εγκατασταση.

Περναμε το P780-trwprecovery-en-ydss.img στη καρτα SD.(Οχι σε φακελο)

Ανοιγουμε uncletools και παταμε recovery update .Μας βγαζει το P780-trwprecovery-en-ydss.img και παταμε πανω του.

Μας λεει use recovery file P780-trwprecovery-en-ydss.img .... παταμε YES .Περιμενουμε περιπου 30 sec και στο επομενο που μας λεει reboot into recovery παταμε CANCEL.

Παμε πισω στο αρχικο μενου και παταμε INTO RECOVERY MODE και μας βγαζει στο Αγγλικο TRWP.

"

 

και στο σημειο αυτο, αντι να με βγαλει στο αγγλικο TRWP, κανει boot loop!

 

(το uncletools εκανε κ update κανονικα).

 

Το μονο που καταφερνω, ειναι με volume-up και power να μπει στο κινεζικο recovery, το οποιο και δεν καταλαβαινω!

Η σελιδα http://www.needrom.com/cwm-for-mtk-platform/#more-13515 που αανφερθηκε εως 'Η λυση για τα κινεζικα στο recovery', δεν ανοιγει καν, λεει site maintenace!

 

Το κινητο ειναι κολλημενο εκει, δεν παταω κατι στα τυφλα...

Τι κανωωω ???

 

εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα . Μήπως θα μπορούσε καποιος να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τους drivers εμενε ενας με το ονομα CDC serial τον εβαλα και αυτον. θα προσπαθήσω με flashtool . το κινητο πρεπει να ειναι σε factory mode?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...