Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus G Pro (E988)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 373
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ φίλε μου! Εντυπώσεις μέχρι τώρα;

Η οθόνη του μου αρέσει πάρα πολύ. Είχα galaxy s2 και το άλμα σε full HD μου φαίνεται υπέροχο. Επίσης τα χρώματα είναι ρεαλιστικά σε σχέση με την amoled που ήταν υπερβολικά saturated. Η οθόνη με έχει βολέψει τρελά που είναι τόσο μεγάλη σε σημείο που δεν θα μπορέσω να πάω στο μέλλον σε κινητό με μικρότερη οθόνη. Γράφεις απίστευτα εύκολα στο πληκτρολόγιο που είναι μεγάλο. Το ui της LG είναι πολύ όμορφο. Αλλάζεις εικονίδια, themes τηλεφώνου, skins στο πληκτρολόγιο, skins στα μηνύματα, διάφορα lockscreens για να επιλέξεις κλπ. Πολύ καλύτερο imho από το touchwiz της Samsung. Kατά τα άλλα, σφαίρα πάει, δεν μου έχει κολλήσει πουθενά μέχρι στιγμής, ο ήχος του ηχείου μου έκανε εντύπωση που διάβαζα σε αρκετά reviews ότι δεν είναι καλός, εμένα μου φάνηκε μια χαρά. Ίσως επειδή είχα συνηθήσει του S2 που ήταν εντελώς της πλάκας; Δεν ξέρω. Εντύπωση επίσης μου έχει κάνει ότι δεν ζεσταίνεται σχεδόν καθόλου. Το S2 που είχα αν και 2πύρηνο, μερικές φορές ζεμάταγε. Περίμενα αυτό με τον 4πύρηνο S600 να κάνει τό ίδιο αλλά αυτό ίσα που καταλαβαίνεις μια ζεστασιά πίσω. Η μπαταρία στην δεύτερη φόρτιση που είμαι με βγάζει 1,5 μέρα με wifi, internet κλπ.

 

κ γω ειμαι μεταξυ αυτου κ του G2 . . .

 

Και εγώ φίλε μεταξύ αυτών των 2 ήμουν αλλά κατέληξα στο pro λόγω microSD που την χρειαζόμουν. Δεν με βολεύει το USB OTG και ούτε έχω την δυνατότητα να παραγγείλω από εξωτερικό για να έπαιρνα το κορεάτικο G2. Ήθελα και την εγγύηση για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του μου αρέσει πάρα πολύ. Είχα galaxy s2 και το άλμα σε full HD μου φαίνεται υπέροχο. Επίσης τα χρώματα είναι ρεαλιστικά σε σχέση με την amoled που ήταν υπερβολικά saturated. Η οθόνη με έχει βολέψει τρελά που είναι τόσο μεγάλη σε σημείο που δεν θα μπορέσω να πάω στο μέλλον σε κινητό με μικρότερη οθόνη. Γράφεις απίστευτα εύκολα στο πληκτρολόγιο που είναι μεγάλο. Το ui της LG είναι πολύ όμορφο. Αλλάζεις εικονίδια, themes τηλεφώνου, skins στο πληκτρολόγιο, skins στα μηνύματα, διάφορα lockscreens για να επιλέξεις κλπ. Πολύ καλύτερο imho από το touchwiz της Samsung. Kατά τα άλλα, σφαίρα πάει, δεν μου έχει κολλήσει πουθενά μέχρι στιγμής, ο ήχος του ηχείου μου έκανε εντύπωση που διάβαζα σε αρκετά reviews ότι δεν είναι καλός, εμένα μου φάνηκε μια χαρά. Ίσως επειδή είχα συνηθήσει του S2 που ήταν εντελώς της πλάκας; Δεν ξέρω. Εντύπωση επίσης μου έχει κάνει ότι δεν ζεσταίνεται σχεδόν καθόλου. Το S2 που είχα αν και 2πύρηνο, μερικές φορές ζεμάταγε. Περίμενα αυτό με τον 4πύρηνο S600 να κάνει τό ίδιο αλλά αυτό ίσα που καταλαβαίνεις μια ζεστασιά πίσω. Η μπαταρία στην δεύτερη φόρτιση που είμαι με βγάζει 1,5 μέρα με wifi, internet κλπ.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και σκέψου ότι εγώ είχα πριν το s4.

Σε ότι αφορά το ηχείο θα συμφωνήσω,σε κάποια προηγούμενα ποστ είχα γράψει και εγώ ότι το ηχείο του ήταν αδύναμο γιατί όταν πήγαινα να επιλέξω ήχο κλήσης παρότι το είχα τέρμα ακουγόταν χαμηλά αλλά τελικά όταν με καλούν ο ήχος είναι πολύ δυνατός...καμπάνα,δεν έχω χάσει κλήση.

 

Γράφεις ότι μπορείς να αλλάξεις skin στο πληκτρολόγιο από που γίνεται αυτό; Δεν το έχω βρει.

Αν εννοείς ότι με την αλλαγή θέματος αλλάζει και το πληκτρολόγιο αυτό το ξέρω, με ενδιαφέρει όμως αν μπορείς να αλλάξεις μόνο στο πληκτρολόγιο :rolleyes:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

...Γράφεις ότι μπορείς να αλλάξεις skin στο πληκτρολόγιο από που γίνεται αυτό; Δεν το έχω βρει.

Αν εννοείς ότι με την αλλαγή θέματος αλλάζει και το πληκτρολόγιο αυτό το ξέρω, με ενδιαφέρει όμως αν μπορείς να αλλάξεις μόνο στο πληκτρολόγιο :rolleyes:

 

Πας Ρυθμίσεις συστήματος -> Γλώσσα & Εισαγωγή -> εκεί που λέει "Πληκτρολόγιο LG" δεξιά έχει ένα γρανάζι, το πατάς -> Θέμα πληκτρολογίου και επιλέγεις :)

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε μου! Καλοδουλευτο! Τον 600αρι έχει έτσι;

 

Ναι. Σε βίντεο στο youtube έδειχνε ότι το Ε986 έχει τον S4 pro αλλά εμένα με το ίδιο app δείχνει S600.

 

EDIT: Βρήκα και το βίντεο από 07:05 και μετά...

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να είχε δίκιο ο φίλος που έλεγε ποιο πάνω ότι οι πρώτες παρτίδες κυκλοφόρησαν με τον s4!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το δοκίμασα πρώτη φορά με το Google maps, με το που ανοίγει ο χάρτης έχει ήδη την θέση μου και με ακρίβεια...πολύ καλό!!!

Σε όλη την διάρκεια της διαδρομής δεν έχασε ούτε μια φορά το στίγμα.

Άψογο!

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το δοκίμασα πρώτη φορά με το Google maps, με το που ανοίγει ο χάρτης έχει ήδη την θέση μου και με ακρίβεια...πολύ καλό!!!

Σε όλη την διάρκεια της διαδρομής δεν έχασε ούτε μια φορά το στίγμα.

Άψογο!

 

η καμερα τι λεει? μπορεις να μας στειλεις δειγματα? :p

Link to comment
Share on other sites

Σε εσωτερικό χώρο χωρίς φλας και με φως από διπλανό δωμάτιο...

[ATTACH]36426[/ATTACH]

Περισσότερες αύριο γιατί οι υπόλοιπες που έχουν έχουν άτομα :p

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη φωτο. Αμα ανεβασω εγω αυτες που τραβηξα αποψε σε εξωτερικους χωρους με φλας με το 4x θα γελανε και οι πετρες.:lol: Το s4 πραγματικα κανει τη νυχτα μερα αν χρησιμοποιησεις φλας.

 

υγ. Ο σκυλος σου μοιαζει με τον Πολυδωρα, λιγο μπουνταλας μου φαινεται.:p

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη φωτο. Αμα ανεβασω εγω αυτες που τραβηξα αποψε σε εξωτερικους χωρους με φλας με το 4x θα γελανε και οι πετρες.:lol: Το s4 πραγματικα κανει τη νυχτα μερα αν χρησιμοποιησεις φλας.

 

υγ. Ο σκυλος σου μοιαζει με τον Πολυδωρα, λιγο μπουνταλας μου φαινεται.:p

 

Το s4 που κολλάει;

Το LG G PRO έχω ;)

 

Και ο σκύλος μου είναι ΠΟΛΎ μπουνταλάς...:D

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Το s4 που κολλάει;

Το LG G PRO έχω ;)

 

Και ο σκύλος μου είναι ΠΟΛΎ μπουνταλάς...:D

 

Φίλε μου είσαι ικανοποιημένος; σκέφτομαι να το πάρω και γω.Είμαι ανάμεσα σ αυτό και στο G2.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε το G2 είναι πιο καινούργιο από αυτό και σίγουρα με καλύτερη κάμερα.

Σε ότι αφορά lags η προβλήματα γενικότερα δεν μου έχει βγάλει τίποτα και έχω γύρω στις 150 εφαρμογές.

Τα συν είναι μόνο το μέγεθος της οθόνης και το ότι έχει εξωτερική μνήμη.

Αν δεν σε νοιάζει τίποτα από αυτά τα 2 πήγαινε στο G2 το οποίο έχει καλύτερη κάμερα και σίγουρα καλύτερο hardware.

Δευτέρα το παραλαμβάνει ο αδερφός μου και θα μπορέσω να το δω και αυτό από κοντά :D

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση φίλε μου! Πες μας εντυπώσεις! Από μπαταρία πως πάει; Edited by HypnZ
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλο το thread προσεχτικά και κάποιος ανέφερε ότι το Ε986 δεν έχει ραδιόφωνο.

Εσείς που το έχετε ήδη το τηλέφωνο επιβεβαιώβεται την απουσία ραδιοφώνου;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κτήνος....αναμονή 7 ώρες και δεν πέφτει ούτε 1%.

Γενικά άψογη!

 

Είναι σίγουρο ότι η ένδειξη είναι σωστή; Αμφιβάλλω...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...