Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση από εμένα: Αν βγάλω τις άχρηστες εφαρμογές της samsung πχ chat on και κάτι κουραφέξαλα, υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι το κινητό ή και να μου βγει εκτός εγγύησης;;;

 

Κανείς να μου απαντήσει??

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανείς να μου απαντήσει??

 

Τι να πάθει και γιατί να βγει απο την εγγύηση;Και εγώ τα έχω απενεργοποιήσει όλα αυτά :παχνίδια googleplay ,chaton,flipboard,google+,hangouts,sams watchon ,F sns, story album,trip advisor,βιβλια ,μουσική google play,περιπτερο ,yahoo κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πάθει και γιατί να βγει απο την εγγύηση;Και εγώ τα έχω απενεργοποιήσει όλα αυτά :παχνίδια googleplay ,chaton,flipboard,google+,hangouts,sams watchon ,F sns, story album,trip advisor,βιβλια ,μουσική google play,περιπτερο ,yahoo κλπ.

 

Κανείς να μου απαντήσει??

 

με μια μικρη διαφορα. αν απενεργοποιησεις τις εφαρμογες αυτες,δεν εχεις προβλημα με εγγυηση κλπ. αν τις βγαλεις/απεγκαταστησεις εχεις, γιατι η παραπανω ενεργεια προυποθετει ρουτ διακαιωματα.προς το παρον ισχυει οτι ρουτ=οχι εγγυηση λογω knox counter.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, προς το παρών τις απενεργοποίησα και βλέπω ένα μικρό κλικ προς τα πάνω σε μπαταρία.,

Καταλάθος απεγκατέστησα το samsung apps, πειράζει;;

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Για την αναβαθμιση σε 4.4 kitkat,ο/οι ανθρωποι που διαχειριζονται τη σελιδα της Samsung Ελλαδος εχουν απαντησει παλαιοτερα (1-2 μηνες πριν) σε ερωτησεις χρηστων, οτι θα παρει σιγουρα αναβαθμιση αλλα δεν ξερουν το ποτε....Αυτος ειναι και ενας απο τους λογους που πηρα το τηλεφωνο,οτι θα εχει καποια υποστηριξη.Ελπιζω να μην ειναι "τυρακι" για να πουλανε και να μην τους πριζουν,και τελος παρουμε αντι για αναβαθμιση κατι αλλο....

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

πως γεινεται η απενεργοποιηση των εφαρμογων;

 

εφαρμογες-ρυθμίσεις-περισσοτερα-διαχειριστης εφαρμογων-(τερμα δεξια στο ΟΛΑ ) - και διαλεγεις την εφαρμογη.Την ανοιγεις και επιλεγεις ΕΠιβολη διακοπης και Ανενεργο και κατάργηση ενημερωσεων.

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογες-ρυθμίσεις-περισσοτερα-διαχειριστης εφαρμογων-(τερμα δεξια στο ΟΛΑ ) - και διαλεγεις την εφαρμογη.Την ανοιγεις και επιλεγεις ΕΠιβολη διακοπης και Ανενεργο και κατάργηση ενημερωσεων.

και αν θελεις να το ξανα ενεργοποιήσεις κανεις την ιδια διαδικασια;

Link to comment
Share on other sites

- > Screen-Shot - Power Button + Home Button (simultaneously)

- > Sound Increasing - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shumoapp.disableincreasingring

 

Since, is your first touch with TouchWiz -> http://www.thefullsignal.com/samsung/samsung-galaxy-s4/14423/samsung-galaxy-s4-tips-and-tricks

 

καλημερα, μια ερωτηση: απλα κατεβαζουμε την εφαρμογη disable increasing ring ή επιλεγουμε και κατι αλλο μεσα απο την εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

και αν θελεις να το ξανα ενεργοποιήσεις κανεις την ιδια διαδικασια;

 

Απλά πατάς ενεργό όπως στη φώτο που έχω παρακάτω

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κινητο απο 30/9 σχεδον απο τοτε μου κανει κολπα η μπαταρια, το αφηνω το βραδυ με ολα κλειστα + λειτουργεια πτισης και εξοικονομιση ενεργειας με σβησμενα ολα απο την ραμ, και κατεβαινει ~ 20-30%, δεν μου το κανει καθε μερα ομως, σπανια κατεβαινει μονο 2-3%, πηρα στην σμσουνγκ και μου ειπαν να το στηλω, επεικηνονησα και με την σμαρτεκ που ειναι υπευθηνη για τα σερβις της σαμυ και μου ειπαν το ιδιο, αλλα εχουν περασει οι 6 μηνες που εχει εγγθηση η μπαταρια, ξερει κανεις αν ειναι σιγουρα απο την μπαταρια? η απο τι αλο ειναι? διαβαζα πιο παλια οτι το ειχαν και αλοι. Ευχαριστω πολυ.!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κινητο απο 30/9 σχεδον απο τοτε μου κανει κολπα η μπαταρια, το αφηνω το βραδυ με ολα κλειστα + λειτουργεια πτισης και εξοικονομιση ενεργειας με σβησμενα ολα απο την ραμ, και κατεβαινει ~ 20-30%, δεν μου το κανει καθε μερα ομως, σπανια κατεβαινει μονο 2-3%, πηρα στην σμσουνγκ και μου ειπαν να το στηλω, επεικηνονησα και με την σμαρτεκ που ειναι υπευθηνη για τα σερβις της σαμυ και μου ειπαν το ιδιο, αλλα εχουν περασει οι 6 μηνες που εχει εγγθηση η μπαταρια, ξερει κανεις αν ειναι σιγουρα απο την μπαταρια? η απο τι αλο ειναι? διαβαζα πιο παλια οτι το ειχαν και αλοι. Ευχαριστω πολυ.!!

 

και γω το χω αυτο και νομιζω ολοι αποτι διαβαζω, η λυση ειναι η να αλλαξεις kernel, ή να κανεις επανεκκινηση καθε φορα μετα την φόρτιση, εγω κανω επανεκκίνηση. Η πλεον γνωστή αυτή λύση σε πολλούς για το πλέον γνωστό σε ολους πρόβλημα αποτι φαίνεται αφήνει παγερα αδιάφορα τα καρναβάλια της samsung και δεν μπαίνουν στον κόπο να το διορθώσουν, όπως το έκαναν καποιοι developers με τους kernels που έκαναν

Link to comment
Share on other sites

πως να αλαξω κερνελ, ποια εχω? η επανακινιση δεν νομιζω πως ειναι λυση ειδικα οταν το κινητο κοστιζε οταν βγηκε εναν βασικο μισθο (οκ οσοι ξερουν το αγορασαν περιπου στα μισα λευτα)
Link to comment
Share on other sites

πως να αλαξω κερνελ, ποια εχω? η επανακινιση δεν νομιζω πως ειναι λυση ειδικα οταν το κινητο κοστιζε οταν βγηκε εναν βασικο μισθο (οκ οσοι ξερουν το αγορασαν περιπου στα μισα λευτα)

 

προφανως και δεν ειναι λύση, εξου και ο χαρακτηρισμός μου για τους αρμοδιους της samsung. Ψάξε στο xda forum εχουν tutorials. Εγω περιμένω να βγεί η kitkat πρώτα (να δούμε ποτε θα φιλοτιμηθουν βεβαια να μας τη δώσουν και αν) να δω αμα θα εχουν διορθώσει αυτο το προβλημα και αν οχι και τοτε θα περασω αλλο kernel, θα κανω root και τα συναφή

Link to comment
Share on other sites

προφανως και δεν ειναι λύση, εξου και ο χαρακτηρισμός μου για τους αρμοδιους της samsung. Ψάξε στο xda forum εχουν tutorials. Εγω περιμένω να βγεί η kitkat πρώτα (να δούμε ποτε θα φιλοτιμηθουν βεβαια να μας τη δώσουν και αν) να δω αμα θα εχουν διορθώσει αυτο το προβλημα και αν οχι και τοτε θα περασω αλλο kernel, θα κανω root και τα συναφή

 

Συμφωνω. Και εγω το ιδιο περιμενω και αν δεν το φτιαξουν θα πραξω αναλογως.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με την εφαρμογή που έχει το κινητό μας για έλεγχο TV, DVD, κλιματιστικό κλπ. Εάν ξέρει κάποιος σε ποιόν τύπο αντιστοιχεί ο αποκωδικοποιητής της Νova Novabox.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με την εφαρμογή που έχει το κινητό μας για έλεγχο TV, DVD, κλιματιστικό κλπ. Εάν ξέρει κάποιος σε ποιόν τύπο αντιστοιχεί ο αποκωδικοποιητής της Νova Novabox.

Ευχαριστώ.

 

σου βγαζει επιλογη πλεων μετα την αναβαθμιση αν θελεις νοβα η οτε

Link to comment
Share on other sites

σου βγαζει επιλογη πλεων μετα την αναβαθμιση αν θελεις νοβα η οτε

 

Ναι μεν σου βγάζει την Nova αλλά δεν ελέγχεται ο δέκτης της Nova. Μάλλον το βάλανε για να σου προτείνει τα προγράμματα κάτι σαν διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω δεν το εχω χρησοιμοποιησει σε νοβα και οτε, για να πω την αληθεια δεν την χροισημοποιω καθολου, ειδικα απο τοτε που εγινε αναβαθμιση μου ζηταει συνεχεια ιντερνετ, μαλον πατησα κατι, και βαρεθηκα να το ψαξω, + οτι πρεπει να εισαι σε κοντινη αποσταση απο την συσκευη.. αμα ειναι να σηκονομαι απο το κρεβατι για να αλαξω καναλι, σηκωνομαι και παιρνω το τηλεκοντρολ απο το γραφειο και τελος...
Link to comment
Share on other sites

ΠΙθανόν από τα περίπτερα!!!!!!:lol:

 

Σε ξένο site διάβασα τέλη Μαίου (Πριν κανά 2 μέρες).

Ας ελπίσουμε να δώσουνε γιατί ένας από τους λόγους που άφησα το LG 4x ήτανε και υποστήριξη από την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

υποστηριξη και καλα... ας ελπισουμε οχι μονο να παρουμε κιτ κατ αλλα να διορθωθει και η μπαταρια που δεν νομιζω... γιατι αν συνεχισει ετσι μαλον βλεπω να χανει πολους πελατες...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

εχω ενα θεμα,οταν μπαινω στο play store και παω στις εφαρμογες μου,αν πατησω διπλα που λεει ολες μου βγαζει το σφαλμα που φαινεται στη φωτο..εκανα διαγραφη ενημερωσεων και δεδομενων στο play store και reboot το κινητο αλλα τπτ..μεχρι και reset το router εκανα...

εχει κανει αλλος αυτο το θεμα?

τι να δοκιμασω?

http://s30.postimg.org/z85mriujh/Screenshot_2014_05_05_03_24_44.jpg

http://s30.postimg.org/st6luuntp/Screenshot_2014_05_05_03_24_55.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας παιδια,

 

εχω ενα θεμα,οταν μπαινω στο play store και παω στις εφαρμογες μου,αν πατησω διπλα που λεει ολες μου βγαζει το σφαλμα που φαινεται στη φωτο..εκανα διαγραφη ενημερωσεων και δεδομενων στο play store και reboot το κινητο αλλα τπτ..μεχρι και reset το router εκανα...

εχει κανει αλλος αυτο το θεμα?

τι να δοκιμασω?

http://s30.postimg.org/z85mriujh/Screenshot_2014_05_05_03_24_44.jpg

http://s30.postimg.org/st6luuntp/Screenshot_2014_05_05_03_24_55.jpg

 

τελικα ολα κομπλε..εκανα συγχρονισμο το λογαριασμο ξανα οπως γραφει η google και τωρα ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...