Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σίγουρο είναι οτι δεν μπορείς με το usb jig να επαναφέρεις ολα τα μοντέλα samsung .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως γνωρίζει κανείς που θα αλλάξω το τζαμάκι και σχετικά φθηνά;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς που θα αλλάξω το τζαμάκι και σχετικά φθηνά;

Μαζί με την οθόνη πηγαίνει. Είναι πολύ λεπτή η κολληση.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με την οθόνη πηγαίνει. Είναι πολύ λεπτή η κολληση.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Αν πηγαίνει μαζί με την οθόνη δεν συμφέρει. Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Έχω ενα Ι9195 και παρατηρησα οτι στα Δικτυα Κινητής πρέπει να εχω ενεργή την επιλογή Περιαγωγή Δεδομένων για να πιανει Internet, ενω στο J5 του αδερφού μου και σε ενα M2 δεν ειναι επιλεγμένα. Η μόνη διαφορα είναι οτι εχω Q ενω οι αλλοι Cosmote.

 

Είναι σωστό αυτο? Γιατι γνκ στην περιοχη μου σέρνεται το internet και λεω μηπως φταίει κατι σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Έχω ενα Ι9195 και παρατηρησα οτι στα Δικτυα Κινητής πρέπει να εχω ενεργή την επιλογή Περιαγωγή Δεδομένων για να πιανει Internet, ενω στο J5 του αδερφού μου και σε ενα M2 δεν ειναι επιλεγμένα. Η μόνη διαφορα είναι οτι εχω Q ενω οι αλλοι Cosmote.

 

Είναι σωστό αυτο? Γιατι γνκ στην περιοχη μου σέρνεται το internet και λεω μηπως φταίει κατι σε μένα.

 

Η Q ετσι θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχετε ιδέα τι γίνεται με τις ειδοποιήσεις στα email? (και το μανίσιο και το gmail) Όλα τα έχω ρυθμισμένα στο on αλλά καμιά ειδοποίηση......

Τρέχει κάτι γενικότερα ή εγώ έχω παραλείψει κάποιο βήμα ?

Τρέχει το 4.4.4 ......

(Έχω υπόψη μου ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω και άλλες εφαρμογές, αλλά εγώ μιλάω για αυτές τις 2 συγκεκριμένα....)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω μπαταρία γνήσια σε καλή τιμή ;

 

Έψαχνα και εγώ, αυτή λέτε να είναι μούφα;

http://www.ebay.com/itm/401098767629?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Μετά σκεφτόμουν αν δώσω 15-20Ε να πάρω μία μεγαλύτερη πχ:

https://www.amazon.de/Akku-King-Li-Ion-2100mAh-Samsung-Galaxy/dp/B00EISVL58/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1471982327&sr=8-1&keywords=i9195+akku

Link to comment
Share on other sites

Το 99.999% των μπαταριών που κυκλοφορούν στο ebay είναι μαιμού και μάλιστα πολύ κακής ποιότητας μαιμού..
Link to comment
Share on other sites

Το 99.999% των μπαταριών που κυκλοφορούν στο ebay είναι μαιμού και μάλιστα πολύ κακής ποιότητας μαιμού..

 

Ισχυει. Την πατησα και εγω και εμαθα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αν και έχει 300.000+ feedback όπως και δικιά τους σελίδα απο UK. Αν και στο site του δεν βρήκα μπαταρίες είναι η αλήθεια...

Τι να πω! για τη μη γνήσια απο amazon γνώμες; είναι μεγαλύτερη για αυτό το σκέφτομαι

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μεγαλύτερη, ό,τι θέλουν γράφουν. Πάντως υπάρχουν 2 κατασκευαστές μπαταριοών third party που θεωρούνται σοβαροί και αξιόπιστοι, δεν είναι όμως φτηνοί. Δυστυχώς δε θυμάμαι τα ονόματα τους.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα.

Εγώ αγόρασα αυτή την μπαταρία και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Την έχω τέσσερις μήνες τώρα και είναι μια χαρά. Κρατάει λίγο πιο πολύ από την Original (όταν ήταν καινούργια) και έχει και NFC . Είναι γνωστή μάρκα.

http://www.ebay.co.uk/itm/251820658125?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Edited by sokins
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σας. Η ερώτηση μου αφορά το γιατί ενώ έχω βάλει καινούρια μπαταρία, πάλι πέφτει η απόδοση της και δεν κρατάει καθόλου. Το φορτίζω 2 φορές την ημέρα. Κολλάει, αργεί πάρα πολύ, κάνει επανεκκίνηση μόνο του..... Φταίει λέτε το ότι έχω κάνει root ή το γεγονός ότι το δουλεύω 3 γεμάτα χρόνια και έχει πέσει η απόδοση του κινητού και οι επιδόσεις του ???
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα αντιμετωπιζει καποιος προβλημα με το σημα του κινητου και του παροχου γιατι τον τελευταιο καιρο δεν πιανει καλο σημα και πολες φορες λεει εκτος δυκτιου. εχω το s4 mini I9195. και νομιζω οτι για αυτο μου τρωρι και μπαταρια. επισης σκεφτομαι να κανω factory reset. αυτο πως γινεται και αν το κανω χανω ολα τα υπαρχοντα αρχρεια και ρυθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

Βάζω το κινητό στην φόρτιση με ανοιχτό τον ήχο και όταν το βγάζω από την φόρτιση μπαίνει αυτόματα στο αθόρυβο. Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω ώστε να μην μπαίνει στο αθόρυβο;
Link to comment
Share on other sites

Άν κάνεις factory reset χάνεις μόνο τίς ρυθμίσεις του κινητού. Γίνεται καινούριο. Τα αρχεία σου όμως παραμένουν.

Παιδιά η καλύτερη λύση είναι να βάλετε CyanogenMod 13 firmware , με το οποίο το κινητό πετάει. Και είναι και το android 6.

Το οποίο θα σας πιάνει και 4G όσοι έχετε πρόβλημα (όπως η wind).

Ακολουθήστε τον οδηγό , αφού έχετε κάνει root το κινητό πρώτα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408404

Εγώ έχω το κινητό δύο χρόνια με CyanogenMod και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Είναι πολύ πιο ελαφριά από την original. Και τώρα περιμένω να του βγάλει και το Android 7.

Edited by sokins
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ αγόρασα αυτή την μπαταρία και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Την έχω τέσσερις μήνες τώρα και είναι μια χαρά. Κρατάει λίγο πιο πολύ από την Original (όταν ήταν καινούργια) και έχει και NFC . Είναι γνωστή μάρκα.

http://www.ebay.co.uk/itm/251820658125?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Η μπαταρία μου τα έπαιξε.... Όμως του έστειλα ένα μήνυμα και μου την αντικατέστησε σε 3 μέρες . Ωραίος

Link to comment
Share on other sites

Βάζω το κινητό στην φόρτιση με ανοιχτό τον ήχο και όταν το βγάζω από την φόρτιση μπαίνει αυτόματα στο αθόρυβο. Τι ρύθμιση πρέπει να κάνω ώστε να μην μπαίνει στο αθόρυβο;

Τελικα για αυτο υπαρχει καποια λυση ?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

θα ήθελα να ρωτήσω όποιος έχει βάλει cm13,

επειδή έμαθα με την cm12.1 να μεταφέρω τις εφαρμογές στην sd

αν βάλω cm13 και κάνω partition στην κάρτα το κινητό αναγνωρίζει το ένα

part για να το μετατρέψει σε εσωτερική μνήμη και το άλλο να μείνει για αποθηκευτικος χώρος;

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

θα ήθελα να ρωτήσω όποιος έχει βάλει cm13,

επειδή έμαθα με την cm12.1 να μεταφέρω τις εφαρμογές στην sd

αν βάλω cm13 και κάνω partition στην κάρτα το κινητό αναγνωρίζει το ένα

part για να το μετατρέψει σε εσωτερική μνήμη και το άλλο να μείνει για αποθηκευτικος χώρος;

 

Μόλις βάλεις την CM13, μετά το πρώτο boot θα σε ρωτήσει αν θες να χρησιμοποιείς την κάρτα sd όπως πριν, ή αν θες να ενεργοποιήσεις το adoptable storage του android 6, το οποίο είναι καταπληκτικό!!(http://www.greenbot.com/article/3039136/android/adoptable-storage-in-android-6-0-what-it-is-how-it-works.html). Πρακτικά, η εσωτερική μνήμη του κινητού θα είναι αποκλειστικά για εφαρμογές, και η κάρτα μνήμης για όλα τα υπόλοιπα αρχεία. Παρόλαυτα, αν θες να μεταφέρεις και εφαρμογές στην κάρτα μνήμης, σου δίνεται αυτή η δυνατότητα, και μεταφέρεται ολόκληρη η εφαρμογή σε αντίθεση με τις προηγούμενες εκδόσεις του Android, αλλά δεν νομίζω να χρειαστεί κάτι τέτοιο. Τέλος, η κάρτα μνήμης με το Adoptable Storage θα γίνει κομμάτι του κινητού και θα κρυπτογραφηθεί κιόλας, οπότε δεν θα μπορείς να δεις τα δεδομένα σου αν την βάλεις σε άλλη συσκευή, εκτός και αν την ξανακάνεις διαμόρφωση.

 

PS: Ενημερώθηκαν οι οδηγίες εγκατάστασης για CM13.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, μετά απο 3 χρόνια που έχω τη συσκευή στη κοσμοτέ, έχοντας κανονικά 4G, απο χθές, άλλαξα σε wind........

Κ εξαφανίστηκε εντελώς το μενού απο τις ρυθμίσεις για LTE...........

Τι σκατά παίζει ξέρει κανείς??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται ένα μικρό update για το 4G της wind, που θα σου το κατεβασει αν θυμαμαι καλα, αυτοματα...
Τίποτα δε μου κατεβάζει :(

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...