Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγες μέρες πήρα το i9195i από e-shop, 206€ με 4.4.4.

 

Πολύ ευχαριστημένος ως τώρα, διάρκεια μπαταρίας, GPS, 4G με Wind, άλλος κόσμος σε σχέση με το S2 που δούλευα τα 3 τελευταία χρόνια.

 

Το περίμενα λίιιγο μεγαλύτερο στο χέρι, είναι στο ίδιο ύψος με το S2 αλλά κατάτι μικρότερο (μερικά χιλιοστά) στο πλάτος.

Εσυ πηρες το value edition εγω εχω το πρωτο και δυστυχως με Wind στο 4.4.2 δεν υπαρχει η επιλογη 4g σε μενα λογο οτι ειναι πολωνικο και δε πηρα το fixaki που εβγαλε η samsung hellas γ αυτο το θεμα της wind και δεν νομιζω να το παρω ποτε μαλλων μονο για τα Ελληνικα βγηκε μονο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ και λίγο καιρό έχω θέμα με τη φόρτιση, χρειάζεται 4 ώρες και σήμερα σε μια δόση έγραψε ότι θέλει 20 ώρες για φόρτιση :lol:

R.I.P. o φορτιστής και αν ναι, έχετε καμιά πρόταση για το που να ψαχτώ;

Εμενα ανεκαθεν ηθελε αδειο εντελως 4 ωρες χωρις να εχει κανενα προβλημα ουτε ο φορτιστης ουτε το τηλ και τις μπαταριες που τις αλλαζω και τις βαζω για φορτιση στο κιτ που εχω(γνησιο samsung ακριβος για αυτο το τηλ)4 ωρες θελουν να φορτισουν πληρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα όταν έχει σβήσει από μπαταρία, θέλει περίπου 2μιση ώρες για πλήρη φόρτιση, με τον κανονικό φορτιστή... Νομίζω πως στα κιτ χρειάζεται παραπάνω χρόνος.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν έχει σβήσει από μπαταρία, θέλει περίπου 2μιση ώρες για πλήρη φόρτιση, με τον κανονικό φορτιστή... Νομίζω πως στα κιτ χρειάζεται παραπάνω χρόνος.

 

του έχω περάσει cm 12.1

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Έχω την official, λογικά παίζει ρόλο κι αυτό στους χρόνους φόρτισης.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω Samsung Galaxy S5 mini το οποίο δεν είναι Ελληνικό αλλά Γαλλικό και δεν είναι συμβατό με σήμα 4G στην Wind. Υπάρχει κάποια λύση ώστε να μπορέσω να πιάσω σήμα 4G? Ευχαριστώ εκ τών προτέρων!
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω Samsung Galaxy S5 mini το οποίο δεν είναι Ελληνικό αλλά Γαλλικό και δεν είναι συμβατό με σήμα 4G στην Wind. Υπάρχει κάποια λύση ώστε να μπορέσω να πιάσω σήμα 4G? Ευχαριστώ εκ τών προτέρων!

Mια ειναι η λυση περιμενεις τη lolipop

Link to comment
Share on other sites

Mια ειναι η λυση περιμενεις τη lolipop

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Κάπου διάβασα ότι απο αρχές καλοκαιριού περιμένουν να βγεί το update. Έχουμε μήπως κάποιο νέο σχετικά με το πότε θα την διαθέσουν για το s5 mini?

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Κάπου διάβασα ότι απο αρχές καλοκαιριού περιμένουν να βγεί το update. Έχουμε μήπως κάποιο νέο σχετικά με το πότε θα την διαθέσουν για το s5 mini?

 

Ρωτας στο thread με το s4 mini. ;)

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο:) μα χαθηκα και δεν εβρισκα το thread με το s5 mini:rolleyes:
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=396823
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Τα φώτα σας για όποιον γνωρίζει παρακαλώ.

 

Προσπαθώ να συνδέσω ένα ολοκαίνουργιο Heart Rate Monitor της Samsung (ΕΙ-ΗΗ10) με το S4 mini (i9195i). Θεωρητικά είναι συμβατά και τα δύο. Στην πράξη παίρνω τα παρακάτω μηνύματα χωρίς υπόνοια επιτυχίας στο μέλλον. Το κινητό είναι 2 εβδομάδων και είμαι πολύ ευχαριστημένος, φοράει 4.4.4.

 

Η συσκευή υποτίθεται ότι δουλεύει με BT 4.0 και πάνω, ανιχνεύεται από το BT του S4, αλλά βγάζει σφάλμα επικοινωνίας στην προσπάθεια να συνδεθεί.

 

Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί με το συγκεκριμένο τηλέφωνο κάποιο αξιόπιστο Heart Rate Monitor; Έχετε να προτείνετε εναλλακτικές HRM για τρέξιμο/ποδηλασία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους.εχω απο τα πασχα το s4 mini black edition αγορασμενο απο skroutzo μαγαζο ...σας βαζω ενα screen shot τα info κ θελω να ρωτησω update δεν μου εχει κανει ποτε κ ενω ειναι 4g δεν πιανει πουθενα 4g κ ουτε στα δικτυα υπαρχει επιλογη γιαυτο ..εχω wind κ ενω αν βαλω την sim μου σε iphone πιανω full 4g

 

https://imagizer.imageshack.us/v2/320xq90/r/911/upirEf.png

Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με wind κ μου ειπαν πρεπει να εχω 4.4.4 η 5 εκδοση για 4g...πως μπορω να κανω το update επισημα χωρις να χασω εγγυηση κτλ?εχω την δυνατοτητα αυτη?
Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με wind κ μου ειπαν πρεπει να εχω 4.4.4 η 5 εκδοση για 4g...πως μπορω να κανω το update επισημα χωρις να χασω εγγυηση κτλ?εχω την δυνατοτητα αυτη?

Μπορεις μέσω Odin εαν εχει βγει αλλα με το ρισκο οτι μπορει 1 στις 1000 να σου γράψει ο μετρητης

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους.εχω απο τα πασχα το s4 mini black edition αγορασμενο απο skroutzo μαγαζο ...σας βαζω ενα screen shot τα info κ θελω να ρωτησω update δεν μου εχει κανει ποτε κ ενω ειναι 4g δεν πιανει πουθενα 4g κ ουτε στα δικτυα υπαρχει επιλογη γιαυτο ..εχω wind κ ενω αν βαλω την sim μου σε iphone πιανω full 4g

 

https://imagizer.imageshack.us/v2/320xq90/r/911/upirEf.png

Εκτός ότι μου ακούγετε κουλό, 4.4 είναι η τελευταία επίσημη του κινητού.

Την παίρνεις κανονικά κάνοντας αναβάθμηση.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βγαλει ακρει...εγω εχω την 4.4.2 ...η wind μου λεει οτι πρεπει να εχω την 4.4.4 ?ισχυει αυτο?μηπως εχει θεμα το κινητο?

 

Βάλε το στο kies μήπως και σου βγάλει την ενημέρωση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με wind κ μου ειπαν πρεπει να εχω 4.4.4 η 5 εκδοση για 4g...πως μπορω να κανω το update επισημα χωρις να χασω εγγυηση κτλ?εχω την δυνατοτητα αυτη?

 

Φιλε μου σου εχω ασχημα νεα το 9195 που εχει εσυ επισημα δε θα περει περα απο την 4.4.2 καμμια αλλη μονο με odin αναβαθμιζεις και ισως χασεις την εγγυηση ετσι δυστυχως η χαζοβιολα η wind εβγαλε το 4g της μετα την αναβαθμιση του 4.4.2 στο s4 mini αν ειχες Ελληνικο τηλ θα επερνες ενα fixaki που εβγαλε η samsung hellas ακριβως γ αυτο το προβλημα εσυ μαλλων εχεις απο σκρουτζομαγαζο ευρωπαικο και μαλλων δε θα το παρεις οποτε η περνας με odin η αγοραζεις αλλο τηλ η τ αφηνεις ως εχει χωρις να εχεις 4g(οπου υπαρχει) αυτες ειναι οι επιλογες σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις...ναι απο skroutzomagazo το εχω παρει κ ειναι πολωνιας.μου ειπαν οτι με καλυπτει η ελληνικη εγγυηση οποτε θα το παω στην samsung για το update...απο την στιγμη που εισαγετε με καλυπτει η ελληνικη εγγυηση κ κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι κλειδωμενο.....θα σας ενημερωσω τι θα γεινει......το πολυ πολυ με βλεπω να κινηθω νομικα για να βρω το δικιο μ αν μου πουν τιποτα για παραεισαγωγη κτλ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις...ναι απο skroutzomagazo το εχω παρει κ ειναι πολωνιας.μου ειπαν οτι με καλυπτει η ελληνικη εγγυηση οποτε θα το παω στην samsung για το update...απο την στιγμη που εισαγετε με καλυπτει η ελληνικη εγγυηση κ κανονικα δεν θα επρεπε να ειναι κλειδωμενο.....θα σας ενημερωσω τι θα γεινει......το πολυ πολυ με βλεπω να κινηθω νομικα για να βρω το δικιο μ αν μου πουν τιποτα για παραεισαγωγη κτλ...

Φιλε δεν υπαρχει update και δε μπορεις να κανεις τιποτα τη νομικα να κινηθεις και για ποιο λογο το fixaki το εβγαλε η samsung hellas αποκλειστικα για τα Ελληνικα τηλ να διoρθωσουν αυτο το προβλημα της wind οχι για τα Ευρωπαικα και να το πας εναν επαναπρογραματισμο θα στο κανουν και τελος για το 9195 η τελευταια εκδοση λογισμικου ειναι η 4.4.2 οχι η 4.4.4 και δε προκειτε να παρει αλλη σου ειπα τη μπορεις να κανεις οσο για το τηλ σου δεν ειναι κλειδωμενο

ποιος σου το ειπε αυτο σε περιπτωση μηχανικου προβληματος εννοητε οτι καλυπτεσε κανονικοτατα στο software δε μπορουν να κανουν κατι της google ειναι οχι της samsung το τηλ το χα και εγω και ξερω και μενα πολωνικο ηταν.

Edited by Razoras
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια το πηρα σημερα απο την Samsung...δεν ειχα κανενα προβλημα στην αντιμετωπιση...μου εκαναν update κ τωρα δουλευει το 4g παρολο που παλι η εκδοση ειναι 4.4.2...ισως ειναι αυτο το fixaki...ειχα κανει backup κ τωρα που ξαναπερναω τα προγραμματα μεσω 4g παει πιο γρηγορα απο το dsl του σπιτιου μου.ευχαριστω ολους για την βοηθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

*εν μερει εχεις δικιο...αλλα οτι εισαγετε στην ελλαδα πρεπει να πληρει τις ελληνικες προδιαγραφες κ να λειτουργει οπως υποσχετε στα χσρακτηριστικα του...τεσπα ολα καλα ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...