Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει βγει snapshot εκδοση που ειναι "σταθερη" σε σχεση με τις nightly version...και γινονται update καθε μηνα..εγω παντως εχω στο μινι εδω κ 2 χρονια περιπου cm/aosp και ολα δουλευουν ρολοι

 

snapshot για 12.1;

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια απλα να αναφερω οτι το s4 mini plus απλα πεταει!!!! εχει αισθητη διαφορα με το απλο!! και το 4.4.4 που φοραει ειναι πανεμορφο! και το βασικοτερο πολυ καλη μπαταρια χωρις καθολου drain! αξιζει με τα χιλια η αγορα του!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε κάποιος κάτοχος του S4 mini plus να συνοψίσει τις βασικές διαφορές του από το S4 mini ?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε κάποιος κάτοχος του S4 mini plus να συνοψίσει τις βασικές διαφορές του από το S4 mini ?

 

O επεξεργαστης του που ειναι τετραπυρηνος 1,2GHz snapdragon 410 και ακολουθειται απο την 306 καρτα γραφικων. Κατα τα αλλα το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικός επεξεργαστής

Λίγο έως πολύ ταχύτερο, αναλόγως την εφαρμογή

Μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας (διπλάσια στην περίπτωσή μου)

έκδοση Android 4.4.4

Ελάχιστο bloatware

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικός επεξεργαστής

Λίγο έως πολύ ταχύτερο, αναλόγως την εφαρμογή

Μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας (διπλάσια στην περίπτωσή μου)

έκδοση Android 4.4.4

Ελάχιστο bloatware

 

Διπλασια διάρκεια μπαταρίας ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Θέλω να κάνω ρουτ το κινητό, αλλά σε όσα σάιτ έχω δοκιμάσει να κατεβάσω τα απαραίτητα αρχεία, δεν τα έχω καταφέρει. Μου βγάζει συνέχεια spam. Μπορείτε να μου δώσετε κάποιο σαιτ για να το κάνω;

 

EDIT. Όλα οκ. Το κατάφερα.

 

Έβαλα τη cm12.1 unofficial. Όλα καλά μέχρι εδώ. Μου έβγαλε κάποια update για τη ρομ αλλά δεν τα έκανα. Τα κάνατε κανονικά;

 

Γιατί έβαλες την unofficial και όχι την official ? :P

Link to comment
Share on other sites

Τοσο διαφορα ρε παιδια? Πραγματικα εντυπωσιακο

 

ετσι ακριβως ειναι και εγω που το εχω βγαζω 2 μερες! ι μπαταρια πεφτει μια μοναδα ολο το βραδυ! γενικα το κινητακι πεταει!

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα για φτιαξιμο το κινητό μου με εγγύηση κ ήρθε χθες. Ενώ είχα κάνει το update πριν μ χαλάσει σε 4.4.3 όταν ήρθε είχε το 4.4.2.. Προσπαθώ να κάνω την ενημέρωση μέσω κινητού όπως την προηγούμενη φορά αλλά μ βγάζει έχετε ήδη τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις. Κάποια βοήθεια? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου στο γκρουπ.

 

Θα ηθελα την βοηθεια σας.

Κατεχω το S4 mini "μαμα" , χωρις ρουτ χωρις τιποτα.

Εβαλα το battery doctor να το δοκιμασω και ενεργοποιησα και την επιλογη super optimize που διακοπτει καποιες εφαρμογες απο οσο μπορεσα να καταλαβω....

Απο εκεινη την στιγμη και μετα , ΔΕΝ εχω αγγλικα στο πληκτρολογιο μου....

 

Πριν εκανα slide στο πληκτρο του διαστηματος και απο ελληνικα γυρναγα σε αγγλικα και τουμπαλιν.....

Τωρα εχω ΜΟΝΟ ελληνικα....

 

Για βοηθατε ωρε παλικαρια.....

:help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή πέταξε πέρα την συγκεκριμένη εφαρμογή ( δεν σου χρησιμεύει κάπου ) και κανε ενα reboot .Αν δεν επανέλθει οπως ήταν κοίταξε στις ρυθμίσεις γλώσσας .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή πέταξε πέρα την συγκεκριμένη εφαρμογή ( δεν σου χρησιμεύει κάπου ) και κανε ενα reboot .Αν δεν επανέλθει οπως ήταν κοίταξε στις ρυθμίσεις γλώσσας .

 

problem solved !!!!

:thanks::thanks:

 

καμια απλη εφαρμογη για την μπαταρια εχεις να προτεινεις ??

και το battery widget που ειχα μου ετρωγε αρκετη....

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα για φτιαξιμο το κινητό μου με εγγύηση κ ήρθε χθες. Ενώ είχα κάνει το update πριν μ χαλάσει σε 4.4.3 όταν ήρθε είχε το 4.4.2.. Προσπαθώ να κάνω την ενημέρωση μέσω κινητού όπως την προηγούμενη φορά αλλά μ βγάζει έχετε ήδη τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις. Κάποια βοήθεια? Ευχαριστώ

 

????????????.

Το πιθανότερο είναι να σου πέρασαν λογισμικό διαφορετικού region από ότι είχες και να μην έχει βγει το update στο συγκεκριμένο. Κάνε έναν έλεγχο με το phone info από το play store για να δεις τι σου έχουν περάσει.

Link to comment
Share on other sites

problem solved !!!!

:thanks::thanks:

 

καμια απλη εφαρμογη για την μπαταρια εχεις να προτεινεις ??

και το battery widget που ειχα μου ετρωγε αρκετη....

 

Καμία ,όλες τρώνε πόρους και δεν κάνουν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα για φτιαξιμο το κινητό μου με εγγύηση κ ήρθε χθες. Ενώ είχα κάνει το update πριν μ χαλάσει σε 4.4.3 όταν ήρθε είχε το 4.4.2.. Προσπαθώ να κάνω την ενημέρωση μέσω κινητού όπως την προηγούμενη φορά αλλά μ βγάζει έχετε ήδη τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις. Κάποια βοήθεια? Ευχαριστώ

 

το s4 mini gt-i9195 δεν έχει πάρει ποτέ αναβάθμιση σε 4.4.3 είναι και θα είναι μια ζωή 4.4.2 .εκτός εάν έχεις το gt-l9195L που δεν γνωρίζω τι έκδοση φοράει.

Link to comment
Share on other sites

το s4 mini gt-i9195 δεν έχει πάρει ποτέ αναβάθμιση σε 4.4.3 είναι και θα είναι μια ζωή 4.4.2 .εκτός εάν έχεις το gt-l9195L που δεν γνωρίζω τι έκδοση φοράει.

To 9195ι εννοεις μαλλων και αν δε κανω λαθος αυτο φοραει 4.4.4.

Link to comment
Share on other sites

το s4 mini gt-i9195 δεν έχει πάρει ποτέ αναβάθμιση σε 4.4.3 είναι και θα είναι μια ζωή 4.4.2 .εκτός εάν έχεις το gt-l9195L που δεν γνωρίζω τι έκδοση φοράει.

 

ΤΟ LTE έχω κ είχα κάνει. Απλά τώρα δεν μ έρχεται :-/

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ LTE έχω κ είχα κάνει. Απλά τώρα δεν μ έρχεται :-/

 

4.4.2 είναι ι τελευταία δεν έχει βγει άλλη. πως έγινε και έκανες κάτι τέτοιο εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογη για τηλεκοντρολ χρησιμοποιειτε? Εγω δοκιμασα πολλες και κατεληξα στο Sure Universal Remote! Κανει πραγματικα τα παντα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την καλησπερα μου στο γκρουπ.

 

Θα ηθελα την βοηθεια σας.

Κατεχω το S4 mini "μαμα" , χωρις ρουτ χωρις τιποτα.

Εβαλα το battery doctor να το δοκιμασω και ενεργοποιησα και την επιλογη super optimize που διακοπτει καποιες εφαρμογες απο οσο μπορεσα να καταλαβω....

Απο εκεινη την στιγμη και μετα , ΔΕΝ εχω αγγλικα στο πληκτρολογιο μου....

 

Πριν εκανα slide στο πληκτρο του διαστηματος και απο ελληνικα γυρναγα σε αγγλικα και τουμπαλιν.....

Τωρα εχω ΜΟΝΟ ελληνικα....

 

Για βοηθατε ωρε παλικαρια.....

:help::help::help:

 

Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα και λυθηκε με την απεγκατασταση της εφαρμογης! Παω να σουταρω ενα αστερι (ισως και πρωτη φορα!) να μαθουν!! Πραγματικα εξοργιστικο!

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να φταιει η συγκεκριμενη εφαρμογη,αφου το συγκεκριμενο "bug" εχει αναφερθει και με αλλες εφαρμογες(πχ noled).Γενικα τρωει σκαλωμα αν καποια εφαρμογη εγκαταστησει και ενεργοποιησει καποια υπηρεσια στην ενοτητα Ρυθμισεις/Προσβασιμοτητα/Υπηρεσιες

 

 

Καλημέρα, έπαθα και εγώ το ίδιο πράγμα. Δεν λειτουργούσε το slide στη γλώσσα. Τελικά η λύση ήρθε όπως αναφέρατε από εδώ:

Ρυθμισεις/Προσβασιμοτητα/Υπηρεσιες

Ευχάριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ LTE έχω κ είχα κάνει. Απλά τώρα δεν μ έρχεται :-/

4.4.3 για το 9195 δεν υπηρχε δεν υπαρχει και δε θα υπαρξει ποτε βγηκε μαμα με 4.2.2 jellybean και αναβαθμιστηκε σε 4.4.2 kitkat τελος αυτο ηταν αλλη δε παιρνει καπου μπερδευεσαι

Link to comment
Share on other sites

4.4.3 για το 9195 δεν υπηρχε δεν υπαρχει και δε θα υπαρξει ποτε βγηκε μαμα με 4.2.2 jellybean και αναβαθμιστηκε σε 4.4.2 kitkat τελος αυτο ηταν αλλη δε παιρνει καπου μπερδευεσαι

 

+ http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9195/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...