Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.Ενδιαφερεται φιλος για αγορα της συσκευης.Ηθελα να ρωτησω τι διαφορα εχει η εκδοση vodafone eu με την απλη?

Θα αγοραστει απο skroutzoμαγαζο και εχω δει αυτες τις 2 επιλογες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.Ενδιαφερεται φιλος για αγορα της συσκευης.Ηθελα να ρωτησω τι διαφορα εχει η εκδοση vodafone eu με την απλη?

Θα αγοραστει απο skroutzoμαγαζο και εχω δει αυτες τις 2 επιλογες

Να προτιμήσει την "απλή", η πρώτη επιλογή που αναφέρεις είναι branded vodafone.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις παραπανω λεπτομερειες γιατι δεν γνωριζω?

 

Κάνε εγκατάσταση την εφαρμογή της Samsung στον υπολογιστή σου.

Το τηλ να ειναι on και χρησιμοποίησε το usb καλώδιο για να συνδέσεις το τηλ με τον υπολογιστή.

Άνοιξε την εφαρμογή και έχει κάποιο κουμπί που λέει back up..

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εγκατάσταση την εφαρμογή της Samsung στον υπολογιστή σου.

Το τηλ να ειναι on και χρησιμοποίησε το usb καλώδιο για να συνδέσεις το τηλ με τον υπολογιστή.

Άνοιξε την εφαρμογή και έχει κάποιο κουμπί που λέει back up..

 

εβγαλα ακρη ευχαριστω πολυ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω το s4 mini i9195 με έκδοση 4.4.2 Ι9195XXUCNEA και όταν πάω στην ενημέρωση λογισμικού μου βγάζει ότι υπάρχει νέα έκδοση περίπου 120MB αλλά δεν λέει ποιά είναι!

Μήπως ξέρει κανείς για ποιό update πρόκειται; Αν το έβαλε κάποιος είδε καμμίά σοβαρή διαφορά; Δηλ. αξίζει να το βάλω ή θα έχω περισσότερα προβλήματα;

Με τα smartphones μπορούμε και να τηλεφωνούμε ... μην ξεχνιόμαστε :p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αξίζει η CM12 ή να μείνω λίγο ακόμα στην 11;

Αξίζει και με το παραπάνω!!! Προτίμησε τα builts του f4k που κάνει εξαιρετική δουλειά και με την ρομ και με τον custom kernel του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχω το s4 mini i9195 με έκδοση 4.4.2 Ι9195XXUCNEA και όταν πάω στην ενημέρωση λογισμικού μου βγάζει ότι υπάρχει νέα έκδοση περίπου 120MB αλλά δεν λέει ποιά είναι!

Μήπως ξέρει κανείς για ποιό update πρόκειται; Αν το έβαλε κάποιος είδε καμμίά σοβαρή διαφορά; Δηλ. αξίζει να το βάλω ή θα έχω περισσότερα προβλήματα;

Kαποιες ενημερωσεις της 4.4.2 ειναι λογικα δεν εχει βγει νεα ενημερωση για το s4 mini και δεν νομιζω να προχωρισει περα απο το κιτκατ εσυ τι προβληματα εχεις με το κιτκατ γιατι εγω δεν εχω κανενα περα απο το viber που μου εβαζε προβλημα στην καμερα

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου έβγαλε ενα update 50mb, αλλά όταν πήγε να το κάνει install στο reboot απάνω έφαγε fail και μου είπε να το κάνω μέσω kies.

 

Eίμαι με official 4.4.2 rootαρισμένο με towelroot. Knox=0x0.

Το update λογικά είναι το 4.4.4

http://www.androidcentral.com/att-rolls-out-444-update-galaxy-s4-brings-knox-20

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς μήπως κάνει revoke το root?

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου έβγαλε ενα update 50mb, αλλά όταν πήγε να το κάνει install στο reboot απάνω έφαγε fail και μου είπε να το κάνω μέσω kies.

 

Eίμαι με official 4.4.2 rootαρισμένο με towelroot. Knox=0x0.

Το update λογικά είναι το 4.4.4

http://www.androidcentral.com/att-rolls-out-444-update-galaxy-s4-brings-knox-20

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς μήπως κάνει revoke το root?

Σου έβγαλε fail ακριβώς επειδή είσαι ρούτ.Κάνε full unroot μέσω της εφαρμογής του su και πέρασε το update μέσω kies.
Link to comment
Share on other sites

Σου έβγαλε fail ακριβώς επειδή είσαι ρούτ.Κάνε full unroot μέσω της εφαρμογής του su και πέρασε το update μέσω kies.

 

Μα το θέμα είναι να μη χάσω το root.

Γιατί μετά το update αποκλείεται να δουλεύει το towel παλι.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου έβγαλε ενα update 50mb, αλλά όταν πήγε να το κάνει install στο reboot απάνω έφαγε fail και μου είπε να το κάνω μέσω kies.

 

Eίμαι με official 4.4.2 rootαρισμένο με towelroot. Knox=0x0.

Το update λογικά είναι το 4.4.4

http://www.androidcentral.com/att-rolls-out-444-update-galaxy-s4-brings-knox-20

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς μήπως κάνει revoke το root?

Εμενα παλι δε μου εβγαλε τιποτα πολωνικο εχω

Link to comment
Share on other sites

Kαποιες ενημερωσεις της 4.4.2 ειναι λογικα δεν εχει βγει νεα ενημερωση για το s4 mini και δεν νομιζω να προχωρισει περα απο το κιτκατ εσυ τι προβληματα εχεις με το κιτκατ γιατι εγω δεν εχω κανενα περα απο το viber που μου εβαζε προβλημα στην καμερα

Ευχαριστώ

Εκτός της μπαταρίας, που το βράδυ τρώει 15-20% σε flight mode, δεν έχω άλλα προβλήματα. Ούτε αυτό με το viber και την κάμερα παρατήρησα.

Τέλος πάντων έκανα το update και δεν παρατήρησα καμμία διαφορά. Όλα καλά.

Με τα smartphones μπορούμε και να τηλεφωνούμε ... μην ξεχνιόμαστε :p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

Εκτός της μπαταρίας, που το βράδυ τρώει 15-20% σε flight mode, δεν έχω άλλα προβλήματα. Ούτε αυτό με το viber και την κάμερα παρατήρησα.

Τέλος πάντων έκανα το update και δεν παρατήρησα καμμία διαφορά. Όλα καλά.

Eμενα μου το εβγαλε το προβλημα το viber το απεγκατεστησα και ολα οκ βεβαια για να καταληξουμε οτι φταιε το ρημαδι το viber επρεπε να μου αλλαξουν καμερα αλλα πλεον ολα οκ το δικο σου Ελληνικο ειναι και τη ηταν τελικα αυτο το update ενημερωσεις της 4.4.2 η αναβαθμιστηκες σε 4.4.4 που δεν το νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασα με cm12 το android 5.0.2 και από εκείνη τη στιγμή η μπαταρία κρατάει με το ζόρι 8 ώρες. Εντάξει με full φωτεινότητα, ανοιχτά δεδομένα, αλλά πέρα από αυτά όχι κάποια τρελή χρήση. Ράδιο το πολύ 1.5 ώρα την ημέρα.

Λεω μήπως αξίζει να αλλάξω μπαταρία; Να πάρω δηλ κάτι σαν αυτή : http://www.ebay.co.uk/itm/6500mAh-Extended-Battery-Black-Back-Cover-For-Samsung-Galaxy-S4-Mini-GT-I9190-/300993320416 ή δε θα ταιριάζει στο δικό μου που είναι Ι9195

 

Έχει κανείς να μου προτείνει κάτι; ντάξει, εξαρχής η μπαταρία κρατούσε ένα 24ωρο με το ζόρι αλλά όχι και 10 ώρες. Το φορτίζω 3 φορές την ημέρα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες για πειτε τη γνωμη σας χθες πηγα το τηλ μου στο σερβις στη micro-tech για εναν ελενχο μπαταριας γιατι τη μια απο τις 2 που εχω τη αποφορτιζει γρηγορα τη μια ομως οχι και την αλλη και θεωρησα οτι θα εχει προβλημα αυτοι οι τραχαναδες ομως οχι μονο δεν τη βρηκαν προβλημα μου παν οτι εχει θεμα η πλακετα μου ειναι στα ορια της καταναλωσης ενεργειας και προληπτικα θα την αλλαξουν το ανταλακτικο ερχετε τεταρτη με πεμπτη τη λετε να την αλλαξω η οχι σε 5 μηνων τηλ εννοητε ολα τα καλυπτει η εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω εδώ και 1 μέρα το S4 mini και προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται με το θέμα GPS. Πρέπει να βάλω κάποια εφαρμογή για να έχω πλοήγηση στα ελληνικά; Εαν ναι ποια προτείνετε; Γενικά διαφωτίστε με λίγο αναφορικά με το πως μπορεί να έχει κάποιος χρήστης την καλύτερη δυνατή πλοήγηση στην Ελλάδα με αυτό το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω εδώ και 1 μέρα το S4 mini και προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται με το θέμα GPS. Πρέπει να βάλω κάποια εφαρμογή για να έχω πλοήγηση στα ελληνικά; Εαν ναι ποια προτείνετε; Γενικά διαφωτίστε με λίγο αναφορικά με το πως μπορεί να έχει κάποιος χρήστης την καλύτερη δυνατή πλοήγηση στην Ελλάδα με αυτό το κινητό.

Αν βαλεις ενα προγραμα πλοηγησης θα εχεις κανονικα gps εγω πχ αγορασα το dont panic της mireo μια χαρα την κανει την δουλεια του

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω εδώ και 1 μέρα το S4 mini και προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται με το θέμα GPS. Πρέπει να βάλω κάποια εφαρμογή για να έχω πλοήγηση στα ελληνικά; Εαν ναι ποια προτείνετε; Γενικά διαφωτίστε με λίγο αναφορικά με το πως μπορεί να έχει κάποιος χρήστης την καλύτερη δυνατή πλοήγηση στην Ελλάδα με αυτό το κινητό.

Για εφαρμογές πλοήγησης μπορείς να απευθυνθείς εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530 που είναι το κατάλληλο θέμα και θα σου προτείνουν αρκετές.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά οδηγός για την CM12 ή η διαδικασία είναι σαν την 11;

Ακριβώς σαν την 11 απο custom recovery κάνεις τα wipes και install zip την ρομ, τα gapps και αν θέλεις καποιον κερνελ. Επίσης χρειάζεται φλασαρισμα το supersu. Σε περίπτωση που δεν σου δίνει ρουτ πηγαίνεις ρυθμίσεις, επιλογές για προγραμματιστές και στο πεδίο πρόσβαση ροοτ βάζεις εφαρμογές και adb.. Καλό φλασαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς σαν την 11 απο custom recovery κάνεις τα wipes και install zip την ρομ, τα gapps και αν θέλεις καποιον κερνελ. Επίσης χρειάζεται φλασαρισμα το supersu. Σε περίπτωση που δεν σου δίνει ρουτ πηγαίνεις ρυθμίσεις, επιλογές για προγραμματιστές και στο πεδίο πρόσβαση ροοτ βάζεις εφαρμογές και adb.. Καλό φλασαρισμα.

 

Ευχαριστώ και καλή Ανάσταση σε όλους! Μη λυπηθείτε τίποτα κρεατικό :lol:

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

To S4 mini της κοπέλας βλέπω φοράει ακόμα μια παλιά ΝΗ5 Αυγουστου .

 

Η τελευταια 4.4.2 ειναι η COC1 16 Μαρτίου. Αξίζει να την περάσω τι λετε;

 

Μεσω odin να την περάσω πάνω απ την παλιά...

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο τηλ και τελικα δεν τη γλυτωσα τελικα την αλλαγη πλακετας μαζι με την μπαταρια που να παρει και να σηκωσει τουλαχιστον παλι καλι η micro-tech ειναι καλο σερβις αλλα και παλι 5 μηνων κινητο επισκευασμενο μου κακοφαινετε πολλη και ας ηταν εντος εγγυησης :(:(:(:( με κοβω να το στελνω πακετο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...