Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο ειναι.Μπες και κατεβα στις "υπηρεσιες" και απενεργοποιησε τες

 

Πω πω, αυτό είναι μεγάλο σφάλμα σου καταργεί μια από τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σίγουρα δεν εχεις το ποιο πρόσφατο λογισμικό ? Αν δεν στο δίνει ούτε το kies τότε καν το με odin .

Δηλ. Root?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εγω ο ασχετος, γιατι ειμαι ακομα σε 4.2.2 σε GT-I9195? (το ειχα παρει απο skroutz)

Ανοιγω KIES το οποιο ειναι στην τελευεταια εκδοση, και μου βγαζει οτι ειμαι ηδη στο τελευταιο firmware...

Δειτε λιγο παρακαλω το attachment μηπως γνωριζει καποιος, thanks!

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. Root?

Όχι δεν χρειαζεται root ,δες πως γίνεται http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603

Ρε παιδες εγω ο ασχετος, γιατι ειμαι ακομα σε 4.2.2 σε GT-I9195? (το ειχα παρει απο skroutz)

Ανοιγω KIES το οποιο ειναι στην τελευεταια εκδοση, και μου βγαζει οτι ειμαι ηδη στο τελευταιο firmware...

Δειτε λιγο παρακαλω το attachment μηπως γνωριζει καποιος, thanks!

Μάλλον δεν την έχει δώσει ακόμα το kies ,μπορείς να την βάλεις με odin .

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=35387

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειαζεται root ,δες πως γίνεται http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603

 

Μάλλον δεν την έχει δώσει ακόμα το kies ,μπορείς να την βάλεις με odin .

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=35387

 

Μηπως αυτη η διαδικασια ακυρωνει την εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως αυτη η διαδικασια ακυρωνει την εγγυηση;

 

Οχι δεν χάνεις την εγγύηση απο την στιγμή που θα βάλεις firmware που ειναι για την χώρα προέλευσης της συσκευής σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χάνεις την εγγύηση απο την στιγμή που θα βάλεις firmware που ειναι για την χώρα προέλευσης της συσκευής σου .

 

Εμένα πού είναι τσέχικο και του πέρασα τη γαλλική, έχει χάσει την εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την samsung ναι .Αυτό βέβαια σπάνια ισχύει αφού τις περισσοτερες φορές δεν στο βγάζουν εκτός εγγύησης παρά μόνο αν είναι root /knox και αυτο όχι πάντα .

Μπορείς αν κάποια στιγμή χρειαστείς service να βάλεις το firmware που προορίζεται για την συσκευή σου και είσαι εντάξει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την samsung ναι .Αυτό βέβαια σπάνια ισχύει αφού τις περισσοτερες φορές δεν στο βγάζουν εκτός εγγύησης παρά μόνο αν είναι root /knox και αυτο όχι πάντα .

Μπορείς αν κάποια στιγμή χρειαστείς service να βάλεις το firmware που προορίζεται για την συσκευή σου και είσαι εντάξει .

Η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή τους ενδιαφέρει το root (μου έχουν επιδιορθώσει συσκευή με root) και το KNOX...

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγαζω φωτογραφιες γιατι ενω το θεμα εχει ωραιο και επαρκη φωτισμο μολις τραβαω φωτο μετα στο αλμπουμ την δειχνει σκοτινη??? το εχω παθει και στο s3 και στο s4

Μήπως απλά όταν τραβάς φωτογραφία η φωτεινότητα είναι ρυθμισμένη στο 100% από την εφαρμογή της κάμερας ενώ όταν επιστρέφεις γενικά στο κινητό την έχεις χαμηλωμένη?

Την δείχνει π.χ. σκοτεινή και στο pc ή σε άλλη συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειαζεται root ,δες πως γίνεται http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363603

 

Μάλλον δεν την έχει δώσει ακόμα το kies ,μπορείς να την βάλεις με odin .

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=35387

Ευχαριστω, αυτο μαλλον θα κανω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το S4 mini i9195 (αγορά από Skroutz) και ακόμα δεν έχω πάρει 4.4.2 και έχω 4.2.2 .Κάνω σάρωση για ενημερώσεις και μου εμφανίζει το μήνυμα ότι έχω την τελευταία εγκατεστημένη.Γνωρίζει κανείς πότε θα μου έρθει ή τι φταίει ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το καλώδιο φόρτισης του κινητού έχει κιτρινίσει στις άκρες και έχει την αίσθηση σα να είναι λιωμένο και πριν λίγο το έπιασα και άνοιξε το προστατευτικό το άσπρο και φαίνονται τα καλώδια. Έχει κανείς κάποια πρόταση για καλώδιο οικονομικό αν γίνεται από e-shop ή public; Edited by Christos21417
Link to comment
Share on other sites

Γενικα απο μπαταρία δεν παει καλα. Πολυ ενεργοβορο ειναι, και το εχω ροοτ με greenfily , εβαλα το wakelock ειναι ολα καλα , εβαλα και το cpu spy και εκει ολα καλα , με το ζορι μιση μερα με ελαχιστο σκαλισμα . σε 4.4.2 πηγα με ΟΤΑ θα δοκιμασω σημερα με odin απλα μια ερωτηση :

 

Ποια official rom 4.4.2 εχει το λιγοτερο battery drain ???

 

http://www.mrcrab.net/down-firmware/20539/Samsung-Galaxy-S4-Mini-LTE-GT--I9195.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και 2-3 μέρες η μπαταρία πέφτει τρελά, χωρίς να κάνω κάτι, χωρίς να τρέχουν εφαρμογές. Να έχει αρχίσει να τα παίζει η μπαταρία; Να φταίει ότι ακόμα δεν έχω αναβαθμιστεί σε 4.4.2 ή γενικότερα θέμα λογισμικού;
Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εβαλα και γω την 4.4.2(Κιτακατ)France με Odin.καλα δειχνει προς το παρον...

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

οταν η φωρτιση στο κινητο φτανει στο 100% μετα που το ανοιγω ξεκιναει από το 97 με 98% τι μπωρει να φταιει; εδώ και λιγο καιρο μου το κανει αυτό, αμα το κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων θα στρωσει;
Link to comment
Share on other sites

οταν η φωρτιση στο κινητο φτανει στο 100% μετα που το ανοιγω ξεκιναει από το 97 με 98% τι μπωρει να φταιει; εδώ και λιγο καιρο μου το κανει αυτό, αμα το κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων θα στρωσει;

στην επομενη φορτιση κανε επανεκκινηση,επισης οταν τελειωσει η φορτιση αστο λιγα λεπτα παραπανω στη πριζα το κινητο

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

στην επομενη φορτιση κανε επανεκκινηση,επισης οταν τελειωσει η φορτιση αστο λιγα λεπτα παραπανω στη πριζα το κινητο

παντα το αφήνω παραπάνω, τωρα τελευταία μου το κανει αυτό με την μπαταρια. επανεκκινηση να το κανω όταν φωρτιζει;

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου, μόλις αποσυνδέσω το φορτιστή πηγαίνει κατευθείαν στο 99%. Γενικότερα όμως μια χαρά είναι η μπαταρία του.
Link to comment
Share on other sites

οταν η φωρτιση στο κινητο φτανει στο 100% μετα που το ανοιγω ξεκιναει από το 97 με 98% τι μπωρει να φταιει; εδώ και λιγο καιρο μου το κανει αυτό, αμα το κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων θα στρωσει;

Δυστυχως δεν στρωνει ουτε με επαναφορα αλλα και η επανεκινηση δεν ειναι λυση εκεινο που μπορεις να κανεις ειναι .... μολις κανει πληρη φορτιση το αποσυνδεεις και ξανα συνδεεις τον φορτιστη ... αν το κανεις αυτο μια δυο φορες σταθεροποιειται στο 100% και δεν πεφτει αμεσως στο 98...99.!!!!!!:)

Τωρα για πιο λογο το κανει .....θα σε γελασω...

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πρόβλημα εχω και γω Zorba.Δεν ξερω και γω γιατι το κανει.Ισως να είναι bug τι να πω.Mπορει μελλοντικα να διορθωθει

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...