Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μήπως μπορεί κάποιος να με παραπέμπση στο ανάλογο link γιατί δεν το βρίσκω, για root k πέρασμα χειροκίνητα της αναβάθμισης.
Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορεί κάποιος να με παραπέμπση στο ανάλογο link γιατί δεν το βρίσκω, για root k πέρασμα χειροκίνητα της αναβάθμισης.

 

Δες αυτό εδω

http://www.s4miniarchive.com/2014/07/kitkat-how-to-root-and-install-cwm-recovery-s4-mini-i9195.html?m=1

Εάν περάσεις custom rom να ξέρεις ότι θα γίνει το knox 0x1

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό εδω

http://www.s4miniarchive.com/2014/07/kitkat-how-to-root-and-install-cwm-recovery-s4-mini-i9195.html?m=1

Εάν περάσεις custom rom να ξέρεις ότι θα γίνει το knox 0x1

ευχαριστώ,βασικά είναι της κόρης μου οπότε δεν με αφήνει κ πολλά πολλά,απλά να περάσω την 4.4 [είναι το Γαλλικό ] κ μάλλον ούτε root

Edited by dk65gr
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα περιμένουμε τη 4.4.2 ορισμένοι, ένας εξ αυτών και εγώ, αυτό ξέρω μόνο, 4.4.4. θα πάρουμε μετά το μετρό στο κορυδαλλό!
Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα περιμένουμε τη 4.4.2 ορισμένοι, ένας εξ αυτών και εγώ, αυτό ξέρω μόνο, 4.4.4. θα πάρουμε μετά το μετρό στο κορυδαλλό!

 

Ενταξει,τοτε θα παρουμε...Αν ελεγες για το δικο μας μετρο,εδω στη Θεσσαλονικη,τοτε δεν θα περναμε ποτε!!!

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και σε μένα η περιβόητη αναβάθμιση σε 4.4.2! Εντυπώσεις στο μέλλον!:)

Πρώτη θετική παρατήρηση...πολύ καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας σε stand by mode! Στα υπόλοιπα ισχύουν τα ίδια με πριν σε πρώτη ανάλυση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

 

Και γω έχω S4 mini I9195 LTE (από Skroutz) αλλά ακόμα περιμένω για την 4.4.2!!!! Ούτε ΟΤΑ ούτε στο Kies βλέπω κάποια διαθέσιμη ενημέρωση... και η αναμονή συνεχίζεται!

 

Θα παρακαλούσα όποιον γνωρίζει κάτι περί αναβάθμισης να με ενημερώσει. Απ' ό,τι βλέπω είμαστε πολλοί αυτοί που την περιμένουμε.

 

Ενημερωτικά:

 

CSC Country: Czech Republic - ETL

PDA: I9195XXUBML4

CSC: I9195YTLBNA1

MODEM: I9195XXUBML4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

 

Και γω έχω S4 mini I9195 LTE (από Skroutz) αλλά ακόμα περιμένω για την 4.4.2!!!! Ούτε ΟΤΑ ούτε στο Kies βλέπω κάποια διαθέσιμη ενημέρωση... και η αναμονή συνεχίζεται!

 

Θα παρακαλούσα όποιον γνωρίζει κάτι περί αναβάθμισης να με ενημερώσει. Απ' ό,τι βλέπω είμαστε πολλοί αυτοί που την περιμένουμε.

 

Ενημερωτικά:

 

CSC Country: Czech Republic - ETL

PDA: I9195XXUBML4

CSC: I9195YTLBNA1

MODEM: I9195XXUBML4

υπομονη θα ερθει και σε εσενα, σε εμενα ηρθε πριν λιγες μερες η 4.4.2 μεσω ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

υπομονη θα ερθει και σε εσενα, σε εμενα ηρθε πριν λιγες μερες η 4.4.2 μεσω ΟΤΑ

 

Μακάρι... αυτό περιμένω!!! Και αναρωτιόμουν αν αξίζει να δοκιμάσω να το κάνω χειροκίνητα. Να περιμένω ή να το αναβαθμίσω μόνος μου;;;

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι... αυτό περιμένω!!! Και αναρωτιόμουν αν αξίζει να δοκιμάσω να το κάνω χειροκίνητα. Να περιμένω ή να το αναβαθμίσω μόνος μου;;;

 

Το ίδιο έχω και εγώ (ETL) και επειδή είχα βαρεθεί να περιμένω, πέρασα μόνος μου τη γαλλική. Εξακολουθεί πάντως να μου φαίνεται πιο smooth η 4.2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

 

Και γω έχω S4 mini I9195 LTE (από Skroutz) αλλά ακόμα περιμένω για την 4.4.2!!!! Ούτε ΟΤΑ ούτε στο Kies βλέπω κάποια διαθέσιμη ενημέρωση... και η αναμονή συνεχίζεται!

 

Θα παρακαλούσα όποιον γνωρίζει κάτι περί αναβάθμισης να με ενημερώσει. Απ' ό,τι βλέπω είμαστε πολλοί αυτοί που την περιμένουμε.

 

Ενημερωτικά:

 

CSC Country: Czech Republic - ETL

PDA: I9195XXUBML4

CSC: I9195YTLBNA1

MODEM: I9195XXUBML4

απλά κάνε έλεγχο μια φορά την εβδομάδα μέσω OTA...εμένα είναι το ολλανδικό PHN και ήρθε προχθές...υπομονή! Θεωρώ ότι είναι θέμα ημερών!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο τώρα. Αναρωτιέμαι αν το κινητό θα είναι καλύτερο με την νέα αναβάθμιση ή θα εμφανιστούν προβλήματα. Θα ήθελα απόψεις από αυτούς που έκαναν την αναβάθμιση.

 

@alex_1982 τι εννοείς λέγοντας ότι είναι πιο smooth; Μου προτείνεις να κάνω την αναβάθμιση ή να το αφήσω στην 4.2.2;;;

 

ΥΓ: Χθες μάθαμε για το νέο Android 4.5 Lollipop. Πιστεύετε ότι κάαααποια στιγμή θα είναι διαθέσιμη και για το S4 mini;;; Ακούω απόψεις και εικασίες. :D

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο τώρα. Αναρωτιέμαι αν το κινητό θα είναι καλύτερο με την νέα αναβάθμιση ή θα εμφανιστούν προβλήματα. Θα ήθελα απόψεις από αυτούς που έκαναν την αναβάθμιση.

 

@alex_1982 τι εννοείς λέγοντας ότι είναι πιο smooth; Μου προτείνεις να κάνω την αναβάθμιση ή να το αφήσω στην 4.2.2;;;

 

ΥΓ: Χθες μάθαμε για το νέο Android 4.5 Lollipop. Πιστεύετε ότι κάαααποια στιγμή θα είναι διαθέσιμη και για το S4 mini;;; Ακούω απόψεις και εικασίες. :D

 

Δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου αλλά η αλήθεια είναι ότι ψάχτηκα για downgrade. Ήταν πιο ελαφρύ το 4.2. Προσωπική γνώμη πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς η Lollipop θα είναι 5.0, αν δε κάνω λάθος. Χθες, ανακοίνωσαν αναβάθμιση 4.4.4, την οποία και θα πάρουν τα s4mini, τώρα για να πάμε σε 5, μακάρι γιατί όχι άλλωστε
Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος εχει ένα παλιο nokia (ιδεα δεν εχω αν είναι symbian) και πηρε σημερα ένα s4 Mini

Πως μπορει να μεταφερει τις επαφες του στο νέο κινητο που εχει micro sim και το παλιο απλη sim ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς η Lollipop θα είναι 5.0, αν δε κάνω λάθος. Χθες, ανακοίνωσαν αναβάθμιση 4.4.4, την οποία και θα πάρουν τα s4mini, τώρα για να πάμε σε 5, μακάρι γιατί όχι άλλωστε

 

Έχεις δίκιο, λάθος βιασύνης. Έχεις κάποιο λινκ που να δείχνει την ανακοίνωση για την 4.4.4 στο S4 mini;;;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς η Lollipop θα είναι 5.0, αν δε κάνω λάθος. Χθες, ανακοίνωσαν αναβάθμιση 4.4.4, την οποία και θα πάρουν τα s4mini, τώρα για να πάμε σε 5, μακάρι γιατί όχι άλλωστε

την 4.4.4 θα την παρουν ολα τα s4 mini; στον πινακα βλεπω μονο τα sm-I9190 και sm-I9192, το gt-I9195 δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος εχει ένα παλιο nokia (ιδεα δεν εχω αν είναι symbian) και πηρε σημερα ένα s4 Mini

Πως μπορει να μεταφερει τις επαφες του στο νέο κινητο που εχει micro sim και το παλιο απλη sim ?

 

Ευχαριστω.

 

Δεν ξέρω ποια συσκευή Nokia έχει αλλά κάποιος τρόπος θα υπάρχει να τις μεταφέρει στο Gmail και από εκεί να τις συγχρονίσει με την νέα συσκευή.

Μια άλλη λύση είναι να κόψει την παλιά sim να τη βάλει στο νέο τηλέφωνο και να αποθηκεύσει τις επαφές του.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια συσκευή Nokia έχει αλλά κάποιος τρόπος θα υπάρχει να τις μεταφέρει στο Gmail και από εκεί να τις συγχρονίσει με την νέα συσκευή.

Μια άλλη λύση είναι να κόψει την παλιά sim να τη βάλει στο νέο τηλέφωνο και να αποθηκεύσει τις επαφές του.

 

Ευχαριστω .Ολες οι Nokia συσκευες κανουν συγχρονισμο με gmail ή εννοεις καποιο άλλο τροπο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος εχει ένα παλιο nokia (ιδεα δεν εχω αν είναι symbian) και πηρε σημερα ένα s4 Mini

Πως μπορει να μεταφερει τις επαφες του στο νέο κινητο που εχει micro sim και το παλιο απλη sim ?

 

Ευχαριστω.

 

Με bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Με bluetooth

 

Ευχαριστω .Αρκει το nokia να μπορει να τις στειλει ολλες μαζι γιατι εχει πολλες για να πανε μια μια .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

την 4.4.4 θα την παρουν ολα τα s4 mini; στον πινακα βλεπω μονο τα sm-I9190 και sm-I9192, το gt-I9195 δεν υπαρχει

 

Και εγώ αυτό είδα, αλλά 1ον στη προηγούμενη αναβάθμιση πάλι δεν είχε ένα μοντέλο και αναβαθμίστηκε(αν θυμάμαι καλά), 2ον δε θα πάρει αναβάθμιση το LTE για να πάρει το δίκαρτο; Θα μιλάμε για αντιαθλητικό φάουλ σε τέτοια περίπτωση...

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω .Ολες οι Nokia συσκευες κανουν συγχρονισμο με gmail ή εννοεις καποιο άλλο τροπο ?

Με το συγχρονισμό σε gmail θα κάνει εύκολα και γρηγορα την μεταφορά και το κυριότερο δεν πρόκειται να τις χάσει ποτέ .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με το συγχρονισμό σε gmail θα κάνει εύκολα και γρηγορα την μεταφορά και το κυριότερο δεν πρόκειται να τις χάσει ποτέ .

 

Ευχαριστω. Αυτό το ξερω καλα σαν κατοχος του S4 αλλα δεν ηξερα ότι μπορουν να το κανουν και τα παλια nokia.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...