Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε κανένα restart το ρουτερ να δεις αν συνδεθεί, αλλιως κοιτά και την ασφάλεια WPA aes κτλ. Μπορεί σε κάποιο άλλο να μην εχεις πρόβλημα. Επίσης κοιτά αν εχεις blockαρει Mac address και τέτοια.

 

Δοκίμασα όσα είπες αλλά πάλι τίποτα, περίεργο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολα τα φιλαρακια... Υπαρχει καποια νεοτερη εκδοση απο Stock firmware να περασω στο κινητο που να μπορω να την κανω root και να μην εχω θεμα με το KNOX ??? εχω μεινει στην δευτερη εκδοση λογισμικου της 4.2.2 δηλαδη απο περυσι τον Σεπτεμβριο περιπου.

Δοκίμασε αυτή

http://www.s4miniarchive.com/2014/04/deodexed-and-rooted-stock-for-galaxy-s4-mini.html?m=1

Είναι πειραγμένη με ρουτ και σχετικά νέα ρομ

Όσο ζω , μαθαίνω ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν οφελεί σε τίποτα να το αφήνεις τόσες ώρες στον φορτιστή.Γιατί δεν το σβήνεις το βράδυ;

Επειδή το χρησιμοποιώ για ξυπνητήρι:)

Οι 8ωρες φορτίσεις μάλλον ενεργοποίησαν πλήρως την μπαταρία γιατί στην αρχή έπεφτε πολύ γρήγορα.

Βέβαια και τώρα, όταν παίρνει ανάποδες, πέφτει γρήγορα αλλά επανέρχεται με την επανεκίνηση. Προσωπικά πιστεύω ότι κάποια λειτουργία μένει ανοικτή ή ενεργοποιείται από κάποια εφαρμογή. Επειδή δεν βέθηκε εφαρμογή που να το κάνει αυτό, με τα διάφορα spy προγράμματα, υποψιάζομαι ότι κάποιος αισθητήρας παραμένει ανοικτός!!! Στην επανεκίνηση η εφαρμογή που τον ενεργοποιεί αργεί να ξεκινήσει οπότε γλυτώνεις λίγη μπαταρία κάθε φορά. Το θέμα είναι ποιός αισθητήρας, κάμερα, λειτουργία κ.λ.π. ενεργοποιείται και γιατί!!!;)

Με τα smartphones μπορούμε και να τηλεφωνούμε ... μην ξεχνιόμαστε :p
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει κανενα φτηνο τροπο να αλλαξω το τζαμακι που ειναι στην καμερα γιατι οταν με επεσε πρεπει να ραγισε (η φωτογραφικη δουλευει κανονικα παντως) και φοβαμαι μην μπει υγρασια ή τιποτα αλλο και τα κανει χειροτερα τα πραγματα.. πηρα τηλ σε εξουσιοδοτημενο service και με ειπαν 50 ευρω κανει αλλα μου φαινονται ειναι πολλα υπαρχει καμια αλλη λυση ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει κανενα φτηνο τροπο να αλλαξω το τζαμακι που ειναι στην καμερα γιατι οταν με επεσε πρεπει να ραγισε (η φωτογραφικη δουλευει κανονικα παντως) και φοβαμαι μην μπει υγρασια ή τιποτα αλλο και τα κανει χειροτερα τα πραγματα.. πηρα τηλ σε εξουσιοδοτημενο service και με ειπαν 50 ευρω κανει αλλα μου φαινονται ειναι πολλα υπαρχει καμια αλλη λυση ?

Κάτι τέτοιο δεν σε βολέυει;

http://www.ebay.com/itm/100-Genuine-Samsung-Galaxy-S4-Mini-rear-side-chassis-housing-Camera-glass-i9195-/301133883373?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item461cfa67ed

http://www.ebay.com/itm/Original-Samsung-S-3-Mini-replacement-rear-middle-chassis-housing-camera-glass-/200935259086?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item2ec8acbbce

 

http://www.ebay.com/itm/Original-Samsung-S-3-Mini-replacement-rear-middle-Chassis-housing-camera-glass-/400511327575?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item5d4055dd57

Με τα smartphones μπορούμε και να τηλεφωνούμε ... μην ξεχνιόμαστε :p
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αυτό με ποιο πρόγραμμα συγχρονίζει, με το kies ή το kies 3?

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα. Λοιπόν έκανα root το τηλέφωνο μου galaxy s4 mini LTE. Δεν πέρασα ούτε κάποια custom rom ούτε τίποτα άλλο. Το έκανα μόνο για να μπορέσω να σβήσω κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές. Το πρόβλημα μου είναι ότι τώρα αν πάω να δω για διαθέσιμα update του android μου βγάζει σφάλμα ότι έχει πειραχτεί το σύστημα. Η ερώτηση μου είναι η εξής. Αν βάλω πάλι το custom firmware της samsung, οι εφαρμογές που έσβησα θα εμφανιστούν πάλι ή όχι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

μήπως εννοείς να περάσεις από την αρχή το official stock firmware της Samsung;

(γιατί δεν ξέρω να έχει custom firmware)

 

αν αυτό εννοείς, τότε ναι όλα θα επανέλθουν στην αρχική τους κατάσταση μαζί με τις προεγκατεστημένες εφαρμογές που έσβησες

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ με σωσατε ετσι θα κανω ηδη το παραγγειλα το καπακι μαζι με το τζαμακι και μακαρι να ειναι ευκολο και να μπει τωρα!!
Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε μου αυτό εννοούσα απλά το έγραψα λάθος. Να ξαναπεράσω το official της samsung για να μπορέσω αργότερα να το αναβαθμίσω σε kitkat. Οπότε περνάνε όλα πάλι και τσάμπα ο κόπος του root :P Μένει τότε να το περάσω χειροκίνητα όταν βγει σωστά; Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ποιο ακριβώς μοντέλο του S4 mini έχεις

κοίταξα στη σελίδα με τα firmware του Sammobile και έχει αρκετά

 

αλλά ναι, περνάς την official stock rom που είχες εγκατεστημένη με το Odin και μετά αναβάθμιση με Kies

μετά ξέρεις, root, titanium backup, όξω η σαβούρα ή custom rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, επειδή σκέφτομαι το κινητό αυτό για αγορά (το 9195), γιατί γενικά αναφέρονται διάφορα προβλήματα μπαταρίας; Τυπικά για τα specs και την 4.3' οθόνη θα έπρεπε να αντέχει λιώσιμο μία φουλ μέρα.

Εϊναι θέμα software που έχει ή δεν έχει διορθωθεί;

 

Γενικά με εφαρμογές τύπου facebook, viber κτλ να τρέχουν μόνιμα, παραμένει smooth η γενική εμπειρία κατά τη χρήση και εναλλαγή ή παίζουν καθυστερήσεις κτλ;

Η φωτεινότητα όντως δεν είναι και πολύ εντάξει στο έντονο φως απότι έχω δει από φίλο μου.

Edited by Nikos751
Link to comment
Share on other sites

Καμμία πρόταση για off line navigator για το s4 mini;
Με τα smartphones μπορούμε και να τηλεφωνούμε ... μην ξεχνιόμαστε :p
Link to comment
Share on other sites

Οταν στελνω sms ερχεται αναφορα παραδοσης σαν κανονικο sms. Γινεται να εχει απλα καποιο σημαδι στο μηνυμα πχ καποιο "τικ";
Link to comment
Share on other sites

Καμμία πρόταση για off line navigator για το s4 mini;

 

sygic, το λιώνω ολη μερα οταν ειμαι εξωτερικο, δε με εχει απογοητεύσει, ακομα και Ελλάδα οταν θελω να βρω καποια διευθυνση στα μπαμ ειναι πολύ καλό και αξιοπιστο

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις γιατι οταν παω να κανω ''αναβαθμηση υλικολογισμικου και προετοιμασια'' μεσω kies μου βγαζει οτι ''δεν υποστηριζετε αυτη λειτουργεια στην συσκευη'' ?? ηθελα να δω κιολας ποιο πολυ απο που ειναι η συσκευη αλλα δεν μου βγαζει κατι....
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλει μπανάνα:whistle:

http://tech.in.gr/consult/article/?aid=1231314756

 

 

Σοβαρά τώρα αν ξέρει κανείς ας μας πει γιατί και εγώ το ίδιο έχω...

Με τα smartphones μπορούμε και να τηλεφωνούμε ... μην ξεχνιόμαστε :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις γιατι οταν παω να κανω ''αναβαθμηση υλικολογισμικου και προετοιμασια'' μεσω kies μου βγαζει οτι ''δεν υποστηριζετε αυτη λειτουργεια στην συσκευη'' ?? ηθελα να δω κιολας ποιο πολυ απο που ειναι η συσκευη αλλα δεν μου βγαζει κατι....

 

κατεβασε απο το googleplay την εφαρμογη phone info της samsung, και σου δειχνει και την χωρα κατασκευης, και τη χωρα προορισμου, και την ημερομηνια κατασκευης.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα το κινητάκι. Πρώτες εντυπώσεις άριστες. 2 θεματάκια μόνο: 1)Που είναι το ποσοστό μπαταρίας για να φένεται στη μπάρα 2) Κάνει αυτό το σιγανό στην αρχή και μετά παίζει δυνατά, πώς γίνεται να παίζει από την αρχή δυνατά?

 

Α, και κάτι άλλο: όταν το ξεκλιδώνω κάνει έναν σπαστικό ήχο όπως και όταν το κλειδώνω, πως απενεργοποιούνται αυτοί οι ήχοι?

 

Να με συγχωρείτε αλλά καινούριος στο θέμα android..

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει τον ήχο του μηνύματος αλλά πάλι ακούγεται ο παλιός ο ήχος. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα το κινητάκι. Πρώτες εντυπώσεις άριστες. 2 θεματάκια μόνο: 1)Που είναι το ποσοστό μπαταρίας για να φένεται στη μπάρα 2) Κάνει αυτό το σιγανό στην αρχή και μετά παίζει δυνατά, πώς γίνεται να παίζει από την αρχή δυνατά?

 

Α, και κάτι άλλο: όταν το ξεκλιδώνω κάνει έναν σπαστικό ήχο όπως και όταν το κλειδώνω, πως απενεργοποιούνται αυτοί οι ήχοι?

 

Να με συγχωρείτε αλλά καινούριος στο θέμα android..

 

Για το ποσοστό μπαταρίας: Ρυθμίσεις - Συσκευή - Εμφάνιση - Εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας.

Για τους ήχους κλειδώματος-ξεκλειδώματος: Ρυθμίσεις - Συσκευή - Ήχος κλειδώματος οθόνης.

Για τον χαμηλό ήχο στην αρχή, δεν γνωρίζω, μιας και το έχω συνήθως στη δόνηση.

 

Καλορίζικο :)

 

Έχω αλλάξει τον ήχο του μηνύματος αλλά πάλι ακούγεται ο παλιός ο ήχος. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;

 

Με ποιον τρόπο το άλλαξες; Ο ένας είναι μέσω των γενικών ρυθμίσεων ήχου και ο άλλος μέσω των ρυθμίσεων των μηνυμάτων. Δοκίμασε και τους δυο.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...