Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Για την αναβάθμιση στην 4.3 ούτε φωνή ούτε ακρόαση ε ? :lol::p :cool:

 

Θα πάμε κατευθείαν σε 4.4.2 :lol::p:D

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα πάμε κατευθείαν σε 4.4.2 :lol::p:D

 

Μην μείνουμε στην 4.2.2 φοβάμαι ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση και απο μενα.Για να διαγραψω τις μπουρδες της σαμσουνγκ πρεπει να γινει ροοτ ετσι?μετα πρεπει να αλλαξω και ρομ η μπορω να το αφησω οπως ειναι? πολυ πολυ καλο το κινητο για εμας που δεν θελουμε να κουβαλαμε τηλεορασεις στις τσεπες μας
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση και απο μενα.Για να διαγραψω τις μπουρδες της σαμσουνγκ πρεπει να γινει ροοτ ετσι?μετα πρεπει να αλλαξω και ρομ η μπορω να το αφησω οπως ειναι? πολυ πολυ καλο το κινητο για εμας που δεν θελουμε να κουβαλαμε τηλεορασεις στις τσεπες μας

Όχι δεν χρειαζεται να αλλάξεις rom ,διαγράφεις αυτά που θελεις στην rom που είσαι και τέλος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω κανει "root" το τηλ. και οταν παταω το εικονιδιο "supersu" βγαζει μηνυμα (το su binary χρειαζεται να αναβαθμιστει) και οταν παταω οκ βγαινει μηνυμα "istallation failled".καποια βοηθεια παιδια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω κανει "root" το τηλ. και οταν παταω το εικονιδιο "supersu" βγαζει μηνυμα (το su binary χρειαζεται να αναβαθμιστει) και οταν παταω οκ βγαινει μηνυμα "istallation failled".καποια βοηθεια παιδια

 

Θα πρέπει να κατεβάσεις το update του supersu από εδώ http:// http://download.chainfire.eu/372/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v1.86.zip και να εγκαταστήσεις το zip από το cwm.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλά επειδή είμαι λίγο αρχάριος τι εννοείς απο το cwm

 

Εγκατασταση απο Recovery

Link to comment
Share on other sites

παιδες προσπαθω να βγαλω ακρη αλλα μια διαβαζω το ενα μια το αλλο...

1)Τελικα υπαρχει τροπος για ρουτ χωρις να αλλαξει το knox counter??

2)το Battery drain τα βραδια που επεφτε η μπαταρια 20% υφισταται ακομα?

 

μιλαμε παντα για την τελευταια αναβαθμιση

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν υπαρχει καποιο θεμα με το 9195 αν δεν υπαρχει 4g?

 

τι θεμα να υπαρχει?αν δεν υπαρχει καλυψη 4g θα υπαρχει 3g κ παει λεγοντας...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά νέο κουσούρι.....

Απο χθες, ενω το κινητό έχει σήμα, ξαφνικά δείχνει να μην είναι εγγεγραμμένο σε δίκτυο.

Πρίν λίγο μίλαγα στο τηλέφωνο, το κλείνω κ στο λεπτό απάνω πάω να πάρω ένα άλλο, κ ενώ δείχνει να έχει φούλ σήμα με βγάζει ότι δεν είμαι στο δίκτιο. Προσπαθώ μια ώρα να κάνω "εγγραφή" στο δίκτυο κ δε κάνει. Τελικά με επανεκκίνηση στρώνει...... :cry::cry::cry::cry:

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όσο το είχα έκανε κάτι άλλο,συχνά πυκνά έχανε το σήμα του.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όσο το είχα έκανε κάτι άλλο,συχνά πυκνά έχανε το σήμα του.

To ϊδιο αποτέλεμα έχει .....Είσαι ΧΩΡΙΣ τηλέφωνο ........κ όχι τίποτα άλλο, ΔΕ το ξέρεις...

Τελικά πολύ buggie το τηλέφωνο :(:mad::(:mad:

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

To ϊδιο αποτέλεμα έχει .....Είσαι ΧΩΡΙΣ τηλέφωνο ........κ όχι τίποτα άλλο, ΔΕ το ξέρεις...

Τελικά πολύ buggie το τηλέφωνο :(:mad::(:mad:

Αν έχεις voda βγάλε τη λειτουργία LTE

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ειμαι καινουργειος με το κινητο αυτο στο χερι μου... ειμαι πολι ευχαριστημενος.... και ψαχνω να δωσω το παλιο μου το κινητο... (iphone 5 white 16gb)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Ειμαι “root” σε περίπτωση που θελήσω να γίνω “unroot” τι “firmware” πρέπει να βαλω.Πριν το κάνω “root” δεν κράτησα ούτε backup και από πια χώρα είναι εισαγωγής.Τελικά το τηλέφωνο είναι από Δανια.μπαινω στο samsung-updates.com αλλά η σελίδα δεν έχει “firmware” Δανίας . Edited by gtok450
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις που εχετε το τηλ καμια καλη θηκη απο που θα βρουμε;

 

Ευχαριστω!

 

Εξαρταται τι θηκη ζητας.Eγω πχ εχω διαφορες αλλα εχω βαλει στο ματι την otterbox defender για sgs4 mini.Αναμενεται συντομα ειναι και λιγο τσιμπημενη,αλλα το κανει το κινητο "φρουριο"!Μεγαλη ποικιλια και τιμες βρισκεις στο ebay παντως.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τι θηκη ζητας.Eγω πχ εχω διαφορες αλλα εχω βαλει στο ματι την otterbox defender για sgs4 mini.Αναμενεται συντομα ειναι και λιγο τσιμπημενη,αλλα το κανει το κινητο "φρουριο"!Μεγαλη ποικιλια και τιμες βρισκεις στο ebay παντως.

 

 

Κυριως μια που να καλυπτει το πλαι και το πισω! Οχι flip!

 

Μπορεις να δωσεις λινκ γι αυτη που λες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις που εχετε το τηλ καμια καλη θηκη απο που θα βρουμε;

 

Ευχαριστω!

 

θα σου προτεινα αυτη απο τα public http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/belkin-f8m634btc00-thiki-samsung-galaxy-s4-mini-mayro/prod4641095pp/ (μαυρη η ασπρη) λιγο ακριβη αλλα εφαρμοζει τελεια και εχει πολυ καλη αισθηση

 

 

Εμένα όσο το είχα έκανε κάτι άλλο,συχνά πυκνά έχανε το σήμα του.

Εχεις αλλαξει την sim? αν εχεις καινουργια microsim λογικα δεν θα στα κανει αυτα, το ειχα παθει τον πρωτο καιρο οταν ειχα κοψει την sim σε καταστημα..

Edited by cool_pipis

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ ότι έμεινα έκπληκτος όταν είδα ότι οι εφαρμογές μεταφέρονται στην κάρτα μνήμης! Νομίζω ότι πλέον αυτό είχε σταματήσει να γίνεται χωρίς πείραγμα! Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι με την MG8 έπεσε η ένταση του wifi.. (ήταν 2 εκδόσεις πίσω όταν το άνοιξα 1η φορά το κινητο)

Δεν θέλω όμως να το αναβαθμίσω περεταιρω γιατί θέλω να είναι rootαρισιμο χωρίς Knox..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...