Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση ... το Whatsapp το χρησιμοποιείς ?

 

Δυστυχώς αυτό που έχω πλέον παρατηρήσει εγώ είναι ότι το κινητό έχει θέμα μεγάλης κατανάλωσης σε Stand by όταν είναι με Data . Ενώ αντίθετα όταν είμαι με Wi-fi έχω περίπου 1% ανά δύο ώρες κατανάλωση, όταν είμαι με Data έχω περίπου 2% ανά μία ώρα .

Το μόνο πρόγραμμα που έχω και τρέχει είναι το Whatsapp + Συχρονισμός Gmail / google keep / επαφές ...

 

Όχι δεν το χρησιμοποιώ. Γενικά έχω πολλές εφαρμογές εγκαταστημένες αλλά πάντα ελέγχω την κατανάλωση της μπαταρίας.

Το Σάββατο το βράδυ το άφησα με 68% και το πρωί στις 10 είχε 62%. Πολύ καλά νομίζω

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης θέλω να ρωτησω αν αλλάξω ROM και βάλλω μια CyanogenMod χάνω αυτομάτως και εγγύηση;γιατί διαβάζω μια το ένα μια το άλλο.ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Επίσης θέλω να ρωτησω αν αλλάξω ROM και βάλλω μια CyanogenMod χάνω αυτομάτως και εγγύηση;γιατί διαβάζω μια το ένα μια το άλλο.ευχαριστώ

 

Ναι την χάνεις .Αν κάνεις root /cwm περάσεις custom rom ή βάλεις (μέσω Odin) official firmware άλλης χώρας από αυτή του τηλεφώνου, ακόμα και Ευρωπαϊκής, η εγγύηση παύει να ισχύει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι την χάνεις .Αν κάνεις root /cwm περάσεις custom rom ή βάλεις (μέσω Odin) official firmware άλλης χώρας από αυτή του τηλεφώνου, ακόμα και Ευρωπαϊκής, η εγγύηση παύει να ισχύει .

 

Και δεν υπαρχει γυρισμός δηλαδή ε;συγγνώμη αν κουράζω

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι μπορεις να το ξε-ρουταρεις και να περασεις την κανονικη του ROM αν χρειαστεις την εγγυηση.Αλλα δεν ξερω ακριβως τι γινεται τωρα με το knox.Αυτα ας μας τα πει κανενας που να εχει ασχοληθει αρκετα με το "αθλημα" του rooting-urooting στο I9195...
Link to comment
Share on other sites

Και δεν υπαρχει γυρισμός δηλαδή ε;συγγνώμη αν κουράζω

 

Μπορείς να περάσεις την τελευταία official που είναι για την συσκευή σου και είσαι εντάξει ,αλλά θέλει προσοχή γιατί στα τελευταία firmware κάνοντας root γράφει το knox .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η μπαταρία είναι ένα τεχνικό χαρακτηριστικό που αφορά όλους μας όταν θέλουμε να αγοράσουμε καινούριο smartphone αφού μπορεί να αποδειχθεί η αχίλλειος πτέρνα του.

 

Έρευνα του “Which? magazine” έκανε σύγκριση της μπαταρίας 8 high-end συσκευών όσον αφορά το χρόνο ομιλίας, αλλά και το χρόνο σερφαρίσματος που προσφέρει το καθένα στον κάτοχό του.

 

 

Ποιές ήταν αυτές; Το Samsung Galaxy S4, HTC One, Samsung Galaxy S4 mini, iPhone 5S, BlackBerry Z10, HTC One mini, iPhone 5C και το Nokia Lumia 1020.

 

Από πλευράς χρόνου ομιλίας, η κατάταξη των 8 smartphones ήταν ακριβώς με τη σειρά που τα αναφέραμε παραπάνω με το Samsung Galaxy S4 να κερδίζει την πρώτη θέση και να χαρίζει στους κατόχους του 1051 λεπτά, ενώ η mini έκδοσή του κατέκτησε την 3η θέση με 746 λεπτά.

 

Το αντίπαλο δέος, λέγε με iPhone 5S το συναντάμε στην 4η θέση με 651 λεπτά, ενώ την οικονομική του έκδοση, το iPhone 5C, στην 7η θέση με 564 λεπτά. Στη δεύτερη θέση βρέθηκε η ναυαρχίδα της HTC, HTC One, το οποίο, βάσει έρευνας, χαρίζει στον κάτοχό του 771 λεπτά χρόνο ομιλίας.

 

 

 

Όσον αφορά το χρόνο σερφαρίσματος, το Samsung Galaxy S4 πάλι κατέκτησε την πρώτη θέση με 405 λεπτά, ενώ αυτή τη φορά στη 2η θέση συναντάμε το Samsung Galaxy S4 mini με 394 λεπτά.

 

Το Τοπ-3 συμπληρώνει το HTC One mini με 385 λεπτά, ενώ το iPhone 5S βρίσκεται στην 7η θέση με 298 λεπτά και το iPhone 5C στην τελευταία θέση με 252 λεπτά.

 

Να σημειώσουμε ότι το περιοδικό είχε ελέγξει όλες τις μπαταρίες πριν από το πείραμα, είχε λάβει όλα τα απαραίτητα μέτρα, ώστε να μην υπάρχει περιθώριο λάθους κι οι δοκιμές να γίνονται κάτω από τις ακριβώς ίδιες συνθήκες, όπως σήμα και φωτεινότητα οθόνης.

 

 

 

Ο Jon Barrow, ερευνητής και αρθογράφος στο περιοδικό, δήλωσε ότι ενώ τα iPhone 5S και iPhone 5C έχουν βελτιωμένη διάρκεια ζωής της μπαταρίας, ακόμα δεν μπορούν να φτάσουν τις επιδόσεις των καλύτερων Android smartphones.

 

Επιμέλεια: Νικόλας Εμμανουήλ

 

 

 

ΕΔώ το πλήρες άρθρο με εικόνες http://www.e-go.gr/tech/article.asp?catid=17290&subid=2&pubid=129544556

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αρκετοί με ρωτάνε μέσω PM για root στην MJ7 με τον Knox counter, παραθέτω το link στο ανάλογο thread. m7ixalis αν θέλεις μπορείς να το βάλεις και σαν συμπληρωματικό στον δικό σου οδηγό στην πρώτη σελίδα για να βρίσκεται πιο εύκολα.
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια στη φωτογραφία του εν λόγου άρθρου έχει το S3 Mini αντί για το S4 Mini αλλά ας μην το κάνουμε θέμα :lol::lol::lol:
OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Μια σύντομη ερώτηση παιδιά! Γιατί το public έχει το samsung galaxy mini s4 στη διπλάσια τιμή απο τα καταστήματα του skroutz? Πχ Kaizer 280e και το public 449e. Μου διαφεύγει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Μια σύντομη ερώτηση παιδιά! Γιατί το public έχει το samsung galaxy mini s4 στη διπλάσια τιμή απο τα καταστήματα του skroutz? Πχ Kaizer 280e και το public 449e. Μου διαφεύγει κάτι;

 

Διότι κάποιες συσκευές προέρχονται από παραεισαγωγή, προορίζονται δηλαδή για άλλες χώρες. Απ' ότι έχω διαβάσει, είναι σχετικά εύκολο να φέρεις το κινητό στα μέτρα σου (ελληνικά, κτλ). Δεν ξέρω όμως να σου πω λεπτομέρειες, γιατί εγώ αγόρασα την συσκευή από επίσημη εισαγωγή στην Ελλάδα.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια σύντομη ερώτηση παιδιά! Γιατί το public έχει το samsung galaxy mini s4 στη διπλάσια τιμή απο τα καταστήματα του skroutz? Πχ Kaizer 280e και το public 449e. Μου διαφεύγει κάτι;

 

Τα public, πλαίσιο και γενικότερα όλα τα μεγάλα δεν μπορούν να έχουν χαμηλότερες τιμές για 2 λόγους:

1. Ανεβασμένη τιμή της ελληνικής αντιπροσωπείας από όπου και αγοράζουν

2. Μεγαλύτερα έξοδα λόγω καταστημάτων, υπαλλήλων, ...

 

Μόνο και μόνο από το δεύτερο, δεν μπορούν να συναγωνιστούν τα σκρουτζομάγαζα που τα περισσότερα είναι μία αποθήκη με 1 ή 2 άτομα προσωπικό.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Είναι η πρώτη φορά που "καταφεύγω'' σε forum ώστε να ζητήσω πληροφορίες αλλά και συμβουλές, αλλά...ποτέ δεν είναι αργά. Ετσι δεν λένε; Eίμαι ''νέα'' στην αγορά touch phones - είπα να αναβαθμιστώ κι εγώ λόγω επιπλέον επαγγελματικών υποχρεώσεων.

Θα ήθελα τη συμβουλή σας αλλά και γνώση σας στο εξής πρόβλημά μου! (Ναι, έχει γίνει και πρόβλημα πλέον).

Εχω το Samsung Galaxy S4 mini - καταπληκτικό κινητό και από αισθητικής άποψης - εδώ και δύο μήνες. Εχω πακέτο στην Cosmote το οποίο, εκτός των άλλων, μου εξασφαλίζει 300 ΜΒ. Και εδώ είναι το μεγάλο θέμα μου!! Μου τα καταναλώνει στο άψε σβήσε! Μέσα στην πρώτη κιόλας εβδομάδα. Μάλιστα τον πρώτο μήνα...ξέφυγε εντελώς και ήρθε επιπλέον φουσκωμένος λογαριασμός κατά 25 ευρώ!! Ρώτησα τι μπορεί να συμβαίνει. Μου είπαν διάφορα. Δεν γνωρίζω όλα να τα φτιάξω στη συσκευή μου και δεν γνωρίζω εάν ισχύουν κιόλας! Υποθέσεις είναι!

Αυτά που χρησιμοποιούσα και καταναλώθηκαν τα 300 ΜΒ τόσο γρήγορα ήταν/είναι :

 

1. Facebook καθημερινά για αρκετές ώρες όταν βρίσκομαι εκτός wi-fi (περίπου 2-3/μέρα)

2. E-mail 3-4 φορές την εβδομάδα

3. Ενημερώσεις από σελίδες ειδήσεων/on line blogs και οn line εφημερίδες σχεδόν καθημερινά τα πρωϊνά.

4. Viber ανοιχτό (αλλά ελάχιστες οι κινήσεις μου)

[Αυτά θυμάμαι προς το παρόν, τα βασικά]

 

Καθόλου ραδιόφωνο, καθόλου youtube ή παιχνίδια!

Μήπως υπάρχει κάποια διαρροή από ΑΛΛΟΥ, που δεν γνωρίζω από πού; Eiναι απίστευτη η έκπληξή μου και το σοκ, θα έλεγα, όταν το ανακαλύπτω - τα ΜΒ να τρώγονται τόσο εύκολα! Και το δικαιολογεί η κατανάλωση που κάνω;

Eπειδή έχω πολυ ερασιτεχνική τεχνογνωσία, σας παρακαλώ να με διαφωτίσετε!

 

Περιμένω απαντήσεις/πληροφορίες σας!

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι γίνεται στο κινητό σου.....το καλύτερο είναι να το δει κάποιος φίλος σου που είναι γνώστης.

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να βαλεις την εφαρμογή 3g watchdog και να ρυθμίσεις ακριβως ποτέ λήγει το πακέτο σου αλλα και να σου κόβει το ίντερνετ στο 90% της κατανάλωσης ώστε να είσαι σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριατώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Αυτός ο φίλος που το είδε απλώς μου είπε τα ενδεχόμενα, αλλά δεν το ''έψαξε'' ο ίδιος. Ισως χρειαστεί να το δει κάποιος τεχνικός που να ασχοληθεί μόνο με αυτό όταν του το πάω και μου κάνει τις ερωτήσεις.

 

Οσο για την εφαρμογή που αναφέρεις, έχω μια παρόμοια, η οποία με ενημερώνει όταν έχω καταναλώσει το 80%.

Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Είναι η πρώτη φορά που "καταφεύγω'' σε forum ώστε να ζητήσω πληροφορίες αλλά και συμβουλές, αλλά...ποτέ δεν είναι αργά. Ετσι δεν λένε; Eίμαι ''νέα'' στην αγορά touch phones - είπα να αναβαθμιστώ κι εγώ λόγω επιπλέον επαγγελματικών υποχρεώσεων.

Θα ήθελα τη συμβουλή σας αλλά και γνώση σας στο εξής πρόβλημά μου! (Ναι, έχει γίνει και πρόβλημα πλέον).

Εχω το Samsung Galaxy S4 mini - καταπληκτικό κινητό και από αισθητικής άποψης - εδώ και δύο μήνες. Εχω πακέτο στην Cosmote το οποίο, εκτός των άλλων, μου εξασφαλίζει 300 ΜΒ. Και εδώ είναι το μεγάλο θέμα μου!! Μου τα καταναλώνει στο άψε σβήσε! Μέσα στην πρώτη κιόλας εβδομάδα. Μάλιστα τον πρώτο μήνα...ξέφυγε εντελώς και ήρθε επιπλέον φουσκωμένος λογαριασμός κατά 25 ευρώ!! Ρώτησα τι μπορεί να συμβαίνει. Μου είπαν διάφορα. Δεν γνωρίζω όλα να τα φτιάξω στη συσκευή μου και δεν γνωρίζω εάν ισχύουν κιόλας! Υποθέσεις είναι!

Αυτά που χρησιμοποιούσα και καταναλώθηκαν τα 300 ΜΒ τόσο γρήγορα ήταν/είναι :

 

1. Facebook καθημερινά για αρκετές ώρες όταν βρίσκομαι εκτός wi-fi (περίπου 2-3/μέρα)

2. E-mail 3-4 φορές την εβδομάδα

3. Ενημερώσεις από σελίδες ειδήσεων/on line blogs και οn line εφημερίδες σχεδόν καθημερινά τα πρωϊνά.

4. Viber ανοιχτό (αλλά ελάχιστες οι κινήσεις μου)

[Αυτά θυμάμαι προς το παρόν, τα βασικά]

 

Καθόλου ραδιόφωνο, καθόλου youtube ή παιχνίδια!

Μήπως υπάρχει κάποια διαρροή από ΑΛΛΟΥ, που δεν γνωρίζω από πού; Eiναι απίστευτη η έκπληξή μου και το σοκ, θα έλεγα, όταν το ανακαλύπτω - τα ΜΒ να τρώγονται τόσο εύκολα! Και το δικαιολογεί η κατανάλωση που κάνω;

Eπειδή έχω πολυ ερασιτεχνική τεχνογνωσία, σας παρακαλώ να με διαφωτίσετε!

 

Περιμένω απαντήσεις/πληροφορίες σας!

 

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Η χρήση που αναφέρεις δεν μου δικαιολογεί εν μέρη τόσο μεγάλη κατανάλωση δεδομένων. Να φανταστώ ότι έχεις την εφαρμογή του fb περασμένη στο κινητό; Κάνε τα παρακάτω, δες τι σου καταναλώνει τι και τότε θα μπορούν πιο εύκολα να σου προτείνουν λύση.

 

Για να παρακολουθείς realtime την κατανάλωση δεδομένων αλλά και το ποιες εφαρμογές καταναλώνουν τι δες το My Data Manager. Και αυτό μπορείς να το σετάρεις στα πόσα Mb να σε ειδοποιεί πόσα έχεις καταναλώσει. Μπορείς να βάλεις και κάποια άλλη εφάμιλλη εφαρμογή απλά το 3g watchdog στα s2 είχε κάποια μικρή απόκλιση και από τότε έχω το my data manager.

 

Βάλε και το Data Savings | Onavo Extend που σου κάνει μια παραπάνω οικονομία στα ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

300 ΜΒ τον μήνα είναι πολύ λίγα για τις απαιτήσεις σου.

Το φβ τρώει αρκετά αν βλέπεις φώτο.

Βάλε το Mobile counter productive που έχει και μέτρημα κάθε εφαρμογής ξεχωριστά στην κατανάλωση δεδομένων. Και απενεργοποιησε τον αυτόματο συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Πόσες πολλές πληροφορίες! Ευχαριστώ πολύ! :)

Θα κοιτάξω όσα μου αναφέρεις/προτείνεις, να δω τη διαφορά. Θέλει μελέτη!

Ναι, την εφαρμογή του fb την έχω περασμένη στο κινητό! Καταναλώνει έτσι περισσότερα MB;

Oμως όταν μπαίνω από το google/internet στο facebook υπάρχουν διαφορές με την αντίστοιχη εφαρμογή στο fb και γι' αυτό την έχω επιλέξει!

Ευελπιστώ να αλλάξει αυτό το θέμα της ιλιγγιώδους κατανάλωσης!

Καλημέρα!

 

300 ΜΒ τον μήνα είναι πολύ λίγα για τις απαιτήσεις σου.

Το φβ τρώει αρκετά αν βλέπεις φώτο.

Βάλε το Mobile counter productive που έχει και μέτρημα κάθε εφαρμογής ξεχωριστά στην κατανάλωση δεδομένων. Και απενεργοποιησε τον αυτόματο συγχρονισμό.

Kαλημέρα! Λες να είναι λίγα τα 300 MB, τελικά; Xμμ...! Θα το κοιτάξω.

Όντως βλέπω φωτό... αλλά αποφεύγω κατά το ελάχιστο όσο βρίσκομαι εκτός Wi-Fi.

Aυτόματο συγχρονισμό είμαι σίγουρη πως έχω αποκλίσει.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποια διαρροή από ΑΛΛΟΥ, που δεν γνωρίζω από πού;

 

Δοκίμασε να αφήσεις λίγη ώρα το κινητό σου χωρίς να κάνεις κάτι,αλλά έχοντας ανοιχτά τα δεδομένα. Θα ελέγξεις πόσα MB είχες πριν και πόσα μετά, για να δούμε αν υπάρχει κάτι που τα καταναλώνει χωρίς τη δική σου έγκριση.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα! Λες να είναι λίγα τα 300 MB, τελικά; Xμμ...! Θα το κοιτάξω.

Όντως βλέπω φωτό... αλλά αποφεύγω κατά το ελάχιστο όσο βρίσκομαι εκτός Wi-Fi.

Aυτόματο συγχρονισμό είμαι σίγουρη πως έχω αποκλίσει.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

 

Μήπως έχεις κάποιο συγχρονισμό με καποιο cloud? Αν ναι κλειστον η να γίνεται μόνο με wifi.

Eπισης κλείσε τις ενημερώσεις της μαμας

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι αναρωτήθηκα γι' αυτό κι εγώ, όπως και αναφέρω. Αν και δεν θυμάμαι καλά... έχω την εντύπωση πως υπήρχε κατανάλωση ΜΒ χωρίς να έχω εργαστεί με το κινητό, αλλά θα πρέπει να σιγουρευτώ. Είναι μια πολύ καλή ιδέα! Σ΄ευχαριστώ!!

 

Αυτό δεν το ...'καταλαβαίνω' (τεχνικός όρος βλέπεις κι εγώ αρχάρια σε αυτό) τι εννοείς ''συγχρονισμο σε cloud";

 

Μήπως έχεις κάποιο συγχρονισμό με καποιο cloud? Αν ναι κλειστον η να γίνεται μόνο με wifi.

Eπισης κλείσε τις ενημερώσεις της μαμας

Αυτό δεν το ...'καταλαβαίνω' (τεχνικός όρος βλέπεις κι εγώ αρχάρια σε αυτό) τι εννοείς ''συγχρονισμο σε cloud";

 

... και ''ενημερώσεις της μαμάς''... :) εννοείς αυτές που έχει το κινητό εξ αρχής όταν το αγόρασα και δεν γνωρίζω ποιές;

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Πόσες πολλές πληροφορίες! Ευχαριστώ πολύ! :)

Θα κοιτάξω όσα μου αναφέρεις/προτείνεις, να δω τη διαφορά. Θέλει μελέτη!

Ναι, την εφαρμογή του fb την έχω περασμένη στο κινητό! Καταναλώνει έτσι περισσότερα MB;

Oμως όταν μπαίνω από το google/internet στο facebook υπάρχουν διαφορές με την αντίστοιχη εφαρμογή στο fb και γι' αυτό την έχω επιλέξει!

Ευελπιστώ να αλλάξει αυτό το θέμα της ιλιγγιώδους κατανάλωσης!

Καλημέρα!

 

Μπορείς να κατεβάσεις τον opera mini για να μπαίνεις όταν είσαι σε 3g. Εκεί βάζεις π.χ. να μην φορτώνει τις φωτογραφίες σε full ανάλυση και κάνει μια παραπάνω οικονομία στα δεδομένα. Εγώ στο fb μπαίνω μόνο από τον stock browser μου και στην ουσία έχουν το ίδιο περιβάλλον χρήσης.

 

http://cdn.gsmarena.com/pics/12/08/facebook-ios-update/gsmarena_001.jpg

 

Έτσι καταναλώνω δεδομένα όποτε θέλω εγώ στο fb και όχι όποτε αυτό συγχρονίζει.

 

Κατέβασε μια εφαρμογή που μετράει την κατανάλωση δεδομένων αρχικώς και ορισμένες από αυτές μετράνε και σε δίκτυο wifi τι καταναλώνεις. Συνεπώς αφού την κατεβάσεις δες ποιες εφαρμογές σου καταναλώνουν και πόσο ενώ είσαι στο wifi (μην σπαταλάς τσάμπα τα ΜΒ εν προκειμένω). Απλώς πρέπει να το παρακολουθήσεις λίγες μέρες για να δεις κατά μ.ο τι γίνεται.

 

 

edit: Αν θες να προσθέσεις κάτι σε ένα μήνυμα πάτα τροποποίηση για να ναι μαζεμένα. Έτσι μπερδεύεται ο κόσμος ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...