Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα εχει 4.4.4 !!!

 

Γιατι θα εχεις το value edition μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@oeo77

Όταν κάποιος "βρίσκει" ένα κινητό, σημαίνει ότι κάποιος άλλος το "έχει χάσει".

Η ηθική και σωστή κίνηση είναι να παραδοθεί στην αστυνομία και όχι να ρωτάει κάποιος στα φόρουμ πως θα παρακάμψει τυχόν κλειδώματα και black listed sim!!!

Εφόσον ο νόμιμος κάτοχος του έχει ήδη κάνει με εντολή του την συσκευή lock sim, αυτός βρίσκεται εύκολα και άμεσα από το imei.

Το παρόν φόρουμ κατακρίνει τέτοιες ενέργειες και δεν θα επιτρέψει την οποιαδήποτε συζήτηση και βοήθεια πάνω σε αυτά.

Έγιναν οι απαραίτητες διαγραφές μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το κινητό Samsung Galaxy s4 mini GT-I9195I

 

Έχει LED Indicator για μηνύματα αναπάντητες κτλπ? Γιατί το ψάχνω και δεν το βρίσκω.

Μήπως μπορεί να με καθοδηγήσει κάποιος για το πως το ενεργοποιούμε ???

Εγώ θυμάμαι στην φόρτιση άναβε κόκκινο λαμπάκι (μπορεί να κάνω και λάθος όμως)

Τώρα που το κοιτάω δεν ανάβει τίποτα.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένας φίλος θέλει να πειραξει το κινητό του (root/rom/ktl) αλλά δεν θελουμε cm γιατί η κάμερα είναι σάπια.. τι έχετε να προτείνετε? υπαρχουν πουθενα guides μαζεμενοι? Εχει το i9195. ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένας φίλος θέλει να πειραξει το κινητό του (root/rom/ktl) αλλά δεν θελουμε cm γιατί η κάμερα είναι σάπια.. τι έχετε να προτείνετε? υπαρχουν πουθενα guides μαζεμενοι? Εχει το i9195. ευχαριστώ.

 

Γενικά εγώ που χρησιμοποιώ CM η κάμερα είναι όπως θα έπρεπε να είναι, ούτε χειρότερη ούτε καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το κινητό Samsung Galaxy s4 mini GT-I9195I

 

Έχει LED Indicator για μηνύματα αναπάντητες κτλπ? Γιατί το ψάχνω και δεν το βρίσκω.

Μήπως μπορεί να με καθοδηγήσει κάποιος για το πως το ενεργοποιούμε ???

Εγώ θυμάμαι στην φόρτιση άναβε κόκκινο λαμπάκι (μπορεί να κάνω και λάθος όμως)

Τώρα που το κοιτάω δεν ανάβει τίποτα.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Δεν εχει αλλα υπαρχουν εφαρμογες στο play γ αυτο το σκοπο οσο για τι φορτιση δεν αναβει κατι φαινετε απλα στην οθονη οταν φορτιζει

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω ρουτ το κινητο χωρις να γραψει ο μετρητης knox?

 

Αν ναι πως ακριβως μπορω να το κανω?

 

Εχει την android 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εχω και γω μια ερωτηση,αγορασα τη flip case ,γινεται να απανταω στις κλησεις ανοιγοντας το καπακι?δε βρισκω τη ρυθμιση
Link to comment
Share on other sites

Εγωτο εκανα ετσι:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397498

Εγινε τοσο απλα?

 

Και δεν εγραψε το knox?

 

Αν μετα θελω να αφαιρεσω το root μπορω και με ποιο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Απο το thread που σου στειλα:

Root θα είσαι ακόμα και αν διαγράψεις το apk.Θα πρέπει να κατεβάσεις το SuperSU απο το store και να πάς στην επιλογή για unroot.Τότε θα είσαι unroot και μετά σβήσε τα apk towelroot/superSU.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη απο οταν το κανω root με το towelroot μετα για να το κανω unroot το κανω απο το προγραμμα supersu προγραμμα?

 

Και ειτε root, ειτε unroot δεν θα χασω κατι απο το κινητο σωστα?

 

Ουτε θα γραψει το knox?

 

Το δοκιμασα αλλα δεν το εκανε root και μου λεει απλα οτι αυτο το κινητο δεν υποστηριζεται οταν πατησα "make it ra1n".

Αρα δεν μπορω να κανω root το κινητο σωστα?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ειναι συμβατό με την έκδοση που είσαι αυτην την στιγμή ,ψάξε στο xda μήπως υπάρχει άλλος τρόπος χωρίς να γράψει ο knox .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Προφανως στο firmware που εχεις εχουν διορθωσει το κενο ασφαλειας γι ' αυτο δεν γινεται.Ψαξε να βρεις καποιο αλλο τροπο στο google χωρις να χανεται η εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εχω και γω μια ερωτηση,αγορασα τη flip case ,γινεται να απανταω στις κλησεις ανοιγοντας το καπακι?δε βρισκω τη ρυθμιση

 

υπαρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

χρόνια διαβάζω το forum αλλά τώρα χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Έχω το s4 mini εδώ και 1,5 χρόνο περίπου. Το τελευταίο μήνα και βάλε παρατήρησα τν μπαταρία να μη κρατάει ούτε μέρα με λίγη χρήση. Δεν ήταν λίγες οι φορές μάλιστα που το άφηνα το βράδυ με μισή μπαταριά και το το πρωί είχε κλείσει. Το έψαξα για wakelock και είδα με την εφαρμογή του wakelock detector για pc ότι έτρεχαν από πίσω κάποια. Επειδή δεν ήθελα να το σουτάρω τα απενεργοποιούσα με το χέρι. Σήμερα το έκανα factory reset από recovery mode, πέρασα ελάχιστες εφαρμογές και κάνει πάλι τα ίδια. Παραθέτω και εικόνες. Καμία ιδέα τι να κάνω?

 

Η δεύτερη εικόνα είναι το wakeup trigger και η τρίτη το cpu wakelock. Έχω δοκιμάσει να τα απενεργοποιήσω αλλά κάθε φορά σκάει και και κάτι άλλο και πάντα τρέχει απο πίσω.

Edited by _Talos
Link to comment
Share on other sites

Τα WL που έχεις είναι ελάχιστα. Καλύτερα αγόρασε μια καινούργια αυθεντική μπαταρία.

Το σκέφτηκα, απλά με προβληματίζει πολύ στην πρώτη εικόνα, όπου η πρώτη οθόνη δεν είναι ενεργή, αλλά στην αφύπνιση δείχνει να τρέχει κάτι απο πίσω απο μόνο του, ενώ παλιά δεν το έκανε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα, απλά με προβληματίζει πολύ στην πρώτη εικόνα, όπου η πρώτη οθόνη δεν είναι ενεργή, αλλά στην αφύπνιση δείχνει να τρέχει κάτι απο πίσω απο μόνο του, ενώ παλιά δεν το έκανε αυτό.

Tυπε απλα τα πραγματα αν εχεις εγγυηση ακομα το πας σε ενα σερβις για φορματ και να σου ελενγχο μπαταριας και αν ειναι μαπα η μπαταρια αγοραζεις μια απο το σερβις και τελος

Link to comment
Share on other sites

Tυπε απλα τα πραγματα αν εχεις εγγυηση ακομα το πας σε ενα σερβις για φορματ και να σου ελενγχο μπαταριας και αν ειναι μαπα η μπαταρια αγοραζεις μια απο το σερβις και τελος

 

Εγγύηση ισχύει κανονικά ναι, για αυτό δεν το χω κάνει και root

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση ισχύει κανονικά ναι, για αυτό δεν το χω κάνει και root

Μια χαρα πηγαινε το τοτε να στ6ο κανουν εναν επαναπρογραματισμο αναβαθμιση οπως το λενε στα σερβις ενω δεν υπαρχει καινουργιο λογισμικο να αναβαθμισουν κατι και να σου ελεγξουν τη μπαταρια να δουν αν ειναι χαλασμενη η αν ειναι και απο πλακετα εμενα για εναν ελεγνχο μπαταριας το πηγα και μου βγηκε πλακετα πανω στο 6μηνο μου ειπαν οτι ειμαι στο οριο καταναλωσης και την αλλαξαν και σενα μπορει να ειναι μπαταρια μπορει απο εφαρμογη/εφαρμογες και μπορει και απο πλακετα οπως εμενα

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα πηγαινε το τοτε να στ6ο κανουν εναν επαναπρογραματισμο αναβαθμιση οπως το λενε στα σερβις ενω δεν υπαρχει καινουργιο λογισμικο να αναβαθμισουν κατι και να σου ελεγξουν τη μπαταρια να δουν αν ειναι χαλασμενη η αν ειναι και απο πλακετα εμενα για εναν ελεγνχο μπαταριας το πηγα και μου βγηκε πλακετα πανω στο 6μηνο μου ειπαν οτι ειμαι στο οριο καταναλωσης και την αλλαξαν και σενα μπορει να ειναι μπαταρια μπορει απο εφαρμογη/εφαρμογες και μπορει και απο πλακετα οπως εμενα

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...