Jump to content

Lenovo A800


corelakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 166
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα φίλε μου, εγώ έχω το εργοστασιακό και είναι μια χαρά, αυτό του minideal δεν το έχω δοκιμάσει οπότε δεν μπορώ να πω. Πάντως πιο σταθερό από το Official δεν νομίζω να είναι. Εγώ όσο το χρησιμοποιώ δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα. Τώρα όσον αφορά την κατανάλωση είναι θέμα των ρυθμίσεων και της χρήσης που θα του κάνεις.

Το εργοστασιακό έχει Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας τι περιλαμβανει η συσκευασια?

πχ έχει καρτα μνήμης?αντάπτορα για ελληνικό δίκτυο?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας τι περιλαμβανει η συσκευασια?

πχ έχει καρτα μνήμης?αντάπτορα για ελληνικό δίκτυο?

Κάρτα μνήμης δεν περιέχει και δε χρειάζεται κάποιος αντάπτορας για τα Ελληνικά δίκτυα. Παίρνει κανονικές κάρτες sim.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας τι περιλαμβανει η συσκευασια?

πχ έχει καρτα μνήμης?αντάπτορα για ελληνικό δίκτυο?

Εαν εννοεις ανταπτορα ρευματος εχει μεσα στο κουτι φιλε μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ξερει καποιος πως γινεται οταν μας ερχεται ενα μηνυμα να μην εμφανιζεται ειδοποιηση στο status bar?Εχω ψαξει ολο κινητο και δεν μπορω να το βρω?Επισης οταν παω να μπω σε μια εφαρμογη εχει μια καθυστερηση περιπου 3 δευτερολεπτα μετα το πατημα..συμβαινει σε ολους η εχω καποιο θεμα?Παντως το κινητο ειναι οτι πιο value for money εχω παρει ποτε στη ζωη μου..Οταν λεω ποσο το πηρα δεν με πιστευει κανεις!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ξερει καποιος πως γινεται οταν μας ερχεται ενα μηνυμα να μην εμφανιζεται ειδοποιηση στο status bar?Εχω ψαξει ολο κινητο και δεν μπορω να το βρω?Επισης οταν παω να μπω σε μια εφαρμογη εχει μια καθυστερηση περιπου 3 δευτερολεπτα μετα το πατημα..συμβαινει σε ολους η εχω καποιο θεμα?Παντως το κινητο ειναι οτι πιο value for money εχω παρει ποτε στη ζωη μου..Οταν λεω ποσο το πηρα δεν με πιστευει κανεις!!

Aλλαξε τον Launcher φιλε.Το ψιλοκολαει το κινητο αυτος που εχει απο το εργοστασιο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το δικό μου a800. Το έβαλα για πρώτη φόρτιση, συσκευασία άψογη, προστασία οθόνης ήδη βαλμένη, θήκη, όλα όμορφα, από minideal. Αύριο σε λειτουργία.
Link to comment
Share on other sites

εχθες την νυχτα εκανα παραγγελια απο μινι ντηλ,(106,80 και το πρωι το ειδα 99,90 ατυχος για λιγες ωρες)τωρα που ειδα τα εμαιλ μου μου εστειλαν και trackin number,δηλαδη το εστειλαν κιολας;;σε 15 μερες περιπου να το περιμενω;με sg το παραγγειλα,απο οτι βλεπο εδω το κινιτο δεν εχει προβληματα,για να ακουσο και την γνωμη σας(σιγουρα ξερεται πιο πολλα απο εμενα,)ευχαριστο και περιμενο
Link to comment
Share on other sites

εχθες την νυχτα εκανα παραγγελια απο μινι ντηλ,(106,80 και το πρωι το ειδα 99,90 ατυχος για λιγες ωρες)τωρα που ειδα τα εμαιλ μου μου εστειλαν και trackin number,δηλαδη το εστειλαν κιολας;;σε 15 μερες περιπου να το περιμενω;με sg το παραγγειλα,απο οτι βλεπο εδω το κινιτο δεν εχει προβληματα,για να ακουσο και την γνωμη σας(σιγουρα ξερεται πιο πολλα απο εμενα,)ευχαριστο και περιμενο

 

Αν δε σε ενοχλει η 512 ram μια χαρα ειναι το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση χτες, πολύ καλό το κινητάκι, σε 5 λεπτά είχανε ρυθμιστεί όλα. Το μόνο πρόβλημα μέχρι στιγμής, όταν ελέγχω τα email με τον ενσωματωμένο clien, τα φορτώνει όλα, αλλά δεν τα ανοίγει, βγάζει μήνυμα σφάλματος και κλείνει η εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

skype παιζει κανονικα χωρις προβλημα;;

 

Αν εννοεις να εχei προβλημα με την 512ram οχι,εγω δουλευω skype σε κινητο με 384ram χωρις προβλημα.

Edited by stamatinho13
Link to comment
Share on other sites

ποια θεωρείται την καλύτερη rom γι΄αυτό το κινητό (με Ελληνικά); αυτή εδώ την έχει δοκιμάσει κανείς http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a800-multilingual-s129/
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι τουμπανο αλλα ρε παιδια πολυ λιγη ram..Ειναι root αλλα δεν ξερω τι να του σβησω χωρις να παθει καποιο λειτουργικο προβλημα το τηλεφωνο.Κοιταζω τη ram και με το πληκτρολογιο και τις ρυθμισεις ενεργες εχω 50 με 60 mb ελευθερη.ουτε widget ουτε τιποτα.Του εχω βαλει και τον holo και ειναι πολυ ελαφρυς..Με τον go που ειχα πριν δεν εμενε καθολου ram..Τι αλλο μπορω να κανω?δυστυχως να βαλω αλλη rom και τετοια δεν εχω ιδεα..!!
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις να εχei προβλημα με την 512ram οχι,εγω δουλευω skype σε κινητο με 384ram χωρις προβλημα.

ναι παίζει skype χωρίς πρόβλημα, βέβαια δεν έχει προστική κάμερα για να σε βλέπει ο άλλος, βλέπει το περιβάλλον μπροστά σου.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι τουμπανο αλλα ρε παιδια πολυ λιγη ram..Ειναι root αλλα δεν ξερω τι να του σβησω χωρις να παθει καποιο λειτουργικο προβλημα το τηλεφωνο.Κοιταζω τη ram και με το πληκτρολογιο και τις ρυθμισεις ενεργες εχω 50 με 60 mb ελευθερη.ουτε widget ουτε τιποτα.Του εχω βαλει και τον holo και ειναι πολυ ελαφρυς..Με τον go που ειχα πριν δεν εμενε καθολου ram..Τι αλλο μπορω να κανω?δυστυχως να βαλω αλλη rom και τετοια δεν εχω ιδεα..!!

 

Φίλε μου πρέπει να έχεις τουλάχιστον 150MB ελέυθερα. Κατέβασε το ES Task Manager και βάλε το widget στην αρχική σου οθόνη. Όποτε συννεφιάζει πάτα το ;) Επίσης αν κρατήσεις πατημένο το μεσαίο από τα touch θα σου εμφανίσει τις πρόσφατες εφαρμογές, σύρε κάθε εφαρμογή προς τα δεξιά για να φύγει από τη λίστα και να σου ελευθερώσει μνήμη.

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

καμιά καλή rom να περάσουμε στο κινητό; (να έχει και Ελληνικά). Αυτή εδώ είναι καλή http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a800-multilingual-s129/ ; κάνει για το κινητό ή θα το μπρικάρουμε;
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τον ES Task Manager αλλα τιποτα..οταν πατησω να ελευθερωσει μνημη παει μεχρι 70 και σε λιγοτερο απο 1 λεπτο εχει πεσει στα 20 με 30 mb :(. Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει?Στο antutu ποιες ειναι οι καλυτερες τιμες για τον επεξεργαστη?Επιισης για μηνυματα εχω βαλει το handcent sms αν απεγκαταστοισω την εργοστασιακη εφαρμογη θα εχει προβλημα η θα σταματησουν να λειτουργουν τα sms?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι τουμπανο αλλα ρε παιδια πολυ λιγη ram..Ειναι root αλλα δεν ξερω τι να του σβησω χωρις να παθει καποιο λειτουργικο προβλημα το τηλεφωνο.Κοιταζω τη ram και με το πληκτρολογιο και τις ρυθμισεις ενεργες εχω 50 με 60 mb ελευθερη.ουτε widget ουτε τιποτα.Του εχω βαλει και τον holo και ειναι πολυ ελαφρυς..Με τον go που ειχα πριν δεν εμενε καθολου ram..Τι αλλο μπορω να κανω?δυστυχως να βαλω αλλη rom και τετοια δεν εχω ιδεα..!!

ειναι γεγονός ότι η μνήμη που περισσεύει δεν είναι άνω από 50-70mb. Μετά από πολλές δοκιμές διαφόρων shell και ρυθμισεων, κατέληξα στον yandex.shell. Δοκίμασέ τον, είναι δωρεάνκαι εμένα μου φάνηκε πολύ καλός και γρήγορος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Παρήγγειλα και γω χθες το κινητό αλλά δεν είμαι σίγουρος αν το πέτυχα! Μπορεί κάποιος να μου πει αν γίνεται να το παραγγείλει κανείς χωρίς πιστωτικές χρεωστικές και paypal?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολα καλα..Εβγαλα την μπαταρια την ξαναεβαλα ανοιξα το κινητο και εχω γυρω στα 150 mb ελευθερη ram..Ενω το εκλεινα και το ξαναανοιγα δε εβλεπα αποτελεσμα με το βγαλσιμο της μπαταριας ομως ολα οκ.Τωρα μπορω να χαρω το κινητακι :) :D Παντως σε αυτα τα χρηματα δεν πιστευω να υπαρχει αντιστοιχη προταση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κι εγω κατι ο καινουργιος??

Μολις το παρελαβα απο minideal και φυσικά το manual ειναι μονο κινεζικα.

Στο νετ βρηκα στα αγγλικα μονο ένα πολυ μικρό 8 σελιδων με τα βασικά μονο.

Εχει κανει κανεις τιποτα για κανονικό αγγλικο manual?? Παιζει κατι σε pdf να ποσταριστει??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...