Jump to content

Real Racing 3: Ο απόλυτος οδηγός επιβίωσης


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

This bug has been publicized on Facebook. Someone who claims he's from FireMonkeys/EA says they're patching it. This was back on nov27. Nothing's happened yet.

 

Ενημερωθηκε η firemonkeys. Οσο προλαβαινετε ακομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 811
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν καταλαβαν πες τους. Update κανω μεχρι να αγορασω οτι εχω να αγορασω με χρυσα. Μετα τα ξαναλεμε :P

 

Για να διορθωσουν το bug δεν χρειαζεται να κανεις εσυ update. Ενα ωραιο πρωι που θα ανοιξεις το παιχνιδι θα κατεβασει απο μονο του τη συνηθισμενη αναβαθμιση των 2mb και παπαλα το bug.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να διορθωσουν το bug δεν χρειαζεται να κανεις εσυ update. Ενα ωραιο πρωι που θα ανοιξεις το παιχνιδι θα κατεβασει απο μονο του τη συνηθισμενη αναβαθμιση των 2mb και παπαλα το bug.

 

Έτσι ακριβώς! Η αναβάθμιση δεν αποφεύγεται δυστυχώς.

 

Έρχεται νέα αναβάθμιση με νέα αυτοκίνητα κ.α.!! Μαζέψτε χρυσό όσο προλαβαίνετε με τον τρόπο που είπαμε για να έχουμε.... Έχω 1000 έως τώρα...

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, φαντάζομαι πως αν ήταν υπόθεση κάποιων MBs, θα είχε γίνει ήδη.

Υποθέτω πως το bug θα έχει διορθωθεί με το νέο update, αλλά όχι από κάποιο minor update της τάξης των δύο MBs.

Από την άλλη, όλα αυτά είναι υποθέσεις...

 

Προσωπικά, παραμένω στην 1.5.0 μέχρι να μη μπορώ να χρησιμοποιήσω το bug για το οποίο συζητάμε, και παράλληλα προχωράω με τους αγώνες που δεν έχουν σχέση με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

McLaren P1 και Lamborghini Veneno; :D

 

Από 1000 χρυσά το καθένα βλέπω να έχει.

Edited by mathripper
Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

McLaren P1 και Lamborghini Veneno; :D

 

Από 1000 χρυσά το καθένα βλέπω να έχει.

 

Δεν ακούτε το δάσκαλο....:lol:

 

Έχω όλα τα αυτοκίνητα με όλα τα upgrades, και πλέον παίζω για να περάσω την ώρα μου, και όχι για να κάνω grinding για να κερδίσω μερικά χρυσά ή R$ παραπάνω.

 

Και πάλι βέβαια, στα Trials μπαίνω με τερματισμένα upgrades στα ταχύτερα αυτοκίνητα, και μου ρίχνουν όλοι οι πρώτοι (Group A) π.χ. 30" στη Μελβούρνη (που ο γύρος δεν πέφτει κάτω από 50" με normal αυτοκίνητα) :blink::blink::blink:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανακάλυψα κάτι ακόμη, μικρό βέβαια, αλλά όχι ασήμαντο, το οποίο μπορεί να το έχει προσέξει κάποιος ακόμη. Στα time trial που πλέον μαζεύουμε αβέρτα χρυσό, δεν χρειάζεται κάθε φορά να παίρνουμε τα 3 χρυσά, αλλά στο τέλος μπορούμε να επιλέγουμε repeat και να παίζουμε όσο θέλουμε. Στο τέλος μας τα δίνει ΟΛΑ μαζεμένα. Πχ έχω πάρει μέχρι 33 χρυσά. Για ένα περίεργο λόγο (ίσως κάποια μικρή αναβάθμιση που δεν πήρα χαμπάρι) από χθες μου δίνει μέχρι 12 χρυσά, κάποιες φορές 15 και κάποιες άλλες 9. Δεν ξέρω τι έγινε, αλλά όπως και να έχει είναι κέρδος χρόνου.... Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

οταν λες 33 τι εννοεις??

 

Μετα απο καθε tt δεν παταει συνεχεια αλλα επαναληψη. Αντι να μπαινουν στο υπολοιπο του 3 3 τα χρυσα μπαινου αθροιστικα στο τελος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

topet η εξτρα βοηθεια σου δεν ειναι απλα μικρη, ειναι πολυ πολυ μεγαλη. Ο χρονος μειωνεται στο ελαχιστο, μια και μετα απο καθε trial η πιστα φορτωνει αμεσα. Εγω καθε φορα που αδειαζουν βγαινω, τα παιρνω και ξαναμπαινω.

 

Αραγε ποσα χρυσα χρειαζομαι για να πω οτι ειμαι οκ; Καμια χιλιαρου; Θελω να αγορασω απο αυτοκινητα την τελευταια Porsche και 2 φερραρι μου φαινεται απο τα βασικα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καθε tt δεν παταει συνεχεια αλλα επαναληψη. Αντι να μπαινουν στο υπολοιπο του 3 3 τα χρυσα μπαινου αθροιστικα στο τελος

 

Έτσι ακριβώς!;)

topet η εξτρα βοηθεια σου δεν ειναι απλα μικρη, ειναι πολυ πολυ μεγαλη. Ο χρονος μειωνεται στο ελαχιστο, μια και μετα απο καθε trial η πιστα φορτωνει αμεσα. Εγω καθε φορα που αδειαζουν βγαινω, τα παιρνω και ξαναμπαινω.

 

Αραγε ποσα χρυσα χρειαζομαι για να πω οτι ειμαι οκ; Καμια χιλιαρου; Θελω να αγορασω απο αυτοκινητα την τελευταια Porsche και 2 φερραρι μου φαινεται απο τα βασικα.

Όντως ο χρόνος είναι πολύτιμος!;)

 

Πλέον δεν μου δίνει με συνεχόμενα repeat πάνω από 6 χρυσά. Δεν ξέρω γιατί, αλλά όπως και να έχει μικρό το κακό. Ήδη έχω μαζέψει 2250 χρυσά και 8,5 εκ.. Νομίζω ότι εμένα τουλάχιστον μου χρειάζονται τουλάχιστον 3000 χρυσά για να πάρω τις 2 FERRARI, το COESINGER R , 2 άλλα που δεν έχω με 180 χρυσά αν θυμάμαι καλά, τα 2 νέα μοντέλα που θα έρθουν με την επόμενη αναβάθμιση που θα αγοράζονται 99% με χρυσά και φυσικά να έχω απόθεμα για αναβαθμίσεις. Στόχος τα 3500 χρυσά και βλέπουμε....

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτα δεν ηταν ποτε προβλημα. επαιζα αρκετα και παντα μαζευα ευκολα. τωρα εχοντας 77/77 αυτοκινητα εχω 29.000.000 και 6.000 χρυσα.

το ποσα χρυσα ειναι αρκετα ειναι σχετικο νομιζω. πιστευει κανεις οτι τα δυο νεα αυτοκινητα δεν θα κοστιζουν απο 600 χρυσα να τα αποκτησεις? στο promo βιντεακι τα δειχνει να τρεχουν με agera η agera r. αμα βαλουν το pr του agera r π.χ στα υψη καταλαβαινεις ευκολα ποσα χρυσα θα χρειαστουν για να φτασεις στο 100% μετα και την αναβαθμιση που ερχεται. δεν θα αναβαθμισω αν δεν φτασω τουλαχιστον τα 10.000 χρυσα. μεσω tunnelbear υπολογιζω να παιρνω περιπου στα 250 χρυσα τον μηνα οποτε νομιζω οτι με προσεκτικη διαχειριση και χωρις ασκοπες σπαταλες θα ειμαι ενταξει. ηδη αρχισα να βαριεμαι την διαδικασια μαζεματος οποτε νομιζω τα 10.000 θα ειναι η κορυφη για μενα. αυτα πιστευω.

θα ηθελα να διαβασω και την αποψη και αλλων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτα δεν ηταν ποτε προβλημα. επαιζα αρκετα και παντα μαζευα ευκολα. τωρα εχοντας 77/77 αυτοκινητα εχω 29.000.000 και 6.000 χρυσα.

το ποσα χρυσα ειναι αρκετα ειναι σχετικο νομιζω. πιστευει κανεις οτι τα δυο νεα αυτοκινητα δεν θα κοστιζουν απο 600 χρυσα να τα αποκτησεις? στο promo βιντεακι τα δειχνει να τρεχουν με agera η agera r. αμα βαλουν το pr του agera r π.χ στα υψη καταλαβαινεις ευκολα ποσα χρυσα θα χρειαστουν για να φτασεις στο 100% μετα και την αναβαθμιση που ερχεται. δεν θα αναβαθμισω αν δεν φτασω τουλαχιστον τα 10.000 χρυσα. μεσω tunnelbear υπολογιζω να παιρνω περιπου στα 250 χρυσα τον μηνα οποτε νομιζω οτι με προσεκτικη διαχειριση και χωρις ασκοπες σπαταλες θα ειμαι ενταξει. ηδη αρχισα να βαριεμαι την διαδικασια μαζεματος οποτε νομιζω τα 10.000 θα ειναι η κορυφη για μενα. αυτα πιστευω.

θα ηθελα να διαβασω και την αποψη και αλλων.

 

Συμφωνώ σε όλα και ότι ο χρυσός φεύγει.... Επίσης και εγώ εκτιμώ ότι τα 2 νέα υπεραυτοκίνητα θα κοστίζουν με την μέχρι τώρα εμπειρία κάπου στα 400-600 χρυσά με έκπτωση έκαστο. Για το δικό μου επίπεδο με 66 από τα 77 αυτοκίνητα και με δεδομένο τα 2 νέα αυτοκίνητα που έρχονται, χρειάζομαι τουλάχιστον 3000-3500 χρυσά για να κάνω και όλες τις αναβαθμίσεις. Από εκεί και μετά και αναλόγως τα αυτοκίνητα που θα έρθουν στο μέλλον, σε συνδυασμό με την εξέλιξη του παιχνιδιού, τότε φοβάμαι ότι ούτε τα 10000 χρυσά φτάνουν! Γίνεται με λίγα λόγια ατέρμονο το παιχνίδι και ήδη και έχω κουραστεί να μαζεύω. Πλέον δεν πάιζω για να προχωρήσω το παιχνίδι (θα γίνει σύντομα...), αλλά μόνο μαζεύω με τον φόβο ότι θα φύγει το συγκεκριμένο bug σε μελλοντική αναβάθμιση, οπότε ότι προλάβω.

 

 

Πάντως οι αναβαθμίσεις στις περισσότερες περιπτώσεις μπορούν να περιοριστούν τόσο ώστε να φτάσει κάποιος το κατάλληλο Pr για να τρέξει όλες τις πίστες και να βγάλει το 100% του κάθε ''πρωταθλήματος''. Για μένα το κυριότερο είναι οι απόκτηση όλων των αυτοκινήτων, να φτάσω στο 100% όλα τα πρωταθλήματα και αν έχω χρυσά για 100% αναβάθμιση έχει καλώς, αλλά δεν θα σκάσω και θα προτιμήσω να τα κρατήσω για απόκτηση αυτοκινήτου.

 

Κάπως έτσι είναι η φιλοσοφία μου στο συγκεκριμένο παιχνίδι, το οποίο να σημειώσω ξανά ότι είναι ΤΟ ΜΟΝΟ παιχνίδι (γενικά δεν έπαιζα) που έχω κολλήσει στο κινητό όλα αυτά τα χρόνια (αλλού δεν παίζω έτσι και αλλιώς), με το οποίο δυστυχώς έχω φάει κόλλημα και θα ήθελα να ξεκολλήσω επιτέλους... Δεν με έχει συγκινήσει κάνενα άλλο, μια που είναι ότι πιο ρεαλιστικό-αγνό με διαφορά από όλα τα άλλα που κυκλοφορούν.

 

Θα διαφωνήσω όμως απόλυτα στην συλλογή χρυσού μέσω tunnelbear! Γιατί το κάνεις, όταν με τα time trial (tt) μαζεύεις την ώρα 100 χρυσά πάνω-κάτω

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Πως μαζευεις 100 χρυσά; δεν παει το drive στο 0;

 

Μα το έχουμε πει πολλές φορές, ότι με το που τελειώνουν τα DRIVE αλλάζεις την ώρα ή την ημερομηνία του κινητού μπροστά και αυτόματα έχεις και πάλι 2 DRIVE και ου το κάθε εξής!! Το ίδιο και για να είσαι στο 100% και να παίρνεις τα μπόνους, το ίδιο και για τους βοηθούς!!! Τόσο απλά!

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το tunnelbear ειναι η εναλλακτικη οταν θα σταματησει το tt bug. Οπως σωστα λες ειναι χαζο να ασχολεισε με tunnel bear οταν με το bug βγαζεις 120 χρυσα την ωρα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το tunnelbear ειναι η εναλλακτικη οταν θα σταματησει το tt bug. Οπως σωστα λες ειναι χαζο να ασχολεισε με tunnel bear οταν με το bug βγαζεις 120 χρυσα την ωρα.

 

Έτσι!!;) Πλέον δεν με ενδιαφέρει το LEVEL, μια που ο μόνος λόγος που μας ενδιαφέρει είναι η συλλογή χρυσού, που γίνεται βασανιστικά αργά και στην ουσία το καθιστά άχρηστο....:mad:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν παω μπροστα το ρολοι. refil και συνεχιζω αμεσως, στοιχιζει (πλεον μονο) 2 χρυσα. Μονο ο χρονος που κανεις για να βγεις, να προχωρησεις το ρολοι και να ξαναγυρισεις, εχεις παιξει ακομα ενα trial. Αρα πρακτικα χανεις 1 χρυσο.

 

Επισης, ανεβαστε στο φουλ τα trial. Με καθε 5 θα παρετε δλδ 15 χρυσα-2 το refil. τελος, ουτε καν να συζητατε να επισκευαζεται το αυτοκινητο, δεν παμε για χρονους :P

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά για να καταλάβω. Παίζεις στα time trials και ανεξάρτητα από την τελική θέση που θα πάρεις, παίρνεις χρυσά; πόσα δηλαδή; ανεξάρτητα από το level που είσαι; αν επιλέγεις να ανανεώνεις τα shots στο τέλος πάλι είσαι κερδισμένος;

Τόσο απλά;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν παω μπροστα το ρολοι. refil και συνεχιζω αμεσως, στοιχιζει (πλεον μονο) 2 χρυσα. Μονο ο χρονος που κανεις για να βγεις, να προχωρησεις το ρολοι και να ξαναγυρισεις, εχεις παιξει ακομα ενα trial. Αρα πρακτικα χανεις 1 χρυσο.

 

Επισης, ανεβαστε στο φουλ τα trial. Με καθε 5 θα παρετε δλδ 15 χρυσα-2 το refil. τελος, ουτε καν να συζητατε να επισκευαζεται το αυτοκινητο, δεν παμε για χρονους :P

Τι εννοείς στο φουλ;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς στο φουλ;

Υποθέτω πως εννοεί αυτό που αναγράφεται ως Drive.

Αυτό που χρειάζεται δηλαδή να έχεις για να τρέξεις σε trials.

Είτε επειδή γεμίζουν με το χρόνο, είτε επειδή τα γεμίζεις δίνοντας χρυσό.

Αρχικά έχεις δύο, μπορείς να δώσεις 20, 40 και μετά 60 χρυσά για να έχεις τρία, τέσσερα και πέντε.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως εννοεί αυτό που αναγράφεται ως Drive.

Αυτό που χρειάζεται δηλαδή να έχεις για να τρέξεις σε trials.

Είτε επειδή γεμίζουν με το χρόνο, είτε επειδή τα γεμίζεις δίνοντας χρυσό.

Αρχικά έχεις δύο, μπορείς να δώσεις 20, 40 και μετά 60 χρυσά για να έχεις τρία, τέσσερα και πέντε.

 

Τωρα με το farming για χρυσο συμφερει να δωσεις 120 χρυσα για να εχεις το μαξιμουμ 5 tt σερι. Το καθε tt διαρκει συνολικα 1 λεπτο. Αρα στην ωρα μπορεις κα κερδισεις 156 χρυσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ρε σείς ότι αναβαθμίζεται το drive στο φουλ για να μην παιδεύεστε.

5 drive, refill και απλά πατάς retry μέχρι να βαρεθείς.

Δεν υπάρχει πιο γρήγορος τρόπος.

Εννοείται επίσης ότι παίζουμε Brands Hatch με τη Lamporghini στο high rev rush. 35-40 δευτερόλεπτα ο γύρος.

Με ανοιχτό Wifi για να παίρνετε και το 5.000 RS bonus σε κάθε γύρο.

 

Πάντως τα χρυσά που αναφέρετε είναι υπερβολικά. Δεν χρειάζονται τόσα πολλά.

Εκτός κι αν θέλετε να εξασφαλιστείτε μέχρι του χρόνου.

 

Pexths σταμάτα να μαζεύεις, το έχεις τερματίσει :lol:

Άντε να βγει και το update (περιμένω την P1)

Edited by mathripper
Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...