Jump to content

Samsung Galaxy S4 Active (I9295)


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το LTE τι γινεται ρε παιδια? Επισημα χωρις root γινεται τπτ ή μπα?

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 178
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς ποτε θα γίνει αναβάθμηση σε 4.3?

Νομίζω έχει μείνει λίγο πίσω σε σχέση με τον μεγάλο αδερφό παρόλο που έχουν το ίδιο (εαν εξαιρέσεις την οθόνη και την κάμερα) hardware.

Link to comment
Share on other sites

Με το LTE τι γινεται ρε παιδια? Επισημα χωρις root γινεται τπτ ή μπα?

Ποιο παροχο εχεις;

εγω εχω vodafone δεν εχω LTE

 

Σε ρωταω γιατι μετα απο επικοινωνια με την samsung μου ειπαν οτι η cosmote - wind υποστηριζουν LTE στην συσκευη γιατι εχουν δωσει τα τεχνικα στοιχεια του 4G δικτυου τους στην samsung, αντιθετα με την vodafone απο την οποια τα αναμενουν ετσι ωστε να κυκλοφορησει αναβαθμιση και να λυθει το θεμα.

 

Βεβαια απο την πλευρα της vodafone -επικοινωνησα και με αυτους- λενε οτι εχουν δωσει τα στοιχεια και δεν χρειαζεται να το κανουν για καθε συσκευη.

 

Ζητησα και απο τους δυο να μου δωσουν τις εξηγησεις τους γραπτως. Επειδη δεν μπορω να δεχτω οτι εχω αγορασει συσκευη 4G και δεν μπορω να το απολαμβανω. Τους εκανα γνωστο οτι θα χρησιμοποιησω τις απαντησεις τους για χρηση σε οποιαδηποτε αρμοδια αρχη.

 

θα ηταν καλο οσοι εχουμε την συσκευη να τους πιεσουμε... Ξερετε ποσο αμεσα βγαινουν οι αναβαθμισεις που αναμενουμε:angry:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποτε θα γίνει αναβάθμηση σε 4.3?

Νομίζω έχει μείνει λίγο πίσω σε σχέση με τον μεγάλο αδερφό παρόλο που έχουν το ίδιο (εαν εξαιρέσεις την οθόνη και την κάμερα) hardware.

 

με την samsung επικοινωνησες;;;

Link to comment
Share on other sites

με την samsung επικοινωνησες;;;

 

Εστειλα μαιλ και η απαντηση που πήρα αυτήν την απάντηση...

 

Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως δεν έχουμε προς το παρόν κάποια επίσημη ενημέρωση από τη Samsung Electronics Hellas για επικείμενη αναβάθμιση σε 4.3.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο παροχο εχεις;

εγω εχω vodafone δεν εχω LTE

 

Σε ρωταω γιατι μετα απο επικοινωνια με την samsung μου ειπαν οτι η cosmote - wind υποστηριζουν LTE στην συσκευη γιατι εχουν δωσει τα τεχνικα στοιχεια του 4G δικτυου τους στην samsung, αντιθετα με την vodafone απο την οποια τα αναμενουν ετσι ωστε να κυκλοφορησει αναβαθμιση και να λυθει το θεμα.

 

Βεβαια απο την πλευρα της vodafone -επικοινωνησα και με αυτους- λενε οτι εχουν δωσει τα στοιχεια και δεν χρειαζεται να το κανουν για καθε συσκευη.

 

Ζητησα και απο τους δυο να μου δωσουν τις εξηγησεις τους γραπτως. Επειδη δεν μπορω να δεχτω οτι εχω αγορασει συσκευη 4G και δεν μπορω να το απολαμβανω. Τους εκανα γνωστο οτι θα χρησιμοποιησω τις απαντησεις τους για χρηση σε οποιαδηποτε αρμοδια αρχη.

 

θα ηταν καλο οσοι εχουμε την συσκευη να τους πιεσουμε... Ξερετε ποσο αμεσα βγαινουν οι αναβαθμισεις που αναμενουμε:angry:[/QUOT

η wind δεν εχει ακομα δικτυο 4g μονο 3g

Link to comment
Share on other sites

Ποιο παροχο εχεις;

εγω εχω vodafone δεν εχω LTE

 

Σε ρωταω γιατι μετα απο επικοινωνια με την samsung μου ειπαν οτι η cosmote - wind υποστηριζουν LTE στην συσκευη γιατι εχουν δωσει τα τεχνικα στοιχεια του 4G δικτυου τους στην samsung, αντιθετα με την vodafone απο την οποια τα αναμενουν ετσι ωστε να κυκλοφορησει αναβαθμιση και να λυθει το θεμα.

 

Βεβαια απο την πλευρα της vodafone -επικοινωνησα και με αυτους- λενε οτι εχουν δωσει τα στοιχεια και δεν χρειαζεται να το κανουν για καθε συσκευη.

 

Ζητησα και απο τους δυο να μου δωσουν τις εξηγησεις τους γραπτως. Επειδη δεν μπορω να δεχτω οτι εχω αγορασει συσκευη 4G και δεν μπορω να το απολαμβανω. Τους εκανα γνωστο οτι θα χρησιμοποιησω τις απαντησεις τους για χρηση σε οποιαδηποτε αρμοδια αρχη.

 

θα ηταν καλο οσοι εχουμε την συσκευη να τους πιεσουμε... Ξερετε ποσο αμεσα βγαινουν οι αναβαθμισεις που αναμενουμε:angry:

 

Και εγω Voda εχω αδερφε και εμενα τα ιδια μου ειπαν. Μιλησα και με Vodafone και με Samsung και στην ουσια ο ενας τα εριχνε στον αλλον. Βασικα ειναι θεμα Vodafone γιατι αν ειχες κοσμοτε ή wind το κιν μας θα δουλευε κανονικα. Οποτε περιμενουμε update για να λειτουργει το 4G και σε μας. Η Voda τωρα αναβαθμισε σε 4g τις κεραιες της και ακομα δεν εχει συμβατοτητα με ολα.

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΧΑ, δεν λεγαμε τπτ αλλο σημερα. Μολις μου ηρθε η αναβαθμιση απο την Vodafone για να ανοιξει το LTE. 199mb ειναι και το εκανα απο ΟΤΑ. Για να δουμε αν πιασει 4G τι θα πει το speedtest.

 

http://i536.photobucket.com/albums/ff327/eddiex-ninja/voda_zps9e986852.jpg

 

;) Περιοχη Καλλιθεα

Edited by EddieX

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΧΑ, δεν λεγαμε τπτ αλλο σημερα. Μολις μου ηρθε η αναβαθμιση απο την Vodafone για να ανοιξει το LTE. 199mb ειναι και το εκανα απο ΟΤΑ. Για να δουμε αν πιασει 4G τι θα πει το speedtest.

 

http://i536.photobucket.com/albums/ff327/eddiex-ninja/voda_zps9e986852.jpg

 

;) Περιοχη Καλλιθεα

 

το ιδιο καi σε μενα... αναβαθμιση και εχω 4g

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα μήπως μπορεί καποιος να βοηθήσει ώστε να βρώ εναν οδηγό για root to active μου....

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μου έχει βγαλει στα καλα καθουμενα warning ενδειξη και δν κανει τπτ...!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

MY HPI RS4 3.........

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το googlαρεις?

Εμενα μου εβγαλε πολλα.

 

http://www.androidegis.com/how-to/how-to-root-the-samsung-galaxy-s4-active-guide/

 

Δες αυτο.

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ειμαι σε δίλημμα

θελω να παρω το active άλλα βλέπω έχουν μερικές διαφορές σε σχέσει με το κανονικό s4

{οθόνη-καμερα-βαρος}

για πείτε μου γνώμες..

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ειμαι σε δίλημμα

θελω να παρω το active άλλα βλέπω έχουν μερικές διαφορές σε σχέσει με το κανονικό s4

{οθόνη-καμερα-βαρος}

για πείτε μου γνώμες..

ευχαριστώ

9 σελιδες ειναι μονο.Καλο διαβασμα :)

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα το τηλ μεχρι τωρα ειναι απιθανο!

του εκανα και τεστ με το νερο...το εχω βαλει 3-4 φορες κατω απο την βρυση και δεν καταλαβενει τιποτα!

μονο το αφης δεν δουλεει σωστα αν δεν στεγνωσει η επιφανια του κατα τα αλλα ειναι οκ!

εχω μια απορια ομως γιατι δεν εχουν προωθησει καθολου το active??

μεγαλα καταστηματα δεν το ξερουν καν....:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το βρήκα σήμερα στο public στα 299 ευρώ !

Πήρα εκθεσιακό κομάτι ,δεν πρόλαβα σφραγισμένο εντός Αθήνας.

Θα ξαναβγώ Δευτέρα από το σπίτι μάλλον !

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα σήμερα στο public στα 299 ευρώ !

Πήρα εκθεσιακό κομάτι ,δεν πρόλαβα σφραγισμένο εντός Αθήνας.

Θα ξαναβγώ Δευτέρα από το σπίτι μάλλον !

 

299? το παρακολουθώ το τελευταίο διάστημα, τέτοια τιμή δεν είδα...

Τα Public το έχουν στο κατάστημα αλλά online πουθενά!

Θέλω και το Μπλε...

Μπορούμε να το βρούμε πουθενά το Μπλε σε χαμηλή τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Στο public τι τιμή βρήκες ? Το αύξησαν πάλι εννοείς ?

Στα σκρουντζομάγαζα ξεκινά από 342 ευρώ.

Πάντως σε αυτά τα χρήματα είναι 10άρι στρογγυλό το κινητό !

Δηλώνω ενθουσιασμένος :)

Link to comment
Share on other sites

Στο public κεντρο Θεσ/νικη το βρήκα σε τίμη πολύ πιο υψηλή

από τα 300 ευρώ. Στο site τους το βρίσκεις αν googlareis 300 ευρώ

αλλα εξαντλημενο...

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 6 μηνες συνβιωση , το πισω καπακι τριζει ασυστολα και εχει ξεβαψει στις κατω γωνιες.Η στεγανοτητα παντως ειναι ακομη καλη,αφου μετα απο ενα χτεσινο ατυχημα νερου , δουλευει μια χαρα .Επισης η οθονη χωρις καμμια προστασια ποτε , δεν εχει το παραμικρο.
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου δεν εχει knox

Ουτε το δικο μου ,το οποιο εχει ακομη εκδοση λογ, 4.2.2 .Το νοτε 2 της γυναικας μου αν και παλαιοτερο εχει και knox και 4.3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Active (I9295)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...