Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για μενα αξιζει.το sp ειναι κινητο με τα ολα του.και μονο για την καμερα-οθονη εγω θα πηγαινα εκει.το m το εχω αγορασει 2 φορες..και τελευταια μου κανει "νερα" και αυτο με το χαζοκολλημα που τρωει που δεν βλεπει την καρτα sim.

 

όλοι η γκαντεμιά σου έπεσε σε αυτό το μοντέλο .

εμένα μπορώ να πω στους 2 μήνες χρειάστηκε 1 - 2 φορές επαναφορά γιατί μου έκανα κάτι κολήματα - σκαλώματα . με νορμάλ χρήση και χωρίς φορτωμένες εφαρμογές 5 - 6 και 1 - 2 παιχνίδια

πάντως μια φορά χρειάστηκε να τραβήξω και εγώ μια φωτογραφία γενικά σπάνια βγάζω έως μηδαμινά . και η κάμερα του ήταν απογοητευτική . με φλας και σε σημείο με λίγο φως

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όλοι η γκαντεμιά σου έπεσε σε αυτό το μοντέλο .

εμένα μπορώ να πω στους 2 μήνες χρειάστηκε 1 - 2 φορές επαναφορά γιατί μου έκανα κάτι κολήματα - σκαλώματα . με νορμάλ χρήση και χωρίς φορτωμένες εφαρμογές 5 - 6 και 1 - 2 παιχνίδια

πάντως μια φορά χρειάστηκε να τραβήξω και εγώ μια φωτογραφία γενικά σπάνια βγάζω έως μηδαμινά . και η κάμερα του ήταν απογοητευτική . με φλας και σε σημείο με λίγο φως

 

δεν ξερω τι λετε εσεις, εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο το Μ dual

 

Ριξε μια ματια εδώ http://xperiafirmware.com/8-firmware/43-sony-xperia-m-c2005.

Λεει ότι είναι η c.e;)

 

εμενα λεει αριθμοςς εκδοσης 15.2.Α.2.5 ΚΑΙ ΕΚΔΟΣΗ 4.2.2

ειναι αυτη που λες εδω?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι η προηγουμενη :)

 

ωραια την κατεβαζω τωρα..πρεπει να εχω ομως ξεκλειδωτο bootloader?

δεν θα μου ερθει κανονικα η αναβαθμιση να μην την περασω μεσω flashtool?

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

δε γωριζω δεν το δοκιμασα ακομη.

Για αποφυγη παρεξηγησεων: Η εκδοση CE που εδωσε ο φιλος απο πανω ειναι η προηγουμενη απο αυτη που εχουμε τωρα μεσα στο τηλ γιατι και εγω αυτη τη στιγμη βρισκομαι στην τελευταια official οπως εσυ

Edited by matzos
Link to comment
Share on other sites

δε γωριζω δεν το δοκιμασα ακομη.

Για αποφυγη παρεξηγησεων: Η εκδοση CE που εδωσε ο φιλος απο πανω ειναι η προηγουμενη απο αυτη που εχουμε τωρα μεσα στο τηλ γιατι και εγω αυτη τη στιγμη βρισκομαι στην τελευταια official οπως εσυ

 

Η οποια τελευταια ποια ειναι? εμενα λεει 15.2.Α.2.5

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Μιας που μιλατε για firmware πειτε και μενα γιατι ειμαι αρχαριος με sony.

Παρελαβα ενα xperia m (μονοκαρτο) σημερα για μια κοπελα και θα το εχω κανα 2ημερο μεχρι να της το δωσω. Τα στοιχεια του ειναι:

Android 4.1.2

kernel 3.4.0

15.1.C.2.8

 

Χρειαζομαι αναβαθμιση; Αν ναι, θα την κανω μεσα απο το μενου του τηλεφωνου;

Μπορω να το αφησω οπως ειναι και να περιμενω μηπως η sony βγαλει rom android 4.3/4.4 για το xperia m;

Παρατηρησα οτι στο scroll των μενου, η γραμματοσειρα αλλαζει (μειωνει) τη φωτεινοτητα της.

Link to comment
Share on other sites

Μιας που μιλατε για firmware πειτε και μενα γιατι ειμαι αρχαριος με sony.

Παρελαβα ενα xperia m (μονοκαρτο) σημερα για μια κοπελα και θα το εχω κανα 2ημερο μεχρι να της το δωσω. Τα στοιχεια του ειναι:

Android 4.1.2

kernel 3.4.0

15.1.C.2.8

 

Χρειαζομαι αναβαθμιση; Αν ναι, θα την κανω μεσα απο το μενου του τηλεφωνου;

Μπορω να το αφησω οπως ειναι και να περιμενω μηπως η sony βγαλει rom android 4.3/4.4 για το xperia m;

Παρατηρησα οτι στο scroll των μενου, η γραμματοσειρα αλλαζει (μειωνει) τη φωτεινοτητα της.

 

αμα πας πληροφοριες τηλεφ επανω στην ενημερωση λογισμικου λεει αν εχει ερθει καποια αναβαθμιση αλλα απο οτι ξερω το μονοκαρτο εχει αυτα που λες δεν εχει βγει κατι αλλο ακομα.

επισης συνδεσε το και στο pc companion κι εκει θα σου πει αν εχει την τελευταια εκδοση

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Μιας που μιλατε για firmware πειτε και μενα γιατι ειμαι αρχαριος με sony.

Παρελαβα ενα xperia m (μονοκαρτο) σημερα για μια κοπελα και θα το εχω κανα 2ημερο μεχρι να της το δωσω. Τα στοιχεια του ειναι:

Android 4.1.2

kernel 3.4.0

15.1.C.2.8

 

Χρειαζομαι αναβαθμιση; Αν ναι, θα την κανω μεσα απο το μενου του τηλεφωνου;

Μπορω να το αφησω οπως ειναι και να περιμενω μηπως η sony βγαλει rom android 4.3/4.4 για το xperia m;

Παρατηρησα οτι στο scroll των μενου, η γραμματοσειρα αλλαζει (μειωνει) τη φωτεινοτητα της.

 

μια χαρά το τελευταίο firmware ειναι αυτο για το single .

τώρα για 4.3 - 4.4 φήμες πολλές ....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραια την κατεβαζω τωρα..πρεπει να εχω ομως ξεκλειδωτο bootloader?

δεν θα μου ερθει κανονικα η αναβαθμιση να μην την περασω μεσω flashtool?

 

Ουτε ξεκλειδωτο χρειαζεται να είναι και όταν την περασεις και το βαλεις στο sus η στο pcc,θα σου εμφανισει την τελευταια εκδοση,

πρόβλημα κανενα;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Yποστηριζει USB on the go;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Yποστηριζει USB on the go;

οχι'ουτε και το sony L , το SP την εχει αυτη την δυνατοτητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να αντιγραψω τα official wallpaper που εχει το κινητο και να τα παρω για χρηση σε αλλο κινητο ή ακομα και σε επιτραπεζιο υπολογιστη.

Υπαρχει τροπος; βρισκονται σε καποιο κρυφο φακελο του λειτουργικου;

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία καλώς ήρθες!

 

Είμαι σίγουρος ότι θα έχεις πολύ σοβαρούς λόγους για τους οποίους θέλεις να χρησιμοποιείς στην προσωπική σου επικοινωνία αυτό το έκτρωμα που λέγεται greeklish. Στο παρόν forum όμως όλοι μας γράφουμε με Ελληνικούς χαρακτήρες. Και οι λόγοι είναι επίσης πολύ σοβαροί.

 

Θα σε παρακαλέσω θερμά λοιπόν τα επόμενα post σου να είναι γραμμένα με Ελληνικούς χαρακτήρες. :)

 

Δεν ήξερα ότι ενόχλησε επειδή έγραψα με greeklish, δεν είχα πρόθεση να ενοχλήσω κάποιον, απλά στην προσωπική μου επικοινωνία χρησιμοποιώ greeklish στα μνμτα γιατί για να γράψω ένα μεγάλο μνμ το στέλνει σε 2 και 3 μνμ με αποτέλεσμα να μην με συμφέρει, επομένως αμα ξέρετε κάποιο πρόγραμμα που θα μπορούσα να κατεβάσω στο κινητό που θα παραλάβω αύριο να μου το αναφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακά έγινε η αναβάθμιση στο Hangouts

2.0.3

● Διορθώσεις για την αποστολή/λήψη MMS

● Διορθώθηκε ένα σφάλμα που απέτρεπε την αποστολή SMS με περισσότερους από 160 χαρακτήρες

για οποίος έχουν πρόβλημα με χαρακτήρες , μια εφαρμογή που εμένα πάντως προσωπικά μου αρέσει παρά πολύ

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου αναγνωρίζει την sim2 στο sony xperia dual, έβαλα και τις 2 κάρτες και μου αναγνωρίζει μόνο την 1 και όταν πηγα να το ενεργοποιήσω απο τις ρυθμίσεις και την sim 1 δεν την ενεργοποιεί, τι γίνεται; γνωρίζει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μου αναγνωρίζει την sim2 στο sony xperia dual, έβαλα και τις 2 κάρτες και μου αναγνωρίζει μόνο την 1 και όταν πηγα να το ενεργοποιήσω απο τις ρυθμίσεις και την sim 1 δεν την ενεργοποιεί, τι γίνεται; γνωρίζει κανείς;

 

Αλλαξες μεταξυ τους τις καρτες να δεις αν φταιει η καρτα ή η υποδοχη της?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξες μεταξυ τους τις καρτες να δεις αν φταιει η καρτα ή η υποδοχη της?

 

Συμβαίνει το εξής περίεργο: Στην αρχή βάζω την κάρτα της wind στη sim 1 και τη κάρτα της cosmote στη sim 2, και μου αναγνώριζε μόνο τη sim 2, άλλαξα τις κάρτες και έβαλα στη sim 1 την cosmote και στη sim 2 την wind και μου αναγνωρίζει πάλι μόνο τη cosmote, τι πρόβλημα μπορεί να προέκυψε με τη κάρτα της wind;

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει το εξής περίεργο: Στην αρχή βάζω την κάρτα της wind στη sim 1 και τη κάρτα της cosmote στη sim 2, και μου αναγνώριζε μόνο τη sim 2, άλλαξα τις κάρτες και έβαλα στη sim 1 την cosmote και στη sim 2 την wind και μου αναγνωρίζει πάλι μόνο τη cosmote, τι πρόβλημα μπορεί να προέκυψε με τη κάρτα της wind;

 

Άρα αποκλείουμε το γεγονός να έχει πρόβλημα η υποδοχή της sim. Καλό αυτό. Την κάρτα της Wind την έχεις πολύ καιρό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άρα αποκλείουμε το γεγονός να έχει πρόβλημα η υποδοχή της sim. Καλό αυτό. Την κάρτα της Wind την έχεις πολύ καιρό;

 

2 χρόνια, φαντάσου η κάρτα της cosmote είναι πιο παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.. Micro sim δεν παίρνει;

 

Ναι, πήγα στο Γερμανό και μου τις κόψανε, δεν έβγαλα καινούργιες, λές αν πάω να βγάλω καινούργια για τη wind να είμαι εντάξει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...