Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω 4.3 εχω και δεν κατεβαίνει

 

Μπες στο play,στην παραγραφο οι εφαρμογες μου,θα στο βγαλει σαν αναβαθμηση του xperia keyboard;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στη λίστα.

 

Oυτε και σε μενα ηταν στη λιστα,απλα μου εβγαλε ότι υπαρχει αναβαθμηση(και στο Μ και στο Ζ1),την εκανα και τωρα δεν υπαρχει παλι στην λιστα,οπως άλλες εφαρμογες....

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Θς προσπαθησω και απο pc.

 

Oυτε και σε μενα ηταν στη λιστα,απλα μου εβγαλε ότι υπαρχει αναβαθμηση(και στο Μ και στο Ζ1),την εκανα και τωρα δεν υπαρχει παλι στην λιστα,οπως άλλες εφαρμογες....

 

 

Δεν μπορώ να το κάνω ούτε απο το pc. Που σου έδειξε ότι υπάρχει αναβάθμιση?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το κάνω ούτε απο το pc. Που σου έδειξε ότι υπάρχει αναβάθμιση?

 

παιδια ποιος εχει κανει ροοτ το Μ dual στην εκδοση 4.3? δεν μπορω με τιποτα να το κανω, αν καποιοςς το εχει κανει ας πει με ποιο προγραμμα κλπ

ευχαριστω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

μιας κ σκεφτομαι την αγορα του συγκεκριμενου μοντελου για τη γυναικα μου, εχω καποιες ερωτησεις.

απο οσα εχω διαβασει, οι εφαρμογες δεν μπορουν να μεταφερθουν στην καρτα μνημης. αυτο ισχυει για ολες τις εφαρμογες? ακομα κ για αυτες που επιτρεπουν την μεταφορα τους στην καρτα?

επισης, στην καρτα μνημης, μπορω να μεταφερω φωτογραφιες, βιντεο και μουσικη?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

μιας κ σκεφτομαι την αγορα του συγκεκριμενου μοντελου για τη γυναικα μου, εχω καποιες ερωτησεις.

απο οσα εχω διαβασει, οι εφαρμογες δεν μπορουν να μεταφερθουν στην καρτα μνημης. αυτο ισχυει για ολες τις εφαρμογες? ακομα κ για αυτες που επιτρεπουν την μεταφορα τους στην καρτα?

επισης, στην καρτα μνημης, μπορω να μεταφερω φωτογραφιες, βιντεο και μουσικη?

 

Δεν μπορεις να μεταφερεις καμια εφαρμογη. Τουλαχιστον χωρις root και λοιπα..

Στην καρτα μνημης (microsd) βαζεις ο,τι θες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Ο εσωτερικός χώρος που μένει ελεύθερος για εγκατάσταση εφαρμογών, πόσο περίπου είναι?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Ο εσωτερικός χώρος που μένει ελεύθερος για εγκατάσταση εφαρμογών, πόσο περίπου είναι?

 

Αυτο δεν το ξερω γιατι δεν εχω τη συσκευη. Ας σου πει καποιο παιδι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ικανοποιητικά θα έλεγα.

Κάτι τελευταιο. Το L μοντέλο, έχει οθόνη με προστασία για τις γρατζουνιές, αν το λέω σωστά. Έχει και το Μ τέτοια οθόνη? Ή πάμε για screen protector?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ικανοποιητικά θα έλεγα.

Κάτι τελευταιο. Το L μοντέλο, έχει οθόνη με προστασία για τις γρατζουνιές, αν το λέω σωστά. Έχει και το Μ τέτοια οθόνη? Ή πάμε για screen protector?

ιδια οθονη εχουν και τα δυο κινητα.εχουν Scratch-resistant glass

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ικανοποιητικά θα έλεγα.

Κάτι τελευταιο. Το L μοντέλο, έχει οθόνη με προστασία για τις γρατζουνιές, αν το λέω σωστά. Έχει και το Μ τέτοια οθόνη? Ή πάμε για screen protector?

 

Αν μπορείς προτιμησε το L. Εχει περισσοτερη μνημη και ΠΟΛΥ καλύτερη κάμερα ιδιαίτερα τη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Ο εσωτερικός χώρος που μένει ελεύθερος για εγκατάσταση εφαρμογών, πόσο περίπου είναι?

 

2GB ειναι ο εσωτερικος χωρος, αρκετος για εφαρμογες θα ελεγα και επιλεγεις οτι βιντεο και φωτο τραβας να πηγαινουν στην καρτα μνημης

και εισαι αρχοντας αφου βαλες και καμια εφαρμογη οπως το clean master να κανεις σβησιμο των αχρηστων αρχειων

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

τελικα πηραμε το Μ σε μωβακι.

 

εφοσον κ αυτο εχει Scratch-resistant glass να υποθεσω οτι το screen protector ειναι περιτο?

ο ελευθερος χωρος που εχει ειναι 1.55gb. αρκετα κατω απο τα 2gb.

για αρχη, ποση ωρα το αφηνουμε στη φορτιση?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

τελικα πηραμε το Μ σε μωβακι.

 

εφοσον κ αυτο εχει Scratch-resistant glass να υποθεσω οτι το screen protector ειναι περιτο?

ο ελευθερος χωρος που εχει ειναι 1.55gb. αρκετα κατω απο τα 2gb.

για αρχη, ποση ωρα το αφηνουμε στη φορτιση?

 

οσπου να γινει πρασινο το φωτακι

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

τελικα πηραμε το Μ σε μωβακι.

 

εφοσον κ αυτο εχει Scratch-resistant glass να υποθεσω οτι το screen protector ειναι περιτο?

ο ελευθερος χωρος που εχει ειναι 1.55gb. αρκετα κατω απο τα 2gb.

για αρχη, ποση ωρα το αφηνουμε στη φορτιση?

 

Καλο ειναι να βάλεις προστασία. Αδειασε το πρωτα μέχρι το 4-5% και μετα φόρτιση κλειστο μέχρι το λαμπάκι γίνει πράσινο. Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι καλό είναι να μπει προστασία. Στο tipo που είχα μετά από ένα εξάμηνο μέτριας χρήσης, με εξίσου scratch-resistant glass και χωρίς προστασία οι γρατζουνιές στην οθόνη ήταν αρκετές μπορώ να πω...
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το m..με το gps εχω δει καποια προβληματακια να αναφερονται και με προβληματισε..εχει κανεις θεμα εδω;

Καλησπέρα,

 

Έχω και εγώ ένα θέμα με το gps. Όταν το ανοίγω βρίσκει δορυφόρους και κλειδώνει αμέσως αλλά χάνει το σήμα πάρα πολύ εύκολα (πχ όταν το βάζω στην τσέπη ή όταν δεν είναι κολλημένο στο παρμπρίζ αλλά το κρατάω στο χέρι μου μέσα στο αυτοκίνητο). Το πρόβλημα είναι ότι αν χάσει το σήμα μια φορά μετά (ενώ εμφανίζεται ότι έχει βρει 8-10 δορυφόρους) δεν μπορεί να ξαναεντοπίσει την θέση με τίποτα ακόμα και να είμαι σταματημένος σε μέρος χωρίς εμπόδια με καθαρό ουρανό! Η λύση είναι είτε να κάνω επανεκκίνηση της συσκευής είτε να πάω στις ρυθμίσεις να απενεργοποιήσω και να ενεργοποιήσω ξανά το gps και μετά να ξανανοίξω την εφαρμογή που χρησιμοποιώ. Έχω δοκιμάσει το Navigon 4.8 και το Sygic 13.4.2 και το Google Maps αλλά συμβαίνει ακριβώς το ίδιο με όλα. Ήλπιζα με το update σε 4.3 να διορθωθεί αλλά δυστυχώς..

Edited by MAT3
Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτή η Sony... Όσο και να γουστάρω τις συσκευές της, έχει σοβαρότατα προβλήματα γμτ.

Σκεφτόμουν παλιότερα το Μ dual αλλά τώρα ούτε με σφαίρες... Έχω διαβάσει και τα θέματα στο Ζ1C.

Τι να πω;

Προσωρινά έχω πάρει ένα Samsung Galaxy duos και γενικά έχουν μειωθεί κατά πολύ τα προβλήματα.

Δεν είναι τέλειο, αλλά αυτά που παρουσιάζει είναι παιδική γρίπη σε όσα μου έκανε εμένα πχ το E dual.

Και είναι για μένα τουλάχιστον στενάχωρο, γιατί το interface της Sony δε θα το άλλαζα με τίποτα.

Δεν ξέρω τι φταίει στις υλοποιήσεις της...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω και εγώ ένα θέμα με το gps. Όταν το ανοίγω βρίσκει δορυφόρους και κλειδώνει αμέσως αλλά χάνει το σήμα πάρα πολύ εύκολα (πχ όταν το βάζω στην τσέπη ή όταν δεν είναι κολλημένο στο παρμπρίζ αλλά το κρατάω στο χέρι μου μέσα στο αυτοκίνητο). Το πρόβλημα είναι ότι αν χάσει το σήμα μια φορά μετά (ενώ εμφανίζεται ότι έχει βρει 8-10 δορυφόρους) δεν μπορεί να ξαναεντοπίσει την θέση με τίποτα ακόμα και να είμαι σταματημένος σε μέρος χωρίς εμπόδια με καθαρό ουρανό! Η λύση είναι είτε να κάνω επανεκκίνηση της συσκευής είτε να πάω στις ρυθμίσεις να απενεργοποιήσω και να ενεργοποιήσω ξανά το gps και μετά να ξανανοίξω την εφαρμογή που χρησιμοποιώ. Έχω δοκιμάσει το Navigon 4.8 και το Sygic 13.4.2 και το Google Maps αλλά συμβαίνει ακριβώς το ίδιο με όλα. Ήλπιζα με το update σε 4.3 να διορθωθεί αλλά δυστυχώς..

 

Aids GPS

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.canaryx.gpsaids&hl=el

και ακόμα καλύτερα το DONATE είτε με αγορά, είτε με αγορά...........

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

σαν νεοι κατοχοι του κινητου, εχω μια ερωτηση. μολις το τηλ συνδεθηκε στο Internet, μας εβγαλε ενα update με ονομα 15.4.A.0.23. αυτο ειναι η καινουρια εκδοση του android (4.3)?

το κανουμε ή οχι? τι διορθωνει?

Edited by ilias_7610
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...