Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρχισε η αναβάθμιση σε 4.3 και για το M Dual... :cool:

 

ευχαριστουμε για την ενημερωση

αν κατι δεν μας αρεσει, πως γυριζουμε στην τωρινη 4.2.2?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστουμε για την ενημερωση

αν κατι δεν μας αρεσει, πως γυριζουμε στην τωρινη 4.2.2?

 

Με το ftf της 4.2, ψάξε στο xda. Αν και δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος λόγος να γυρίσεις πίσω, αν και υπάρχουν κάποια μικρά bugs (πχ xperia themes), η γενικότερη εμπειρία χρήσης είναι ανώτερη στην 4.3.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Με το ftf της 4.2, ψάξε στο xda. Αν και δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος λόγος να γυρίσεις πίσω, αν και υπάρχουν κάποια μικρά bugs (πχ xperia themes), η γενικότερη εμπειρία χρήσης είναι ανώτερη στην 4.3.

 

ευχαριστω πολυ, ηδη την κατεβαζω και φυσικα μεσω flashtool θα την περασω αν χρειαστει ετσι?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ, ηδη την κατεβαζω και φυσικα μεσω flashtool θα την περασω αν χρειαστει ετσι?

 

Ναι. :)

(10 χαρακτήρες)

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποιος με Τ-mobile branded την αναβάθμιση σε 4.3; Αναφέρομαι στη single sim έκδοση.
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για πείτε όσοι κάνατε την αναβάθμιση, εαν βελτιώθηκε καθόλου η κάμερα, το gps (όταν χάνει δορυφόρους δεν ξανακλειδώνει ποτέ) , καθώς και αν μπορούμε πλέον να μεταφέρουμε τις εφαρμογές στην sd. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για πείτε όσοι κάνατε την αναβάθμιση, εαν βελτιώθηκε καθόλου η κάμερα, το gps (όταν χάνει δορυφόρους δεν ξανακλειδώνει ποτέ) , καθώς και αν μπορούμε πλέον να μεταφέρουμε τις εφαρμογές στην sd. Ευχαριστώ.

 

Για το gps μπορείς να βάλεις την εφαρμογή GPS Aids FREE και θα δεις άμεσα διαφορά στον εντοπισμό και το κλείδωμα το δορυφόρου.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα βελτιώθηκε όπως και το μενού της, έγινε έτσι.Με το GPS δεν είχα πρόβλημα αν και δεν περιμένω απο κινητό να βρεί σήμα σε μισό δευτερόλεπτο(αντέχω να περιμένω και λίγο).

Στην αρχή το έκανα αναβάθμιση αλλά η μπαταρία με το ζόρι μια μέρα έβγαζε(με την χρήση που το κάνω).Χθες το έκανα καθαρή εγκατάσταση απο εδώ και πλέον όλα καλά.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αναβάθμισα μέσω PC Companion και βελτιώθηκε τρομερά η αυτονομία του, πέρα από τις υπόλοιπες βελτιώσεις σε ταχύτητα, UI κλπ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση, στη ρύθμιση μεθόδου εισαγωγής δεν έχει καθόλου το παλιό στυλ πληκτρολόγισης. Τι κάνουμε?
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση, στη ρύθμιση μεθόδου εισαγωγής δεν έχει καθόλου το παλιό στυλ πληκτρολόγισης. Τι κάνουμε?

 

αυτο ηταν και μενα τ προβλημα μου οταν εκανα αναβαθμιση στο neo V την Kitkat και πηγα και βρηκα πληκτρολογιο τετοιο που ζητας κι ηθελα κι εγω απο το google το κατεβασα το περασα αλλα κολαγε τρομερα και τελικα την εβγαλα την κιτ κατ, τωρα γι αυτο τι να πω, μεγαλη βλακεια να μην εχουν να επιλεξεις πιο πληκτρολογιο θελεις

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειχες κατεβασει? Εχει τοσα πολλα...

 

του Ζ1 Honami αλλα δεν λειτουργουσε και το εβγαλα, κολαγε πολυ

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω καταφερα κατι. Είναι επιεικώς απαράδεκτο αυτο το πράγμα. Δε μπορεί για χάρη της τάσης της μόδας να γίνεται ένα πολύ καλό κινητό μη πρακτικό και δύσκολο στη χρήση για πολύ κόσμο πιστεύω. Ήδη σκέφτομαι να το πουλήσω, να πάρω πάλι το ίδιο και να μη κάνω ποτέ αναβάθμιση. Κρίμα... το έχω μόνο λιγες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στις φωτογραφίες φαίνεται ότι γίνεται. Μήπως ξέρεις πως γίνεται? Ποια ρύθμιση πρέπει να κάνω?

 

Το βρήκα. Μόνο που έχει τα γράμματα με τους τόνους σε λάθος σημεία. Ψαχνω να δω αν απενεργοποιούνται οι τόνοι.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση, στη ρύθμιση μεθόδου εισαγωγής δεν έχει καθόλου το παλιό στυλ πληκτρολόγισης.

 

Δηλαδη ποιο εχει; Υπαρχει καμμια εικονα να δουμε;

Link to comment
Share on other sites

Το κανε κανεις root με κιτκατ;

Δεν εχει βγει ΚΚ για το XM. Η τελευταια ειναι η 4.3 jb.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποιο εχει; Υπαρχει καμμια εικονα να δουμε;

 

Δεν ξερω πως να βάλω εικόνα από το δικό μου αλλα μοιάζει με αυτό εδώ: http://nuclearbits.com/wp-content/uploads/iosandroidkeyboard.jpg

 

Eνώ εγώ χρησιμοποιούσα ένα σαν αυτο: http://www.androidguys.com/wp-content/uploads/samsung_android_keyboard_02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με το θέμα του πληκτρολογίου και το πως αυτό εμφανίζεται, έχω να πω και εγώ το εξής.

Χρησιμοποιώ 2 παλιότερα xperia, το E dual και το Tipo dual. Και στα 2 έχω την επιλογή με τη μορφή του "παλιού" πληκτρολογίου και γράφω με Τ9 ταχύτατα. Με φίλο που έχει iphone με το "νέου" τύπου πληκτρολόγιο, δοκιμάσαμε για πλάκα να γράψουμε το ίδιο κείμενο. Το είχα γράψει σε dt ενώ εκείνος χρειάστηκε τουλάχιστον το διπλάσιο χρόνο.

Για κάποιον που δε γράφει πολύ, ίσως όλα αυτά του φαίνονται "αστεία" αλλά επειδή γράφω πολύ σε Viber, Whatsapp, Messenger και σε ένα κάρο άλλες εφαρμογές, για μένα είναι τεράστιας σημασίας.

Παρατήρησα στο Sony Z1 compact που νομίζω φοράει την 4.3, στα Media Markt ότι πλέον δεν υπάρχει στις επιλογές η εμφάνιση του πληκτρολογίου με Τ9 και πληκτρολόγιο 3Χ4. Το ρώτησα και στο αντίστοιχο thread.

Οπότε δεν το αλλάζω το E με τίποτα...

Παραθέτω και 2 screenshots από το κινητό μου για να γίνω πιο κατανοητός.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω στης φοτο γραφει οπως εγραφε το xperia neo v Και xperia mini st15i και δεν γραφει με τον νεο τροπο που γραφει το Ζ που εχω γιατι ενδιαφερομαι να το παρω για να βαλω της 2 παλιες καρτες που εχω μεσα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σκέφτομαι να αγοράσω το απλο η το dual για δώρο απο κάποιο σκρουτζομαγαζο .

Ξέρετε γενικά τι παίζει με την εγγύηση αν θα με καλύψει Ελληνική αντιπροσωπία αν γίνει κάτι και γενικά αν θα έχω κάποιο πρόβλημα;

Επειδή τώρα ξεκίνησα το διάβασμα στο νήμα υπάρχει κάποιο bug στο κινητό που θα πρέπει να γνωρίζω πριν το αγοράσω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω μια βδομαδα. Ολα καλα, ουτε κολληματα ουτε τιποτα. Η οθονη τα σπαει! Η μπαταρια οσο παει κ βελτιωνεται. Με την τελευταια αναβαθμιση βελτιωθηκε κ η καμερα. Το πληκτρολογιο μου τα χαλασε λιγο. Εχει 2 χρονια εγγυηση απο την arvato.
Link to comment
Share on other sites

Εχει 2 χρονια εγγυηση απο την arvato.

Αυτό έπρεπε να μπαίνει στα "μείον" της συσκευής...:lol:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...