Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart IIΙ (Alcatel v975)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση. Το έχει η γυναίκα μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο και εχθές μου εκσνε παράπονα οτι οταν την παίρνουν τηλέφωνο και δεν απαντάει ύστερα το τηλέφωνο σβήνει απο μόνο του. Όταν το ξανάανοιγει η μπαταρία ειναι στο σημείο που ήταν. Εχει συμβεί σε κάποιον κστι παρόμοιο? Λέτε με ενα wipe cashe απο recovery να στρωσει? Και κατι αλλο. Πως μπαίνω σε recovery mode? power και volume + μαζι η κσποιος άλλος συνδυασμός?

 

Γεια χαρα ναι κανε ενα wipe..recovery καλα τα λες power button and volume+ μαζι..αν συνεχισει κανε format factory reset απο settings ή recovery οπως θες...αν και αυτο δεν κανει τιποτα αν ειναι στην εγγυηση πηγαινε στη vodafone!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα ναι κανε ενα wipe..recovery καλα τα λες power button and volume+ μαζι..αν συνεχισει κανε format factory reset απο settings ή recovery οπως θες...αν και αυτο δεν κανει τιποτα αν ειναι στην εγγυηση πηγαινε στη vodafone!

Τελικά έφταιγε η μπαταρία. Μου χρεωσαν 5.30€ για αλλαγή και τωρα ειναι ολα οκ. Η σύζυγος ευχαριστημενη με το κινητο και εγω με λιγοτερη μουρμουρα :D:D:D:D:D

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά έφταιγε η μπαταρία. Μου χρεωσαν 5.30€ για αλλαγή και τωρα ειναι ολα οκ. Η σύζυγος ευχαριστημενη με το κινητο και εγω με λιγοτερη μουρμουρα :D:D:D:D:D

 

απο που την αλλαξες?μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

απο που την αλλαξες?μαγαζι?

Από ότι είδα στην απόδειξη η Vodafone τα στέλνει στην arvato για service. Εκει μου την άλλαξαν. Αλλά βιαστικα να μιλήσω. Το τηλέφωνο ξανα σβήνει μονο το οπότε ξανα πίσω για τρίτη φορά. Πιθανόν κάποιο πρόβλημα hardware ίσως?. Δεν ξέρω. Θα δούμε.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα στην απόδειξη η Vodafone τα στέλνει στην arvato για service. Εκει μου την άλλαξαν. Αλλά βιαστικα να μιλήσω. Το τηλέφωνο ξανα σβήνει μονο το οπότε ξανα πίσω για τρίτη φορά. Πιθανόν κάποιο πρόβλημα hardware ίσως?. Δεν ξέρω. Θα δούμε.

 

 

και για οποιον ενδιαφερεται!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5778225#post5778225

Edited by msound
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει νήμα για το Vodafone Smart Mini; Δεν βρήκα κάτι, οπότε γράφω εδώ:

 

Έχω εδώ και 1,5 χρόνο και χρησιμοποιώ ως smartphone (λέμε τώρα) το Vodafone Smart II (μαμίσιο) και εντάξει, τα βασικά που θέλω τα κάνει (κλήσεις, λίγο ίντερνετ με Opera mini, google maps) και το μόνο που με ενοχλεί είναι το ασθενικό ακουστικό.

Βασικά περιμένω ότι θα χαλάσει μέχρι να λήξει η εγγύησή του και θα μου δώσουν κάνα πιο καινούργιο αλλά -δυστυχώς- έχει αποδειχτεί σκυλί :p

Στο μεταξύ, έβαλε η vodafone ουσιαστικά δωρεάν το Vodafone Smart Mini (με 50 ευρώ που τα παίρνεις πίσω σε 5 μήνες σε ανανεώσεις).

Θα μου φανεί καλύτερο, συγκριτικά, σαν συνολική εμπειρία;

Αν και το ότι δεν έχει φλας (για φακό, δηλαδή) είναι αρκετό για να το απορρίψω ακόμα και για δωρεάν, αλλά κάνω μια τελευταία ερώτηση...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Καλημέρα παιδιά. Το συγκεκριμένο τηλέφωνο έχει ένας κολλητός μου. Εδώ και καιρό σβήνει μόνο του και επίσης πολλές φορές όταν τον καλούν δεν χτυπάει ο ήχος. Κάποιες φορές με επανεκκίνηση στρώνει αλλα μετά απο λίγο πάλι τα ίδια. Καμμιά ιδέα κανεις;;
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δε κανει καλη επαφη η μπαταρια; Καπου χανει; Εφαγε κανενα σουτ;

Δε δοκιμαζεις να του περασεις και μια άλλη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δε κανει καλη επαφη η μπαταρια; Καπου χανει; Εφαγε κανενα σουτ;

Δε δοκιμαζεις να του περασεις και μια άλλη ρομ;

Σουτ δεν εφαγε, εχει κανενα μηνα λειτουργιας. Για τη μπαταρια θα το τσεκαρω. Ρομ που μπορω να βρω;;;

Link to comment
Share on other sites

Σουτ δεν εφαγε, εχει κανενα μηνα λειτουργιας. Για τη μπαταρια θα το τσεκαρω. Ρομ που μπορω να βρω;;;

Δες εδώ ποια θες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2313885&page=3

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Έχω το παραπάνω κινητό αλλά παρουσιάζει ένα πρόβλημα με το σήμα, το οποίο χάνει μερικές φορές. Το πήγα στο service αλλά θέλουν 65 ευρώ για την επισκευή (δεν είπαν τι θα άλλαζαν). Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει και μπορέσω να το φτιάξω μόνος μου ή αν ξέρεται κάποια άλλη σελίδα που μπορώ να ρωτήσω? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ωραιος , μπραβο ..

Θ'ανεβασω κι εγω ολοκληρωμενο το στοκ ρομ της vodafone , αλλα σε μορφη ζιπ για φλασαρισμα απο recovery , και το μονο που θ'αλλαζουμε με SP flash tool θα ειναι το recovery ( θα βαζουμε το στοκ recovery ).

Ετσι για να'χουμε επιλογες.

Καλη ανασταση και καλο Πασχα σε ολους.

 

Εγκατασταση οπως εχουμε πει.

 

Καλησπερα, σας

Εχω ενα smart 3, το οποιο μετα απο ρουτ του 12χρονου μου, στην επανακινηση κολλησε για παντα στο logo voadafone. Δεν βρισκω τους usb drivers για να δοκιμασω να ξαναπερασω την αρχικη rom, δεν το εχω ξανακανει κιολας να πω την αληθεια.

Στην vodafone που το πηγα βασει της γνωστης τους διαφημισης, μου ειπε οτι δεν το κανει για λογους ηθικης ????

Τελος παντων εαν μπορειτε να με καθοδηγησετε ή εστω εαν εχουμε καποιον που να το κανει με 15ε , οπως θεωρητικα θα το εκανε η voda, θα τα εδινα γιατι εχω αναγκη την συσκευη .

Με τους οδηγους που αναφερονται στους συνδεσμους δεν καταφερα κατι , καθως πρωτα πρωτα δεν καταφερα να εγκαταστησω τους drivers.

Το προσπαθω απο windows 10, βλεπει το device manager σαν αγνωστη την συσκευη, αλλα μετα δεν βρισκει τους drivers

To ADB Driver Installlerβλεπει την συσκευη, αλλα βγαζει error οταν προσπαθει να εγκαταστησει usb drivers.

Υπενθυμιζω οτι η συσκευη δεν προχωραει περα απο το logo και φυσικα το hard reset δεν εχει κανενα αποτελεσμα

Το ΜΤΚ Droid root & tool δεν βλεπει την συσκευη

Edited by ppiccasso
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια. Εκανα προσπαθειες με sp flash tool να περασω rom στο smart 3 και πλεον δεν ανοιγει καθολου. μπορω να εχω εναν αναλυτικο οδηγο τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Παιδιά καλημέρα,

 

μολις μου έφεραν το συγκεκριμένο τηλέφωνο από Αγγλία για δώρο στην κόρη μου. Επειδή δεν έχει Ελληνικά και η μικρή δυσκολεύεται, υπάρχει πουθενά η Ελληνική stock rom να την φλασάρω; Τα link που υπάρχουν στο forum δυστυχώς δεν δουλέυουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...