Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart IIΙ (Alcatel v975)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Vodafone Smart IIΙ

 

http://content.myphone.gr/photo/full/14245/smart-3-header.jpg

 

Οθόνη: 4,0” WVGA TFT TN

Λειτουργικό σύστημα: Android 4.1 (Jellybean)

Επεξεργαστής: 1GHz

Μνήμη RAM: 512 MB

Κάμερα: 5 MP με LED φλας και Auto Focus

Ενσωματωμένη μνήμη: 4 GB

Μπαταρία: 1500 mAh

Δίκτυο: GSM / EDGE / HSPA

Συνδεσιμότητα: Wifi 802.11b/g/n, A-GPS, BT4.0 A2DP

Βάρος: 136 γρ

Διαστάσεις: 123.2 x 64.4 x 10.9 mm

Χρώματα: Μαύρο, λευκό, ροζ

 

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Vodafone-Smart-3#tabs-nav-0

 

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tο φτιάχνει όντως η Alcatel τελικά; Aν φοράει τον MTK που είδα στο GsmArena, κάποιος άλλος πρέπει να το φτιάχνει...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Στο cnet λένε alcatel.

Πάντως χρήσιμο το led κάτω δεξια. Άραγε το μοντέλο με το nfc θα έρθει εδώ;

Σε κάθε περίπτωση, αν του βάζανε μπροστινή κάμερα και 1gb ram, άνετα το πουλάγανε και 30 ευρώ παραπάνω...

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το πήρε φίλος,έχουμε κανένα νέο για root???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε ολους! Πειτε εντυπωσεις απο το κινητακι μας!

Εγω ατο που ειδα και πραγματικα μου αρεσε ειναι οτι το ξυπνητηρι δουλευει και με κλειστο το τηλέφωνο (δεν ξερω αν γινεται και σε αλλες συσκευες)! Ενα αλλο ωραιο ειναι πως μπορεις να το ρυθμισεις και να ανοιγη/κλεινει αυτοματα!

Παντως μεχρι τωρα (5 μερες μαζι του) δουλευει και "τρεχει" αψογα!

Αναμενουμε να βγει και το root και τα υπολοιπα... και να αρχισουμε τα πειραγματα...!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ανοιγω αυτο το θεμα στο οποιο θα μπορουμε να μιλαμε για οτιδηποτε εχει σχεση με Τροποποιησεις - Βελτιωσεις - Root στο κινητο μας!

 

Εχτες το πρωι και διαβαζοντας στο xda για root στο κινητο μας εκανα την διαδικασια οπως περιγραφεται εκει και πλεον το κινητο ειναι root!:D

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=42790809

H διαδικασια δεν ειναι δυσκολη αλλα θελει μεγαλη προσοχη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και εγώ ψήνομαι να το πάρω δώρο στη γυναίκα μου αλλά είμαι μεταξύ αυτού και του ace2. Πείτε μου εντυπώσεις όσοι το έχουν. Έχει καθόλου κολλήματα; Είναι σχετικά γρήγορο; Το θέλει για κάποια παιχνίδια που παίζει με την κόρη μου αλλά και για Facebook.Τι λέτε αξίζει τον κόπο ή να πάω στην λύση του Samsung;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και εγώ ψήνομαι να το πάρω δώρο στη γυναίκα μου αλλά είμαι μεταξύ αυτού και του ace2. Πείτε μου εντυπώσεις όσοι το έχουν. Έχει καθόλου κολλήματα; Είναι σχετικά γρήγορο; Το θέλει για κάποια παιχνίδια που παίζει με την κόρη μου αλλά και για Facebook.Τι λέτε αξίζει τον κόπο ή να πάω στην λύση του Samsung;

 

Για το ace2 δεν γνωριζω να σου πω. Το smart 3 ομως ναι ειναι αρκετα γρηγορο και μεχρι στιγμης λειτουργει αψογα! Ουτε κολληματα, ουτε τιποτα! Οσο αναφορα για παιχνιδια παει καλακμε αυτα που παιζω εγω!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά θα ήθελα να μάθω σαν το ζόρισες καθόλου αν άνοιξες 3-4 εφαρμογές ή και παιχνίδια μαζί, το Facebook και άλλα .Τότε να δεις αν κολλάει. Σε ρωτάω γιατί ο προκάτοχός του το smart 2 κολλούσε συνέχεια και έκανε επανεκκίνησεις.Επίσης έχει αναφερθεί στο review της συσκευής ότι όταν το κρατάς στο χέρι σου κάνει κάποιους τριγμούς. Έχεις καταλάβει κάτι τέτοιο;Επίσης πες ότι άλλο παρατήρησες θετικό ή αρνητικό για την συσκευή (ένα μικρο review εντυπώσεων δλδ).Συγνώμη αν γίνομαι ενοχλητικός με τις ερωτήσεις μου αλλά δεν μπόρεσα να δω μία συσκευή πουθενά και να την πιάσω στα χέρια μου.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά θα ήθελα να μάθω σαν το ζόρισες καθόλου αν άνοιξες 3-4 εφαρμογές ή και παιχνίδια μαζί, το Facebook και άλλα .Τότε να δεις αν κολλάει. Σε ρωτάω γιατί ο προκάτοχός του το smart 2 κολλούσε συνέχεια και έκανε επανεκκίνησεις.Επίσης έχει αναφερθεί στο review της συσκευής ότι όταν το κρατάς στο χέρι σου κάνει κάποιους τριγμούς. Έχεις καταλάβει κάτι τέτοιο;Επίσης πες ότι άλλο παρατήρησες θετικό ή αρνητικό για την συσκευή (ένα μικρο review εντυπώσεων δλδ).Συγνώμη αν γίνομαι ενοχλητικός με τις ερωτήσεις μου αλλά δεν μπόρεσα να δω μία συσκευή πουθενά και να την πιάσω στα χέρια μου.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου

 

Εγω επειδη ειμαι πολυ περιεργος με τους τριγμους, ακομα (κοντα 1 μηνα) δεν εχω νιώσει κατι!

Γενικοτερα παει καλα και με αρκετες εφαρμογες ταυτόχρονα! Βεβαια μεγαλο ρολο επαιξε και εετα το root οπου μετα παραμετροποιητε το κινητο σε μεγιστο βαθμο! Αλλα και χωρις root (αν η γυναικα σου δεν το πειράζει) ειναι η ποιο τιμια και συμφερουσα επιλογη τιμη+ ποιοτητ!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και εγώ ψήνομαι να το πάρω δώρο στη γυναίκα μου αλλά είμαι μεταξύ αυτού και του ace2. Πείτε μου εντυπώσεις όσοι το έχουν. Έχει καθόλου κολλήματα; Είναι σχετικά γρήγορο; Το θέλει για κάποια παιχνίδια που παίζει με την κόρη μου αλλά και για Facebook.Τι λέτε αξίζει τον κόπο ή να πάω στην λύση του Samsung;

 

Νομιζω το ace 2 θα ειναι πολυ καλυτερο λογω διπυρηνου επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το ace 2 θα ειναι πολυ καλυτερο λογω διπυρηνου επεξεργαστη.

 

Ένα πλεονέκτημα του ace2 είναι ο διπύρηνος επεξεργαστής αλλά έχει και 4 μειονεκτηματα

 

1. το λογισμικό που έχει την 2.3 δηλαδή ενώ το smart3 έχει την 4.1

2. Έχει 3, 8" οθόνη ενώ το smart3 έχει 4"

3. Ταχύτητα επεξεργαστή 800 mhz ενώ το smart3 έχει 1ghz

4. Τιμή 159 vs 129

Εκτός αυτού έχω και αυτή την σύγκριση που το βγάζει καλύτερο το vodafone

http://www.gsmarc.com/samsung/galaxy-ace-2-i8160/compare/smart-iii-975/

Εσείς ποιο θα παίρνατε;

Link to comment
Share on other sites

Ένα πλεονέκτημα του ace2 είναι ο διπύρηνος επεξεργαστής αλλά έχει και 4 μειονεκτηματα

 

1. το λογισμικό που έχει την 2.3 δηλαδή ενώ το smart3 έχει την 4.1

2. Έχει 3, 8" οθόνη ενώ το smart3 έχει 4"

3. Ταχύτητα επεξεργαστή 800 mhz ενώ το smart3 έχει 1ghz

4. Τιμή 159 vs 129

Εκτός αυτού έχω και αυτή την σύγκριση που το βγάζει καλύτερο το vodafone

http://www.gsmarc.com/samsung/galaxy-ace-2-i8160/compare/smart-iii-975/

Εσείς ποιο θα παίρνατε;

 

Τι λέτε τελικά ποιο από τα δύο να προτιμήσω;

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε τελικά ποιο από τα δύο να προτιμήσω;

 

Εγω smart III. Εαν πα παντως πλαισιο θα τα εχει και τα 2 να τα σκαλισης...!

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε root στο συγκεκριμένο κινητό?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε root στο συγκεκριμένο κινητό?

 

Κοιτα εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=42790809

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε root στο συγκεκριμένο κινητό?

 

Είσαι ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο τηλέφωνο; Σε ρωτάω επειδή θέλω να το αγοράσω για την γυναίκα μου.Και αν ναι πρέπει να το ρουταρω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

 

Τι κατεβάζω από όλα αυτά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι κατεβάζω από όλα αυτά?

 

Ολα οσα λεει και κανεις κατα γραμμα οτι λέει!:)

Link to comment
Share on other sites

μεγαλο κατεβατο,κατι πιο απλο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μεγαλο κατεβατο,κατι πιο απλο?

 

Δυστηχως φιλε μου! Κι εγω ετσι ελεα στην αρχη, αλλα τελικα ειναι πανευκολο!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να μάθω από κάποιον που έχει το smart3 να μου πει αν είναι ευχαριστημένος με το τηλέφωνο. Αν έχει κολλήματα δηλαδή, επανεκκίνησεις και γενικά οτιδήποτε έχει παρατηρήσει θετικό ή αρνητικό. Είμαι πολύ κοντά στο να προβώ σε αγορά του εν λόγω τηλεφώνου και θέλω να ξέρω αν κάνω καλά ή όχι . Ήμουν μεταξύ του smart 3 και του ace2 αλλά λόγω λογισμικού του δεύτερου μάλλον κλίνω προς το smart3. Περιμένω νεα σας.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο τηλέφωνο; Σε ρωτάω επειδή θέλω να το αγοράσω για την γυναίκα μου.Και αν ναι πρέπει να το ρουταρω;

Ευχαριστώ

 

Αν κι έχει μπει αγγελία ήδη,λόγω του ότι βρέθηκε εντελώς απροσδόκητα στα χέρια μου και θα το δώσω αν πιάσω αυτά πού ζητάω αλλιώς θα κρατηθεί θα σού απαντήσω ότι είναι ένα πολύ τίμιο κινητό,όπως το ίδιο τίμιο ήταν και το περσινό μοντέλο.

Αξιοπρεπής στην χρήση,χωρίς τραγικά κολλήματα,lags σαφώς κι έχει και σαφώς και γίνονται πιο αισθητά όσο η ram πέφτει.

Προσωπικά του χω βάλει τα απαραίτητα,καμία 35-40 εφαρμογές και δουλεύει άψογα.δεν το έχω για παιχνίδια,έχω το δεύτερό μου νούμερο μέσα και το δουλεύω.

Πολύ καλό ακουστικό κατά την συνομιλία.

Καλούτσικο ηχείο.

Οθόνη μία χαρά για τα χρήματά πού κοστίζει,εδώ ακριβότερα κι έχουν χειρότερη οθόνη.

Μπαταρία ικανοποιητική,μέρα άνετα.

Ωραίος φακός.

Κάμερα μέτρια.

Ικανοποιητική ποιότητα κατασκευής.

 

Αυτά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...