Jump to content

[Επίσημο] Vodafone Smart IIΙ (Alcatel v975)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Μιλαμε κοντεψα να παθω συγκοπη..στην μεση το παρατησα...ασε δεν πειραζει κ χωρις ρουτ καλα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου συστηνετε να αγορασω αυτο το κινητο;; Ποια ελαττωματα εχετε διαπιστωσει?

 

Εξαρταται για πια χρηση το θες...εχει καποια ψιλο λαγκ στο σκρολαρισμα αλλα ανεπαισθητα...εχει λαγκ σε παιχνιδια οπως dead trigger αλλα στα λεφτα του δεν θα βρεις σιγουρα καλυτερο.μια χαρα η καμερα το touch πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια παντου βλεπω οτι ολοι οταν αναφερονται σε αυτο το κινητο λενε οτι εχει 512mb RAM αλλα στα manuals της εταιριας αν δειτε στην προτελευταια σελιδα στις προδιαγραφες γραφει καθαρα οτι ειναι 1gb και στο αγγλικο και στο ελληνικο. Τι παιζει;

 

http://www.vodafone.gr/portal/resources/media/eshop/Vodafone_Smart3_UM_GR.pdf

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παντου βλεπω οτι ολοι οταν αναφερονται σε αυτο το κινητο λενε οτι εχει 512mb RAM αλλα στα manuals της εταιριας αν δειτε στην προτελευταια σελιδα στις προδιαγραφες γραφει καθαρα οτι ειναι 1gb και στο αγγλικο και στο ελληνικο. Τι παιζει;

 

http://www.vodafone.gr/portal/resources/media/eshop/Vodafone_Smart3_UM_GR.pdf

 

Αυτό μπορούμε να το διαπιστώσουμε κάπως; Πχ με το Antutu; Αν όντως έχει 1GB ram, αξίζει περισσότερο η αγορά του...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες μπορω να διαγραψω τισ vodafone ******** χωρις root??

 

Δεν μπορεις να τις διαγραψεις ολες χωρις root! Mονο μερικες.:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα δεν κανω root!!τα προηγουμενα μου τα δα τι γιναν με το root!!οταν κανεις root το κινητο μετα εχει ημερομηνια ληξης....ειχα και το smart 2 τωρα ειναι κουβα

ειχα HTC HD2 και αυτο κουβα....ξερω πολυ καλα τι κανω για να rootaro αλλα σας το λεω με εγκυηση οτι το ροοτ αργα η γρηγορα σιγοτρωει το κινητο εχω φιλο τεχνικο τησ Vodafone και μου τα λεει κ αυτος κ ο ιδιος rooΤΑΡΙ αλλα σε κινητα που πλεον δεν χρισιμοποιει!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα δεν κανω root!!τα προηγουμενα μου τα δα τι γιναν με το root!!οταν κανεις root το κινητο μετα εχει ημερομηνια ληξης....ειχα και το smart 2 τωρα ειναι κουβα

ειχα HTC HD2 και αυτο κουβα....ξερω πολυ καλα τι κανω για να rootaro αλλα σας το λεω με εγκυηση οτι το ροοτ αργα η γρηγορα σιγοτρωει το κινητο εχω φιλο τεχνικο τησ Vodafone και μου τα λεει κ αυτος κ ο ιδιος rooΤΑΡΙ αλλα σε κινητα που πλεον δεν χρισιμοποιει!!:happy:

 

Χωρις να θελω να ελθω σε αντιπαραθεση...αυτο με το ρουτ δεν ισχυει ουτε στο 1/1000 ...

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να ελθω σε αντιπαραθεση...αυτο με το ρουτ δεν ισχυει ουτε στο 1/1000 ...

 

υποστιριξε τη γνωμη σου και θα συμφονησω.....μια κακη διαχηριση σε rootarismeno mobile καταστρεφει σιγα σιγα το system.img....το να το ξαναπερνας ξανα και ξανα το σκιζει....

Edited by msound
Link to comment
Share on other sites

υποστιριξε τη γνωμη σου και θα συμφονησω.....μια κακη διαχηριση σε rootarismeno mobile καταστρεφει σιγα σιγα το system.img....το να το ξαναπερνας ξανα και ξανα το σκιζει....

 

Όταν κάνεις Root, ξέρεις τι πρέπει να προσέχεις κιόλας. Αυτό εννοείται... ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αν οντως κανουμε root απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=42790809 τοτε γιατι στις υποσημειωσεις γραφει αυτο??????

ALSO, MAKE SURE YOUR DON'T TRY THAT ON AN ALCATEL (OR SIMILAR) DEVICE, INDICATOR HERE IS A CUSTPACK PARTITION IN SCATTERFILE.

those devices have mt65xx, but have a totally different partition strukture. You can try this tutorial, BUT IF YOU BRICK YOUR DEVICE; I CANNOT HELP YOU OUT!!!

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να διαμορφώσω τα εικονίδια που βρίσκονται πάνω πάνω στηνοθόνη (όταν κάνεις scrolldown) εκεί στις ειδοποιήσεις? (Wifi, data, bt κτλ)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πειτε μου κατι.....μολις αγορασα το smart 3.....πουθενα δεν αναφερει την ραμ.....μια μνημη αναφερει κ αυτη ειναι στα 4GB μπορω να διαγραψω οτι θελω κ αν κανω boot up μπαινω σε recovery......και μολισ το εβγαλα απο το κουτι....και rootarismeno...????καλη φαση...βασικα ακυρο μονο recovery εχω κανενας να το παμε βημα βημα για root μην κανω κ καμια μ......α???pm αν εχει κανενας scype και μπορει να βοηθησει....εχω κανει το tutorial αλλα κατι δεν παει καλα στο βημα 11....κανονικα θα πρεπε να μου αποθηκευει τα αρχεια εκει που τα στελνω αλλα δεν κανει τιποτα υπαρχει καποιος που να τοπ χει rootari να μου πει plz???????????????????ΠΗΓΑ ΜΕ ΤΑ 1000 ΖΟΡΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ STEP 20 ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΕΣ ΟΙ IMG ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ PICKED ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΟΝΟ ΤΙΣ 2 PLLLLLLLLZZZZZZZZZ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ.....?????????????καλα νταξει πολυ ενεργο το forum.....το κανα μονος "ευχαριστω".....τουλαχιστον τωρα ξερω και οποιος θελει θα εχει τημ βοηθεια μου!!! Edited by msound
Link to comment
Share on other sites

ειμαι root και δεν μπορω να αλλαξω Bootanimation το περιεργο ειναι οτι στην συσκευη μας το bootanimation.zip δεν ειναι στο system/media αλλα στο custpack/JRD_custres/media αλλα και παλι τιποτα δρομολογω εκει το install και ποαλι τιποτα το κανω manually Παλι τιποτα τι μπορει να φταιει???κανενασ με rooted smart 3??
Link to comment
Share on other sites

ειμαι root και δεν μπορω να αλλαξω Bootanimation το περιεργο ειναι οτι στην συσκευη μας το bootanimation.zip δεν ειναι στο system/media αλλα στο custpack/JRD_custres/media αλλα και παλι τιποτα δρομολογω εκει το install και ποαλι τιποτα το κανω manually Παλι τιποτα τι μπορει να φταιει???κανενασ με rooted smart 3??

καμια βοηθεια εδω Plz???????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μια ερώτηση να σας κάνω όσοι έχετε το τηλέφωνο... Μήπως κάποιος ξέρει που μπορώ να αγοράσω οθόνη για το κινητό και ποιο μοντέλο είναι; Θέλω να αντικαταστήσω σπασμένη οθόνη. Υπαρχει κάποιος στο ιντερνετ που να πουλάει οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας παιδιά

τη συγκεκριμένη συσκευή την έχει η κοπέλα μου και είναι το μοναδικό smartphone που έχω πιάσει στα χέρια μου

γενικά είναι πολύ τίμιο για το κόστος του και ίσως το μόνο μου παράπανο θα ήταν η μπαταρία του...(εγώ βέβεα κρίνω με κινητά που είναι 2 γενιές πίσω)

 

τέλος θα ήθελα τη βοήθειά σας για το πως λειτουργεί το gps που παλεύω εδώ και 2 μήνες να το καταλάβω και ποτέ δεν το έχω καταφέρει...έχετε να προτείνεται κάποιο δωρεάν πρόγραμμα??

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά

τη συγκεκριμένη συσκευή την έχει η κοπέλα μου και είναι το μοναδικό smartphone που έχω πιάσει στα χέρια μου

γενικά είναι πολύ τίμιο για το κόστος του και ίσως το μόνο μου παράπανο θα ήταν η μπαταρία του...(εγώ βέβεα κρίνω με κινητά που είναι 2 γενιές πίσω)

 

τέλος θα ήθελα τη βοήθειά σας για το πως λειτουργεί το gps που παλεύω εδώ και 2 μήνες να το καταλάβω και ποτέ δεν το έχω καταφέρει...έχετε να προτείνεται κάποιο δωρεάν πρόγραμμα??

 

Δωρεάν είναι και το Google Maps που έχει προεγκατεστημενο το κινητό... Απλα σώζεις τους χάρτες για offline navigation... Πάτα κλικ στην μπάρα search Κ κάτω κάτω σου βγάζει επιλογή για "αποθηκευσε αυτόν τον χαρτη"

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Επειδή δεν βρήκα θρεντ για το mini γράφω εδώ. Δεν έχω καταφέρει να το κάνω root... θα δουλέψει ο τρόπος του 3 καθ'οτι είναι παρ'ομοια;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...