Jump to content

myphone VERSUS: H μάχη των τετρακοσίων


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιό Smartphone πιστεύετε ότι είναι καλύτερο  

369 members have voted

  1. 1. Ποιό Smartphone πιστεύετε ότι είναι καλύτερο

    • LG Optimus G
      159
    • Oppo Find 5
      210


Recommended Posts

Oppo έτσι για να δούμε και κάτι άλλο βρε αδερφέ!!!

Άσε που αυτα περι αναβαθμήσεων και 4.2.2 τα ακούω βερεσέ...βρέ παίδες γιατι πέρνουμε Android?

Για να τα ροοταρουμε και να τα κάνουμε ότι θέλουμε,για το ρημαδιασμένο το Development τα πέρνουμε.ειδάλλως πηγαίνετε πάρτε κανένα iphonaki να παίζετε.

Oppo λοιπόν γιατί μπήκα και στην επίσημη και είδα προτεινώμενες custom ROM's απο πολύ αξιόλογους Developers.

Ρε παίδες λέτε να το δείνουν με ξεκλέιδωτο bootloader και ανοιχτή Recovery,μιας και το πλασάρουν με διάφορες ρομ?

Τώρα όλοι οι υπόλοιποι περιμένετε επίσημες αναβαθμίσεις :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oppo έτσι για να δούμε και κάτι άλλο βρε αδερφέ!!!

Άσε που αυτα περι αναβαθμήσεων και 4.2.2 τα ακούω βερεσέ...βρέ παίδες γιατι πέρνουμε Android?

Για να τα ροοταρουμε και να τα κάνουμε ότι θέλουμε,για το ρημαδιασμένο το Development τα πέρνουμε.ειδάλλως πηγαίνετε πάρτε κανένα iphonaki να παίζετε.

Oppo λοιπόν γιατί μπήκα και στην επίσημη και είδα προτεινώμενες custom ROM's απο πολύ αξιόλογους Developers.

Ρε παίδες λέτε να το δείνουν με ξεκλέιδωτο bootloader και ανοιχτή Recovery,μιας και το πλασάρουν με διάφορες ρομ?

Τώρα όλοι οι υπόλοιποι περιμένετε επίσημες αναβαθμίσεις :p

 

Γιατί ο μοναδικός λόγος για να πάρει κάποιος android είναι οι custom roms;;;Το root δεν το πιάνω...

 

Αν είναι έτσι τότε το 95% των κατόχων θα πρέπει να είχε πάρει άλλη συσκευή....

Link to comment
Share on other sites

Lg ψηφίζω λόγω μεγέθους εταιρείας. Αν δοκίμαζα τώρα και τα δύο θα είμουν πιο σίγουρος μια που δεν έχω εμπειρία από Oppo
Link to comment
Share on other sites

Oppo έτσι για να δούμε και κάτι άλλο βρε αδερφέ!!!

Άσε που αυτα περι αναβαθμήσεων και 4.2.2 τα ακούω βερεσέ...βρέ παίδες γιατι πέρνουμε Android?

Για να τα ροοταρουμε και να τα κάνουμε ότι θέλουμε,για το ρημαδιασμένο το Development τα πέρνουμε.ειδάλλως πηγαίνετε πάρτε κανένα iphonaki να παίζετε.

Oppo λοιπόν γιατί μπήκα και στην επίσημη και είδα προτεινώμενες custom ROM's απο πολύ αξιόλογους Developers.

Ρε παίδες λέτε να το δείνουν με ξεκλέιδωτο bootloader και ανοιχτή Recovery,μιας και το πλασάρουν με διάφορες ρομ?

Τώρα όλοι οι υπόλοιποι περιμένετε επίσημες αναβαθμίσεις :p

 

πες τα ρε παιχταρα μου. Ακου εκει, σιγα μην το αγοραζουμε για την ευχρηστια του, τις πολλες επιλογες, τα πολλα apps κλπκλπ.

 

ΜΟΝΟ για το ρημαδιασμενο το Development...

 

Seriously dude....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι πήγα στο πλαίσιο να δω από κοντά HTC One και Samsung S4, γιατί ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα δύο και μόλις είδα το optimus g απλά το ερωτεύτηκα. Το one με απογοήτευσε εμφανισιακά, ίσως γιατί περίμενα περισσότερα από αυτά που διάβαζα, ενώ το S4 είχε εμφανές lag, ακόμα και έτσι άδειο όπως ήταν. Αντίθετα το optimus με κάλυπτε και εμφανισιακά και δεν είχε καθόλου lag. Όποτε έφυγα από το πλαίσιο που το είχε πολύ ακριβά και το παρήγγειλα από σκρουτζομάγαζο :)
Link to comment
Share on other sites

Όποτε έφυγα από το πλαίσιο που το είχε πολύ ακριβά και το παρήγγειλα από σκρουτζομάγαζο :)

Τρου στόρυ! :D

 

 

 

Κι εγώ Lg ψήφισα γιατί δεν εμπιστεύομαι Oppo ακόμα. Γιατί 400 ευρώ μπορεί είναι τρελή τιμή για τα χαρακτηριστικά τους, αλλά παραμένει ένα αντικειμενικά μεγάλο ποσό, οπότε δε θέλω να έχω τον οποιοδήποτε ενδοιασμό.

Το πλεονέκτημα της οθόνης του Oppo είναι για μένα αδιάφορο καθώς οτιδήποτε πάνω από 250ppi το θεωρώ ολίγον τί περιττό. Το μικρότερο μέθεγος του Lg αντιθέτως μετράει (αν και αντικειμενικά είναι παντοφλάρα).

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Για να πω βέβαια την αλήθεια, ήμουν σε μεγάλο δίλημμα μεταξύ LG optimus g και xiaomi mi2s, αλλά ο φόβος μην πάθει κάτι το κινητό και πρέπει να το στείλω πάλι Κίνα, με έκανε να διαλέξω το LG. Ίσως θα έπρεπε να γίνει ένα versus μεταξύ αυτών των δύο.
Link to comment
Share on other sites

Op g και τα μυαλά στα καγκελα, το επόμενο μου και έχω αργησει... :X

Μπορεί "όχι και τα μυαλά στα κάγκελα" για μένα, αλλά αυτή τη στιγμή κι εγώ προς LG πάω. Σίγουρο πράμα !! το βλέπεις , το μυρίζεις , το αισθάνεσαι..... που λέει και η διααφήμιση !! Οθονάρα το Oppo, αλλά πλαστικό (αν και καλής ποιότητας λένε), μικρότερο το Opt.G και γυαλί (αν και απέχει από ποιότητα κατασκευής μηλόφονου). το ΙU και των δυο δεν είναι για μένα το καλύτερο, αλλά είναι ΟΚ. OPTIMUS G και από εμένα !!!

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Μακραν Oppo λόγω full hd οθονης,δεν το συζητάω καν. Μονο μελανό του σημείο η μονοετης εγγυηση (μαζί με την ελλειψη FM radio & card slot).

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Στο lg την έριξα γιατί στα μάτια μου είναι κόσμημα !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω LG και λόγω ομορφιάς της συσκευής και λόγω της εταιρείας ασχέτως αν δίνει ή όχι αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Oppo απο εμενα,με σχεδιασμο και οθονη απλα εντυπωσιακα.Και με το διεθνες λανσαρισμα του,αφου τωρα απομακρυνθηκε απο την αγαρα της κινας,θα εχει φοβερη εξελιξη,και θα το καθιστουν εναν καλο ανταγωνιστη.

Οχι οτι θα τα ισοπεδωσει ολα,αλλα για μια μικρη εταιρια ειναι πολυ ενθαρυντικο.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Πριν από 9 χρόνια αγόρασα ένα DVD Oppo από Αμερική(το παράγγειλα με paypal) . Ο λόγος ήταν ότι ήταν από τα λίγα DVD τότε που με λίγο πείραγμα του firmware έπαιζε DivX με ελληνικούς υπότιτλους. Να μην τα πολυλογώ το συγκεκριμένο το έχω ακόμη(να μην αναφέρω το πόσες ταινίες και σειρές έχω δει) και δεν έχει κάνει τσικ,άψογο. Μπείτε σε forum δειτε τα Oppo blu ray και παλιότερα τα DVD τι διακρίσεις αποσπούν εδώ και χρόνια σε όλα τα test παγκοσμίως . Αυτά εν συντομία για το τι εστί Oppo. Φαντάζομαι δεν χρειάζεται να σας πω τι ψήφισα. Edited by ambientc

Άδραξε τη μέρα

Huawei Ascend P1, Neo N003 2/32

Link to comment
Share on other sites

ειμαι υπερ του oppo ειναι ομορφοτερο του lg και εχει 5αρα οθονη.
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα κινητά από άποψη δυνατοτήτων είναι ουσιαστικά πανομοιότυπα (με εξαίρεση την οθόνη που προσωπικά δεν μου λέει και κάτι αφού το μάτι μου, και των περισσοτέρων φαντάζομαι, δεν καταλαβαίνει τόσο μικρές διαφορές σε τόσο λίγες ίντσες), αλλά το G έχει LTE, θεωρώ ότι αξίζει περισσότερο γι'αυτό και το ψήφισα.

Επίσης μου φαίνεται και πιο όμορφο, αλλά δεν έχω δει το oppo από κοντά για να μιλήσω με σιγουριά.

Πάντως και το τελευταίο μια χαρά αξίζει τα χρήματά του.

Edited by EvO_Boss

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 9 χρόνια αγόρασα ένα DVD Oppo από Αμερική(το παράγγειλα με paypal) . Ο λόγος ήταν ότι ήταν από τα λίγα DVD τότε που με λίγο πείραγμα του firmware έπαιζε DivX με ελληνικούς υπότιτλους. Να μην τα πολυλογώ το συγκεκριμένο το έχω ακόμη(να μην αναφέρω το πόσες ταινίες και σειρές έχω δει) και δεν έχει κάνει τσικ,άψογο. Μπείτε σε forum δειτε τα Oppo blu ray και παλιότερα τα DVD τι διακρίσεις αποσπούν εδώ και χρόνια σε όλα τα test παγκοσμίως . Αυτά εν συντομία για το τι εστί Oppo. Φαντάζομαι δεν χρειάζεται να σας πω τι ψήφισα.

 

Καλά ε, μου σηκώθηκε η τρίχα ..... Για κοιτά να δεις τη εστι oppo ε ....

Link to comment
Share on other sites

Ας έρθει πρώτα η Oppo στην Ευρώπη και μετά συζητάμε.

LG από εμένα.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ας έρθει πρώτα η Oppo στην Ευρώπη και μετά συζητάμε.

LG από εμένα.:)

 

....μα έχει έρθει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...