Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy Note 3


chris_pro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ιδεα μου ή το λευκο ειναι πολυ πιο ομορφο απ το μαυρο?

 

Κι εμένα έτσι μου φαίνεται, το λευκο ειναι κουκλι..αυτο θα το κρίνουμε απο κοντα βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Μα πότε θα κυκλοφορήσει τελικά στο Πλαίσιο;. Όσα μαγαζιά έχω ρωτήσει τέλη του μήνα αναφέρουν. Έχω κάνει κράτηση..άντε να δούμε!!

Και όσον αφορά την flexible οθόνη. Αν την κυκλοφορήσει σε μερικούς μήνες τότε δεν θα ξαναπάρω ποτέ Samsung. Θα το θεωρώ υπέρτατη κοροϊδία εκ μέρους της

Link to comment
Share on other sites

Μα πότε θα κυκλοφορήσει τελικά στο Πλαίσιο;. Όσα μαγαζιά έχω ρωτήσει τέλη του μήνα αναφέρουν. Έχω κάνει κράτηση..άντε να δούμε!!

Και όσον αφορά την flexible οθόνη. Αν την κυκλοφορήσει σε μερικούς μήνες τότε δεν θα ξαναπάρω ποτέ Samsung. Θα το θεωρώ υπέρτατη κοροϊδία εκ μέρους της

 

Κυκλοφορούν φήμες πως θα βγει limited edition note 3 με flexible οθόνη τον Νοέμβρη. Υποθέτω όμως θα είναι για την αγορά της κορέας.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, να είναι έτσι γιατί δεν θα το αντέξω

 

Βασικα η εκδοση με την flexible λενε οτι θα ειναι η active.

Παντως αν τελικα δεν ειναι η active και ειναι απλα ενα αναβαθμισμενο note 3 τοτε θα μιλαμε για την απολυτη ξενερα....

Και συνηθως οτι βγαινει γι κορεα ερχεται ευρωπη αργοτερα.

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Μα πότε θα κυκλοφορήσει τελικά στο Πλαίσιο;. Όσα μαγαζιά έχω ρωτήσει τέλη του μήνα αναφέρουν. Έχω κάνει κράτηση..άντε να δούμε!!

Και όσον αφορά την flexible οθόνη. Αν την κυκλοφορήσει σε μερικούς μήνες τότε δεν θα ξαναπάρω ποτέ Samsung. Θα το θεωρώ υπέρτατη κοροϊδία εκ μέρους της

 

Για Δευτερα ακουσα αλλα δεν ειναι τιποτα σιγουρο ακομα.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Και ποσο θα κοστιζει ρε σεις με την ευελικτη οθονη;

Αν τωρα παμε στο 700αρι φανταστειτε με την ευελικτη θα μιλαμε αν οχι για χιλιαρικο μια 900σαρα τουλαχιστον.....

Αυτα θα τα ακουμπησουμε (τουλαχιστον εγω) απο του χρονου με το 4......

Παντως καλο θα ηταν να βγει με ευελικτη οθονη ετσι ωστε το 4 να μην εχει προβληματα νεοτητος μιας και θα εχει παρει το βαπτισμα του πυρος το 3 και θα εχει και η Σαμμυ αποκτησει εμπειρια επι του θεματος.....

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολύ κουβέντα γίνεται με το ράδιο και επειδή το έχω προπαραγγείλει το τηλέφωνο και ειλικρινά στην αρχή είχα άγχος για το ράδιο κατέληξα στα εξής.

Φυσικά και θα το ήθελα είχε ραδιόφωνο γιατί ακούω ραδιόφωνο πάρα πολλές ώρες στη μέρα ΑΛΛΑ ... μου την έδινε πάντα το σκηνικό του ότι το ράδιο ΔΕΝ παίζει αν δεν έχεις κουμπώσει καλώδια και πάρα πολλές φορές στη δουλειά το S2 μου το έχω ρίξει κάτω επειδή έχω μπλεχτεί με τα καλώδια αλλά και στο σπίτι... αποφάσισα λοιπόν να προχωρήσω σε λύση Bluetooth Handsfree με ραδιόφωνο και για ένα 2ο σημαντικό λόγο. Το Note3 όπως και το 2 είναι ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ.... δεν είναι τηλέφωνα με την απλή έννοια και θέλουν την έξτρα προσοχή τους.. επίσης λόγο όγκου κάνει μπαμ οπότε με το handsfree θα είναι πάντα στη θήκη του όταν δεν χρειάζεται.

 

Όσο για το ποιο handsfree αν κάποιος ενδιαφέρεται κατέληξα σε δύο λύσεις..

1. Sony MW600

2. Sony SBH52

 

Διάλεξα το 2ο γιατί κάνει παπάδες και λόγο του ότι έχει και μεγάφωνο είναι σαν πολύ μικρό τηλεφωνάκι που αν σε πάρει κάποιος το βάζεις στο αυτί σου αν δεν έχεις επάνω τα καλώδια και απαντάς κανονικά.

 

Τώρα για το αν θα θαφτεί το τηλέφωνο δεν έχω λόγια γιατί θεωρώ πως είναι απλά τέρας σαν συσκευή.. και αν εξαιρέσω το KNOX που για μένα δεν είναι πρόβλημα μιλάμε για την ποιο ολοκληρωμένη συσκευή αυτή τη στιγμή.. γνώμη μου πάντα.

 

Μπορείς να μας πεις που βρήκες το sbh52, σε τι τιμή και αν αποθηκεύει σταθμούς fm;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικο review απο το παλιο και γνωστο mobile-review. Χρησιμοποιειστε google translate, αλλα δειτε το κυριως για το φωτογραφικο υλικο του:

http://www.mobile-review.com/review/samsung-galaxy-note3.shtml

Link to comment
Share on other sites

Oι εικόνες στο antutu με την ελεύθερη διαθέσιμη ραμ είναι :ninja: παίζει να ειναι fake; γιατι αδυνατώ να πιστέψω ότι το κινητό με την μεγαλύτερη ραμ μέχρι σήμερα στο android κάτα την διάρκεια ενός review έφτασε να έχει διαθέσιμα 250mb απο σύνολο 2,4gb
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν γνωρίσω αν έχουν και τα 2 το ίδιο χρωματικό προφίλ.Στις εικονες που είδα μεταξύ νοτε 2 και 3 η οθόνη του 2 μου άρεσε καλύτερα.H camera ειναι καλύτερη από το απλό 4αρι, άλλα είμαι σίγουρος οτι ειναι ίδια με τον εχυνος η το σναπ 800... Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Βασικα η εκδοση με την flexible λενε οτι θα ειναι η active.

Παντως αν τελικα δεν ειναι η active και ειναι απλα ενα αναβαθμισμενο note 3 τοτε θα μιλαμε για την απολυτη ξενερα....

Και συνηθως οτι βγαινει γι κορεα ερχεται ευρωπη αργοτερα.

 

Το θέμα είναι να περιμένουμε ή όχι...

Link to comment
Share on other sites

uk launch (ετσι για να κανουμε λιγο τζερτζελε)...

 

Αρχισανε και οι samsung fans τις ουρες?:lol::p

 

 

Oι εικόνες στο antutu με την ελεύθερη διαθέσιμη ραμ είναι :ninja: παίζει να ειναι fake; γιατι αδυνατώ να πιστέψω ότι το κινητό με την μεγαλύτερη ραμ μέχρι σήμερα στο android κάτα την διάρκεια ενός review έφτασε να έχει διαθέσιμα 250mb απο σύνολο 2,4gb

 

Δυστυχως ετσι οπως δουλευει το android (οι εφαρμογες τρεχουν κατω απο VM- δεν ειναι native) παντα θα χρειαζεται περισσοτερη ραμ. Αν συνυπολογισουμε και τη σαβουρα που βαζει ο καθε κατασκευαστης...

 

Το θέμα είναι να περιμένουμε ή όχι...

 

Δεν ξερω για σενα αλλα εγω σιγουρα θα περιμενω να πεσει η τιμη κανα διμηνο και να δω και τα πρωτα reviews.

Αν αξιζει να περιμενεις το flexible? Θα ελεγα οχι. Πρωτον, γιατι δεν ξερουμε αν θα ερθει στα μερη μας, δευτερον γιατι η τιμη του θα ειναι πολυ υψηλοτερη απ του κανονικου note3 και τριτον γιατι οταν ερθει (αν ερθει τελικα) θα πλησιαζει ο καιρος για το λανσαρισμα του s5 kαι γενικα της επομενης γενιας smartphones.

Προσωπικα δεν πιστευω παρα το οτι γραφεται το flexible να ειναι κατι τοσο σπουδαιο. Πιο αληθοφανης μου φαινεται η αποψη οτι θα εκμεταλλευτουν την flexible οθονη για να φτιαξουν ενα active note 3 (να μην θρυμματιζεται η οθονη σε πτωση κλπ) το οποιο σαφως θα εχει κατωτερα χαρακτηριστικα απ το κανονικο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις που βρήκες το sbh52, σε τι τιμή και αν αποθηκεύει σταθμούς fm;

 

Από το Clove γιατί δεν υπήρχε πουθενά Ελλάδα.

 

Από το site της Sony λέει πως αποθηκεύει.

 

Πάντως παιδιά επειδή και εγώ έχω προπαραγγείλει από Πλαίσιο... επίσημα τιμολογούν το τηλέφωνο την Δευτέρα!!!!!! οπότε αναμονή.

Edited by BlueChris

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Από το Clove γιατί δεν υπήρχε πουθενά Ελλάδα.

 

Από το site της Sony λέει πως αποθηκεύει.

 

Πάντως παιδιά επειδή και εγώ έχω προπαραγγείλει από Πλαίσιο... επίσημα τιμολογούν το τηλέφωνο την Δευτέρα!!!!!! οπότε αναμονή.

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree-bluetooth/Sony-Stereo-Bluetooth-Clip-SBH50-Black-1271-2869.htm

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα το ήθελα είχε ραδιόφωνο γιατί ακούω ραδιόφωνο πάρα πολλές ώρες στη μέρα ΑΛΛΑ ... μου την έδινε πάντα το σκηνικό του ότι το ράδιο ΔΕΝ παίζει αν δεν έχεις κουμπώσει καλώδια και πάρα πολλές φορές στη δουλειά το S2 μου το έχω ρίξει κάτω επειδή έχω μπλεχτεί με τα καλώδια αλλά και στο σπίτι.

 

Υπάρχει και τρίτη λύση που κάνω εγώ. Παίρνεις ένα ζευγάρι παλιά ακουστικά και κόβεις το καλώδιο στα 5 εκατοστά από το βύσμα. Και να δεις πόσο όμορφα θα παίξει το ραδιόφωνο...

Link to comment
Share on other sites

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που το παραγγειλε από expansys έχει νεότερα για το πότε θα παραδοθεί το τηλέφωνο???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που το παραγγειλε από expansys έχει νεότερα για το πότε θα παραδοθεί το τηλέφωνο???

 

Από το galaxy note 1 έκανα την μετάβαση σε asus padfone,asus padfone 2 και τώρα στο asus padfone infinity και είπα να ξαναγυρίσω στα παλιά λημέρια του galaxy note 3 το οποίο έχω παραγγείλει από expansys,οι οποίοι με ενημέρωσαν πως παραλαμβάνουν αύριο.

Εύχομαι να μην μετανιώσω την μετάβαση :rolleyes:

Edited by dimitriossara
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...