Jump to content

[S4] Φωτογραφίες & βίντεο


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ATTACH]53423[/ATTACH]

Σήμερα το μεσημέρι.Δεν την πολυπέτυχα.Ίσως φταίγαν και οι αναταράξεις από το F16 που μας επισκέφθηκε :lol:

Άμα δεν με πρόδιδε η κωλοπροβλήτα , δεν θα καταλάβαινες την ατέλεια...

 

it's good...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[ATTACH]53564[/ATTACH]

 

[ATTACH]53565[/ATTACH]

https://www.dropbox.com/s/ktjmx8iy0t93ozu/20141202_130558.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ao4xa0blojx9p6g/20141202_124530.jpg?dl=0

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Είδα ενα συγκριτικό βίντεο με nexus 5 και οι φώτο του n5 φαίνονται πολύ καλύτερες ενώ του s4 ξεθοριασμένες. Παίζει με κάνα update ή άλλη εφαρμογή να διορθώνεται καπως;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδια μπορει να μου πει καπιος γιατι οι φωτογραφιεσ με φλας βγαζουν μια κιτρινιλα οταν τραβαμε την φωτο, π.χ οταν τραβαω προσωπο βγαινει κιτρινο.

Μπορει να με βοηθησει καπιος??

ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μια φωτο απ το καλοκαιρι στο auto!

 

https://www.dropbox.com/s/39zxls11v38uyb5/20140904_121058.jpg?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

@Geo_1983

Είχα (και ψιλο εχω όποτε θέλει) το ίδιο πρόβλημα 2 φορές. Την πρώτη φορά που το αντιλήφθηκα μου αντικατέστησαν το κινητό λόγο DOA. Και την δεύτερη φορά το έστειλα στην Smartec και μου άλλαξαν την κάμερα. Άρα αν είσαι εντος εγγύησης κάνε τον κόπο να το στείλεις να το τσεκάρουν

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

@Geo_1983

Είχα (και ψιλο εχω όποτε θέλει) το ίδιο πρόβλημα 2 φορές. Την πρώτη φορά που το αντιλήφθηκα μου αντικατέστησαν το κινητό λόγο DOA. Και την δεύτερη φορά το έστειλα στην Smartec και μου άλλαξαν την κάμερα. Άρα αν είσαι εντος εγγύησης κάνε τον κόπο να το στείλεις να το τσεκάρουν

 

Σε ευχαριστω φιλε μου.Για την απαντηση,αρα να το παω στην smartec λες εε??

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να πας μεχρι εκεί δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Εγώ το έστειλα Δευτέρα και Παρασκευή μου γύρησε. Τι τρέχει ομως με την καμερα????? Το συζητάμε όμως σε λάθος topic. Αν είναι ας συνεχίσουμε τη κουβέντα εδώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιας και έχουμε ακόμα Χριστούγεννα ορίστε και μερικές απο Ονειρούπολη Δραμας.

https://www.dropbox.com/sc/7xze89o6qjfy3tv/AACqwcru_33RnVE2NnpwMDx7a

https://www.dropbox.com/sc/8r2tcaqathtyns2/AACgNCDdQCppDezoht6aV2oya

https://www.dropbox.com/sc/2maghbyrr349bzs/AACSwIhTXDQoxi4E5PlyhOy7a

https://www.dropbox.com/sc/nnq0xptoctnusft/AAAn4zfXajP2d_SFaE8mib-ea

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα που ειχα με την camera οταν εβγαζα φωτος και ειχε κιτρινι αποχρωση,μου λυθηκε ιστερα απο ενα τηλ που εκανα στην samsung και μου ζητησαν να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων..Σε οποιον εχει το ιδιο προβλημα δεν εχει να χασει κατι να το κανει!!!

Ελπιζω να βοηθησα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στο i9506(black edition) που εχω οι φωτογραφιες δεν εχουν καλη αναλυση και φαινονται καπως ξεθωριασμενες.Στις ρυθμισεις δεν αλλαξα κατι.Μπορει να φταιει η καμερα?
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στις ρυθμισεις,εφαρμογες ,βρες το εικονιδειο καμερας και κανε μια εκκαθαριση δεδομενων!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα δεν ειδα διαφορα. Οταν εχω το φλας η φωτογραφια ειναι πολυ καλη. Χωρις το φλας εχει χαμηλοτερη αναλυση.

π.χ.

https://www.dropbox.com/sc/63tnv47tnfwd34a/AAA01b6x-6jWqyUrpUAjf1rPa

και με φλας

https://www.dropbox.com/sc/t5z36wmckgecs32/AACWCY-u3HHcNDmTqbG1_gzva

Edited by Pitsoulas
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να περασεις παλι το filmware που εχεις με odin και μετα θα κανεις format οπωσδηποτε
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Να περασω παλι το ιδιο?(I9506XXUCNJ1) η υπαρχει καποιο καλυτερο για αυτη την συσκευη?(κατι ειδα για nordic countries τριγυριζοντας στο forum) Edited by Pitsoulas
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το εκανα αλλα δεν ειδα διαφορα. Οταν εχω το φλας η φωτογραφια ειναι πολυ καλη. Χωρις το φλας εχει χαμηλοτερη αναλυση.

π.χ.

https://www.dropbox.com/sc/63tnv47tnfwd34a/AAA01b6x-6jWqyUrpUAjf1rPa

και με φλας

https://www.dropbox.com/sc/t5z36wmckgecs32/AACWCY-u3HHcNDmTqbG1_gzva

Φιλε μου στην πρωτη που ειναι χωρις φλας, η φωτο ειναι κουνημενη για αυτο ειναι θολη. Εχεις ενεργοποιημενο τον αυτοματο εντοπισμο νυχτας;;αν ναι βγαλτο κ ξαναδοκιμασε. Αν ειναι πολυ σκοντεινη, ανεβασε το ISO. Οταν βγαζεις σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου θελει πολυ σταθερο χερι ή να ακουμπαει καπου το χερι σου ή το κινητο ή θα πρεπει να ανεβαζεις το ISO χειροκινητα

Η αλλη που φαινεται καθαρη ειναι επειδη χρησιμοποιησες φλας με αποτελεσμα ο χρονος εκθεσης να μειωθει με αποτελεσμα να μην παρεις κουνημενη φωτο.

Ελπιζω να καταλαβες τι εννοω...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου στην πρωτη που ειναι χωρις φλας, η φωτο ειναι κουνημενη για αυτο ειναι θολη. Εχεις ενεργοποιημενο τον αυτοματο εντοπισμο νυχτας;;αν ναι βγαλτο κ ξαναδοκιμασε. Αν ειναι πολυ σκοντεινη, ανεβασε το ISO. Οταν βγαζεις σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου θελει πολυ σταθερο χερι ή να ακουμπαει καπου το χερι σου ή το κινητο ή θα πρεπει να ανεβαζεις το ISO χειροκινητα

Η αλλη που φαινεται καθαρη ειναι επειδη χρησιμοποιησες φλας με αποτελεσμα ο χρονος εκθεσης να μειωθει με αποτελεσμα να μην παρεις κουνημενη φωτο.

Ελπιζω να καταλαβες τι εννοω...

Καταλαβαινω τι λες καθως το εψαξα λιγο και βρηκα πως να βγαζω καλες φωτογραφιες.Ευχαριστω παντος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εβγαλα σημερα μιω φωτογραφια για να την ανεβασω σε μια σελιδα που ασχολειται με υγραεροκινηση και στις τιμες που γραφει για τα καυσικα μου "εφαγε" καποια νουμερα απο τους αριθμους με τις τιμες . Τι μπορει να συνεβει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα σημερα μιω φωτογραφια για να την ανεβασω σε μια σελιδα που ασχολειται με υγραεροκινηση και στις τιμες που γραφει για τα καυσικα μου "εφαγε" καποια νουμερα απο τους αριθμους με τις τιμες . Τι μπορει να συνεβει ?

 

Παράξενο...:confused: Μήπως ήταν καμένα τα pixel της πινακίδας ; λογικά όχι θα το έγγραφες...αλλά λέω...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα σημερα μιω φωτογραφια για να την ανεβασω σε μια σελιδα που ασχολειται με υγραεροκινηση και στις τιμες που γραφει για τα καυσικα μου "εφαγε" καποια νουμερα απο τους αριθμους με τις τιμες . Τι μπορει να συνεβει ?

 

Εχω κανει τη φωτο απο αρνητικο μεχρι μονοχρωμη σε ολα τα χρωματα...ΔΕΝ υπαρχει πληροφορια εκει που λειπουν τα νουμερα

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα σημερα μιω φωτογραφια για να την ανεβασω σε μια σελιδα που ασχολειται με υγραεροκινηση και στις τιμες που γραφει για τα καυσικα μου "εφαγε" καποια νουμερα απο τους αριθμους με τις τιμες . Τι μπορει να συνεβει ?

 

Πληροφορίες κινητού, ROM κτλ? Όχι ότι έχει μεγάλη σημασία, αλλά την προηγούμενη βδομάδα που πέρασα την 5.0.1 όταν άνοιξα πρώτη φορά την κάμερα έκανε αναβάθμιση του firmware της κάμερας (πράγμα που δεν θυμάμαι να το έκανε στις προηγούμενες αναβαθμίσεις). ίσως έχει σχέση κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες κινητού, ROM κτλ? Όχι ότι έχει μεγάλη σημασία, αλλά την προηγούμενη βδομάδα που πέρασα την 5.0.1 όταν άνοιξα πρώτη φορά την κάμερα έκανε αναβάθμιση του firmware της κάμερας (πράγμα που δεν θυμάμαι να το έκανε στις προηγούμενες αναβαθμίσεις). ίσως έχει σχέση κάτι τέτοιο?

 

Samsung galaxy S4 με την 5.0.1 χωρις ποτε root.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα σημερα μιω φωτογραφια για να την ανεβασω σε μια σελιδα που ασχολειται με υγραεροκινηση και στις τιμες που γραφει για τα καυσικα μου "εφαγε" καποια νουμερα απο τους αριθμους με τις τιμες . Τι μπορει να συνεβει ?

 

Αυτά τα ψηφία συνήθως ανάβουν το ένα μετά το άλλο δηλαδή ανάβει το πρώτο μετά σβήνει και ανάβει το δεύτερο μετά σβήνει και ξανά ανάβει το πρώτο, αλλά επειδή γίνεται με κάποια ταχύτητα ξεγελάει το μάτι και φαίνεται σα να ανάβουν και τα δύο.

Τώρα την ώρα που τραβηξες την φωτογραφία προφανώς είχε αρκετό φως οπότε στο αυτόματο η φωτογραφική του κινητού ανέβασε ταχύτητα για να βγει σωστά η φωτογραφία και ξεπέρασε την ταχύτητα ανανέωσης των ψηφίων με αποτέλεσμα να πάρει μόνο τα συγκεκριμένα ψηφία που ήταν εκείνη τη στιγμή ενεργά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα ψηφία συνήθως ανάβουν το ένα μετά το άλλο δηλαδή ανάβει το πρώτο μετά σβήνει και ανάβει το δεύτερο μετά σβήνει και ξανά ανάβει το πρώτο, αλλά επειδή γίνεται με κάποια ταχύτητα ξεγελάει το μάτι και φαίνεται σα να ανάβουν και τα δύο.

Τώρα την ώρα που τραβηξες την φωτογραφία προφανώς είχε αρκετό φως οπότε στο αυτόματο η φωτογραφική του κινητού ανέβασε ταχύτητα για να βγει σωστά η φωτογραφία και ξεπέρασε την ταχύτητα ανανέωσης των ψηφίων με αποτέλεσμα να πάρει μόνο τα συγκεκριμένα ψηφία που ήταν εκείνη τη στιγμή ενεργά.

 

Πιθανον αλλα εδιναν την εντυπωση σταθερου αριθμου...Εχω περασμα απο εκει και θα ξαναδοκιμασω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο που ειπε ο michalis1961. Οσες φωτο και να βγαλεις ισως να μην το πετυχεις ποτε. Δοκιμασε απογευμα ή βραδυ, θα εχεις περισσοτερες πιθανότητες. Την μερα η καμερα τραβαει με ταχυτητες 1/1000 ή και γρηγοροτερα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εβγαλα σημερα μιω φωτογραφια για να την ανεβασω σε μια σελιδα που ασχολειται με υγραεροκινηση και στις τιμες που γραφει για τα καυσικα μου "εφαγε" καποια νουμερα απο τους αριθμους με τις τιμες . Τι μπορει να συνεβει ?

 

Δοκιμασα παλι προχθες.Μεσα απο τον φακο της καμερας τα ψηφια φαινεται να αναβοσβηνουν ενω με το ματι δεν φαινεται κατι τετοιο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Φωτογραφίες & βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...