Jump to content

[S4] Φωτογραφίες & βίντεο


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ, επειδή πέρασαν απο τα χέρια μου όλα τα μοντέλα που αναφέρονται και μελέτησα με δείγματα όσο το δυνατόν καλύτερα.

Over all θεωρώ καλύτερη τη Samsung (best Smartphone + camera) που ζητάω πια ως δεδομένο να έχω στη συσκευή μου.

Και επειδή θέλω και μεγάλη οθόνη σχετικά, καταλήγω στο Note 3 :D

Ημουν σιγουρος ότι θα κατέληγες τελικα εκει για καποιο λογο....:lol:

Με την σειρα μου να επιβεβαιωσω και εγω τα λεγομενα του φιλου Keras (αν και δεν χρειαζεται να επιβεβαιωσω κατι) μιας και μαζι βλέπαμε τα δειγματα που τραβουσε από όλα τα τελευταια smartphone που κυκλοφορουν. Και όταν λεω ότι τα δοκιμασε ΟΛΑ εννοω ΟΛΑ.

Χαιρομαι που κατέληξες καπου Κωνσταντίνε, δεν χρειαζεται να σου πω ότι περιμενω εντυπώσεις....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ σημαντικό αυτό που λες απο την στιγμή που έχουν περάσει όλες οι τελευταίες κυκλοφορίες των κορυφαίων smartphone απο τα χέρια σου. Και ειδικά όταν το λέει κάποιος που δεν είναι χθεσινός.

 

Αυτή την εντύπωση εχω κι εγώ γι αυτό παραβλέπω τα μείον της samsung. Τώρα τι λένε οι "ειδήμονες" του φόρουμ δεν με απασχολεί. Εγώ βλέπω οτι εχω μια πραγματικά απροβληματιστη συσκευή, με πολύ καλή κάμερα, μαζεμένη σε μέγεθος και επιδόσεις αρκετά κοντά στις νεότερες.

 

Συμφωνω μαζι σου. ΜΙας και δυστυχως εχω το μικροβιο να κυνηγαω παντα την καλυτερη συσκευη με πρωταρχικο παραγοντα την καμερα, μπορω να πω πλεον με σιγουρια ότι εχω καταληξει εδώ και καιρο στο s4. Ο καθενας μπορει να γραφει ότι θελει, παντα θα υπαρχουν καποιοι που αμφισβητουν. Γιαυτο υπαρχουν οι ζωντανες αποδειξεις-δειγματα για να επιβεβαιώνουμε τα λεγομενα μας.

Οσο για τις επιδοσεις που αναφέρεις σαφως και είναι κοντα snapdragon 600 και octa core αντιστοιχα φορανε τα κινητα σε σχεση με τα νεοτερα που φορανε τον 800. Από την πιο συνθετη εφαρμογή μεχρι το πιο απαιτητικο παιχνιδι, δεν μου εχει κολωσει καπου το τηλεφωνο...

Oσο για την ποιοτητα κατασκευης και το γυρω γυρω πλαστικο αλλα και το πισω ηχειο, υπαρχει λυση η οποια πραγματικα σκοτωνει.

Η θηκη elemental η οποια αποτελείται από ειδικο λαστιχο, αλουμινιο και ανθρακονημα. Πλεονεκτημα της? καλυπτει ολο το κινητο.Το μονο που ερχεσαι πλεον σε επαφη είναι η οθονη.

Το μεγαλυτερο όμως ατου είναι στον ηχο. Mε μια πατεντα τυπου sbs Μεταφερει τον ηχο από πισω στο μπροστινο μερος του κινητου με αποτελέσματα πραγματικα εντυπωσιακα!

Διπλα σε htc one, το s4 επαιζε μιση φορα πιο δυνατα αλλα με λιγο υποδιεστερη ποιοτητα ηχου.

Eμενα προσωπικα εχει αλλαξει ολη η εμπειρια χρησης με την συγκεκριμενη θηκη.

http://www.elementcase.com/Element-Case-Eclipse-Samsung-Galaxy-S4-Case-p/sms4-1110-xxx0.htm

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ημουν σιγουρος ότι θα κατέληγες τελικα εκει για καποιο λογο....:lol:

Με την σειρα μου να επιβεβαιωσω και εγω τα λεγομενα του φιλου Keras (αν και δεν χρειαζεται να επιβεβαιωσω κατι) μιας και μαζι βλέπαμε τα δειγματα που τραβουσε από όλα τα τελευταια smartphone που κυκλοφορουν. Και όταν λεω ότι τα δοκιμασε ΟΛΑ εννοω ΟΛΑ.

Χαιρομαι που κατέληξες καπου Κωνσταντίνε, δεν χρειαζεται να σου πω ότι περιμενω εντυπώσεις....;)

...........................................................

 

Φίλε Γιώργο, τι να επιβεβαιώσεις, εγώ απλά επιβεβαίωσα αυτά που πολλάκις έγραψες και έκανες πάρα πολύ καλή δουλειά στο νήμα αυτό και μακάρι να γίνονται αντίστοιχα πράγματα και σε άλλα νήματα, με τέτοια επιμέλεια, προσοχή, συνέπεια και αντικειμενικότητα όπως εδώ. Και δεν το γράφω για να "ευλογάμε τα γένια μας", αλλά το πιστεύω πραγματικά.

Για μερικά χρόνια τώρα, δοκιμάζω και αλλάζω συνεχώς συσκευές. Έχω κάνει πολλά τεσταρίσματα σε διαφόρους τομείς, αλλά τα τελευταία, έδινα και δίνω πάντα προσοχή στην κάμερα. Γι' αυτό και με κάθε νέα συσκευή βγάζω φωτο σε συγκεκριμένα σημεία, και συγκρίνω, κάτι που συστήνω σε όποιον θέλει να κάνει τέτοιου είδους αναζητήσεις και τον "τρώει το χέρι του" :p

Θα πρέπει να επισημάνω και την βοήθεια όλων των συμμετεχόντων στο νήμα αυτό και ειδικά ακόμα του Κώστα (Te_salat) που πάντα παρακολουθώ, εμπιστευόμενος την άποψή του, και εκτιμώ επι σειρά ετών και που έχω γνωρίσει και προσωπικά.

Το νήμα αυτό, σαφώς με βοήθησε στην επιλογή της συσκευής και στο αποτέλεσμα που πολύ καιρό έβγαζα κι εγώ με τις αναζητήσεις μου στα smartphones που έχω σαν χόμπυ εδώ και πολύ καιρό:

Το οτι η Samsung κάνει πολύ καλή (για εμένα την καλύτερη) δουλειά στην υπόθεση best overall smartphone για τον "απλό" τουλάχιστον χρήστη και όχι μόνο. Δηλαδή για το πολύ καλό smartphone που θέλουμε να έχουμε στην καθημερινότητά μας.

Αυτό δεν σημαίνει οτι είμαστε κολλημένοι εκεί, ούτε οτι δεν θα αναζητούμε συνεχώς το καλύτερο πάντα.

Έχω πάρει όλα τα καλά Samsung smartphones, και πάντα ήμουν απο αρκετά έως πολύ ευχαριστημένος με την κάμερα και παράλληλα ποτέ δεν είχα προβλήματα αξιοπιστίας με της συσκευές αυτές.

 

Παρ' όλο που είναι off topic, θέλω να τονίσω ένα κριτήριο που πάντα υπολογίζω στην αγορά smartphone και που τιμώ τη Samsung για την προσοχή που δείχνει προς τους πελάτες της:

Το χαμηλό sar (ακτινοβολία) που σχεδόν πάντα έχει στις συσκευές της και που θεωρώ οτι όλοι πρέπει να προσέχουμε...

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο πολυ ωραία θήκη αν και δίνει αρκετό όγκο.

Δεν ακούω μουσική απο το ηχείο οπότε δεν με απασχολεί ο ήχος.

Στο αυτοκίνητο το συνδέω αυτομάτως με το car stereo μεσω ΒΤ. Μόνο εκεί ακούω μουσική.

 

Κώστα έκανες την καλύτερη επιλογή αυτή την στιγμή και μάλιστα σε φοβερή τιμή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιώργο, τι να επιβεβαιώσεις, εγώ απλά επιβεβαίωσα αυτά που πολλάκις έγραψες και έκανες πάρα πολύ καλή δουλειά στο νήμα αυτό και μακάρι να γίνονται αντίστοιχα πράγματα και σε άλλα νήματα, με τέτοια επιμέλεια, προσοχή, συνέπεια και αντικειμενικότητα όπως εδώ. Και δεν το γράφω για να "ευλογάμε τα γένια μας", αλλά το πιστεύω πραγματικά.

Για μερικά χρόνια τώρα, δοκιμάζω και αλλάζω συνεχώς συσκευές. Έχω κάνει πολλά τεσταρίσματα σε διαφόρους τομείς, αλλά τα τελευταία, έδινα και δίνω πάντα προσοχή στην κάμερα. Γι' αυτό και με κάθε νέα συσκευή βγάζω φωτο σε συγκεκριμένα σημεία, και συγκρίνω, κάτι που συστήνω σε όποιον θέλει να κάνει τέτοιου είδους αναζητήσεις και τον "τρώει το χέρι του" :p

Θα πρέπει να επισημάνω και την βοήθεια όλων των συμμετεχόντων στο νήμα αυτό και ειδικά ακόμα του Κώστα (Te_salat) που πάντα παρακολουθώ, εμπιστευόμενος την άποψή του, και εκτιμώ επι σειρά ετών και που έχω γνωρίσει και προσωπικά.

Το νήμα αυτό, σαφώς με βοήθησε στην επιλογή της συσκευής και στο αποτέλεσμα που πολύ καιρό έβγαζα κι εγώ με τις αναζητήσεις μου στα smartphones που έχω σαν χόμπυ εδώ και πολύ καιρό:

Το οτι η Samsung κάνει πολύ καλή (για εμένα την καλύτερη) δουλειά στην υπόθεση best overall smartphone για τον "απλό" τουλάχιστον χρήστη και όχι μόνο. Δηλαδή για το πολύ καλό smartphone που θέλουμε να έχουμε στην καθημερινότητά μας.

Αυτό δεν σημαίνει οτι είμαστε κολλημένοι εκεί, ούτε οτι δεν θα αναζητούμε συνεχώς το καλύτερο πάντα.

Έχω πάρει όλα τα καλά Samsung smartphones, και πάντα ήμουν απο αρκετά έως πολύ ευχαριστημένος με την κάμερα και παράλληλα ποτέ δεν είχα προβλήματα αξιοπιστίας με της συσκευές αυτές.

 

Παρ' όλο που είναι off topic, θέλω να τονίσω ένα κριτήριο που πάντα υπολογίζω στην αγορά smartphone και που τιμώ τη Samsung για την προσοχή που δείχνει προς τους πελάτες της:

Το χαμηλό sar (ακτινοβολία) που σχεδόν πάντα έχει στις συσκευές της και που θεωρώ οτι όλοι πρέπει να προσέχουμε...

Φιλε Κωνσταντινε σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια παρομοιως και εγω για σενα.

Δεν μπορω παρα να συμφωνησω απολυτα σε οσα γραφεις μιας και το ξερεις οτι σκεφτομαστε το ιδιο στο συγκεκριμενο κομματι.

Πιστευω οτι το note θα σε υπηρετησει αψογα (μεχρι να παρεις κατι αλλο παλι :lol::lol:

Θα ηθελα αν και εσυ φυσικα να ανεβαζεις και εδω τις φωτο σου που σου αρεσουν μιας και θεωρω την καμερα του ισαξια και λιγο καλυτερη απο αυτη του s4. Οχι φυσικα για συγκριση αλλα για να παραμεινεις στην παρεα μας. :)

 

Κωστα για την θηκη ναι δινει λιγο ογκο και λιγο βαρος αλλα αξιζει τον κοπο. Το θεμα με τον ηχο δεν ειναι οτι ακουω μουσικη απο το κινητο, απλα βοηθαει πολυ στο navigation, στα παιχνιδια στον ηχο κλησης του κινητου αλλα και στο μεγαφωνο οταν εχεις ανοιχτη συνομιλια. Γενικοτερα βελτιωνει πολυ την ποιοτητα και την δυναμη του ηχου μιας και ερχεται ο ηχος μονο απο μπροστα πλεον.

Εσυ εχεις κανει την καλυτερη δουλεια στο αμαξι με το bt. Το αλλο της καλο ειναι η αισθηση που σου αφηνει οταν την πιανεις και το αλουμινιο ειναι πιο κρυο, δεν εχεις επαφη με την πλαστικουρα πλεον, καθως και η πατουρα που σου αφηνει για την προστασια του φακου. Οπως και να το βαλεις οπου και να το αφησεις ο φακος δεν ακουμπαει πουθενα πλεον, χωρια την προστασια που εχει το κινητο περιμετρικα.

Εχει και το stand αλλα δεν το χρησιμοποιω. (σταματαω γιατι βγηκα offtopic πρεπει να τα γραψω κανονικα στα αξεσουαρ).:X

 

@gsa καλες μου φαινονται αλλα δεν μπορω να τις δω full αναλυση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και παλι. Τον τελευταιο καιρο επειδη εχω πολυ δουλεια ασχολουμαι με την δημιουργια μιας σελιδας στο facebook, ριξτε μια ματια στις φωτο ολες ειναι τραβηγμενες απο μενα με το s4 μου (εκτος απο 1-2 απο lumia 920).

Οταν εχετε χρονο πειτε μου την γνωμη σας

http://www.facebook.com/galyfianakis

 

Καλη συνεχεια!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις να μου πει αν η ποιοτητα των φωτογραφιων ειναι ιδια στη ρυθμιση 13mpix 4.3 η στα 9,6mpix 16.9 εγω δεν βλεπω διαφορες αλλα ειμαι και ψιλοασχετος απο φωτογραφιες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις να μου πει αν η ποιοτητα των φωτογραφιων ειναι ιδια στη ρυθμιση 13mpix 4.3 η στα 9,6mpix 16.9 εγω δεν βλεπω διαφορες αλλα ειμαι και ψιλοασχετος απο φωτογραφιες.

 

Οχι δεν υπάρχουν διαφορές στην ποιοτητα. Μόνο το μέγεθος διαφέρει.

Στο παρακάτω σχήμα φαίνεται το γιατί. Η φωτογραφία των 4:3 είναι 13mp γιατί καταλαμβάνει μεγαλύτερο μέρος του φακού αφού είναι σχεδόν τετράγωνο.

Στο 16:9 μειώνεται πολύ το ύψος και αυξάνεται λιγότερο το πλάτος. Εξου και η μείωση των mpx.

 

http://img600.imageshack.us/img600/7335/ap70.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια διορθωση.

Δεν αυξανεται το πλατος.

Παραμενει ιδιο.

Αυτο που μειωνεται ειναι το υψος.

Το σχεδιαγραμμα ειναι λανθασμενο.

Ο σενσορας που αποτυπωνονται οι φωτο ειναι 4:3, δεν ειναι στρογγυλος για να αλλαζει διαστασεις

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπάρχουν διαφορές στην ποιοτητα. Μόνο το μέγεθος διαφέρει.

Στο παρακάτω σχήμα φαίνεται το γιατί. Η φωτογραφία των 4:3 είναι 13mp γιατί καταλαμβάνει μεγαλύτερο μέρος του φακού αφού είναι σχεδόν τετράγωνο.

Στο 16:9 μειώνεται πολύ το ύψος και αυξάνεται λιγότερο το πλάτος. Εξου και η μείωση των mpx.

 

http://img600.imageshack.us/img600/7335/ap70.jpg

 

Ευχαριστώ, όταν τις φωτογραφίες θέλουμε να τις εκτυπωσουμε σε φωτογραφείο σε ποία ανάλυση θα είμαστε οκ.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια διορθωση.

Δεν αυξανεται το πλατος.

Παραμενει ιδιο.

Αυτο που μειωνεται ειναι το υψος.

Το σχεδιαγραμμα ειναι λανθασμενο.

Ο σενσορας που αποτυπωνονται οι φωτο ειναι 4:3, δεν ειναι στρογγυλος για να αλλαζει διαστασεις

 

Δεν είναι δικό μου. Το έχω αντιγράψει από άρθρο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μία ανάλυση είναι 4128 x 3096 pixels (4:3, 13 MP) και η άλλη είναι 4128 x 2322 pixels (16:9, 9.6 MP). Από τις αναλύσεις φαίνεται ότι αλλάζει μόνο το ύψος, αλλά αυτό μπορεί να είναι παραπλανητικό αν μιλάμε για το οπτικό πεδίο (field of view, FOV). Μπορεί δηλαδή στο 16:9 να χρησιμοποιεί περισσότερο FOV στον οριζόντιο άξονα απ' ό,τι στον κατακόρυφο. Για να ξέρουμε σίγουρα θα πρέπει να έχουμε φωτογραφίες από τα δύο modes τραβηγμένες από το ίδιο σημείο για να συγκρίνουμε.

 

Το αναφέρω επειδή μου έχει συμβεί παλιότερα σε camcorder.

 

Edit: Χμμμ... Βιάστηκα να κάνω το post... Αν ίσχυε αυτό που λέω παραπάνω περί μεγαλύτερου FOV, τότε θα είχαμε περισσότερα pixels οριζοντίως γιατί απλά θα υπήρχαν pixels στον αισθητήρα για να διεγερθούν από το διευρυμένο FOV. Αφού έχουμε τα ίδια pixels οριζόντια, ισχύει αυτό που λέει ο φίλος sothoms. Μόλις το επιβεβαίωσα στο Note II (που έχει αντίστοιχα modes). Φαίνεται να κάνει απλά crop πάνω και κάτω.

 

@demon2411: Δεν έχω λογαριασμό στο Facebook κι έτσι δεν μπορώ να δω τις φωτογραφίες σου, παρά μόνο αυτή του profile σου, που μου άνοιξε την όρεξη είναι η αλήθεια... Γενικά από όλο το thread φαίνεται ξεκάθαρα η υπεροχή της κάμερας του S4 σε σχέση με σχεδόν όλα τα άλλα smartphones. Έχω πειστεί και θα το είχα ήδη πάρει, αλλά με φρέναρε την τελευταία στιγμή το leak του νέου HTC One (M8) που ανακοινώνεται στο τέλος του μήνα. Από μια άποψη εύχομαι να μην βγει καλό (το One) για να πάρω το S4...

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μου φανηκε λιγο παραξενο γι'αυτο το ανεβαζω.....οι φωτογραφιες ειναι τραβηγμενες με 160 χιλιομετρα στην Εθνικη...

 

http://i615.photobucket.com/albums/tt231/optostyle/20140308_130012_zps0c02361a.jpg

 

http://i615.photobucket.com/albums/tt231/optostyle/20140308_130026_zps7ebdbd1a.jpg

Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Μου φανηκε λιγο παραξενο γι'αυτο το ανεβαζω.....οι φωτογραφιες ειναι τραβηγμενες με 160 χιλιομετρα στην Εθνικη...

 

http://i615.photobucket.com/albums/tt231/optostyle/20140308_130012_zps0c02361a.jpg

 

http://i615.photobucket.com/albums/tt231/optostyle/20140308_130026_zps7ebdbd1a.jpg

 

Παρα πολύ καλές δεδομένων των συνθηκών.

Την κλήση θα στην στείλω ταχυδρομικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Nαι στο sports και καμμια αλλη ρυθμιση

 

Edit....τη μεγαλυτερη πλακα την επαθα οταν ειδα τις ζαντες του αλλου αυτοκινητου....σαν ακινητες..

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις υποψη εαν το galaxy s4 google play edition βγαζει εξισου καλης ποιοτητας φωτογραφιες; οκ το ξερω οτι δεν θα εχει τα ''καλουδια'' της κανονικης εκδοσης αλλα δεν ξερω απο αποψη ποιοτητας - ευκρινειας φωτογραφιας κατα ποσο ειναι ιδια...Εαν γνωριζει κανεις..

 

(ελπιζω να μην γραφω σε λαθος νημα)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/bex4jatjpdjzrfy/2014-03-15%2010.56.12.jpg

 

 

Ορίστε και μια από τον σκύλο του κουμπάρου μου έν δράση. :p βέβαια δεν το πιάσαμε το φρισμπι άλλα η προσπάθεια μετράει..

Σε όσους την δείχνω έχουν τρελαθεί..

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/bex4jatjpdjzrfy/2014-03-15%2010.56.12.jpg

 

 

Ορίστε και μια από τον σκύλο του κουμπάρου μου έν δράση. :p βέβαια δεν το πιάσαμε το φρισμπι άλλα η προσπάθεια μετράει..

Σε όσους την δείχνω έχουν τρελαθεί..

 

πολυ ωραια φωτο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/bex4jatjpdjzrfy/2014-03-15%2010.56.12.jpg

 

 

Ορίστε και μια από τον σκύλο του κουμπάρου μου έν δράση. :p βέβαια δεν το πιάσαμε το φρισμπι άλλα η προσπάθεια μετράει..

Σε όσους την δείχνω έχουν τρελαθεί..

+++++++++++++

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/bex4jatjpdjzrfy/2014-03-15%2010.56.12.jpg

 

 

Ορίστε και μια από τον σκύλο του κουμπάρου μου έν δράση. :p βέβαια δεν το πιάσαμε το φρισμπι άλλα η προσπάθεια μετράει..

Σε όσους την δείχνω έχουν τρελαθεί..

 

ποιο ειναι αυτο το mode που βαζει τοσα καρε μεσα σε μια φωτο...?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Action..δραση

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Φωτογραφίες & βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...