Jump to content

[S4] Φωτογραφίες & βίντεο


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαχα...πολυ καλη....με τη διαφορα οτι το πλανο ειναι τεραστιο ,ενω με μηχανη η με αυτοκινητο ειναι πολυ κλειστο και περνανε ολα μπροστα σου πολυ πιο γρηγορα...Παρ'ολα αυτα πολυ καλη φωτο

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]42676[/ATTACH][ATTACH]42677[/ATTACH][ATTACH]42678[/ATTACH]

 

 

Full αναλυση

 

dropbox.com/s/xixo901uai7qwyg/20140208_124151_Richtone%28HDR%29.jpg

 

 

dropbox.com/s/bejjctpr5868keg/20140208_122905_Richtone%28HDR%29.jpg

 

dropbox.com/s/i3cv1ved3lsw6ax/20140208_121539_Richtone%28HDR%29.jpg

Edited by pinakas
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]42676[/ATTACH][ATTACH]42677[/ATTACH][ATTACH]42678[/ATTACH]

 

 

Full αναλυση

 

dropbox.com/s/xixo901uai7qwyg/20140208_124151_Richtone%28HDR%29.jpg

 

 

dropbox.com/s/bejjctpr5868keg/20140208_122905_Richtone%28HDR%29.jpg

 

dropbox.com/s/i3cv1ved3lsw6ax/20140208_121539_Richtone%28HDR%29.jpg

 

Τι έγινε ρε παιδιά, αρχίσαμε μπάνια???

Link to comment
Share on other sites

Σημερινή με στοκ S4 (4.4.2) και με την στοκ εφαρμογή της κάμερας! Εξαίσια!

http://i.imgur.com/N8DnE9Z.jpg

 

Την ιδια φωτο νομιζω την ειχες κ με Nexus 5 σωστα;; Τελικα ποια ειναι καλυτερη;;

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Είναι ή ίδια σκηνή αλλά του Ν5 είναι τραβηγμένη πριν από ένα μήνα και τα χρώματα της φύσης είναι διαφορετικά. Το S4 έχει σαφώς παραπάνω ευκρίνεια προερχόμενη όμως από παραπάνω sharpening μέσω του λογισμικού της κάμερας και όχι λόγω καλύτερου φακού ή αισθητήρα. Προσοχή, όταν δείτε και τις δύο σε πλήρες μέγεθος να μην αδικήσετε το S4 επειδή βλέπετε τις φωτογραφίες από "πιό κοντά" λόγω των 13 ΜΡ έναντι των 8 ΜΡ του Ν5.

 

Ορίστε η "ίδια" από το Ν5.

http://i.imgur.com/dfmJ7b1.jpg

 

και συν ότι είναι διαφορετικές ώρες και ο φωτισμός είναι διαφορετικός!

Link to comment
Share on other sites

Σαν ευκρίνεια είναι όντως πολύ καλύτερη του S4 και ευθύνεται η ώρα που την τράβηξες.:)

 

Αυτό που δεν δικαιολογείται είναι ο παραπάνω θόρυθβος στον ουρανό με τόσο φώς.Το Ν5 έχει λιγότερο θόρυβο στο γαλάζιο του ουρανού από το S4 που θα έπρεπε να υπερτερεί εκεί καθαρά λόγω φωτισμού.

 

Εdit:Το Ν5 έχει πιό καθαρό/πλούσιο γαλάζιο η μου φαίνεται?

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το 9505 πάντα έβγαζε θόρυβο στον ουρανό. Το OCTA όχι και γενικά υπερτερεί σε λεπτομέρειες.

Εμένα δεν μ ενδιαφέρει τι και πώς το κάνει η samsung με το λογισμικό της. Οι φωτογραφίες του S4 είναι οι καλύτερες αποδεδειγμένα και εδώ αλλά και σε διάφορα πιο εξειδικευμενα sites.

To N5 με εκπλήσσει σε σχέση με τα προηγούμενα Nexus αλλά μέχρι εκεί. Μπορεί να συγκριθεί με το Note2. Με το S4 και Note3 δεν τα βγάζει πέρα.

 

Απλά συνηθίζουν να αδικούν το S4 τονίζοντας το πολύ καλό processing της samsung. Σκασίλα μας βρε παιδιά. Ας βρουν και οι άλλοι τον αλγόριθμο.

Το αποτέλεσμα κρίνουμε όχι τον τρόπο που επιτυγχανεται.

Εδώ ο άλλος κάνει τεστ σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και δεν ενεργοποιεί την αυτόματη ρύθμιση του S4 επειδή η άλλη συσκευή δεν διαθέτει κάτι ανάλογο.

Με το ζόρι δηλαδή του αφαιρούν δυνατότητες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το 9505 πάντα έβγαζε θόρυβο στον ουρανό. Το OCTA όχι και γενικά υπερτερεί σε λεπτομέρειες.

Εμένα δεν μ ενδιαφέρει τι και πώς το κάνει η samsung με το λογισμικό της. Οι φωτογραφίες του S4 είναι οι καλύτερες αποδεδειγμένα και εδώ αλλά και σε διάφορα πιο εξειδικευμενα sites.

To N5 με εκπλήσσει σε σχέση με τα προηγούμενα Nexus αλλά μέχρι εκεί. Μπορεί να συγκριθεί με το Note2. Με το S4 και Note3 δεν τα βγάζει πέρα.

 

Απλά συνηθίζουν να αδικούν το S4 τονίζοντας το πολύ καλό processing της samsung. Σκασίλα μας βρε παιδιά. Ας βρουν και οι άλλοι τον αλγόριθμο.

Το αποτέλεσμα κρίνουμε όχι τον τρόπο που επιτυγχανεται.

Εδώ ο άλλος κάνει τεστ σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού και δεν ενεργοποιεί την αυτόματη ρύθμιση του S4 επειδή η άλλη συσκευή δεν διαθέτει κάτι ανάλογο.

Με το ζόρι δηλαδή του αφαιρούν δυνατότητες.

 

συμφωνώ απολύτως....σαν να λέμε ότι έχω δυο αμάξια τα ίδια αλλά το ένα έχει καλά λάστιχα ενώ το άλλο όχι....δεν θα έχουν το ίδιο φρενάρισμα.....οπότε τι πρέπει να κάνουμε????να βάλουμε με το έτσι θέλω φθαρμένα λάστιχα για να έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες ήμουν με έναν φίλο με ενα nexus 4. Πραγματικά το μέγεθος είναι ιδανικό. Εγώ ακόμα προσπαθώ να συνηθίσω το s4 στην καθημερινότητα. 2 πράγματα μου έκαναν εντύπωση. Πρώτον στο βίντεο η κίνηση σε οριζόντια κίνηση στο nexus ήταν πολύ ομαλή και ας μην έχει ois και δεύτερον σε κλειδωμένη με pin οθονη μπορούσε να ενεργοποίηση την κάμερα χωρίς να μπει στις λειτουργίες του τηλ αφού ήταν κλειδωμένο. Και οι δυο έχουμε κιτ ΚΑΤ.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες ήμουν με έναν φίλο με ενα nexus 4. Πραγματικά το μέγεθος είναι ιδανικό. Εγώ ακόμα προσπαθώ να συνηθίσω το s4 στην καθημερινότητα. 2 πράγματα μου έκαναν εντύπωση. Πρώτον στο βίντεο η κίνηση σε οριζόντια κίνηση στο nexus ήταν πολύ ομαλή και ας μην έχει ois και δεύτερον σε κλειδωμένη με pin οθονη μπορούσε να ενεργοποίηση την κάμερα χωρίς να μπει στις λειτουργίες του τηλ αφού ήταν κλειδωμένο. Και οι δυο έχουμε κιτ ΚΑΤ.

 

Βάλε την οθόνη κλειδώματος στο κλείδωμα με κυλιση και θα στην εμφανίσει.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Εχθές αγόρασα το s4 και βλέπω στα προηγούμενα post κάτι φωτογραφίες εκπληκτικές! Πράγμα που δεν συμβαίνει σε εμένα μου βγαίνουν κάπως θολές τι μπορεί να φταίει! ; είναι στο auto λειτουργεί. Είναι το μαύρο edition παίζει κάποιο ρόλο;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Εχθές αγόρασα το s4 και βλέπω στα προηγούμενα post κάτι φωτογραφίες εκπληκτικές! Πράγμα που δεν συμβαίνει σε εμένα μου βγαίνουν κάπως θολές τι μπορεί να φταίει! ; είναι στο auto λειτουργεί. Είναι το μαύρο edition παίζει κάποιο ρόλο;

 

Βγάλε το πλαστικό που έχει στη κάμερα είναι κάτι σαν αυτό που έχει γύρω στο bazel

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την οθόνη κλειδώματος στο κλείδωμα με κυλιση και θα στην εμφανίσει.

 

Αν δεν βάλω κωδικό pin ναι την βγάζει. Το θέμα είναι αν κλείδωσω το τηλ με pin,δεν μου την βγάζει.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το πλαστικό που έχει στη κάμερα είναι κάτι σαν αυτό που έχει γύρω στο bazel

 

Δεν έχει κάποιο πλαστικό πίσω η κάμερα. Το διάβασα αυτό που λες αλλά εμένα δεν έχει. Υπάρχει κάποιο βίντεο που μπορώ να δω στην πράξη αυτό που λες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς το βγάζεις αυτό το πλαστικό; με κάποιο κοπιδι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάποιο πλαστικό πίσω η κάμερα. Το διάβασα αυτό που λες αλλά εμένα δεν έχει. Υπάρχει κάποιο βίντεο που μπορώ να δω στην πράξη αυτό που λες;

 

ανέβασε μία φωτογραφία να δούμε τι εννοείς.....ίσως να σου φαίνεται....και κάτι άλλο,πήγαινε να ενεργοποιήσεις το anti-shake στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής γιατί ίσως κουνάς και βγαίνουν θολές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μία σημερινή στην φύση....[ATTACH]42750[/ATTACH]http:// https://www.dropbox.com/s/pdkgmghjz35v3y6/20140322_125030_Richtone%28HDR%29.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από s4 γίνεται;

 

taptalk μονο νομιζει ανεβαζει εδω φωτογραφια

δες στη κάμερα αν έχει ένα πλαστικό που στη μέση αφήνει μια τρύπα, αν το έχει βγαλτο με μια οδοντογλυφίδα

 

http://tinypic.com/

ανεβασε εδω φωτο και παρε το λινκ για φορουμ και βαλτο εδω

Edited by manolis
Link to comment
Share on other sites

taptalk μονο νομιζει ανεβαζει εδω φωτογραφια

δες στη κάμερα αν έχει ένα πλαστικό που στη μέση αφήνει μια τρύπα, αν το έχει βγαλτο με μια οδοντογλυφίδα

 

http://tinypic.com/

ανεβασε εδω φωτο και παρε το λινκ για φορουμ και βαλτο εδω

 

Δεν έχει αυτό το πλαστικό το κοίταξα. Οταν σχολασω Θα ανεβάσω αργότερα κάποιες φωτογραφίες να της δούμε. Πάντως είναι θολές μόνο με φλας βγαίνουν Καλές.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το πλαστικό που έχει στη κάμερα είναι κάτι σαν αυτό που έχει γύρω στο bazel

 

Για πολλοστη φορα, το πλαστικο δεν παιζει κανενα ρολο γιατι δεν λαμβανεται υπ οψιν κατα την φωτογραφηση οποτε δεν επηρεαζει την φωτογραφια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Φωτογραφίες & βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...