Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα φιλοι του G3S

μετα απο ενα χρονο και τρεις μηνες λογικης χρήσης το κινητό μου άφησε χθές την μάλλον τελευταία πνοή του. Αρχισε να κάνει συνέχεια επανεκκινησεις και μετά κολλήσε για πάντα και δεν ξαναανοιξε ποτέ :wacko: παρηγγειλα λοιπόν ενα THL 5000 για να δουμε :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδία εχω τη συσκευή 5 μήνες και μου ράγισε η οθόνη σε δύο σημεία, τι μπορω να κανω?

Δεν δουλεύει καθόλου, υπάρχει δυνατότητα επισκευής στην Ελλάδα? Αν όχι να ρωτήσω στο aliexpress που το αγόρασα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Για πρώτη φορά είμαι έτοιμος να περάσω μία διαφορετική ROM στο G3s μου. Από προηγούμενα σχόλια επέλεξα την (CANVAS V4). Βέβαια στο URL αυτό υπάρχει και ένα update, το multifix canvas v4.1, αλλά το αντίστοιχο λινκ δεν δουλεύει πλέον. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο πού μπορώ να το βρώ; Ή λέτε να προχωρήσω ακόμα και χωρίς το 4.1?

Μετά έχω σκοπό να βάλω και το superkernel. Αν έχω καταλάβει καλά, το superkernel μπορεί να μπει ανεξαρτήτως rom, σωστά; Δηλαδή θα μπορούσα και με την υπάρχουσα rom να δοκιμάσω απλά το superkernel, έτσι δεν είναι;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδία εχω τη συσκευή 5 μήνες και μου ράγισε η οθόνη σε δύο σημεία, τι μπορω να κανω?

Δεν δουλεύει καθόλου, υπάρχει δυνατότητα επισκευής στην Ελλάδα? Αν όχι να ρωτήσω στο aliexpress που το αγόρασα?

 

αδερφε απο που εισαι???σου εχει σπασει το εξωτερικο τζαμι η το dizitizer?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο σχεδον 2 χρονια επεσε κατω και η οθονη αρχισε να κανει κολπα (το τζαμακι ειναι οκ μονο οθονη χαλασε)

οσοι εχετε αλαξει οθονη απο που την πηρατε? καταστημα? ειναι καλη η δεν παταει καλα το touch ή ειναι κιτρινιαρικη?

παει μαζι με touch screen ή να δοκιμασω να αλαξω μονο την οθονη?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο σχεδον 2 χρονια επεσε κατω και η οθονη αρχισε να κανει κολπα (το τζαμακι ειναι οκ μονο οθονη χαλασε)

οσοι εχετε αλαξει οθονη απο που την πηρατε? καταστημα? ειναι καλη η δεν παταει καλα το touch ή ειναι κιτρινιαρικη?

παει μαζι με touch screen ή να δοκιμασω να αλαξω μονο την οθονη?

 

βασικα πιστευω οτι αν εσπασες την εσωτερικη οθονη δεν αξιζει να την αλαξεις εχει απο 50ευρω και πανω.χωρια που αμα κανεις να την αλλαξεις θα σπασεις σιγουρα και το τζαμι που εχει αλλ 15με 20 ευρω ..απο ποιοτητα η οθονες ειναι μια χαρα ουτε κιτρινιζουν ουτε τιποτα...εγω εχω παρει αρεκετες φορες απο aliexpress.παντως αν δεν εισαι σιγουρος οτι θα καταφερεις να την αλλαξεις ασε το γιατι ειναι απιστευτα ευεσθητες

θα πεταξεις τα λεφτα σου..φιλικα παντα..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήρθε η ώρα για αλλαγή κινητού;;

Συμφωνώ με τον πάνω

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήρθε η ώρα για αλλαγή κινητού;;

Συμφωνώ με τον πάνω

 

και εγω μαζι σου!!το γουσταρω μου αρεσει πολυ αλλα πλεον αν χαλασει δεν αξιζουν επισκευης πανω των 15ευρω...αφου εχουν βγει αλλα πιο τουμπανα και ειναι και φθηνα...

Link to comment
Share on other sites

ναι απο οτι ειδα στο alieexpress εχει απο 60+ απλα ηθελα να με βγαλει μεχρι τον ιουλιο περιπου και νa παρω το jiayu s4 .

νομιζα θα εβρισκα την οθονη με κανα 30 αρι maximum αλλα 60+ ειναι πολλα και αναμονη 1 μηνα , και αν παιζει και η οθονη που θα ερθει και αν το αλαξω σωστα και δεν σπασω τιποτα αλλο :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Καλησπέρα, αντιμετώπισε κάνεις θέμα με θόρυβο - παράσιτα (όπως εκείνα που κάνουν οι συσκευές όταν υπάρχει κοντά ραδιόφωνο); Ακούγονται μόνο κατά τις τηλεφωνικές κλήσεις και συνήθως τις ακούει η άλλη άκρη της γραμμής με αποτέλεσμα να μην ακούγεται η φωνή μου. Το ίδιο συμβαίνει και με hand's free που δοκίμασα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετώπισε κάνεις θέμα με θόρυβο - παράσιτα (όπως εκείνα που κάνουν οι συσκευές όταν υπάρχει κοντά ραδιόφωνο); Ακούγονται μόνο κατά τις τηλεφωνικές κλήσεις και συνήθως τις ακούει η άλλη άκρη της γραμμής με αποτέλεσμα να μην ακούγεται η φωνή μου. Το ίδιο συμβαίνει και με hand's free που δοκίμασα.

 

σε εμενα οχι παντως, δεν μου εχει πει κανεις οτι ακουει παρασιτα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μετά από 2 χρόνια άψογης λειτουργίας (με βάρβαρη μεταχείριση λόγω δουλειάς) η οθόνη από την αριστερή πλευρά μαύρισε....

 

[ATTACH]63640[/ATTACH]

[ATTACH]63641[/ATTACH]

 

η αφή δουλεύει κανονικά δεν έχω πρόβλημα και ελπίζω να μην επεκταθεί το μαύρισμα μέχρι να βρω τρόπο να αγοράσω καινούργιο από εξωτερικό..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετώπισε κάνεις θέμα με θόρυβο - παράσιτα (όπως εκείνα που κάνουν οι συσκευές όταν υπάρχει κοντά ραδιόφωνο); Ακούγονται μόνο κατά τις τηλεφωνικές κλήσεις και συνήθως τις ακούει η άλλη άκρη της γραμμής με αποτέλεσμα να μην ακούγεται η φωνή μου. Το ίδιο συμβαίνει και με hand's free που δοκίμασα.

 

Και το δικό μου το κάνει ώρες ώρες. Εγώ ακούω καθαρά, ο άλλος όμως ακούει θόρυβο. Όταν το κάνει αυτό μπορώ να μιλήσω και να με ακούσει ο άλλος μόνο με το bluetooth. Handsfree δεν έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

στα ξαφνικα πριν λιγο, εκανα επανεκκίνηση στον κινητο, και εκτοτε παλευω να το ανοιξω και τιποτα! :wacko:

Ανοιγει οπως παντα, φορτωνει προφανως το android, και φτανει στη οθονη που ξεκλειδωνει τις SIM,

κανω δεξια το κλειδωμα οπως εκανα παντα, εκει δεν προχωραει, και μετα απο λιγο σκουραινει η οθονη και μετα απο

λιγο σβηνει τελειως!

Μεχρι εκει παμε και πισα σκοταδι.... χρειαζεται παλι επανεκκινηση και μετα παλι απο την αρχη....

 

 

Προφανως θα χρειαστει σερβις η τι αλλο να κανω? :X

Link to comment
Share on other sites

Λογικα καποια εφαρμογη εκανε την ζημία για δοκιμασε να κανεις clear cache. Κανεις τα βηματα που λεει στο βιντεο αλλα πας εκει που λεει cache
Link to comment
Share on other sites

λοιπον σημερα εβαλα την μπαταρια το αφησα να φορτισει καμποσες ωρες και τελικα επανηλθε!

Ευτυχως γιατι ειμαι εκτος αθηνας, και θα παθαινα μεγαλη ζημια :cry:

 

τελικα μετα απο ενα μηνα το κινητο καλυτερεψε αλλα παλι με προβληματα.

Η φορτιση του δεν παει 100% και επισης για φορτιση θελει ωρες μπολικες.

Για αρχη θα αλλαξω ROM και βλεπουμε, αν και δεν ξερω πως να την κανω.

 

Μαλλον αναγκαστικα παω για καινουριο κινητο καποια στιγμη.

 

Σημερα τελειωσα με το φλασαρισμα του κινητου και μετα απο τοσο καιρο που παλευω θελω να πω ενα ευχαριστω στον neo106 που μου εδωσε τα φωτα του.

Επιπλεον καταφερα να συνδεσω το κινητο με καλωδιο usb και το κινητο συνδεεται αμεσα οχι μονο με προγραμματα αλλα βλεπω απο τον explorer ολα τα αρχεια σαν δισκο. Μπορω να περασω αρχεια κατευθειαν απο τον explorer με copy - paste.

 

Τωρα θελω να παω παρακατω,

φοραω την ισπανικη ρομ η οποια παει καλα και σκεπτομαι να περασω την miui_g3s_stas2z_4.8.22_4.2

Την εχει βαλει κανεις για να μην την βαλω τσαμπα και βερεσε?

Ισως καποια αλλη miui που να ειναι εγγυημενα λειτουργικη?

 

επειδη ειμαι εκτος σπιτιου και παλευω με μετρια συνδεση και παλιο laptop το να περασω ρομ ειναι αρκετα δυσκολη υποθεση

αν μπορει καποιος να μου πει μια γνωμη θα με γλυτωσει απο αρκετες χαμενες ωρες :cool:

 

ΥΓ...... ημουν ετοιμος να παρω καινουριο κινητο αλλα τωρα επειδη το εχω και λαμποκοπαει θα το κρατησω λιγο ακομα μεχρι να παει απο φυσιολογικη φθορα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...