Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω αξίζει να κάνεις μια προσπάθεια με κάποια γνήσια έκδοση λογισμικού με flashtool.

 

 

 

Το πρόβλημα είναι ότι το flash tool δεν βλέπει το κινητό με τίποτα

 

Τους drivers τους πέρασες;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Τους drivers τους πέρασες;;

τους drivers του έχω έτσι και αλλιώς γιατί ο υπλογιστής βλέπει κανονικά το δικό μου G3S, του φίλου μου όπως τίποτα ή εγώ κάτι δεν κάνω καλά. όταν το συνδέω στον υπολογιστή μου βγάζει unknown device

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μόλις παρέλαβα 2χ Jiayu G3s και απλά ΔΕΝ ανοίγουν.... Δε φορτίζουν ούτε από τους φορτιστές αλλά ούτε και από το pc.. Δοκίμασα με, αλλά και χωρίς μπαταρία να τα βάλω στο ρεύμα αλλά πάλι τίποτα.... Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω δεν το βαζεται κάτω .

Εδώ και καιρό λέω μακρια απο αυτό το τηλέφωνο έχει πολλά προβλήματα και συνεχίζεται να το αγοράζεται .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω δεν το βαζεται κάτω .

Εδώ και καιρό λέω μακρια απο αυτό το τηλέφωνο έχει πολλά προβλήματα και συνεχίζεται να το αγοράζεται .

 

Σιγά ρε φωστήρα.

Μια χαρά είναι το τηλέφωνο.

 

Όλα βγάζουν προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μόλις παρέλαβα 2χ Jiayu G3s και απλά ΔΕΝ ανοίγουν.... Δε φορτίζουν ούτε από τους φορτιστές αλλά ούτε και από το pc.. Δοκίμασα με, αλλά και χωρίς μπαταρία να τα βάλω στο ρεύμα αλλά πάλι τίποτα.... Καμιά ιδέα;

 

Και τα δυο..; Τετοια γκαντεμια..; Μηπως εχουν καποιο ναυλον οι μπαταριες τους..; Αλλιως βαλ'τα στην πριζα και δωσ'τους λιγο χρονο,μπορει να τους παρει και κανενα τεταρτο, 20 λεπτα μεχρι να παρουν μπροστα...!!

Διαφορετικα αν εχεις καποιον εξωτερικο φορτιστη, φορτισε τες απο εκει για πρωτη φορα τις μπαταριες.

Edited by timosgian
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το τηλέφωνο.

 

Και δυο τρομερές.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

To autocorrection παντως δουλευει, οποτε εκει δεν εχεις δικαιολογια :p

 

Άτιμο τώρα είδα τι έγραψα.

 

Με το power button έχει κανείς πρόβλημα; Τις τελευταίες μέρες μου κάνει νερά δυσκολεύομαι να το ξεκλειδώσω και χρησιμοποιώ τα vol+ -

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο..; Τετοια γκαντεμια..; Μηπως εχουν καποιο ναυλον οι μπαταριες τους..; Αλλιως βαλ'τα στην πριζα και δωσ'τους λιγο χρονο,μπορει να τους παρει και κανενα τεταρτο, 20 λεπτα μεχρι να παρουν μπροστα...!!

Διαφορετικα αν εχεις καποιον εξωτερικο φορτιστη, φορτισε τες απο εκει για πρωτη φορα τις μπαταριες.

 

2 στα 2... Δεν υπάρχει... :!: Γι'αυτό είπα να ρωτήσω μπας και κάνω εγώ κάτι λάθος ή κάτι μου διαφεύγει... Είχαν νάυλον και το έβγαλα. Τα έβαλα και χωρίς μπαταρία και με μπαταρία στη πρίζα και στο pc. Δοκίμασα και με άλλους φορτιστές και πάλι. Κράτησα πατημένο το κουμπί που ανοίγει και δοκίμασα και με το volume up και down αλλά τίποτα... Δε ξέρω τι άλλο να κάνω.. :worry: Εαν παρόλα αυτά απλά είμαι γ@μ*#%ος γκαντέμης και έτυχε... σε μένα να είναι καμμένα και τα 2! τι θα με συμβουλεύατε να κάνω; Να στείλω mail στο minideal, έχει νόημα; Γνωρίζει κανείς τι παίζει με τις επιστροφές; Εαν χρειαστεί να τα στείλω πίσω θα με χρεώσουν με μεταφορικά ή είναι δωρεάν επειδή ήρθαν χαλασμένα; Να ασχοληθώ ή να κάνω κατευθείαν refund απο το paypal; Οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα άνοιγμα dispute στο Paypal και θα μιλουσα μέσω αυτού με το καταστημα. Αν βρεις λύση κλεινεις το dispute. Δοκίμασε σαν τελευταία λύση αν δεν το έχεις κάνει να το συνδέσεις με υπολογιστή και να μπεις recovery (power+volume) μήπως απο εκεί μπορεσεις να κάνεις κάτι. Λογικά θα είναι στα κινέζικα αλλά η πρώτη επιλογή που θα σου βγάλει(αν ανοίξει) πρέπει να είναι το reboot

Επίσης ξυσε λίγο τις επαφές μπαταρίας και τα ελάσματα πιο είναι στο πίσω μέρος του τηλεφωνου μήπως έχουν μείνει τίποτα υπολείματα κόλλας.

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

2 στα 2... Δεν υπάρχει... :!: Γι'αυτό είπα να ρωτήσω μπας και κάνω εγώ κάτι λάθος ή κάτι μου διαφεύγει... Είχαν νάυλον και το έβγαλα. Τα έβαλα και χωρίς μπαταρία και με μπαταρία στη πρίζα και στο pc. Δοκίμασα και με άλλους φορτιστές και πάλι. Κράτησα πατημένο το κουμπί που ανοίγει και δοκίμασα και με το volume up και down αλλά τίποτα... Δε ξέρω τι άλλο να κάνω.. :worry: Εαν παρόλα αυτά απλά είμαι γ@μ*#%ος γκαντέμης και έτυχε... σε μένα να είναι καμμένα και τα 2! τι θα με συμβουλεύατε να κάνω; Να στείλω mail στο minideal, έχει νόημα; Γνωρίζει κανείς τι παίζει με τις επιστροφές; Εαν χρειαστεί να τα στείλω πίσω θα με χρεώσουν με μεταφορικά ή είναι δωρεάν επειδή ήρθαν χαλασμένα; Να ασχοληθώ ή να κάνω κατευθείαν refund απο το paypal; Οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη! Ευχαριστώ

 

 

και του φίλου μου το ίδιο πράγμα κάνει, μήπως η παρτίδα έχει πρόβλημα γιατί αλλιως δεν εξηγειται.

Ανοιγμα dispute για κάθε ενδεχόμενο και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

και του φίλου μου το ίδιο πράγμα κάνει, μήπως η παρτίδα έχει πρόβλημα γιατί αλλιως δεν εξηγειται.

Ανοιγμα dispute για κάθε ενδεχόμενο και βλέπουμε

 

Σε ευχαριστώ ρε φίλε μάλλον αυτό θα κάνω αργότερα το απόγευμα αφού έχω σιγουρευτεί οτι η μπαταρία είναι κομπλέ...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ρε φίλε μάλλον αυτό θα κάνω αργότερα το απόγευμα αφού έχω σιγουρευτεί οτι η μπαταρία είναι κομπλέ...

 

η μπαταρία από το κινητό του φίλου μου μια χαρά είναι, την δοκίμασα στο δικό μου και δούλευε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ το ανοιξα το τηλέφωνο για να αλλάξω digitizer και στο κλείσιμο δεν μου άνοιγε , δοκίμασε να πατήσεις το power και ταυτόχρονα να σπρώχνεις την μπαταρία πανω στις επαφες τις.

εγώ διαπιστωσα οτι δεν βιδοθηκε σωστά η πλακέτα με αποτέλεσμα να μην πατανε καλά οι επαφές .

Κάνε μια προσπάθεια και πες μας .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, οταν συνδέω το τηλ. με το pc (win7) βλέπω μόνο την SD και οχι την εσωτερική μνήμη. Καμμιά ιδέα ?
Α3000, G3S, INEW V3, Nokia 820, HTC HD2...
Link to comment
Share on other sites

αφού εσωτερική μνήμη δεν έχει πως θα την δεις;;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται ανέβασα την Ελληνική γλώσσα για το κινητό στο GitHub

 

Πιστεύω ότι είναι η πιο πλήρης ελληνική μετάφραση που υπάρχει γιατί δοκίμασα το MIUI και έχει αρκετές ελλείψεις.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και δουλεύει μια χαρά. Μπήκαν κάτι εφαρμογές (gapps) που τις εσβησα.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται ανέβασα την Ελληνική γλώσσα για το κινητό στο GitHub

 

Πιστεύω ότι είναι η πιο πλήρης ελληνική μετάφραση που υπάρχει γιατί δοκίμασα το MIUI και έχει αρκετές ελλείψεις.

 

Στην mini μπαίνει αυτό ;;

Για ποιες Ρομ κάνει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την τελευταια από jiayu.es και το πήρε μια χαρά. Το τηλέφωνο δεν έχασε καμία ρύθμιση απλως μου δείχνει τώρα οτι τρέχει Ρομ του Αυγούστου ενω δε μου έχει αλλάξει τίποτα απο τη Ρομ που ειχα η οποία ηταν 12/2013. Στο antutu βγάζει μεγαλύτερο σκορ
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Φίλε chios οδηγίες υπάρχουν.

Είναι για την rom που έχει το τηλέφωνο με Jelly Bean 4.2.1 και δεν υπάρχει νεότερη έκδοση.

 

minotavros η τελευταία rom που δίνουν οι ισπανοί, δεν είναι τίποτα περισσότερο από μια rom με διορθώσεις σε μεμονωμένα τμήματα. Δεν αποτελεί νέα έκδοση ουσιαστικά. Την ημερομηνία την αλλάζουν για να κρατάνε ιστορικό αλλαγών, ενώ η rom είναι του αυγούστου, το λένε και αυτοί στην αρχή της περιγραφής.

Αν δεν ήθελες τα gapps μπορούσες να βάλεις την basic αλλά δεν θα είχες τον εκκινητή Jelly Bean. Εσένα όμως δεν σε φοβάμαι :D

 

Η εγκατάσταση του πακέτου με την ελληνική γλώσσα απλά αντικαθιστά τα αρχεία εφαρμογών με αυτά που έχουν και τα ελληνικά ενσωματωμένα. Δεν υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Nikan μαζί με την Ρομ οι ισπανοί έχουν και ενα patch πρέπει να το περάσουμε και αυτό;;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...