Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

LINK για κατέβασμα της 20130813 (με Ελληνικά)???

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλει καμιά ώρα για να κατέβει.

θα ανεβασεις link? η να δωσεις το λινκ να το κατεβασουμε και εμεις

Link to comment
Share on other sites

Θα το ανεβάσω λίγο υπομονη αυτό που δεν ξέρω ακομα είναι πως θα το περάσω. Μαλλον θέλει sp flash.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται από το recovery.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα λογαριασμο απλα για να ευχαριστησω τη συγκεκριμενη παρεα.Με βοηθησε απιστευτα στο ψαξιμο του πρωτου μου κινεζου,και εδω και 10 μερες χαιρομαι ενα G3T με δικα σας ευθυνη :lol:

Να'στε καλα,το κινητουλι τα σπαει μεχρι τωρα,παρ'ολο που του εχω βγαλει τα ματια με τις ρομ (κι'αυτο τα δικα μου,μεχρι να μαθω πως τη λογικη των android),αλλα χαλαλι.Κατεληξα (μαλλον) στη MIUI,αν και μαθαινοντας ποσο γρηγορα μπορει καποιος να τις αλλαξει μπορει και απλα να αλλαζω καθε τοσο.

Keep it up!

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις αν μπορω να βρω τον ανταπτορα του φορτιστη που μπαινει στη μπριζα σε καποιο μαγαζι;
Link to comment
Share on other sites

Εκανα λογαριασμο απλα για να ευχαριστησω τη συγκεκριμενη παρεα.Με βοηθησε απιστευτα στο ψαξιμο του πρωτου μου κινεζου,και εδω και 10 μερες χαιρομαι ενα G3T με δικα σας ευθυνη :lol:

Να'στε καλα,το κινητουλι τα σπαει μεχρι τωρα,παρ'ολο που του εχω βγαλει τα ματια με τις ρομ (κι'αυτο τα δικα μου,μεχρι να μαθω πως τη λογικη των android),αλλα χαλαλι.Κατεληξα (μαλλον) στη MIUI,αν και μαθαινοντας ποσο γρηγορα μπορει καποιος να τις αλλαξει μπορει και απλα να αλλαζω καθε τοσο.

Keep it up!

 

Ποια Miui εχεις βαλει;

 

μηπως ξερει κανεις αν μπορω να βρω τον ανταπτορα του φορτιστη που μπαινει στη μπριζα σε καποιο μαγαζι;

 

Μπορεις να βρεις ολο τον φορτιστη και να κουμπωσεις το καλωδιο που εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποια Miui εχεις βαλει;

 

3.9.21 (mod της 5 ειναι,για μη επισημα υποστηριζομενα κινητα)και εχει ενα update 3.9.27 που κωλαει να το κανει :mad:

Διαβαζα οτι ειναι βαρυα,αλλα δεν εχω δει διαφορα,παει περιφημα.Ισως καιει ελαφρως παραπανω μπαταρια,αλλα δεν εχει ουσιαστικη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

LINK για κατέβασμα της 20130813 (με Ελληνικά)???

 

Μιας και δεν κατάφερα να την ανεβάσω αλλού σας την δίνω όπως μου την έδωσαν

http://pan.baidu.com/s/166fh3

pass: dxbq

 

τελικά την εγκατέστησα με την βοήθεια του sp flash tool το mbr & preloader δεν τα επέλεξα έκανα καλά??

παντός το τηλέφωνο είναι μια χαρά.

 

το ανέβασα και εδώ http://www.4shared.com/archive/sl-gzUVR/JY-G3-20130813-093005_lang.html

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

3.9.21 (mod της 5 ειναι,για μη επισημα υποστηριζομενα κινητα)και εχει ενα update 3.9.27 που κωλαει να το κανει :mad:

Διαβαζα οτι ειναι βαρυα,αλλα δεν εχω δει διαφορα,παει περιφημα.Ισως καιει ελαφρως παραπανω μπαταρια,αλλα δεν εχει ουσιαστικη διαφορα.

 

Ε δωσε και ενα link βρε να το κατεβασουμε και εμεις!

 

Αυτες τις μερες εχω βαλει Lewa, παει ΠΑΡΑ πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως οι πιο εμπειροι της παρεας μπορουν να γραψουν καποια καλα tweaks για το GravityBox που δουλευουν στο κινητο μας? Το εβαλα εχτες αλλα δεν ξερω τι να κανω.
Link to comment
Share on other sites

Ε δωσε και ενα link βρε να το κατεβασουμε και εμεις!

 

Μπορει να ειναι αυτη:

http://en.miui.com/thread-7941-1-1.html

 

Δωσε καποιο λινκ της LEWA που εχεις βαλει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι αυτη:

http://en.miui.com/thread-7941-1-1.html

 

Δωσε καποιο λινκ της LEWA που εχεις βαλει.

 

Δεν γνωρίζω ο φίλος από που έχει βάλει LEWA, εγώ για LEWA έχω βάλει από εδώ http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=489595&st=1180#entry25158873 αρκετά καλή, γρήγορη, χωρίς Ελληνικά, σε εμένα δεν ήταν Rooted αν και είχε μέσα το SuperSU, ίσως να έκανα εγώ κάτι λάθος.

www.gadget-rumours.com
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν κατάφερα να την ανεβάσω αλλού σας την δίνω όπως μου την έδωσαν

http://pan.baidu.com/s/166fh3

pass: dxbq

 

τελικά την εγκατέστησα με την βοήθεια του sp flash tool το mbr & preloader δεν τα επέλεξα έκανα καλά??

παντός το τηλέφωνο είναι μια χαρά.

 

το ανέβασα και εδώ http://www.4shared.com/archive/sl-gzUVR/JY-G3-20130813-093005_lang.html

εμενα οταν παω να βαλω το scatter μου βγαζει αυτο Error: Initializing scatter file failed. Please check the name of scatter file which you load is legal. ξερεις γιατι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω ο φίλος από που έχει βάλει LEWA, εγώ για LEWA έχω βάλει από εδώ http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=489595&st=1180#entry25158873 αρκετά καλή, γρήγορη, χωρίς Ελληνικά, σε εμένα δεν ήταν Rooted αν και είχε μέσα το SuperSU, ίσως να έκανα εγώ κάτι λάθος.

 

Aυτην ειχα και εγω, πολυ καλη αλλα ουτε εγω μπορεσα να την ρουταρω.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ κάποιος να μου πει , πως θα ξαναεμφανίσω το εικονίδια με το ποσοστό της μπαταρίας.
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα και εγώ από το to2c.

Πρέπει να τους πω να είναι root και να έχει Ελληνικό μενού ή τα έχει από το εργοστάσιο?

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα και εγώ από το to2c.

Πρέπει να τους πω να είναι root και να έχει Ελληνικό μενού ή τα έχει από το εργοστάσιο?

 

Καλώς να σου έρθει. Και εγώ από εκεί το πήρα. Θα πρέπει να μιλήσεις στα αγγλικά με chatting και να του τονίσεις ότι θέλεις ελληνική γλώσσα, (όσο για το Rootting, δεν χρειάζεται να το ζητήσεις, διότι για να σου βάλουν την ελληνική γλώσσα πρέπει πρώτα να το ρουτάρουν.

Υπόψιν δεν θα σου δώσουν ακουστικά.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ κάποιος να μου πει , πως θα ξαναεμφανίσω το εικονίδια με το ποσοστό της μπαταρίας.

ρυθμισεις- μπαταρια- κλικ πανω πανω ποσοστο μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα και εγώ από το to2c.

Πρέπει να τους πω να είναι root και να έχει Ελληνικό μενού ή τα έχει από το εργοστάσιο?

Και να μην τους το πεις έχω ανέβασει την τελευταία Ελληνική από minideal

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις- μπαταρια- κλικ πανω πανω ποσοστο μπαταριας

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά σε εμένα δεν πιάνει. Μάλλον θα φταίει το ότι δεν έκανα σωστά το (Xposed και Gravity).

Παρ΄ όλο που μετά από τα install των παραπάνω , το test έδειξε αύξηση επιδόσεων , δηλ. από 16.048 σε 16.127.

Η μπορεί να φταίει κάτι από τις ρυθμίσεις που έκανα μέσα στο περιβάλλον του Gravity. Άρα έχω μπλέξει.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

και να μην τους το πεις έχω ανέβασει την τελευταία Ελληνική από minideal

 

μηπως να εκανες ενα backup mesw recovery και να το ανεβαζες; γιατι με το φλασαρισμα δε καταφερα κατι. σου εγραψα οτι μου βγαζει λαθος το scater file

Link to comment
Share on other sites

μηπως να εκανες ενα backup mesw recovery και να το ανεβαζες; γιατι με το φλασαρισμα δε καταφερα κατι. σου εγραψα οτι μου βγαζει λαθος το scater file

 

εμένα δεν μου έβγαλε σφάλμα.

πιο flash tool χρησιμοποιείς κατέβασε αυτό αυτό που έχει ο οδηγός του Σταύρου με αυτό εγώ έκανα δουλειά. επίσης ξανακατέβασε το αρχείο μήπως δεν έχει κατέβει σωστά.

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα παραγγείλει για έναν φίλο μου από το minideal, για την ακρίβεια το G3Τ και χθες το είδα από κοντά. Έπαθα πλάκα, εννοείται ότι είναι rooted και έχει και Ελληνικά. Έχει JB 4.2.1. Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής για το κόστος του. Ανώτερο από το Alcatel 997D. Θα το παραγγείλω και για 'μένα. Το μόνο μειονέκτημα ότι έκανε περίπου 20 μέρες για να έρθει με registered mail.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...