Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι ευκολο να κανει καποιος screenshot το κινητο sta specs που διαβαζει το antutu?

πχ στο cpu hardare γραφει mt6589 ή Mt6599t ? και γενικα να δουμε ολα τα specs

πχ η ram ειναι total 967mb και οχι 1024mb

Edited by Darkorigin
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι ευκολο να κανει καποιος screenshot το κινητο sta specs που διαβαζει το antutu?

πχ στο cpu hardare γραφει mt6589 ή Mt6599t ? και γενικα να δουμε ολα τα specs

πχ η ram ειναι total 967mb και οχι 1024mb

cpu hardware γράφει Quad-Core ARMv7 Processor (VFPv4, NEON). Μπορεί να σου γράφει και MTK6589. MTK6589 δεν πρόκειται να δεις, τη διαφορά θα τη δεις μονο στη συχνότητα, 1508 αντί 1209MHz.

Η μνήμες ποτε και πουθενά (υπολογιστές, κινητά, τάμπλετ, μνήμες usb, κάρτες μνήμης κλπ) δεν είναι ακριβώς στην ονομαστική τιμή, ούτε οι RAM

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν μπορώ να κατεβάσω το (CWM – Recovery) από το ισπανικό Site , διότι απλά δεν καταλαβαίνω ισπανικά.

Δεν υπάρχει κάποιο άλο Site που να έχει το αρχείο αυτό !!!!

Η να μου το στείλει κάποιος παρακαλώ !!!

 

Εγώ που δεν μπορώ να κατεβάσω το (CWM – Recovery) από το ισπανικό Site , διότι απλά δεν καταλαβαίνω ισπανικά.

Δεν υπάρχει κάποιο άλο Site που να έχει το αρχείο αυτό !!!!

Η να μου το στείλει κάποιος παρακαλώ !!!

 

Τελικά μετά από ψάξιμο , δεν ξέρω όμως εάν βρήκα το σωστό (CWM – Recovery)=5,86MB από το Dropbox , το έχει ανεβάσει κάποιος για το κινητό (Thl W100) Από την διεύθυνση:

https://www.dropbox.com/sh/z6v3fnh8nbaxxam/CdAysn9oOX/cwm_recovery_roeddie.img

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από ψάξιμο , δεν ξέρω όμως εάν βρήκα το σωστό (CWM – Recovery)=5,86MB από το Dropbox , το έχει ανεβάσει κάποιος για το κινητό (Thl W100) Από την διεύθυνση:

https://www.dropbox.com/sh/z6v3fnh8nbaxxam/CdAysn9oOX/cwm_recovery_roeddie.img

 

Πάρε το σωστό όπως το κατέβασα από το Ισπανικό site.

http://www.4shared.com/file/Ite9_Ksv/G4recovery_CWM_6028_ENG.html

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μετά από 13 ημέρες με Sing-Post ως συστημένο (ατελώς) , με την 3.000 Μπαταρία

Όλα ήταν άψογα και λειτουργούν σωστά.

Δεν μπόρεσα να κατεβάσω το (CWM – Recovery) από το ισπανικό Site , διότι απλά δεν καταλαβαίνω ισπανικά.

Δεν υπάρχει κάποιο άλο Site που να έχει το αρχείο αυτό !!!!

Το ραδιόφωνο δυστυχώς δεν έχει RDS.

Τα αρχεία κειμένου (.doc ) δεν μπορεί να τα ανοίξει , προφανώς χιάζεται κάποιος επεξεργαστής κειμένου !!!

Όσο αφορά τα ακουστικά που δεν μας τα δίνουν δωρεάν, βολεύτηκα με κάποια της Samsung που είχα και έχουν υψηλή ένταση και ποιότητα.

 

...υπάρχει και η μετάφραση από Google/Chrome. Επίσης υπάρχει και αλλού (π.χ. 4pda.ru), πάντα σε ξενόγλωσσα site όμως.

Για τα αρχεία τύπου office χρειάζεσαι σχετική εφαρμογή ανάγνωσης ή/και επεξεργασίας.

 

ειναι ευκολο να κανει καποιος screenshot το κινητο sta specs που διαβαζει το antutu?

πχ στο cpu hardare γραφει mt6589 ή Mt6599t ? και γενικα να δουμε ολα τα specs

πχ η ram ειναι total 967mb και οχι 1024mb

 

...υπάρχουν διάφοροι τρόποι να πάρεις screenshot (π.χ. http://www.makeuseof.com/tag/6-ways-to-take-screenshots-on-android/)

Ένας σύνηθης κλασσικός είναι πατώντας ταυτόχρονα και συνεχόμενα το volume down και το power. Επίσης στην τελευταία έκδοση GravityBox υποστηρίζεται στο μενού power.

Η μνήμη στα 1GB κινητά android τόσο καταγράφεται συνήθως. Υπάρχουν πιο αξιόπιστες εφαρμογές από το Antutu για να δεις τα ακριβή specs. Η τελευταία έκδοση antutu (4.x) για τον ΜΤΚ6589Τ γράφει MT6522 νομίζω αλλά η συχνότητα αναφέρεται σωστά.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο ''Chios'' για την άμεση απάντησή του. και το αρχείο CWM – Recovery που μου έδωσε.

Επίσης ευχαριστώ τον φίλο ''emxa2k'' για την άμεση απάντηση του.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει σε διάφορα φορουμ αλλά απάντηση δεν βρήκα;

Τιμές SAR γνωρίζει κάποιος;

 

Επίσημα δεν υπάρχουν τιμές SAR από τα κινέζικα εργοστάσια κινητών, Διότι τα TEST αυτά είναι χρονοβόρα και πολύ ακριβά.

Αυτά γράφτηκαν σε chat με διαλόγους από μεταπωλητές ή και εκπροσώπους της Jiayu.

Οι απαντήσεις τους συνήθως είναι ότι οι τιμές SAR είναι στα επιτρεπόμενα όρια που ισχύουν στην Ευρώπη.

Αλλά επίσης έχουν ακουστεί από μεταπωλητές και τιμές όπως SAR=1,5 ή SAR=1,2 .

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κάποια απάντηση στο αν γίνεται στην ρομ του Αυγούστου από τους Ισπανούς να μπούν Ελληνικά;;

 

 

 

Με το ξυπνητήρι έχει άλλος θέμα;

 

 

 

Έφυγε σήμερα το καινούργιο digitizer από Aliexpress με την υπόδειξη του gerstavros2 εν αναμονή να δω πως θα πάει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δεν υπάρχουν τιμές SAR από τα κινέζικα εργοστάσια κινητών, Διότι τα TEST αυτά είναι χρονοβόρα και πολύ ακριβά.

Αυτά γράφτηκαν σε chat με διαλόγους από μεταπωλητές ή και εκπροσώπους της Jiayu.

Οι απαντήσεις τους συνήθως είναι ότι οι τιμές SAR είναι στα επιτρεπόμενα όρια που ισχύουν στην Ευρώπη.

Αλλά επίσης έχουν ακουστεί από μεταπωλητές και τιμές όπως SAR=1,5 ή SAR=1,2 .

 

Επιτρεπόμενα είναι και τα 1,5 και 1,2 αλλά κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά αυξημένα.

Ψήνομαι 3 χρόνια από το blade, οπότε λέω να το μειώσω για τα επόμενα 3.

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Σαν κάτοχος του G3S για ένα μήνα (και του G4 από χτες), μπορώ να σου πω οτι είναι "συμπαθητικό" στο μέγεθος και εξαιρετικό κινητό, ειδικά για τα 140 ευρώ (περίπου) που στοιχίζει - εχει όμως "σεβαστό" όγκο αλλα εξαιρετική αυτονομία (λόγω μπαταρίας 3000mAh)

ΑΝ όμως μπορείς να δώσεις +30 ευρώ, να πάρεις το G4 - ειναι απίθανο τηλέφωνο!!! (δες Info στο νήμα του G4)

 

Ο πωλητής to2c ανταποκρίνεται άριστα ως τώρα νομίζω στις προσδοκίες των περισσοτέρων που άρχισαν να παραλαμβάνουν...!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος του G3S για ένα μήνα (και του G4 από χτες), μπορώ να σου πω οτι είναι "συμπαθητικό" στο μέγεθος και εξαιρετικό κινητό, ειδικά για τα 140 ευρώ (περίπου) που στοιχίζει - εχει όμως "σεβαστό" όγκο αλλα εξαιρετική αυτονομία (λόγω μπαταρίας 3000mAh)

ΑΝ όμως μπορείς να δώσεις +30 ευρώ, να πάρεις το G4 - ειναι απίθανο τηλέφωνο!!! (δες Info στο νήμα του G4)

 

Ο πωλητής to2c ανταποκρίνεται άριστα ως τώρα νομίζω στις προσδοκίες των περισσοτέρων που άρχισαν να παραλαμβάνουν...!

 

οκ θα το κοιταξω!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα μεγάλο με την εγκατάσταση του αρχείου (CWM – Recovery).

1) Το αντέγραψα στην SDCARD του κινητού.

3) Πάω να το τρέξω με τον ES - File-explorer , αλλά δεν τρέχει η εγκατάσταση.

4) Από το πάρα πολύ ψάξιμο στο Internet που έκανα δεν έβγαλα άκρη.

5) Απ' ότι ψιλοκατάλαβα, μήπως μετά την αντιγραφή στην SDCARD του αρχείου (CWM – Recovery) , πρέπει να κάνω αντιγραφή και ενός άλλου αρχείου , αλλά δεν το θυμάμαι τώρα.!!!!

6) Η ως δεύτερη λύση να χρησιμοποιήσεις το utility το (SP- FLASH- TOOLS) !!!

 

Παρακαλώ όποιος μπορεί να μου υποδείξει την διεργασία εγκατάστασης του αρχείου (CWM – Recovery).

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα μεγάλο με την εγκατάσταση του αρχείου (CWM – Recovery).

1) Το αντέγραψα στην SDCARD του κινητού.

3) Πάω να το τρέξω με τον ES - File-explorer , αλλά δεν τρέχει η εγκατάσταση.

4) Από το πάρα πολύ ψάξιμο στο Internet που έκανα δεν έβγαλα άκρη.

5) Απ' ότι ψιλοκατάλαβα, μήπως μετά την αντιγραφή στην SDCARD του αρχείου (CWM – Recovery) , πρέπει να κάνω αντιγραφή και ενός άλλου αρχείου , αλλά δεν το θυμάμαι τώρα.!!!!

6) Η ως δεύτερη λύση να χρησιμοποιήσεις το utility το (SP- FLASH- TOOLS) !!!

 

Παρακαλώ όποιος μπορεί να μου υποδείξει την διεργασία εγκατάστασης του αρχείου (CWM – Recovery).

86 σελιδα 1280 post υπαρχει αναλυτικος οδηγος εγκαταστασης recovery. ο τιτλος ειναι για εγκατασταση ρομ με ελληνικα αλλα το πρωτο βημα ειναι το recovery

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα μεγάλο με την εγκατάσταση του αρχείου (CWM – Recovery).

 

 

1) Το αντέγραψα στην SDCARD του κινητού.

 

 

3) Πάω να το τρέξω με τον ES - File-explorer , αλλά δεν τρέχει η εγκατάσταση.

 

 

4) Από το πάρα πολύ ψάξιμο στο Internet που έκανα δεν έβγαλα άκρη.

 

 

5) Απ' ότι ψιλοκατάλαβα, μήπως μετά την αντιγραφή στην SDCARD του αρχείου (CWM – Recovery) , πρέπει να κάνω αντιγραφή και ενός άλλου αρχείου , αλλά δεν το θυμάμαι τώρα.!!!!

 

 

6) Η ως δεύτερη λύση να χρησιμοποιήσεις το utility το (SP- FLASH- TOOLS) !!!

 

 

 

 

 

Παρακαλώ όποιος μπορεί να μου υποδείξει την διεργασία εγκατάστασης του αρχείου (CWM – Recovery).

 

 

 

Με mobileuncle tool μπαίνει το recovery το κατεβάζεις από play. Πανεύκολη και απλή διαδικασία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τους φίλους (bandi650 & chios) για τις άμεσες απαντήσεις σας , με σώσατε.
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

jiayu g3s ROM update(9.27)==JY-G3-20130813-093005_lang

http://pan.baidu.com/s/19nVjI

Your Great Satisfaction is our Endless Motivity!

our offical skype: minideal17

For Complaints: salesminideal@gmail.com

welcome to http://www.minideal.net

http://cs627226.vk.me/v627226995/3debe/QeMl4Jpzx84.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ Φίλοι μου βοηθήστε με ξανά, διότι κόλλησα.

Οι οδηγίες λένε ότι : Ανοίγουμε το mobileuncle tools και πάμε recovery update και επιλέγουμε το 1ο στη λίστα recovery file in sccard και κάνουμε εγκατάσταση.

Σε εμένα όμως δεν φαίνεται πουθενά το 1ο στη λίστα recovery file in sccard, αλλά το πρώτο(1ο) που υπάρχει και το άνοιξα μου γράφει στη θέση File: Amoi _a920w_CWM-recovery0927.img

Και με ρωτάει εάν θα το κατεβάσει και φυσικά πάτησα ΑΚΥΡΟ

 

Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω.!!!! (Γιατί προφανώς μάλλον δεν βλέπει το αρχείο (CWM_6.0.2.8_ENG.img))

 

Παρακαλώ Φίλοι μου βοηθήστε με ξανά, διότι κόλλησα.

Οι οδηγίες λένε ότι : Ανοίγουμε το mobileuncle tools και πάμε recovery update και επιλέγουμε το 1ο στη λίστα recovery file in sccard και κάνουμε εγκατάσταση.

Σε εμένα όμως δεν φαίνεται πουθενά το 1ο στη λίστα recovery file in sccard, αλλά το πρώτο(1ο) που υπάρχει και το άνοιξα μου γράφει στη θέση File: Amoi _a920w_CWM-recovery0927.img

Και με ρωτάει εάν θα το κατεβάσει και φυσικά πάτησα ΑΚΥΡΟ

 

Αν μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω.!!!! (Γιατί προφανώς μάλλον δεν βλέπει το αρχείο (CWM_6.0.2.8_ENG.img))

 

ΑΚΥΡΟ Φίλοι μου. Έφταιγε ότι είχα αλλάξει το όνομα του αρχείου CWM και δεν το έβλεπε στην SDCARD

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

jiayu g3s ROM update(9.27)==JY-G3-20130813-093005_lang

http://pan.baidu.com/s/19nVjI

 

Τι σημαίνει αυτό??

 

Υπάρχει η έκδοση του Αυγούστου με Ελληνικά??

 

EDIT

Μίλησα τώρα με minideal και μου έδωσε λινκ και την κατεβάζω.

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζουμε τη ρομ με τα ελληνικά από εδώ http://www.4shared.com/rar/lc1Z9xbf/2013-09-21092252.html και κανουμε αποσυμπίεση.[/color]

 

Μηπως καποιος ξερει που μπορω να βρω την παραπανω ROM με ελληνικα που αναφερει ο bandi650. Το http://www.4shared.com μου δινει μονο 55 ΚΒ να κατεβασω και το το ιντερνετ μου κανει κατι διακοπες. Προσπαθω απο το πρωι να το κατεβασω και ολο μενει στην μεση. Ευχαριστω.

 

Ακυρο μου απαντησε ο χρηστης bandi650.

Edited by raidensub
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει αυτό??

 

Υπάρχει η έκδοση του Αυγούστου με Ελληνικά??

ειδα το ποστ στο minideal αλλα δε βρηκα τη παραθεση που εχεις. σου το εστειλαν με μειλ;

τι διαφορα εχει η εκδοση αυγουστου με του μαιου που εχω εγω;

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει αυτό??

 

Υπάρχει η έκδοση του Αυγούστου με Ελληνικά??

 

EDIT

Μίλησα τώρα με minideal και μου έδωσε λινκ και την κατεβάζω.

 

Θέλει καμιά ώρα για να κατέβει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...