Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://en.miui.com/thread-7941-1-1.html

Αυτήν έχω. με τον ίδιο τρόπο περνιετε έκανα πρώτα wipe μέσα aαπό to recovery σε όλα.

Το hongmi το παράγγειλα για ένα φίλο και το δούλεψα μια μέρα είναι κλάσεις ανωτέρω από το jiayu.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποια εχεις ; επειδη ειμαι ετοιμος για το hongmi καλο ειναι να εξοικοιωθω με miui. με τον ιδιο τροπο περνιεται η ρομ;

 

Να πας από την κινητάρα το Jiayu στο red rice, γιατί?

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-7941-1-1.html

Αυτήν έχω. με τον ίδιο τρόπο περνιετε έκανα πρώτα wipe μέσα aαπό to recovery σε όλα.

Το hongmi το παράγγειλα για ένα φίλο και το δούλεψα μια μέρα είναι κλάσεις ανωτέρω από το jiayu.

 

Να πας από την κινητάρα το Jiayu στο red rice, γιατί?

 

...συμφωνώ με τον chios. Έχω στήσει και τα δύο και στο G3S φεύγουν λαμάκια και "τρελαίνεται" η οθόνη κυρίως χαμηλά (λόγω digitizer), ενώ το Hongmi είναι τουλάχιστον μία κλάση πάνω σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

...συμφωνώ με τον chios. Έχω στήσει και τα δύο και στο G3S φεύγουν λαμάκια και "τρελαίνεται" η οθόνη κυρίως χαμηλά (λόγω digitizer), ενώ το Hongmi είναι τουλάχιστον μία κλάση πάνω σε όλα.

 

Οχι, το G3S ειναι μια κλαση πανω σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, το G3S ειναι μια κλαση πανω σε ολα.

 

...έχεις και τα δύο; ένα παράδειγμα όπου υπερτερεί το G3S πέραν του στιβαρότερου πλαισίου;

Link to comment
Share on other sites

...έχεις και τα δύο; ένα παράδειγμα όπου υπερτερεί το G3S πέραν του στιβαρότερου πλαισίου;

 

Μπαταρια, πιο ωραιο (υποκειμενικο), πιο καθαρο android και οχι MIUI.

 

Eιδικα το οτι δεν εχει MIUI ειναι απο μονο του ικανο για να το θεωρησει κανεις καλυτερο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια, πιο ωραιο (υποκειμενικο), πιο καθαρο android και οχι MIUI.

 

Eιδικα το οτι δεν εχει MIUI ειναι απο μονο του ικανο για να το θεωρησει κανεις καλυτερο τηλεφωνο.

 

...χωρίς να επιθυμώ αντιπαράθεση μαζί σου, αυτά που αναφέρεις δεν αποτελούν σημεία ποιοτικότερης υλοποίησης αλλά όπως είπες απλά υποκειμενικές επιλογές για τον καθένα. Εγώ αναφέρθηκα σε καλύτερη υλοποίηση συνολικά ως κατασκευή/κινητό. Σε κάθε περίπτωση, η τελική απόφαση είναι του καθενός. Καλές αγορές εύχομαι. :-)

Link to comment
Share on other sites

Ετάξει η μπαταρία θεωρώ ότι είναι στάνταρ και όχι υποκειμενικό. Επίσης ουτε εμένα αρέσει η miui αλλά το pure android
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ετάξει η μπαταρία θεωρώ ότι είναι στάνταρ και όχι υποκειμενικό. Επίσης ουτε εμένα αρέσει η miui αλλά το pure android

 

...αφορά η μπαταρία ποιοτικότερη υλοποίηση; Ούτε το miui ή stock android αφορούν θέμα ποιοτικής κλάσης. Δε μπορούμε να συγκρίνουμε κινητά σε ποιότητα σε σχέση με ανόμοια χαρακτηριστικά. Η χωρητικότητα μπαταρίας από ένα σημείο και πάνω (και άρα η επιθυμία μας για επίπεδο αυτονομίας) και η έκδοση android, είναι υποκειμενικοί παράγοντες. Μπορεί να είναι εξίσου ή περισσότερο σημαντικοί για κάποιον, αλλά δεν αναφέρθηκα σε τέτοιου είδους παραμέτρους, αλλά ποιοτικούς συγκρίσιμους πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να πώ ότι το g3 έχει καλύτερη αυτονομία

Οκ εγώ το red rice δε θα το επαιρνα και συγνώμη κιόλας για τη διαφωνία

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να πώ ότι το g3 έχει καλύτερη αυτονομία

Οκ εγώ το red rice δε θα το επαιρνα και συγνώμη κιόλας για τη διαφωνία

 

...κανένα πρόβλημα, διάλογο κάνουμε για να ακουστούν όλες οι απόψεις. Και εγώ συγκρίνοντας τα δύο, με βάση την κακή εμπειρία από το G3S/Τ, δε θα το έπαιρνα ξανά. Και εγώ τα έχω πάρει και τα δύο σημειωτέον.

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ εχεις; εχω και εγω αυτο το προβλημα με τη 20130515 και ο μονος τροπος που βρηκα ειναι να εχω τις επαφες μου στο google λογαριασμο και εσβησα τις επαφες απο τις σιμ. ετσι κι αλλιως αν τις εχεις εκει δε χανονται με τιποτα.

αν διορθωνετε με πιο καινουργια ρομ να τη δοκιμασουμε .

 

Το κινητο οταν το πηρα ειχε την 20130515 και εχω δοκιμασει και την 20130813. Και οι δυο εχουν το ιδιο προβλημα. Οι MIUI και LEWAOS δεν εχουν αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

προς απαντηση στη συγκριση μεταξυ χιαομι και γ3τ ειναι οτι εχω ηδη παραγγειλει το τηλεφωνο απλα δε εχω παραλαβει ακομη . το θεμα της αυτονομιας δε ειναι τοσο σοβαρο για μενα. με τη χρηση που κανω με καλυπτει η 2000 μπαταρια. το κινητο το αγαπησα με το που το ειδα σε σχεση με το τετραγωνο γ3τ. τελος το ονομα χιαομι για μενα αλλα και πολους ακομη ειναι ανωτερος και ποιοτικοτερος κατασκευαστης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://en.miui.com/thread-7941-1-1.html

Αυτήν έχω. με τον ίδιο τρόπο περνιετε έκανα πρώτα wipe μέσα aαπό to recovery σε όλα.

Το hongmi το παράγγειλα για ένα φίλο και το δούλεψα μια μέρα είναι κλάσεις ανωτέρω από το jiayu.

 

με τον ιδιο τροπο ενοεις φλασ τουλ η μεσω ρεκοβερυ με ινσταλ ζιπ?

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

προς απαντηση στη συγκριση μεταξυ χιαομι και γ3τ ειναι οτι εχω ηδη παραγγειλει το τηλεφωνο απλα δε εχω παραλαβει ακομη . το θεμα της αυτονομιας δε ειναι τοσο σοβαρο για μενα. με τη χρηση που κανω με καλυπτει η 2000 μπαταρια. το κινητο το αγαπησα με το που το ειδα σε σχεση με το τετραγωνο γ3τ. τελος το ονομα χιαομι για μενα αλλα και πολους ακομη ειναι ανωτερος και ποιοτικοτερος κατασκευαστης.

 

Eνω το Hongmi ειναι τι να σου λεω, λιλιπουτειο.

 

Τελος παντων, αναγκες και γνωμες ειναι αυτες, στα ιδια λεφτα παντως με το Red Rice υπαρχει και το G4, και λεπτο και με μεγαλη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ότι και να λέμε είναι μεγάλη υπόθεση η αυτονομία της μπαταρίας. Πας για δουλειά με 17 ποσοστό μπαταρία και στο τετραωρο με λίγο wi fi και κανα δυο τηλέφωνα έχει πέσει στο 13. Έχω φίλο με ένα HTC που κουβαλάει μαζί του 3 μπαταρίες.
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Μιας και δεν κατάφερα να την ανεβάσω αλλού σας την δίνω όπως μου την έδωσαν

http://pan.baidu.com/s/166fh3

pass: dxbq

 

τελικά την εγκατέστησα με την βοήθεια του sp flash tool το mbr & preloader δεν τα επέλεξα έκανα καλά??

παντός το τηλέφωνο είναι μια χαρά.

 

το ανέβασα και εδώ http://www.4shared.com/archive/sl-gzUVR/JY-G3-20130813-093005_lang.html

 

Ok!! Πέτυχε η εγκατάσταση, μέσω CWM 6.0.2.8

Όλα εντάξει. Ευχαριστώ πολύ @chios . Έχω παραγγείλει το G3S από το to2c και είχαν ξεχάσει να μου εγκαταστήσουν τη γλώσσα. Βέβαια το τηλέφωνο το δουλεύω στην αγγλική γλώσσα πάντα, αλλά καλό είναι να υπάρχει η γλώσσα μας.

Lenovo K3 Note

Samsung Note3 MagMa UX9.5 gugu0das

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τη miui και είναι πολύ καλή. Ελληνικά πως μπαίνουν;

 

Με morelocale 2 θα έχεις ελληνικά στις εφαρμογές όχι στο μενού

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να αλλάλω ROM έχω θέμα με την ένδειξη της μπαταρίας τις τελευταίες μέρες. Ενώ έχει φορτίσει πλήρως (έτσι φαίνεται) μετά από λίγες ώρες το ποσοστό -χωρίς μεγάλη χρήση- έχει πέσει πολύ. Θα κάνω calibrate την μπαταρία σήμερα να δω αν επιδιορθωθεί το πρόβλημα και θα επανέλθω.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να αλλάλω ROM έχω θέμα με την ένδειξη της μπαταρίας τις τελευταίες μέρες. Ενώ έχει φορτίσει πλήρως (έτσι φαίνεται) μετά από λίγες ώρες το ποσοστό -χωρίς μεγάλη χρήση- έχει πέσει πολύ. Θα κάνω calibrate την μπαταρία σήμερα να δω αν επιδιορθωθεί το πρόβλημα και θα επανέλθω.

 

Μηπως απλα καποια εφαρμογη σου την τρωει;

Δες με betterbatterystats

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μήνες με το G3S μπορώ να πω άνετα αγόραζα και άλλο ένα. Το μόνο κακό είναι ότι είναι χοντρό κομμένο αλλά πλέον έχει γίνει συνήθεια. Αξίζει τα λεφτά του.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 μήνες με το G3S μπορώ να πω άνετα αγόραζα και άλλο ένα. Το μόνο κακό είναι ότι είναι χοντρό κομμένο αλλά πλέον έχει γίνει συνήθεια. Αξίζει τα λεφτά του.

 

το G3 ειναι οντως χοντρόκομμένο

ισως αν δωσεις αλλα 20-30 $ να δοκιμασεις το G4 σαν πιο καλο και με μεγαλύτερη οθονη σε μικρότερες διαστάσεις απο το G3

ή με 20-30 $ λιγοτερα, να δοκιμασεις το G2F (turbo) με σαφώς μικρότερες διαστάσεις απο το G3 και αμυδρά μικροτερη οθονη (4,3 ίντσες έναντι 4,5 του G3)

 

και βεβαια κοιτα και το G5 ή το S1 ;)

 

...... και οχι ...... δεν τα παιρνω απο την Jiayu :lol: ..... απλα εχω και τα 3 μοντελα (δες την υπογραφη μου) αγορασμενα σε 8 συσκευες, για συγγενείς και φιλους και εχουν βγει ΟΛΑ ΑΨΟΓΑ, χωρις κανενα προβλημα (ουτε καν με τα GPS)

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

το G3 ειναι οντως χοντρόκομμένο

ή με 20-30 $ λιγοτερα, να δοκιμασεις το G3Τ (turbo) με σαφώς μικρότερες διαστάσεις απο το G3 και αμυδρά μικροτερη οθονη (4,3 ίντσες έναντι 4,5 του G3)

 

Υπάρχει G3T στις 4.3"; Είχα την εντύπωση πως αυτό το model designation (μαζί με το G3ST) καταχρηστικά χρησιμοποιείται από ορισμένα κινεζοκαταστήματα για να δηλώσει τις νεότερες παρτίδες του G3S με επεξεργαστή ΜΤΚ6589Τ αντί του αρχικού MTK6589, με την οθόνη να παραμένει όμως στις 4.5"... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...