Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

 

Με ενδιαφέρει να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή (για την ακρίβεια το G3T που έχει τον 6589t) από merimobiles.

 

Αν επιλέξω να μην το rootαρω, θα είναι όλα στα κινέζικα; Μπορώ να βάλω/επιλέξω Ελληνικά; Θα έχω πρόσβαση στο google play;

 

Επίσης γενικά έχει προβλήματα σαν συσκευή;

 

Ευχαριστώ

Δεν μπορει να σου εγγυηθει κανείς ότι δε θα έχει προβλημα. Επίσης δεν μπορεί να πει κανεις ότι θα σου βγει προβληματικό.

Το δικό μου(G3S) το έχω 1 μήνα αγορασμένο απο το to2c με Ελληνικά. Ευτυχώς άλλαξα τη ρομ γιατι αυτή που είχε δε μου άρεσε καθόλου ποιο πολύ σαν εμφάνιση. Δεν μπορώ να σου πώ παραπάνω γιατι το έχω λίγο, και θεωρώ ότι αν με κρατήσει χρόνο θα ειμαι ευχαριστημένος. Ετσι κι'αλλιως καθε ενάμιση χρόνο περιπου πρώτα ο Θεός αλλάζω κινητό.Προβλημα ειχα λίγο τις πρώτες μέρες με κάποια πατήματα που έκανε μονο του αλλά τώρα για κάποιο λόγο έχει στρώσει

Τώρα θα κοιτούσα το G4 με λίγα ευρώ παραπάνω

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οποτε senior να μην εχω ελπιδες....οσο αντεξει,εμενα δεν μοθ εχει παροθσιασει κανενα αλλο προβλημα μεχρι τωρα και εχω βαλει το button savior και το χειριζομαι μια χαρα

 

Εμενα γενικα η οθονη κολλουσε μετα απο αυτο και ανταποκρινοταν οποτε ηθελε...Σημερα κιολας μου εμενα ανοιχτη και δεν κλειδωνε αυτοματα...Στα τελευταια της ειναι οποτε....!:p

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έxω το εξής πρόβλημα.

Μετά από πτώση δεν βλέπει πλέον καμία κάρτα SIM.

Δοκίμασα πολλές ROM αλλά εξακολουθεί να μην τις βλέπει.

Μου λέει Invalid IMEI.

 

ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ????

 

Βoήθεια please

Το μοντέλο είναι G3S με τον 1,5GHz και την μεγάλη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ειχες back up το imei να προσπαθήσεις να το επαναφέρεις μηπως και...

 

Όχι δεν το ήξερα και ούτε το είχα σκεφτεί.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2 μήνες περίπου με το G3s το οποίο το πήρα απο minideal όλα καλά πάει

σφαίρα και ας του έχω φορτώσει αμέτρητες εφαρμογές κανένα αρνητικό σχόλιο δεν

μπορώ να πω!Δεν έχω πειράξει τίποτα πχ rom.Θέλω να ρωτήσω γιατί σκέφτομαι να το

πουλήσω για να πάρω το G4 μόνο και μόνο γιατι μου αρέσει πιο πολύ σε εμφάνιση

Αν το κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων,θέλω να σβηστούν τα πάντα απο μέσα

για να το πουλήσω θα είναι στα ελλήνικα το menu όπως ήταν?η θα πρεπει να βάλω αλλη rom?

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2 μήνες περίπου με το G3s το οποίο το πήρα απο minideal όλα καλά πάει

σφαίρα και ας του έχω φορτώσει αμέτρητες εφαρμογές κανένα αρνητικό σχόλιο δεν

μπορώ να πω!Δεν έχω πειράξει τίποτα πχ rom.Θέλω να ρωτήσω γιατί σκέφτομαι να το

πουλήσω για να πάρω το G4 μόνο και μόνο γιατι μου αρέσει πιο πολύ σε εμφάνιση

Αν το κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων,θέλω να σβηστούν τα πάντα απο μέσα

για να το πουλήσω θα είναι στα ελλήνικα το menu όπως ήταν?η θα πρεπει να βάλω αλλη rom?

 

ναι σβινοντε τα παντα ....

τα ελληνηκα μενουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους. Το κινητο το εχω 3 μηνες και δεν εχει κανενα προβλημα. Το προβλημα που εχω ειναι με την εμφανιση των επαφων. Ενω το ρυθμιζω να δειχνει μονο τις επαφες απο το gmail , μολις βγω και ξανα μπω στις επαφες παλι δειχνει και τις επαφες απο την καρτα. Υπαρχει καποιος τροπος να δειχνει συνεχεια τις επαφες που επιλεγω? Οταν χρησιμοποιω τις LEWAOS και MIUI roms με παρομοιες επιλογες μπορω να δω μονο τις επαφες που εχω επιλεξει.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το ήξερα και ούτε το είχα σκεφτεί.

 

Μπες στην εφαρμογή της jiayu έχει μια επιλογή backup/restore imei, δοκίμασε μήπως καταφέρεις κάτι από κει

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μπες στην εφαρμογή της jiayu έχει μια επιλογή backup/restore imei, δοκίμασε μήπως καταφέρεις κάτι από κει

 

To έχω ήδη προσπαθήσει,δεν γίνεται τίποτα.

Άλλη ιδέα??????

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα βοηθησε αυτο...αν και παρατηρω οτι αυτα τα κουμπια ηταν μονο η αρχη καθως ολοκληρη η οθονη ανταποκρινεται με δυσκολια πλεον στο touch...δεν μπορω να καταλαβω ξαφνικα τι επαθε!

 

EDIT: Απο οτι φαινεται και μετα που μιλησα μαζι τους με ημεηλ θελει service..Η εγγυηση ληγει σε 1 μηνα περιπου..Οποτε δεν με βλεπω να το στελνω γιατι μου ειπαν και κατι παραξενο του τυπου αν δεν μας χρεωσει το εργοστασιο δεν θα σε χρεωσουμε! Επισης μονο η ταλαιπωρια που θα τραβηξει λογικα 2+ μηνες ολο αυτο με τα πηγαινε-ελα κλπ. ειναι μπερδεμα..

ελλατωματικο digitizer, πρόβλημα σε όλες τις τελευταίες παρτίδες, κι ο λόγος που σταμάτησε πρόωρα η παραγωγή του.

To έχω ήδη προσπαθήσει,δεν γίνεται τίποτα.

Άλλη ιδέα??????

πάρε μπακαπ απ άλλη mediatek συσκευή και πέρνα το, με το mobileuncles tool. μετά τροποποιείς το imei απ το engineer menu γράφοντας το δικό σου
Link to comment
Share on other sites

ελλατωματικο digitizer, πρόβλημα σε όλες τις τελευταίες παρτίδες, κι ο λόγος που σταμάτησε πρόωρα η παραγωγή του.

 

Το κινητο το εχω απο αρχες Αυγουστου...Ποτε εννοεις οτι ηταν οι τελευταιες παρτιδες; Εκεινη την περιοδο;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τέλη Αυγούστου το πήρα και ήρθε με ελαττωματικό digitizer και το άλλαξα μόνος μου.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τέλη Αυγούστου το πήρα και ήρθε με ελαττωματικό digitizer και το άλλαξα μόνος μου.

 

αυτο να μην ειχε με το digitizer και θα ηταν αψογο, ευτυχως δεν μου το εμφανιζει συχνα το προβλημα παρα μονο καποιες λγες φορες και δεν θα χρειαστει να αλλαξω digitizer γιατι απο οτι ειδα σε video στο youtube δεν ειναι και ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

ελλατωματικο digitizer, πρόβλημα σε όλες τις τελευταίες παρτίδες, κι ο λόγος που σταμάτησε πρόωρα η παραγωγή του.

πάρε μπακαπ απ άλλη mediatek συσκευή και πέρνα το, με το mobileuncles tool. μετά τροποποιείς το imei απ το engineer menu γράφοντας το δικό σου

 

Καλημέρα,

 

Όταν μου λες γαι backup εννοείς για όλα τα δεδομένα ή μόνο για ΙΜΕΙ?

Μετά για την τροποποίηση, εννεοέις να γράψω μεσω του engineer mode οτι μου δίνει στο χαλασμένο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Όταν μου λες γαι backup εννοείς για όλα τα δεδομένα ή μόνο για ΙΜΕΙ?

Μετά για την τροποποίηση, εννεοέις να γράψω μεσω του engineer mode οτι μου δίνει στο χαλασμένο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σου.

Λοιπόν έκανα ότι μου είπες, μπηκα για να αλλάξω την ΙΜΕΙ από το engineer mode/rcds/radio αλλά δεν παίρναι την εντολή από το command line.

Κάποια άλλη ιδέα??????

Παρακαλώ την βοήθεια σας.

(έχω γίνει χακεράς με τόσα που μου έχεις βάλει να κάνω)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα ότι μου είπες, μπηκα για να αλλάξω την ΙΜΕΙ από το engineer mode/rcds/radio αλλά δεν παίρναι την εντολή από το command line.

Κάποια άλλη ιδέα??????

Παρακαλώ την βοήθεια σας.

(έχω γίνει χακεράς με τόσα που μου έχεις βάλει να κάνω)

Πήρες backup το imei μέσω του mobileuncle tool από άλλο κινητό mediatek; Αν θες σου στέλνω εγώ ενα, αν δεν έχεις άλλον να σου στείλει. Αφού το κανεις restore στο δικο σου, έχεις το ίδιο imei με τον άλλο, κι αυτό ενδέχεται να προκαλέσει πρόβλημα αν έχετε ίδιο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (αν και στην ελλάδα νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα). Για να βάλεις μετά το δικό σου imei, δες [ame=http://www.youtube.com/watch?v=NX5-cWuABrs]εδώ[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Πήρες backup το imei μέσω του mobileuncle tool από άλλο κινητό mediatek; Αν θες σου στέλνω εγώ ενα, αν δεν έχεις άλλον να σου στείλει. Αφού το κανεις restore στο δικο σου, έχεις το ίδιο imei με τον άλλο, κι αυτό ενδέχεται να προκαλέσει πρόβλημα αν έχετε ίδιο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (αν και στην ελλάδα νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα). Για να βάλεις μετά το δικό σου imei, δες

 

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

Δεν έχω άλλο τηλέφωνο. Δοκίμασα να κάνω backup IMEI από τηλέφωνο φίλου και όντως στο restore μου βγάζει κάποιο νούμερο αλλά φοβάμαι μήπως του μπλοκάρω το δίκτυο. Χειροκίνητα δεν παίρνει τιμή ενώ, όπως δείχνει το βίντεο, γράφει AT command is msent αλλά στην συνέχεια δεν μπαίνει κάτω στο ΙΜΕΙ.

Οπότε αν μου στείλετε κάποιο τηλέφωνο θα ήμουν ευγνωμόνων. Ή αν κάνετε κάποιο backup IMEI σε microSD και μου στείλετε με email ή pm όλο το περιεχόμενο.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Μετά από ΠΑΡΑ πολύ διάβασμα, φαίνεται τουλάχιστον κάποια λύση.

 

Φιλικά,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω σχετικά με την φόρτιση του G3 με την 3000ma μπαταρία.Επειδή με τον δικό του φορτιστή που έιναι 1000ma

αν είναι άδειο θέλει περίπου 3 ώρες να φορτίσει αν αγοράσω φορτιστή μεγαλύτερο πχ 2000ma θα υπάρχει πρόβλημα?

λογικά θα φορτίζει γρηγορότερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω σχετικά με την φόρτιση του G3 με την 3000ma μπαταρία.Επειδή με τον δικό του φορτιστή που έιναι 1000ma

αν είναι άδειο θέλει περίπου 3 ώρες να φορτίσει αν αγοράσω φορτιστή μεγαλύτερο πχ 2000ma θα υπάρχει πρόβλημα?

λογικά θα φορτίζει γρηγορότερα

 

κανένα πρόβλημα και θα φορτίζεις σε 1.5 ωρα

 

 

----

 

εχω to g3s με mtk 6589 , οι ρομ απο g3s mtk6589t ταιριάζουν η θα χω πρόβλημα?

Edited by aGka8l
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θέλω να ρωτήσω σχετικά με την φόρτιση του G3 με την 3000ma μπαταρία.Επειδή με τον δικό του φορτιστή που έιναι 1000ma

αν είναι άδειο θέλει περίπου 3 ώρες να φορτίσει αν αγοράσω φορτιστή μεγαλύτερο πχ 2000ma θα υπάρχει πρόβλημα?

λογικά θα φορτίζει γρηγορότερα

Μην φώσεις πάνω από 1500mAh, δεν θα αντέξει το κύκλωμα φόρτισης. Επίσης,ταχύτερη φόρτιση μειώνει τον χρονο ζωής της μπαταρίας

 

[...]

 

εχω to g3s με mtk 6589 , οι ρομ απο g3s mtk6589t ταιριάζουν η θα χω πρόβλημα?

λογικά δε θα χεις πρόβλημα, αλλά έχε ένα backup για καλό

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω to g3s με mtk 6589 , οι ρομ απο g3s mtk6589t ταιριάζουν η θα χω πρόβλημα?

 

Είναι διαφορετικές συσκευές και ποτέ δεν βάζουμε rom που προορίζεται για άλλη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους. Το κινητο το εχω 3 μηνες και δεν εχει κανενα προβλημα. Το προβλημα που εχω ειναι με την εμφανιση των επαφων. Ενω το ρυθμιζω να δειχνει μονο τις επαφες απο το gmail , μολις βγω και ξανα μπω στις επαφες παλι δειχνει και τις επαφες απο την καρτα. Υπαρχει καποιος τροπος να δειχνει συνεχεια τις επαφες που επιλεγω? Οταν χρησιμοποιω τις LEWAOS και MIUI roms με παρομοιες επιλογες μπορω να δω μονο τις επαφες που εχω επιλεξει.

 

ποια ρομ εχεις; εχω και εγω αυτο το προβλημα με τη 20130515 και ο μονος τροπος που βρηκα ειναι να εχω τις επαφες μου στο google λογαριασμο και εσβησα τις επαφες απο τις σιμ. ετσι κι αλλιως αν τις εχεις εκει δε χανονται με τιποτα.

αν διορθωνετε με πιο καινουργια ρομ να τη δοκιμασουμε .

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ εχεις; εχω και εγω αυτο το προβλημα με τη 20130515 και ο μονος τροπος που βρηκα ειναι να εχω τις επαφες μου στο google λογαριασμο και εσβησα τις επαφες απο τις σιμ. ετσι κι αλλιως αν τις εχεις εκει δε χανονται με τιποτα.

αν διορθωνετε με πιο καινουργια ρομ να τη δοκιμασουμε .

 

Εγώ έχω miui και δεν έχω αυτό το πρόβλημα.

Edit

Οπς τώρα είδα ότι το αναφέρεις

 

Άλλα και του Αυγούστου που είχα παλιά το είχε αυτό το πρόβλημα

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω miui και δεν έχω αυτό το πρόβλημα.

Edit

Οπς τώρα είδα ότι το αναφέρεις

ποια εχεις ; επειδη ειμαι ετοιμος για το hongmi καλο ειναι να εξοικοιωθω με miui. με τον ιδιο τροπο περνιεται η ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...