Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποθέτω ότι είχες εγκατεστημένη κάποια προηγούμενη έκδοση(?)

Κάνε πρώτα μία πλήρη απεγκατάσταση και μετά δοκίμασε ξανά να εγκαταστήσεις το καινούριο.

 

Αν δεν πιάσει, βρες κάποια από τις εφαρμογές για διαχείριση ή/και καθαρισμό του συστήματος που να έχει option για καθάρισμα του Dalvik cache (το ίδιο το Titanium έχει τέτοια επιλογή, αλλά εδώ προφανώς δε μας κάνει...!) και δες αν βρίσκει κάποιο αρχείο που να "περισσεύει" (μετά την απεγκατάσταση του "παλιού" Titanium) και πες του να το... φάει!

 

Αν δεν έχεις πρόχειρη κάποια εφαρμογή με τέτοια δυνατότητα, πήγαινε με έναν file manager (που να έχει root access - π.χ. ES File Explorer ή Root Explorer) στο Dalvik cache (/data/dalvik-cache) και ψάξε για αρχείο .dex που να περιέχει στο όνομά του "titanium" ή "keramidas" - και σβήσ' το.

 

Μετά από αυτό, το Titanium θα (πρέπει να) εγκατασταθεί κανονικά.

 

Τελικά δεν έκανε τίποτα το καθάρισμα της dalvin-cache έφταιγε το Lucky patcher

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κάποιος υπόψη του κάποια βάση που να μπαινει στο αυτοκίνητο για να δουλεύει το τηλεφωνο ως GPS?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος υπόψη του κάποια βάση που να μπαινει στο αυτοκίνητο για να δουλεύει το τηλεφωνο ως GPS?

100 διαφορετικές universal βάσεις αυτοκινήτου υπάρχουν στην αγορά, με βεντούζα στο τζάμι ή πιαστράκι για τον αεραγωγό

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος υπόψη του κάποια βάση που να μπαινει στο αυτοκίνητο για να δουλεύει το τηλεφωνο ως GPS?

 

...όντως υπάρχουν πολλών ειδών ανάλογα τις προτιμήσεις. Πολύ καλή για τα δικά μου κριτήρια φαίνεται αυτή: Kenu Airframe.

Link to comment
Share on other sites

Εχω σοβαρο προβλημα με το κινητο.. Ξαφνικα χωρις να εχει υπαρξει κατι τα 3 κουμπια κατω απο την οθονη ( δηλαδη το home, το πισω, και το αλλο τερμα αριστερα ) σταματησαν να ανταποκρινονται στο touch! Ολη η υπολοιπη οθονη λειτουργει κανονικα, αν πατησω την ενταση οσο ειναι ξεκλειδωτο τα λαμπακια πισω απο αυτα τα κουμπακια αναβουν κανονικα! Ομως αυτα δεν ανταποκρινονται με τιποτα...Καμια λυση; δεν μπορω να ανοιξω καμια εφαρμογη που να μην εχει κουμπι exit καθως μετα δεν μπορω να βγω απο αυτην!

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Λες το θεμα να ειναι του software και οχι του hardware? Εχω ανησυχησει μην τραβιεμαι τωρα να πρεπει να το ξαναστειλω πισω στην Κινα που να το φτιαξουν λογω εγγυησης κλπ..!

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα, τιποτα απολυτως!

 

EDIT: Εχω στειλει ηδη mail σε minideal παντως αν τυχει και χρειαστει να το γυρισω..

Edited by Pavlos1908

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην εφαρμογή jiayu.es>tools roms>android tools>show-hide soft keys. Εκεί αν το επιλέξεις αφού κάνει αυτόματα reboot, θα σου βγάλει τα κουμπιά αυτά στο κάτω μέρος της οθόνης πανω ακριβώς από τα κανονικά. Σε εμένα είναι αόρατα σε άσπρο φόντο αλλά δουλεύουν Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα βοηθησε αυτο...αν και παρατηρω οτι αυτα τα κουμπια ηταν μονο η αρχη καθως ολοκληρη η οθονη ανταποκρινεται με δυσκολια πλεον στο touch...δεν μπορω να καταλαβω ξαφνικα τι επαθε!

 

EDIT: Απο οτι φαινεται και μετα που μιλησα μαζι τους με ημεηλ θελει service..Η εγγυηση ληγει σε 1 μηνα περιπου..Οποτε δεν με βλεπω να το στελνω γιατι μου ειπαν και κατι παραξενο του τυπου αν δεν μας χρεωσει το εργοστασιο δεν θα σε χρεωσουμε! Επισης μονο η ταλαιπωρια που θα τραβηξει λογικα 2+ μηνες ολο αυτο με τα πηγαινε-ελα κλπ. ειναι μπερδεμα..

Edited by Pavlos1908

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο ακριβως προβλημα στο g3t και το εχω 6 μηνες...βεβαια το ειχα ξεχασει μια φορα στο μπανιο και οταν ωγικα δεν το εβλεπα απο τους ατμους..
Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο ακριβως προβλημα στο g3t και το εχω 6 μηνες...βεβαια το ειχα ξεχασει μια φορα στο μπανιο και οταν ωγικα δεν το εβλεπα απο τους ατμους..

 

Για να πω την αληθεια και εγω το εχω στο μπανιο αλλα με κανενα προηγουμενο κινητο μου δεν ειχα ποτε προβλημα απο νερο ( ειδικα απο ατμους )..Ενα ειχε κανει και το μπανακι του και μετα το εβαλα στο καλοριφερ και ηταν οκ την επομενη μερα!:lol:

 

Τωρα οσον αναφορα το g3s δεν ξερω αν φταιει αυτο, οπως και να εχει το κινητο δεν μπορω να το λειτουργω ετσι, εχει καταστει δυσκολο μεχρι και το σκρολαρισμα, ας μην αναφερω το γραψιμο κειμενου!:p

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το καλοριφέρ το δοκίμασες ; μπορεί όντως να είναι απο την υγρασία. Αν και για την υγρασια η καλύτερη λυση που ξερω ειναι να μπει σε ρυζι....
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην εφαρμογή jiayu.es>tools roms>android tools>show-hide soft keys. Εκεί αν το επιλέξεις αφού κάνει αυτόματα reboot, θα σου βγάλει τα κουμπιά αυτά στο κάτω μέρος της οθόνης πανω ακριβώς από τα κανονικά. Σε εμένα είναι αόρατα σε άσπρο φόντο αλλά δουλεύουν

 

το εκανα αλλα δεν βγαζει τιποτα,(ουτε καν reboot δεν κανει) :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως φιλε μου στην θεση σου θα παρρηγγελνα ενα digiter θα το περνουσα μονος μου αφου υπαρχει και σχετικο βιντεο στο youtube.και ας το σπασω τι εγινε,ετσι και αλλιως χαμενη υποθεση ειναι.αν εισαι ικανοποιημενος απο το κινητο κατα τα αλλα καντο αλλιως θα το κρατας στο σπιτι και θα το εχεις για τασακι...φιλικα παντα!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το καλοριφέρ το δοκίμασες ; μπορεί όντως να είναι απο την υγρασία. Αν και για την υγρασια η καλύτερη λυση που ξερω ειναι να μπει σε ρυζι....

 

Θα το δοκιμασω...

 

Εγω παντως φιλε μου στην θεση σου θα παρρηγγελνα ενα digiter θα το περνουσα μονος μου αφου υπαρχει και σχετικο βιντεο στο youtube.και ας το σπασω τι εγινε,ετσι και αλλιως χαμενη υποθεση ειναι.αν εισαι ικανοποιημενος απο το κινητο κατα τα αλλα καντο αλλιως θα το κρατας στο σπιτι και θα το εχεις για τασακι...φιλικα παντα!

 

Δεν ξερω αν ειναι θεμα digitizer..Μου εστειλαν μεσω email software και ενα flash tool για να το φλασαρω θα σας ενημερωσω αν δουλεψει να το δωσω και στον φιλο που εχει προβλημα! Αν οχι δεν νομιζω οτι θα ασχοληθω περαιτερω με το κινητο..Οχι οτι δεν ηταν καλο ή δεν αξιζε, αλλα ειναι ταλαιπωρια και εκτος απο την οθονη μου ειχε εμφανισει και αλλα ψιλο προβληματακια τον τελευταιο καιρο..

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταρχην το software που μου εδωσαν και το flash tool δεν εκανε καμια δουλεια..Μου πετουσε σφαλματα οτι και αν δοκιμαζα! Οποτε κατεβασα μεσω κινητου την τελευταια rom απο το jiayu.es και την εγκατεστησα απο την εφαρμογη, ομως δεν αλλαξε τιποτα στο προβλημα μου..Οποτε οπως φαινεται δεν ειναι θεμα software αλλα hardware..

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταρχην το software που μου εδωσαν και το flash tool δεν εκανε καμια δουλεια..Μου πετουσε σφαλματα οτι και αν δοκιμαζα! Οποτε κατεβασα μεσω κινητου την τελευταια rom απο το jiayu.es και την εγκατεστησα απο την εφαρμογη, ομως δεν αλλαξε τιποτα στο προβλημα μου..Οποτε οπως φαινεται δεν ειναι θεμα software αλλα hardware..

 

οποτε senior να μην εχω ελπιδες....οσο αντεξει,εμενα δεν μοθ εχει παροθσιασει κανενα αλλο προβλημα μεχρι τωρα και εχω βαλει το button savior και το χειριζομαι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Με ενδιαφέρει να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή (για την ακρίβεια το G3T που έχει τον 6589t) από merimobiles.

 

Αν επιλέξω να μην το rootαρω, θα είναι όλα στα κινέζικα; Μπορώ να βάλω/επιλέξω Ελληνικά; Θα έχω πρόσβαση στο google play;

 

Επίσης γενικά έχει προβλήματα σαν συσκευή;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Με ενδιαφέρει να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή (για την ακρίβεια το G3T που έχει τον 6589t) από merimobiles.

 

Αν επιλέξω να μην το rootαρω, θα είναι όλα στα κινέζικα; Μπορώ να βάλω/επιλέξω Ελληνικά; Θα έχω πρόσβαση στο google play;

 

Επίσης γενικά έχει προβλήματα σαν συσκευή;

 

Ευχαριστώ

 

Root είναι έτσι κι αλλιός από τη μαμά του

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...