Jump to content

Παράπονα για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχει θέμα με την θερμότητα απο την κάμερα, τι γίνεται με αυτή πχ απο τα παιχνίδια; Δεν το χρησιμοποιώ για να παίζω, κατέβασα ένα να δω δυνατότητες. Δεν έπαιξα ούτε 10' και το ένοιωθα να καίει, νομίζω κάπου τους σαρατά κάτι είδα. Έρχεται και καλοκαίρι, τι θα γίνει δηλαδή. Ή δεν επιρεάζεται η κάμερα απο αυτή;

 

Αν το προβλημα ειναι η θερμοκρασια σε συνδυασμο με την κατασκευη και οχι ελαττωματικη παρτιδα τοτε ειναι θεμα χρονου να παρουσιαστει και σε αλλους. Τι θα κανουμε? Δεν θα δουλευουμε το κινητο μας για να μην σπασει ?

Αν κ εγω νομιζω οτι αφορα συγκεκριμενα κομματια, καποιοι που το εχουν παθει λενε οτι συμβαινει αναλογα με τη χρηση της καμερας... Το ανησυχητικο ειναι οτι καθε μερα εμφανιζεται κ απο ενας με το προβλημα. Και καποιοι μαλιστα ειναι κατοχοι λιγων ημερων (με θεωρητικα τελευταιες παρτιδες συσκευων).

Το θεμα ειναι ν αφησει τα καραγκιοζιλικια η htc και να αποζημιωνει τον κοσμο. 700 ευρω δινουμε. Τους προτιμαμε κ περιμενουμε να σταθουν ανταξιοι οχι μονο στο να πουλανε αλλα και στην υποστηριξη μετα. Αλλιως ας παρουμε ολοι samsung να τελειωσει το θεμα.

Εγω προσωπικα πηρα το s4 περιμενοντας μεχρι να ερθει το one. Οταν ηρθε ειπα οτι θα το παρω μολις πεσει στα 600 η τιμη του.

Τωρα, οσο βλεπω οτι η arvato, η htc hellas και τα κεντρικα κανουν τα στραβα ματια για το προβλημα, δεν προκειται να δωσω ουτε ευρω.

Αν αλλαξουν ή επισκευασουν την συσκευη του Παναγιωτη τοτε ναι. ΘΑ το σκεφτω αν θα προχωρησω σε αγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 372
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θυμαστε την απιστευτη ταλαιπωρεια που ειχα με 5 αλλαγες στο HTC ONE μου..... και τα 1000 τηλεφωνα σε Πλαισιο και HTC Hellas.......

 

Σημερα το πρωι γυρω στις 10:00 ετσι στο τελειως ασχετο, δεχτηκα τηλεφωνημα απο την HTC Hellas και πιο συγκεκριμενα απο τον υπευθυνο φροντιδας.

 

Με ενημερωσαν οτι εχουν στειλει καινουργιο HTC ONE στην Arvato και να παω να κανω αντικατασταση το HTC ΟΝΕ μου με τα καμμενα pixel στην καμερα.

Αποτι φαινεται η HTC Hellas δεν ειχε ενημερωθει οτι τελικα το Πλαισιο μου εκανε αντικατασταση, και οτι εχω πλεον ενα υγιες HTC ONE χωρις καμενα pixel στην καμερα, και πηρε αυτοβουλα την πρωτοβουλια να μου αντικαταστησει αυτη το τηλεφωνο.

 

Οπως και εαν εχει ηταν πολυ σωστη η κινηση της HTC Hellas διοτι ημουν ενας θηγμενος καταναλωτης. Τους ενημερωσα οτι εγινε η αντικατασταη μετα απο πολυ ταλαιπωρεια στο Πλαισιο και τωρα ολα ειναι ΟΚ, εχω ενα αριστο HTC ONE.

 

Επι της ευκαιριας τους ρωτησα και για το θεμα με τα σπασμενα τζαμακια της καμερας. Η απαντηση ηταν οτι δεν εχουν καμια ενημερωση-καταγγελια στις βασεις τους απο Ελληνες πελατες επι του θεματος, και εαν σε καποιο HTC ONE σπασει το τζαμακι θα καταλογιστει η ευθυνη στον ιδιοκτητη του τηλεφωνου.

 

Τους υπεδειξα να διαβασουν τα post στο XDAdevelopers και στο myphone ετσι ωστε να παρουν μια εικονα της καταστασης, επειδη πολυς κοσμος εχει θεμα με το τζαμακι. Μου ειπαν οτι θα το κανουν.

 

Στην ερωτηση μου εαν ευθυνεται το αλουμινιενο καπακι για το σπασιμο του τζαμιου λογο διαστολης-συστολης, η απαντηση ηταν οτι το HTC ONE εχει θερμικη προστασια και απενεργοποιειται το τηλεφωνο αυτοματα απο μονο του οταν υπερθερμαινεται, οπωτε δεν ευθυνεται η υπερθερμανση του αλουμινιου μου ειπαν.

 

Επισης μου ειπαν οτι πριν βγει το τηλεφωνο στην αγορα ειχαν γινει ολα τα καταλληλα τεστ περι θερμοκρασιας, και δεν ειχαν κανενα κρουσμα σπασμενου τζαμιου.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή,η καταγγελία η δική μου δεν μετράει;

Ο κάτοχος που πήγε στις 31 Μαΐου στην Arvato με το ίδιο πρόβλημα(σπασμένο τζαμακι στην κάμερα) και τον κυνήγησαν , δε μετράει;;;

Γιατί στις άλλες χώρες το αναγνωρίζουν ως πρόβλημα και εδώ όχι;

Δεν καταλαβαίνουν ότι μετά από αυτή τη συμπεριφορά όχι μόνο δε θα ξαναπάρω HTC αλλά αντιθέτως θα αποτρεψω όποιον ξέρω ή όποιον με ρωτήσει για το κινητό;;;

Είναι αυτό marketing;;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Chameleon παρε τη Δευτερα το πρωι τηλεφωνο στην HTC Hellas και αρχισε να χωνεις γκαζια.

Ζητα τον υπευθυνο και πες τα πραγματα οπως ειναι. Πεστου και για τους χρηστες του εξωτερικου.

 

Εγω οταν ειχα το θεμα με τα καμμενα pixel στην καμερα τους επερνα τηλεφωνο 3-4 φορες την ημερα για 1 βδομαδα,

δεν υπολογιζα τιποτα, ολη μερα μιλουσα στο τηλεφωνο μια με το Πλαισιο και μια με την HTC Hellas.

 

Και το δικο μου ηταν το πρωτο HTC ΟΝΕ με καμενα pixel στην καμερα και δεν ειχαν ξανα αλλη αναφορα απο πελατη, αλλα δεν το εβαλα κατω ουτε 1 λεπτο.

 

Και τελικα βρεθηκε λυση.... ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ !!!!!!!!

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά τι ισχύει με την συσκευή ??

Είμαι μεταξύ Oppo Find 5 και Htc One ... με αυτά που διαβάζω όμως για τα προβλήματα του 2ου ... μάλλον είναι μονόδρομος το 1ο :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά τι ισχύει με την συσκευή ??

Είμαι μεταξύ Oppo Find 5 και Htc One ... με αυτά που διαβάζω όμως για τα προβλήματα του 2ου ... μάλλον είναι μονόδρομος το 1ο :(

 

Νομίζω ότι είσαι υπερβολικός.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είσαι υπερβολικός.

 

Κάθε καθοδήγηση δεκτή φίλε μου :)

 

Το να δίνεις τόσο μεγάλο ποσό και να τρέμεις μη σου πάθει κάτι πχ το τζαμάκι της κάμερας με πιθανότητες 50% λίγο είναι ?. ..και άντε .. το παθαίνεις ... να κάνει και τον αλέκο το service ενώ ο κόσμος τοχει τούμπανο ?

Δεν ξέρω αλλά δεν το θεωρώ σωστό

Link to comment
Share on other sites

Κάθε καθοδήγηση δεκτή φίλε μου :)

 

Το να δίνεις τόσο μεγάλο ποσό και να τρέμεις μη σου πάθει κάτι πχ το τζαμάκι της κάμερας με πιθανότητες 50% λίγο είναι ?. ..και άντε .. το παθαίνεις ... να κάνει και τον αλέκο το service ενώ ο κόσμος τοχει τούμπανο ?

Δεν ξέρω αλλά δεν το θεωρώ σωστό

 

Απο που προκύπτει το 50%; Ο ένας χρήστης εδώ μέσα δεν είναι το 50%. Όταν θα βρεθεί η αιτία τότε θα μιλάμε για πρόβλημα κατασκευής ή όχι. Το να μεγαλοποιούμε ένα μεμονωμένο γεγονός δεν προσφέρει τίποτα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Απο που γραφονται εδω μεσα το συμπαίρανα φίλε μου.. τουλάχιστον αυτό κατάλαβα απο τα προηγούμενα posts..

ενδεχομένως να εχω λανθασμένη αντίληψη γιαυτό και ρώτησα τι παίζει :)

Link to comment
Share on other sites

Απο που γραφονται εδω μεσα το συμπαίρανα φίλε μου.. τουλάχιστον αυτό κατάλαβα απο τα προηγούμενα posts..

ενδεχομένως να εχω λανθασμένη αντίληψη γιαυτό και ρώτησα τι παίζει :)

 

Δεν ξέρω αν είναι κατασκευαστικό πρόβλημα ή όχι. Διαβάζοντας σχετικά βλέπω ότι είναι 1 χρήστης στο myphone και καμιά 30 στους xda. Η ουσία είναι ότι το "πρόβλημα" το έχει η htc που θέλει να σπρώξει τις συσκευές της κι όχι η arvato (ή οποία είναι εταιρία service και δεν κερδίζει τίποτα αν πουλήσει η htc ή όχι). Οπότε οποιαδήποτε πίεση στην arvato είναι άχρηστη (αυτοί λειτουργούν με οδηγίες. Αν δεν τους πει η htc θα τα φτιάχνεται τότε δεν επισκευάζουν μη προφανή προβλήματα).

Διαβάζοντας πάντως τα σχόλια δεν φαίνεται να είναι πρόβλημα θερμότητας.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι κατασκευαστικό πρόβλημα ή όχι. Διαβάζοντας σχετικά βλέπω ότι είναι 1 χρήστης στο myphone και καμιά 30 στους xda. Η ουσία είναι ότι το "πρόβλημα" το έχει η htc που θέλει να σπρώξει τις συσκευές της κι όχι η arvato (ή οποία είναι εταιρία service και δεν κερδίζει τίποτα αν πουλήσει η htc ή όχι). Οπότε οποιαδήποτε πίεση στην arvato είναι άχρηστη (αυτοί λειτουργούν με οδηγίες. Αν δεν τους πει η htc θα τα φτιάχνεται τότε δεν επισκευάζουν μη προφανή προβλήματα).

Διαβάζοντας πάντως τα σχόλια δεν φαίνεται να είναι πρόβλημα θερμότητας.

 

Το προβλημα ειναι οτι ολα τα service στην Ελλαδα εχουν φτασει να θεωρουν ''προφανες προβλημα'' το να κολλαει το τηλεφωνο!:lol:

 

Αν τους το πας μια μερα μετα την αγορα και ειναι σημαδεμενο (απ το εργοστασιο) σου λενε: σου επεσε.

Αν τους το πας και δεν ανοιγει σου λενε : Το ρουταρες και το χαλασες!

Τιποτα δεν ειναι πλεον σφαλμα της συσκευης γι αυτους!

 

Και δεν λεω μονο για την htc. Και η apple τα ιδια κανει ας πουμε..

Link to comment
Share on other sites

Κάθε καθοδήγηση δεκτή φίλε μου :)

 

Το να δίνεις τόσο μεγάλο ποσό και να τρέμεις μη σου πάθει κάτι πχ το τζαμάκι της κάμερας με πιθανότητες 50% λίγο είναι ?. ..και άντε .. το παθαίνεις ... να κάνει και τον αλέκο το service ενώ ο κόσμος τοχει τούμπανο ?

Δεν ξέρω αλλά δεν το θεωρώ σωστό

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Έχει παρουσιαστεί σε έναν φίλο εδώ μέσα και η αλήθεια είναι ότι ταλαιπωρείται.

Στο XDA υπάρχουν καμιά 20-30αριά περιπτώσεις (που δεν είμαι σίγουρος πόσο είναι όλες πραγματικές γιατί μερικοί μπορεί να το κοπάνησαν) ανάμεσα σε πάρα πολλούς χρήστες.

Αντίστοιχα προβλήματα υπάρχουν στο οποιοδήποτε κίνητο. Δες π.χ. θέματα που είχαν κάποια iphone ή και γκάλαξι.

 

Το κινητό είναι πανέμορφο, δεν κολλάει πουθενά και δουλεύει υπέροχα.

Η μπαταρία επίσης είναι εξαιρετική.

Από εκεί και πέρα το νιώθεις που το κρατάς ότι είναι κάτι "πολύτιμο" και ότι θέλει να είσαι λίγο πιο προσεκτικός.

Το αλουμίνιο π.χ. αν δεν του βάλεις κάτι από πίσω κάποια στιγμή θα την πάθει.

Αν το κινητό το πετάς από εδώ κι από εκεί δεν είναι για σένα, όπως δεν είναι και τα περισσότερα ακριβά κινητά.

Έχουμε φτάσει σε μια εποχή που δεν είναι απλά τηλέφωνα που τα βάζεις στην "κωλότσεπη" και σταματάνε ρουκέτες. Μιλάμε για μίνι υπολογιστές. Κερδίζεις σε χρηστικότητα, χάνεις σε κάποια πράγματα.

Ο καθένας κοιτάει τις ανάγκες του.

Αλλά η σύγκριση με το Oppo π.χ. είναι μέρα με τη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Έχει παρουσιαστεί σε έναν φίλο εδώ μέσα και η αλήθεια είναι ότι ταλαιπωρείται.

Στο XDA υπάρχουν καμιά 20-30αριά περιπτώσεις (που δεν είμαι σίγουρος πόσο είναι όλες πραγματικές γιατί μερικοί μπορεί να το κοπάνησαν) ανάμεσα σε πάρα πολλούς χρήστες.

 

Αμαρτια να λεμε τετοια πραγματα, γιατι μετα θα μας διαβασει και η htc hellas και η arvato και θα λενε αστους. Και μην παιζουμε με τις πιθανοτητες.

Αληθεια πως γινεται να κοπανησεις το τζαμακι και να κανει απλα ρογμη (η οποια ειναι και εσωτερικη απ οτι φαινεται στις photo) και οχι να σπασει ολοκληρο ή να σημαδευτει ολο το αλουμινιο σε εκεινη την περιοχη? Ακομα και να πεσει κατω το τηλεφωνο -οποιοδηποτε τηλεφωνο- το τζαμι της καμερας ειναι απ τα πιο ανθεκτικα τμηματα του κινητου. Πρεπει να παθει μεγαλη ζημια ολη η συσκευη για να παθει κατι και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αμαρτια να λεμε τετοια πραγματα, γιατι μετα θα μας διαβασει και η htc hellas και η arvato και θα λενε αστους. Και μην παιζουμε με τις πιθανοτητες.

Αληθεια πως γινεται να κοπανησεις το τζαμακι και να κανει απλα ρογμη (η οποια ειναι και εσωτερικη απ οτι φαινεται στις photo) και οχι να σπασει ολοκληρο ή να σημαδευτει ολο το αλουμινιο σε εκεινη την περιοχη? Ακομα και να πεσει κατω το τηλεφωνο -οποιοδηποτε τηλεφωνο- το τζαμι της καμερας ειναι απ τα πιο ανθεκτικα τμηματα του κινητου. Πρεπει να παθει μεγαλη ζημια ολη η συσκευη για να παθει κατι και αυτο.

 

Τι εννοείς αμαρτία; Δεν μίλησα για σένα αν κατάλαβες αυτό φίλε μου. Μιλάω για τις διάφορες περιπτώσεις που έχω δει.

Οι περισσότεροι κατ' αρχήν δεν έβαλαν φωτό, οπότε δεν μπορούμε να γνωρίζουμε την αλήθεια.

Από αυτούς που έβαλαν και είδα, σε μία-δυο περιπτώσεις φαινόταν ότι μπορεί να είχε γίνει χτύπημα. Στο λέω επειδή τυγχάνει να ξέρω πέντε πράγματα για τα υλικά γενικά και από τον τύπο της ρωγμής μπορείς να καταλάβεις πολλά. Σε μία που είδα στο xda σίγουρα είχε γίνει χτύπημα με κάτι αιχμηρό.

Στη δικιά σου είναι προφανές ότι κάτι άλλο έχει συμβεί και δεν ευθύνεσαι εσύ.

Το ότι ανάμεσα στους 30 μπορεί να υπάρχουν 2-3 (ειδικά στην Αμερική γίνεται συχνά αυτό) που πάνε να γλιτώσουν είναι άλλο θέμα.

 

Το τζαμάκι δεν είναι από τα πιο ανθεκτικά τμήματα του κινητού, δεν ισχύει σε καμία περίπτωση. Επίσης μια που διάβασα διάφορα και εσύ δυστυχώς το έχεις βιώσει είναι όντως γυαλί ή περισσότερο πλαστικό;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στους xda παρατήρησαν ότι πολλοί από αυτούς που παραπονιούνται είναι άτομα με λίγα post, νέοι χρήστες, ενώ τα κρούσματα είναι ελάχιστα σε παλιά και / ή ενεργά μέλη.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Απο που προκύπτει το 50%; Ο ένας χρήστης εδώ μέσα δεν είναι το 50%. Όταν θα βρεθεί η αιτία τότε θα μιλάμε για πρόβλημα κατασκευής ή όχι. Το να μεγαλοποιούμε ένα μεμονωμένο γεγονός δεν προσφέρει τίποτα.

Συμφωνω απολυτα, οπως ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο το διαμαντι της HTC. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αμαρτία; Δεν μίλησα για σένα αν κατάλαβες αυτό φίλε μου. Μιλάω για τις διάφορες περιπτώσεις που έχω δει.

Οι περισσότεροι κατ' αρχήν δεν έβαλαν φωτό, οπότε δεν μπορούμε να γνωρίζουμε την αλήθεια.

Από αυτούς που έβαλαν και είδα, σε μία-δυο περιπτώσεις φαινόταν ότι μπορεί να είχε γίνει χτύπημα. Στο λέω επειδή τυγχάνει να ξέρω πέντε πράγματα για τα υλικά γενικά και από τον τύπο της ρωγμής μπορείς να καταλάβεις πολλά. Σε μία που είδα στο xda σίγουρα είχε γίνει χτύπημα με κάτι αιχμηρό.

Στη δικιά σου είναι προφανές ότι κάτι άλλο έχει συμβεί και δεν ευθύνεσαι εσύ.

Το ότι ανάμεσα στους 30 μπορεί να υπάρχουν 2-3 (ειδικά στην Αμερική γίνεται συχνά αυτό) που πάνε να γλιτώσουν είναι άλλο θέμα.

 

Το τζαμάκι δεν είναι από τα πιο ανθεκτικά τμήματα του κινητού, δεν ισχύει σε καμία περίπτωση. Επίσης μια που διάβασα διάφορα και εσύ δυστυχώς το έχεις βιώσει είναι όντως γυαλί ή περισσότερο πλαστικό;

 

 

Εννοω αμαρτια γιατι αν μπουν και διαβασουν το thread οπως τους ειπε ο johnx2 να κανουν θα πουν οτι το εσπασε ο χρηστης και κανει το κοροιδο.

Δεν εχω εγω το προβλημα. Δεν εχω καν το one. Εχω το s4 και περιμενα να πεσει το one για να το παρω. Ε μ αυτο το θεμα ξενερωσα. Να παρω συσκευη και να ξερω οτι αν παθει κατι θα μου πουν οτι το εκανα εγω? Και επειδη ειμαι παθων σε παρομοια περιπτωση με ipad, ειναι η απολυτη ξενερα να ανοιγεις τη συσκευη και να εχει καποιο ελαττωμα. Σ εμενα στο ipad ηταν φθαρμενο ολο το στεφανι περιμετρικα της συσκευης. Ξερεις τι μου ειπαν? Οτι το εκανα εγω. Οτι μου επεσε. Δεν ξερω αν εχεις δει απο κοντα ipad αλλα αυτο που ελεγαν δεν εστεκε με την καμια.

Το προβλημα το εχει o Chameleon (Παναγιωτης) και δεν ειναι μοναδικη περιπτωση. Ειναι κ αλλο ενα παιδι που ειχε πετυχει ο johnx2 οταν ειχε παει το δικο του one στο service. Kαι ποσοι αλλοι μπορει να ειναι που να νομιζουν οτι το εκαναν αυτοι κ γι αυτο δεν το κανουν θεμα.

Δεν ειναι κ ευκολο για τον αρχαριο χρηστη να δει σπασμενο το τζαμακι της καμερας και να του παει το μυαλο να ψαξει μηπως το εκανε η συσκευη απο μονη της... Προφανως θα πιστεψει οτι καπου το χτυπησε ο ιδιος και δεν θα δωσει διασταση στο θεμα.

 

Τελος παντων. Οσον αφορα στην αντοχη του τζαμιου, το N8 μου ειχε πεσει κατω σε κλιμακοστασιο 2 οροφους (και το ειχα πει και τοτε, αν ψαξεις τα ποστ μου θα το βρεις. Το λεω για να μην νομιζεις οτι το βγαζω απ το μυαλο μου.). Εσκασε λοιπον και χτυπησε στο εξογκωμα της καμερας. Λογικο ηταν σε εκεινο το σημειο να ειχε γινει χαλια το αλουμινιο αλλα το τζαμι της καμερας δεν ειχε ουτε γρατζουνια. Απ την αλλη iphone 4 φιλου μου του εχει πεσει σε συναυλια που τραβουσε βιντεο, ειχαν σπασει οι γυαλινες επιφανειες μπρος πισω και το τζαμι της καμερας την ειχε γλυτωσει.

Θελω να πω οτι σπανια συναντας ενα σπασμενο τζαμακι καμερας και το υπολοιπο τηλεφωνο σε αριστη κατασταση οπως συμβαινει με την περιπτωση του Παναγιωτη.

 

Αυτα.. Αν θες πες μου μια τι εννοεις στην ερωτηση αν ειναι ''περισσοτερο πλαστικο ή γυαλι'' γιατι δεν καταλαβα καλα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ονόματα χρηστών, οπότε από την αντίδρασή σου συμπέρανα ότι ήταν δικό σου.

Βάζετε κι εσείς άβαταρ από κινητά δεν έχετε, πού να το ξέρω.

:)

 

Από εκεί και πέρα δεν καταλαβαίνω πού διαφωνείς ακριβώς.

Είπα κάτι απλό. Ότι το θέμα είναι όντως υπαρκτό, αρκετά σπάνιο (μιλάμε για ένα πολύ μικρό ποσοστό χρηστών προς το παρόν) και ότι ενδεχομένως το ποσοστό να είναι ακόμα μικρότερο καθώς κάποιοι που το υποστηρίζουν δεν έχουν δώσει στοιχεία, ενώ σε κάποιες περιπτώσεις πιθανώς να έχει γίνει από κακή χρήση που σκόπιμα κάποιος χρήστης (σου έδωσα συγκεκριμένο παράδειγμα με φωτογραφία που είναι εντελώς διαφορετική από των υπολοίπων) μπορεί να το κάνει για να ευνοηθεί ενδεχομένως.

Με αυτό λέω το απλό ότι το πρόβλημα ναι υπάρχει, αλλά αναλογεί σε ένα ελάχιστο ποσοστό (προς το παρόν τουλάχιστον) και φυσικά όχι στο 50% (!!) που αναφέρθηκε προηγουμένως.

Για παράδειγμα πολύ μεγαλύτερο ποσοστό χρηστών (κι εγώ) έχει ένα θέμα με το ηχείο που κάποιες φορές κάνει έναν μικρό ήχο (το ίδιο θέμα υπάρχει και στο Νέξους αν δεν κάνω λάθος) σαν αυτόν που ακούς σε ηχεία με ενισχυτή. Απλά είναι κάτι που δεν το παρατηρείς εύκολα.

 

Από εκεί και πέρα η συμπεριφορά της εκάστοτε αντιπροσωπείας είναι άλλο θέμα και στο συγκεκριμένο θέμα δεν είναι θέμα μόνο της ελληνικής, αλλά φαίνεται ότι υπάρχει μια άρνηση προς το παρόν και διεθνώς να αναλάβουν την ευθύνη. Kαλώς το παιδί από δω και οι υπόλοιποι από το εξωτερικό το κυνηγάνε και το πιέζουν καθώς πήραν ένα ελαττωματικό προϊόν και ευθύνεται η ίδια η εταιρεία γι' αυτό.

Δεν είναι δική τους ευθύνη αυτό που έγινε και πρέπει να το πάνε μέχρι τέλους.

Γενικά πρέπει να καταλαβαίνουν οι εταιρείες ότι ο κόσμος δεν είναι όπως πριν από 20 χρόνια που του πουλούσαν φύκια για μεταξωτές κορδέλες, αλλά ότι ενημερώνεται και μπορεί να διεκδικεί το δίκιο του.

 

Τώρα γενικά το τζάμι ως υλικό δεν έχει μεγάλες αντοχές, ότι μπορεί να μην σου έσπασε εσένα π.χ. δεν σημαίνει ότι δεν το πιστεύω αλλά όχι ότι είναι και ο κανόνας. Δες τα προβλήματα με το πίσω μέρος των Νέξους.

Η τελευταία ερώτηση (νόμιζα ότι είχες εσύ το συγκεκριμένο τηλέφωνο) ήταν επειδή διάβασα από κάποιους χρήστες που είχαν το πρόβλημα ότι μπορεί να μην είναι 100% γυαλί. Κάποιος π.χ. είπε ότι νομίζει ότι είναι πλαστικό.

 

Για να ολοκληρώσω μια που η συζήτηση άνοιξε από την ερώτηση κάποιου αν αξίζει αυτό ή το Oppo, μέχρι στιγμής προσωπικά είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την συσκευή και δεν έχω λόγο να το κρύψω. Αν αύριο ή μεθαύριο ανακαλύψω κάποιο πρόβλημα δεν έχω πρόβλημα να το πω, όπως το έχω κάνει με κάθε συσκευή από ξυριστική μηχανή μέχρι τηλεόραση που έχει τύχει να πάρω.

Δυστυχώς το παιδί που είχε το πρόβλημα εδώ ήταν άτυχο και μακάρι να μπορέσει να βγάλει άκρη. Ελπίζουμε όλοι το πρόβλημα αυτό να παραμείνει τόσο σπάνιο όσο είναι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

O Leon φανταζομαι θελει να πει το εξης.

Κανενα service και καμια εταιρια δεν εχει το δικαιωμα να σου πει ''εσυ το εκανες'' και να αρνηθει τον τεχνικο ελεγχο.

Σκασιλα μου εμενα αν ειναι το κινητο της χρονιας (που οντως ειναι) αν δεν μπορει το after sales της htc να σταθει στο υψος του προιοντος που εφτιαξε. Ειναι σαν να αγοραζω mazerati και να παθαινει βλαβη και να μην μου το φτιαχνουν...

K oσον αφορα το τζαμι και εγω το ιδιο πιστευω. Αντεχει παρα πολυ. Δεν μιλαμε για τη γυαλινη επιφανεια του nexus ή του iphone. Αλλο αυτο. Μιλαμε για το συγκεκριμενο γυαλι που βαζουν στο φακο και που καμια σχεση δεν εχει με την γυαλινη επιφανεια αφης...

Edited by karn
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς.

Η κουβέντα επαναλαμβάνω ξεκίνησε από την ερώτηση ενός παιδιού ποιο κινητό να πάρει λέγοντας ότι το 50% των One έχει το θέμα αυτό.

Το ότι η συμπεριφορά πολλών αντιπροσωπειών είναι κακή είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς.

Η κουβέντα επαναλαμβάνω ξεκίνησε από την ερώτηση ενός παιδιού ποιο κινητό να πάρει λέγοντας ότι το 50% των One έχει το θέμα αυτό.

Το ότι η συμπεριφορά πολλών αντιπροσωπειών είναι κακή είναι άλλο θέμα.

 

Οκ συμφωνοι. Αλλα εννοειται οτι το μετρας στα αρνητικα αυτο. Γιατι ειναι ενα βιομηχανικο προιον μπορει να χαλασει οποιαδηποτε στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για την ιστορία, το κινητο δεν το χτύπησα...

Είμαι 1000% σίγουρος...εκτός αυτού,το κινητο ειναι σε θήκη σκληρή απο τις πρώτες ημέρες..

 

Ειναι δύσκολο να το αποδείξω...το ξέρω..

Το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ειναι οτι λόγω του "υποτιθεμενου" χτυπήματος , δε μου αναγνωρίζουν το θεμα με το no-zero-gap..

 

Σε βαθμό που σκέφτομαι να μην ασχοληθώ καν με htc Hellas και να απευθυνθώ στο amazon.de απ´οπου είχε αρχικά αγοραστεί η συσκευή...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για την ιστορία, το κινητο δεν το χτύπησα...

Είμαι 1000% σίγουρος...εκτός αυτού,το κινητο ειναι σε θήκη σκληρή απο τις πρώτες ημέρες..

 

Ειναι δύσκολο να το αποδείξω...το ξέρω..

Το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ειναι οτι λόγω του "υποτιθεμενου" χτυπήματος , δε μου αναγνωρίζουν το θεμα με το no-zero-gap..

 

Σε βαθμό που σκέφτομαι να μην ασχοληθώ καν με htc Hellas και να απευθυνθώ στο amazon.de απ´οπου είχε αρχικά αγοραστεί η συσκευή...

 

Το άμαζον γενικά έχει άριστη τέτοια πολιτική συνήθως, αν είσαι σε σύντομο χρονικό διάστημα από την αγορά μην το αφήνεις.

Πολύ πιο πιθανό να βρεις άκρη με αυτούς παρά με τους δικούς μας.

Εννοείται ότι σε πιστεύουμε όλοι ρε συ, δεν τίθεται τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα "εμπιστοσυνης"..:)

απλα επιμενω με την εννοια οτι δεν παιζει να το εχω χτυπησει..αυτο εννοω...δουλεια γραφειου κανω και το βρηκα ετσι αμεσως με το που μπηκα στο αυτοκινητο για το σπιτι...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πηρα ενα one κ παρατηρησα οτι ζεσταίνεται παρα πολυ η συσκευή να ανησυχώ.?
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...