Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα εδω εισαι http://www.kingoapp.com/htc-bootloader-unlock.htm παντως δεν χανεις κατι να δοκιμασεις το sunshine

τωρα οπως εισαι stock πιστευω πως θα σου ξεκλειδωσει και τον boot .

 

Λοιπόν παίδες, ξεκίνησα με το SunShine πριν κάνω το οτιδήποτε.

Είχατε δίκιο τελικά... μου έκανε UNLOCKED τον bootloader και S-OFF. Μετά flashara με cmd την TWRP 2.7.1.0 μιας και είμαι με (stock) 4.4.3 ΚΚ και έκανα ένα backup την Stock rom. Πιστεύω όλα καλά μέχρι εδώ....

Απορίες:

Δεν θα έπρεπε όμως πάνω από το *** UNLOCKED *** να γράφει *** TAMPERED *** ?

Εξακολουθεί να μου δίνει το ΟΤΑ upadate για lolipop. Αν το κάνω θα παραμείνω Unlocked k s-off?

Για να περάσω κάποια rom 5.0.2 δεν θα πρέπει να κάνω update to firmware? Έχω το 6.09.401.11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 960
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν παίδες, ξεκίνησα με το SunShine πριν κάνω το οτιδήποτε.

Είχατε δίκιο τελικά... μου έκανε UNLOCKED τον bootloader και S-OFF. Μετά flashara με cmd την TWRP 2.7.1.0 μιας και είμαι με (stock) 4.4.3 ΚΚ και έκανα ένα backup την Stock rom. Πιστεύω όλα καλά μέχρι εδώ....

Απορίες:

Δεν θα έπρεπε όμως πάνω από το *** UNLOCKED *** να γράφει *** TAMPERED *** ?

Εξακολουθεί να μου δίνει το ΟΤΑ upadate για lolipop. Αν το κάνω θα παραμείνω Unlocked k s-off?

Για να περάσω κάποια rom 5.0.2 δεν θα πρέπει να κάνω update to firmware? Έχω το 6.09.401.11

Ωραια λυθηκε σε ολους η απορια για τον bootloader και το sunshine :)

Mην ασχολησε αν γραφει η δεν γραφει tampered:p To s off και το unlock ειναι μονιμα εκτος και αν χρειαστεις την αγαπημενη αρβατο μακριααα... κανε update στο firmware και μετα φλασαρε rom:D

Οταν φλασαρης rom υπολογιζε για το πρωτο boot της συσκευης 5- 10 λεπτα.

Αντε καλα φλασαρισματα.:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραια λυθηκε σε ολους η απορια για τον bootloader και το sunshine :)

Mην ασχολησε αν γραφει η δεν γραφει tampered:p To s off και το unlock ειναι μονιμα εκτος και αν χρειαστεις την αγαπημενη αρβατο μακριααα... κανε update στο firmware και μετα φλασαρε rom:D

Οταν φλασαρης rom υπολογιζε για το πρωτο boot της συσκευης 5- 10 λεπτα.

Αντε καλα φλασαρισματα.:)

 

Update σε 7.19.401.2, σωστά? Άντε να δούμε και αυτό πως γίνεται...

Το ψάξιμο συνεχίζεται...:lost:

 

EDIT: Τελικά τα κατάφερα και του πέρασα την 7.19.401.2. ΤΗΧ Νεκ46 για τον χρόνο σου!!!

Edited by Alex_82
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πέρασα την τελευταία ρομ maximus(53) και έχω το εξής κουλό:Δε λειτουργεί το mod του sense toolbox που μετατρέπει την ειδοποίηση παράδοσης sms σε toast για να μη το έχω πάνω στις ειδοποιήσεις.Το έσβησα το ξαναπερασα, πάλι τίποτα.Έψαξα κάποιο άλλο μέσω xposed αλλα ένα που είχε δεν δουλεύει.Κάποια πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω την maximus HD 53. Την τελευταία για το m7. Έχει αφαιρεθεί η κάμερα Zoe. Βγήκε ένα update για την HTC camera και το εγκατέστησα μέσω apk. Παρόλα αυτά δεν άλλαξε κάτι.Η κάμερα έμεινε όπως ήταν.καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παίδες. Εγώ δεν μπορώ να το κάνω με τίποτα S-OFF. Ενώ το έκανα root :cry::angry:

Δεν παίζει δωρεάν s-off ? ? ?

Edited by billdll
Σκαλίζω και χαλάω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Εγώ δεν μπορώ να το κάνω με τίποτα S-OFF. Ενώ το έκανα root :cry::angry:

Δεν παίζει δωρεάν s-off ? ? ?

nope :) Δωρεαν s off το ξεχνας πλεον. Μονο με αυτον το τροπο επι πληρωμη , αλλα λογο τον c.c δεν ξερω αν μπορεις

να το αγορασεις θελει paypal. http://theroot.ninja/

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξα με το sunshine. Ένα καλό Rom τώρα υπάρχει...? Κανα link όποιος θέλει φίλοι μου. Ευχαριστώ

 

Βασικά το λειτουργικό που έχει είναι μια χαρά, αλλά αν και s-off δεν περνάει τις αναβαθμίσεις, οπότε γιατί να μη βάλω μια custom....?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Σκαλίζω και χαλάω
Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξα με το sunshine. Ένα καλό Rom τώρα υπάρχει...? Κανα link όποιος θέλει φίλοι μου. Ευχαριστώ

Eπισημη αναβαθμιση δεν νομιζω να παρει αλλη το m7 ,Το xda να ειναι καλα ;)

Για rom εδω εισαι διαλεξε ποια ρομ θελεις και καλα φλασαρισματα :lol: http://forum.xda-developers.com/htc-one

Καλο θα ηταν να αποφευγεις τα διπλα post υπαρχει η τροποιηση .;)

Και τελος ερωτηση το sunshine το εκανες σημερα ? το δεχτηκε το paypal ?

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

sorry για το διπλό post έχεις δίκιο, το PayPal δούλεψε για είχα μέσα ένα ποσό πριν το Hannibal control :-)

Ευχαριστώ πολύ για το link φίλε μου :-)

Edited by billdll
Σκαλίζω και χαλάω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

είμαι σε αναζήτηση νέας ROM. Αυτή τη στιγμή είμαι με Viper, αλλά κάποια θεματάκια με κάνουν να ψάχνω για άλλη.

 

Γνωρίζει κανείς κάποια.stock ROM που να υποστηρίζει quick unlock; Δηλαδή να ξεκλειδώνει άμεσα την οθόνη με το που βάζεις το σωστό PIN.

 

Στην Viper που είμαι τώρα, έχω φτιάξει δικό μου theme. Αυτό μπορώ να το κάνω με κάποιο τρόπο backup, γιατί είναι χρονοβόρα διδικασία να ξαναφτιάχνω το theme και να βάζω τις εφαρμογές στο app drawer σε custom θέση;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τη maximus και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν δοκίμαζα κάποια άλλη θα ήταν του cynogen
Σκαλίζω και χαλάω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είμαι σε αναζήτηση νέας ROM. Αυτή τη στιγμή είμαι με Viper, αλλά κάποια θεματάκια με κάνουν να ψάχνω για άλλη.

 

Γνωρίζει κανείς κάποια.stock ROM που να υποστηρίζει quick unlock; Δηλαδή να ξεκλειδώνει άμεσα την οθόνη με το που βάζεις το σωστό PIN.

 

Στην Viper που είμαι τώρα, έχω φτιάξει δικό μου theme. Αυτό μπορώ να το κάνω με κάποιο τρόπο backup, γιατί είναι χρονοβόρα διδικασία να ξαναφτιάχνω το theme και να βάζω τις εφαρμογές στο app drawer σε custom θέση;

Kαλησπερα τo quick unlock μπορεις να το εχεις μεσω του xtended settings ετσι το εχω και εγω.

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είμαι σε αναζήτηση νέας ROM. Αυτή τη στιγμή είμαι με Viper, αλλά κάποια θεματάκια με κάνουν να ψάχνω για άλλη.

 

Γνωρίζει κανείς κάποια.stock ROM που να υποστηρίζει quick unlock; Δηλαδή να ξεκλειδώνει άμεσα την οθόνη με το που βάζεις το σωστό PIN.

 

Στην Viper που είμαι τώρα, έχω φτιάξει δικό μου theme. Αυτό μπορώ να το κάνω με κάποιο τρόπο backup, γιατί είναι χρονοβόρα διδικασία να ξαναφτιάχνω το theme και να βάζω τις εφαρμογές στο app drawer σε custom θέση;

 

αυτη την εποχη εχω την insertcoin και ειμαι πολυ ευχαριστημενος, χωρις κολληματα, ολα κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

 

Το xtended settings που πρότεινε ο φίλος nek εξαιρετικό και πολύ χρήσιμο module.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω αυτή περασμένη

http://forum.xda-developers.com/htc-one/development/rom-artmod-sense-7-lollipop-1-32-401-8-t3064090

μπορώ να πω αρκετά καλή.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω αυτή περασμένη

http://forum.xda-developers.com/htc-one/development/rom-artmod-sense-7-lollipop-1-32-401-8-t3064090

μπορώ να πω αρκετά καλή.

Και γω αυτήν είχα άλλα είχα αρκετά κολλήματα, εσύ δεν έχεις ; πόσο καιρό την έχεις ;

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτήν είχα άλλα είχα αρκετά κολλήματα, εσύ δεν έχεις ; πόσο καιρό την έχεις ;

 

3-4 μέρες την έχω, προς το παρών δεν έχω δει κάποιο κόλλημα. θέλω να περάσω την insert coin(αγαπημένη) αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατή με το Μ7 μου, γιατί είναι 801e γερμανικό.

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις την miui7 : http://forum.xda-developers.com/htc-one/development/rom-miui7-smoothfasterotamultilanguage-t3188793

η εχει καποιος σκοπο να την βαλει να μας πει εντυπωσεις. Δεν βρισκω χρονο αλλιως την ειχα βαλει ηδη :P

Link to comment
Share on other sites

την είχα δοκιμάσει πέρσι όταν πρωτοπαγόρασα το Μ7. δεν με ενθουσίασε. βαρυά σαν ρομ, και iphoneνίζει :P
Link to comment
Share on other sites

την είχα δοκιμάσει πέρσι όταν πρωτοπαγόρασα το Μ7. δεν με ενθουσίασε. βαρυά σαν ρομ, και iphoneνίζει :P

 

εκεινη και γω την δοκιμασει αλλα ηταν η παλι εκδοση , αλλη ρομ και ειχε προβλημα με τη ραμ. Αυτη ειναι ουτε βδομαδας, του κουτιου, χωρις το θεμα της ραμ :P

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες είμαι με αυτήν http://forum.xda-developers.com/htc-one/orig-development/rom-team-exodus-m7-t3135826.

Πρώτη φορά που δοκιμάζω μη sense ROM κι ομολογώ έχω εντυπωσιαστεί.Το κινητό ανανεώθηκε!Δεν κολλάει πουθενά! :D

Τρομερή παραμετροποίηση χωρίς xposed.

250mb μέγεθος!

 

Δύο πράγματα δε μου λειτουργούν βέβαια και το ένα το θεωρώ λόγο για να γυρίσω πίσω σε sense based rom.

Κάμερα και ραδιόφωνο.

Κάμερα κατάφερα και πέρασα της HTC,έχει λίγα bugάκια αλλά όχι κάτι τρελό, μπορείς να τη λειτουργήσεις.

Το ραδιόφωνο από την άλλη δεν παίζει με τη καμία.

Και χωρίς ραδιόφωνο ΔΕΝ.

Μάλλον θα γυρίσω σε IC και βλέπουμε.

 

*Η μπαταρία είναι ένα 15-20% πάνω απ'ότι πριν. Χωρίς greenify amplify κτλ κτλ. Μόνο κομμένα permissions μέσα από τα settings.

Βέβαια δεν έχω περάσει fb και fb messenger που είναι καταπιόνες :P

**Είχα να δω 3,5 ώρες οθόνη από το πρώτο 6μηνο με 4.4.2 kitkat.

***Μιλάμε για μπαταρία 2 χρονων!Θαύμα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες είμαι με αυτήν http://forum.xda-developers.com/htc-one/orig-development/rom-team-exodus-m7-t3135826.

Πρώτη φορά που δοκιμάζω μη sense ROM κι ομολογώ έχω εντυπωσιαστεί.Το κινητό ανανεώθηκε!Δεν κολλάει πουθενά! :D

Τρομερή παραμετροποίηση χωρίς xposed.

250mb μέγεθος!

 

Δύο πράγματα δε μου λειτουργούν βέβαια και το ένα το θεωρώ λόγο για να γυρίσω πίσω σε sense based rom.

Κάμερα και ραδιόφωνο.

Κάμερα κατάφερα και πέρασα της HTC,έχει λίγα bugάκια αλλά όχι κάτι τρελό, μπορείς να τη λειτουργήσεις.

Το ραδιόφωνο από την άλλη δεν παίζει με τη καμία.

Και χωρίς ραδιόφωνο ΔΕΝ.

Μάλλον θα γυρίσω σε IC και βλέπουμε.

 

*Η μπαταρία είναι ένα 15-20% πάνω απ'ότι πριν. Χωρίς greenify amplify κτλ κτλ. Μόνο κομμένα permissions μέσα από τα settings.

Βέβαια δεν έχω περάσει fb και fb messenger που είναι καταπιόνες :P

**Είχα να δω 3,5 ώρες οθόνη από το πρώτο 6μηνο με 4.4.2 kitkat.

***Μιλάμε για μπαταρία 2 χρονων!Θαύμα! :lol:

 

και μενα μαρεσουν ποσο γρηγορες και παραμετροποιησιμες ειναι αυτες οι ρομ αλλα απο τη στιγμη που δε μπορω να εχω την καμερο και το ραδιοφωνο την αλλαζω μεσα σε μια μερα. Υπαρχει zip με την καμερα για να φλασαρεις λλα δεν ειναι τελειως stable. Οταν την χρειαστεις θα σου κολλησει και τελος. Επισης ραδιοφωνο ειχα το spirit fm δουλευα καλα αλλα ειχε και αυτο τα προβληματα του..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τις τελευταίες μέρες είμαι με αυτήν http://forum.xda-developers.com/htc-one/orig-development/rom-team-exodus-m7-t3135826.

Πρώτη φορά που δοκιμάζω μη sense ROM κι ομολογώ έχω εντυπωσιαστεί.Το κινητό ανανεώθηκε!Δεν κολλάει πουθενά! :D

Τρομερή παραμετροποίηση χωρίς xposed.

250mb μέγεθος!

 

Δύο πράγματα δε μου λειτουργούν βέβαια και το ένα το θεωρώ λόγο για να γυρίσω πίσω σε sense based rom.

Κάμερα και ραδιόφωνο.

Κάμερα κατάφερα και πέρασα της HTC,έχει λίγα bugάκια αλλά όχι κάτι τρελό, μπορείς να τη λειτουργήσεις.

Το ραδιόφωνο από την άλλη δεν παίζει με τη καμία.

Και χωρίς ραδιόφωνο ΔΕΝ.

Μάλλον θα γυρίσω σε IC και βλέπουμε.

 

*Η μπαταρία είναι ένα 15-20% πάνω απ'ότι πριν. Χωρίς greenify amplify κτλ κτλ. Μόνο κομμένα permissions μέσα από τα settings.

Βέβαια δεν έχω περάσει fb και fb messenger που είναι καταπιόνες :P

**Είχα να δω 3,5 ώρες οθόνη από το πρώτο 6μηνο με 4.4.2 kitkat.

***Μιλάμε για μπαταρία 2 χρονων!Θαύμα! :lol:

 

και μενα μαρεσουν ποσο γρηγορες και παραμετροποιησιμες ειναι αυτες οι ρομ αλλα απο τη στιγμη που δε μπορω να εχω την καμερο και το ραδιοφωνο την αλλαζω μεσα σε μια μερα. Υπαρχει zip με την καμερα για να φλασαρεις λλα δεν ειναι τελειως stable. Οταν την χρειαστεις θα σου κολλησει και τελος. Επισης ραδιοφωνο ειχα το spirit fm δουλευα καλα αλλα ειχε και αυτο τα προβληματα του..

 

 

Παιδια, μια ερωτηση: Πειραματιζομαι τις τελευταιες ημερες με AOSP roms κι εχω μεγαλο προβλημα με lag σε καποιες περιπτωσεις, οπως π.χ. οταν προσπαθεις να παρεις καποιον τηλεφωνο.... Πατας τωρα και απανταει σε 2-3 δευτερολεπτα... Μερικες φορες συμβαινει και κατα το ανοιγμα καποιων εφαρμογων, αλλες φορες παλι οχι... Γενικοτερα ομως παει γρηγορα, αλλα δεν ειναι δυνατον να "κομπιαζει" σε τοσο απλα πραγματα...

Οι 2 τελευταιες που δοκιμασα ειναι η Dirty Unicorns και η AICP....

Εσεις το εχετε παρατηρησει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...