Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 960
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nek αξίζει η Rom με sense 7 η έχει κάνα πρόβλημα; Γιατί η viper κάνει νερά και Θέλω να την αλλάξω ..

Αγγελε λιγα bug εχει η skydragon δεν δουλευη η λειτουργεια boken στην καμερα καποιοι λενε οτι δεν τους

δουλευη το bluetooth σε μενα δουλευη ,καποιες φορες ψιλο κρασαρουν τα θεματα του sense 7 , απο θεμα πλοηγου

αν ασχολησε δουλευη το route 66 και το primo.

Βγηκε και η insert coin με sense 7 ειναι beta το γραφει και αλλη μια που δεν θυμαμαι ποια ειναι ,παρατηρω και λογικο ειναι

οσες rom βγηκαν με sense 7 εχουν ψιλοθεματακια, λενε οτι θα βγαλουν εκδοση 2 skydragon που θα ειναι αρκετα βελτιωμενη την εχουν ξεκινησει απο το μηδεν αλλα ποτε.. δεν ξερω.

Και εγω την viper την εβγαλα 3 μερες την κρατησα δεν αντεχετε.

EDIT τωρα που ξανα ειδα το προηγουμενο σου post και η skydragon πεταει που και που το system ui has stooped αλλα οχι σαν το χαλι της viper.

Edited by nek46
more info

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν πέρασα sense 7.

Eίδα ότι έχει ψιλοbugάκια και δεν ασχολήθηκα.Θα περιμένω λίγο ακόμα να στρώσει το θέμα.

Πάντως από όσες rom το γύρισαν σε sense 7 θα πήγαινα με insertcoin.

Με τη Viper τι θέμα έχεις;

Εμένα δε μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό.Εκτός από το θέμα με το screenshot από to tile.

Τις προάλλες έφτασα για πρώτη φορά με όλη μέρα ανοιχτό το wifi κανά 2ωρο 3G, 2μιση ώρες οθόνη περίπου, 1 μέρα και 21 ώρες στο 14%.

Με elementalx 20.

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη τα κολληματα γινονται ολο και πιο συχνα, ποια ρομ με αντροιντ 5 εχει καποιος και δεν εχει κολληματα; Η arhd πως παει;
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα και την insertcoin sense 7 με τρωει το πωπουδακι μου :lol: ειναι πιο περιποιημενη σε συγκριση με την skydragon

To insertcoin market δεν δουλευη, μονο καποια θεματα, μου πεταξε καποιες εφαρμογες σταματησαν οσο το εψαχνα

και αυτο που μου εκανε αρνητικη εντυπωση σε καθε restart η συσκευη αργουσε αρκετα να κανει boot .

Οπως λεει και ο Leontamp μετα απο κανενα μηνα που θα βγει και επισημα το 7 θα ειναι πιο σταθερες οι rom με sense 7

οσο για την arhd δεν εχω ιδεα ,επιστροφη στην skydragon.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Tα νεα θεματα παντως στο sense 7 ανεβαινουν συνεχως κοφτε φατσα :lol:

Eδω μπορεις να επεξεργαστεις και τα δικα σου https://themes.htc.com/#/landing

Το xtended settings επιτελους δουλεψε ,εκανα λιγο viper την skydragon :D

http://s22.postimg.org/wllt5ypil/Screenshot_2015_03_21_20_05_37.jpg

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Tα νεα θεματα παντως στο sense 7 ανεβαινουν συνεχως κοφτε φατσα :lol:

Eδω μπορεις να επεξεργαστεις και τα δικα σου https://themes.htc.com/#/landing

Το xtended settings επιτελους δουλεψε ,εκανα λιγο viper την skydragon :D

http://s22.postimg.org/wllt5ypil/Screenshot_2015_03_21_20_05_37.jpg

Παίζει να έφτιαξαν κάνα πρόβλημα; Αντί για arhd να βάλω αυτή για σταθερή..

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έφτιαξαν κάνα πρόβλημα; Αντί για arhd να βάλω αυτή για σταθερή..

Oχι αγγελε ακομα η ιδια ειναι αλλα βγηκε insert coin sense 7, το insert market ακομα οχι. Την εχω απο το πρωι φαινεται σταθερη, δεν εχω ξεκαθαρη αποψη

ακομα να μην σε παρω και στον λαιμο μου:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Tα νεα θεματα παντως στο sense 7 ανεβαινουν συνεχως κοφτε φατσα :lol:

Eδω μπορεις να επεξεργαστεις και τα δικα σου https://themes.htc.com/#/landing

Το xtended settings επιτελους δουλεψε ,εκανα λιγο viper την skydragon :D

http://s22.postimg.org/wllt5ypil/Screenshot_2015_03_21_20_05_37.jpg

 

Είπα να δοκιμάσω την SkyDragon να πάρω μια γεύση και εγώ από Sense 7. Ξέρει κάποιος που να την έχει δοκιμάσει για ποιον λόγο δεν μου εμφανίζει σωστά τα clock widget από τα θέματα? Μono το stock clock widget μου το εμφανίζει σωστά!

http://s6.postimg.org/48xjew46l/Screenshot_2015_03_26_01_43_10.jpg http://s6.postimg.org/41ehw4ilp/Screenshot_2015_03_26_01_45_57.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω την SkyDragon να πάρω μια γεύση και εγώ από Sense 7. Ξέρει κάποιος που να την έχει δοκιμάσει για ποιον λόγο δεν μου εμφανίζει σωστά τα clock widget από τα θέματα? Μono το stock clock widget μου το εμφανίζει σωστά!

http://s6.postimg.org/48xjew46l/Screenshot_2015_03_26_01_43_10.jpg http://s6.postimg.org/41ehw4ilp/Screenshot_2015_03_26_01_45_57.jpg

Kαλημερα δεν ξερω γιατι στα βγαζει ετσι , αν δεν σου κανει κοπο φλασαρε την insert coin 7.0.4 μετα απο τοσες μερες

που την εχω μπορω να πω με ασφαλεια οτι ειναι οκ .Δοκιμασα ολες τις rom με sense 7 που εχουν βγει μεχρι τωρα ολες

εχουν θεματακια, η insert coin ειναι σταθερη.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσω GPE η cyanogenmod θα μπορώ να εγκαταστήσω τις εφαρμογες που έχει η HTC στο Google Play;

 

αν θυμαμαι καλα οταν ειχα βαλει gpe δε μπορουσα, αν οχι ολες , καποιες δε με αφηνε.. Not compatible εγραφε..

Αλλα μπορει να γινοταν αυτο επειδη δεν ειχε βγει android 5 για htc και ηταν port..

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα δεν ξερω γιατι στα βγαζει ετσι , αν δεν σου κανει κοπο φλασαρε την insert coin 7.0.4 μετα απο τοσες μερες

που την εχω μπορω να πω με ασφαλεια οτι ειναι οκ .Δοκιμασα ολες τις rom με sense 7 που εχουν βγει μεχρι τωρα ολες

εχουν θεματακια, η insert coin ειναι σταθερη.

 

Χαιρομαι που διαβαζω κατι τετοιο, εχω ηδη κατεβασμενο το .zip αλλα δεν παιρνω αποφαση να το φλασαρω ακομα... :lol:

 

(οσο για την SkyDragon, την ειχα βαλει πριν μερικους μηνες - οχι βεβαια με το Sense 7 - και ειχε καποια μικρα προβληματακια, μαλλον δεν θα την ξανακουμπησω)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που διαβαζω κατι τετοιο, εχω ηδη κατεβασμενο το .zip αλλα δεν παιρνω αποφαση να το φλασαρω ακομα... :lol:

 

(οσο για την SkyDragon, την ειχα βαλει πριν μερικους μηνες - οχι βεβαια με το Sense 7 - και ειχε καποια μικρα προβληματακια, μαλλον δεν θα την ξανακουμπησω)

Eγω για χρονια ακολουθουσα την viper ασ οψεται το animation weather το οποιο λατρευω απο την εποχη του 1του sense

που το ειχε, και του venom hub tweaks ευτυχως ανακαλυψα το xtendet settings και ψιλο καλυπτηκα .

Η skydragon ηταν η πρωτη που εδωσε το sense 7 και σαν αρρωστακι που ειμαι με τις custom την φλασαρα:lol:

Πιστευω με τον καιρο θα δουμε καλυτερες και πιο σταθερες custom sense 7.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Eγω για χρονια ακολουθουσα την viper ασ οψεται το animation weather το οποιο λατρευω απο την εποχη του 1του sense

που το ειχε, και του venom hub tweaks ευτυχως ανακαλυψα το xtendet settings και ψιλο καλυπτηκα .

Η skydragon ηταν η πρωτη που εδωσε το sense 7 και σαν αρρωστακι που ειμαι με τις custom την φλασαρα:lol:

Πιστευω με τον καιρο θα δουμε καλυτερες και πιο σταθερες custom sense 7.

 

Λοιπον, για τον ιδιο λογο - τα animations - ειχα κι εγω για ενα διαστημα την Viper (με 4.3 ακομα, αν δεν κανω λαθος) κολλημενος απο την εποχη του HD2 με WM 6.5... Οταν το εκανα Android μου ελειψαν και ξαφνικα με το One ανακαλυψα την Viper... Μετα απο λιγο τα βαρεθηκα ομως, αλλωστε ηταν ενα απλο εφε οταν ξεκλειδωνες την συσκευη, δεν εκανε το ιδιο το widget που εβαζες στην οθονη... Τελος παντων!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγω για χρονια ακολουθουσα την viper ασ οψεται το animation weather το οποιο λατρευω απο την εποχη του 1του sense

που το ειχε, και του venom hub tweaks ευτυχως ανακαλυψα το xtendet settings και ψιλο καλυπτηκα .

Η skydragon ηταν η πρωτη που εδωσε το sense 7 και σαν αρρωστακι που ειμαι με τις custom την φλασαρα:lol:

Πιστευω με τον καιρο θα δουμε καλυτερες και πιο σταθερες custom sense 7.

Στα xtended settings Σου δουλεύει η αλλαγή κουμπιών; Βάζω custom app στο home double tap και τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

 

Εβαλα χθες την Insertcoin 7.0.4 και διαπιστωσα οτι δεν υπαρχει πουθενα ο Internet browser της HTC... Οντως δεν υπαρχει, ή εγω εκανα γκαφα κατα το φλασαρισμα (εκει που επιλεγεις τι θελεις και τι οχι)...? Δεν θελω να την ξαναφλασαρω απο την αρχη! :lol::p

 

Επισης το Xposed Framework δουλευει? Το εχει δοκιμασει κανενας?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα xtended settings Σου δουλεύει η αλλαγή κουμπιών; Βάζω custom app στο home double tap και τίποτα..

Στα button settings εννοεις ? δωσε διαδρομη να δοκιμασω και εγω

 

Καλημερα παιδια!

 

Εβαλα χθες την Insertcoin 7.0.4 και διαπιστωσα οτι δεν υπαρχει πουθενα ο Internet browser της HTC... Οντως δεν υπαρχει, ή εγω εκανα γκαφα κατα το φλασαρισμα (εκει που επιλεγεις τι θελεις και τι οχι)...? Δεν θελω να την ξαναφλασαρω απο την αρχη! :lol::p

 

Επισης το Xposed Framework δουλευει? Το εχει δοκιμασει κανενας?

Οχι δεν εκανες λαθος :lol: τον βγαλανε και εβαλαν τον chrome γιατι λενε οτι βγαζει καποια θεματα στο sense 7, εγω παντως

τον browser της htc εχω.

Ναι δουλευη το xposed , βαζεις το τελευταιο ark και το framework το φλασαρης απο recovery το sense 6 toolbox οχι δεν δουλευη

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=58828974&postcount=1

Edited by nek46
xposed

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εκανες λαθος :lol: τον βγαλανε και εβαλαν τον chrome γιατι λενε οτι βγαζει καποια θεματα στο sense 7, εγω παντως τον browser της htc εχω.

Ναι δουλευη το xposed , βαζεις το τελευταιο ark και το framework το φλασαρης απο recovery το sense 6 toolbox οχι δεν δουλευη

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=58828974&postcount=1

 

Ωραια, θα το δοκιμασω... (δεν καιγομαι ιδιαιτερα για το Sense 6 toolbox, 2-3 αλλα πραγματακια χρησιμοποιω)

 

Ο Chrome ειναι "καλος & χρυσος" που λενε, αλλα δεν μπορω να κανω text warping... Εβαλα τον Opera και ειναι ΟΚ σε αυτο, κανει ομως "μανταρα" τα bookmarks (δεν βλεπει τους φακελους, τα βγαζει ολα ανακατεμενα).

 

Τωρα εγκατεστησα τον browser της HTC και θα δω "συμπεριφορα"...;)

 

Ενημερωτικα, ενα "θεματακι" που παρατηρησα στο Sense 7, εχει να κανει με την χρηση του Nova Launcher. Αν μετα το ξεκλειδωμα προσπαθησεις να κανεις καποια ΑΜΕΣΗ ενεργεια, υπαρχει ενα μιιικροοοοοοο lag μερικων κλασματων του δευτερολεπτου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα button settings εννοεις ? δωσε διαδρομη να δοκιμασω και εγω

 

 

Οχι δεν εκανες λαθος :lol: τον βγαλανε και εβαλαν τον chrome γιατι λενε οτι βγαζει καποια θεματα στο sense 7, εγω παντως

τον browser της htc εχω.

Ναι δουλευη το xposed , βαζεις το τελευταιο ark και το framework το φλασαρης απο recovery το sense 6 toolbox οχι δεν δουλευη

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=58828974&postcount=1

Ναι εκεί λέω στο home double tap..

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκεί λέω στο home double tap..

Εχεις δικιο το δοκιμασα δεν κανει τιποτα και σε μενα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους χρησιμοποιούν την InsertCoin Sense 7:

 

Οι ειδοποιήσεις των εφαρμογών που εμφανίζονται στο status bar είναι έγχρωμες (όπως δηλαδή το εικονίδιο της εφαρμογής) ή άσπρες όπως είναι σε έμενα?

Το μόνο που κατάφερα να βρω είναι να αλλάξω το άσπρο σε άλλο χρώμα άλλα όχι την "stock" εμφάνιση της ειδοποίησης στο status bar.

Ξέρει κάποιος αν και πώς το αλλάζω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους χρησιμοποιούν την InsertCoin Sense 7:

 

Οι ειδοποιήσεις των εφαρμογών που εμφανίζονται στο status bar είναι έγχρωμες (όπως δηλαδή το εικονίδιο της εφαρμογής) ή άσπρες όπως είναι σε έμενα?

Το μόνο που κατάφερα να βρω είναι να αλλάξω το άσπρο σε άλλο χρώμα άλλα όχι την "stock" εμφάνιση της ειδοποίησης στο status bar.

Ξέρει κάποιος αν και πώς το αλλάζω αυτό?

Aν καταλαβα καλα οι ειδοποιησεις ειναι σε ασπρο χρωμα, τωρα αν εννοεις τα εικονιδια οπως wifi μπαταρια και τα λοιπα

αυτα αλλαζουν ειτε απο insert market η απο το xtented settings η με καποιο module απο το xposed

Nα ρωτησω και εγω με την σειρα μου εβαλε καποιος φιλος την εκδοση 207 της insert που βγηκε χτες βαζω το ξυπνητηρι

χτυπαει αλλα δεν εμφανιζεται το εικονιδιο στην οθονη.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...