Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς, μακάρι να ήταν τόσο εύκολο. Πάντως το GPE μου είχε CID GOOGL001, ενώ στο developer edition του αδερφού μου είναι BS_US001.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 316
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα περάσω την Rom που έχουν τα unbranded ελληνικά προφανώς, δεν περίμενα ότι θα γινόταν απλά με cid change. Αλλά μετά δε θα έχω OTA;

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα έχεις.

 

Τα βήματα είναι τα εξής:

 

S-OFF

Downgrade του hboot στο 1.44

Κλείδωμα bootloader

Φλασάρισμα του 1.28.401.7 RUU για να πας στην επίσημη 4.1.2

OTA σε 4.22, 4.3

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Finn ευχαριστώ για τα βήματα. Αυτά έψαχνα. Έχει διάβασμα στο xda απόψε. Σαν τις πρώτες μέρες με το Desire νιώθω, τη χαρά της ανακάλυψης :)

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Μετά το s-off ξέχασα την αλλαγή του cid

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση dual sim μου εχει καρφωθει στο μυαλο!η υποδοχη micro sd το κανει το τελειο τηλεφωνο.ξερει κανειs αν ερθει η που μπορω να το βρω?
Link to comment
Share on other sites

η εκδοση dual sim μου εχει καρφωθει στο μυαλο!η υποδοχη micro sd το κανει το τελειο τηλεφωνο.ξερει κανειs αν ερθει η που μπορω να το βρω?

 

Τα 32GB δεν αρκούν?

Αν ήταν προσβάσιμη και η μπαταρία, θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον

Νομίζω στην Κίνα είχε κυκλοφορήσει αυτή η έκδοση

Δεν φαίνεται να έχει έρθει ακόμα στην Ευρώπη

 

To HTC UK και το expansys το έχουν για preorder:

http://www.officialhtcstore.com/uk/p_htc_store_product.aspx?i=254234

http://www.expansys.com/htc-one-dual-sim-32gb-silver-256972/

 

Στο amazon UK υπάρχει μόνο αυτό: http://www.amazon.co.uk/HTC-Ultrapixe-4-Core-Android-Smartphone/dp/B00D1FIL9I

Edited by Nikos2k5
Link to comment
Share on other sites

αν οντωs ηταν 32γβ ισωs.αλλα με διαθεσιμα τα 24γβ και την προοπτικη για να το εχω 2χρονια ισωs οχι.οσον αφορα το θεμα μπαταριαs δεν μπορω να καταλαβω,αφου πλεον το πισω καπακι θα ειναι προσβασιμο τι τουs πειραζει να δωσουν προσβαση και στην μπαταρια?Νικο ευχαριστω για τα λινκσ! Edited by Aristeides75
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την παραγγελία πριν λίγο από kaizer και θα παραλάβω λογικά Τρίτη.

Ελπίζω να είμαι και εγώ τυχερός και να μου έρθει καινούργια παρτίδα και να μην έχω προβλήματα.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

αν οντωs ηταν 32γβ ισωs.αλλα με διαθεσιμα τα 24γβ και την προοπτικη για να το εχω 2χρονια ισωs οχι.οσον αφορα το θεμα μπαταριαs δεν μπορω να καταλαβω,αφου πλεον το πισω καπακι θα ειναι προσβασιμο τι τουs πειραζει να δωσουν προσβαση και στην μπαταρια?Νικο ευχαριστω για τα λινκσ!

 

Άποψή μου είναι ότι αν κάποιo χαρακτηριστικό σε κάνει να αλλάξεις συσκευή πριν τα δύο χρόνια, δεν θα είναι η μη επεκτάσιμη μνήμη. Η μη ύπαρξη υποδοχής microsd βασίζεται εν μέρει και στην ολοένα αυξανόμενη τάση αποθηκευτικών χώρων στο cloud.

 

Η μη πρόσβαση στην μπαταρία ίσως επιλέχθηκε γιατί αφενός θα πρόσθετε επιπλέον πάχος σε αυτή την έκδοση, και επειδή λόγω των δύο υποδοχών sim, έχουν πιάσει αρκετό μέρος της πλάτης:

 

http://hss-prod.hss.aol.com/hss/storage/adam/fe3716d13bd57cf766c8b354fd8e077c/htconedualsim.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα κυκλοφορήσει μονο uk το συγκεκριμένο; αν ειναι μονο για uk λογικα δεν θα χει εγγυηση εδω αλλα αν το παρεις απο expansys amazon εισαι καλυμμενος

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την παραγγελία πριν λίγο από kaizer και θα παραλάβω λογικά Τρίτη.

Ελπίζω να είμαι και εγώ τυχερός και να μου έρθει καινούργια παρτίδα και να μην έχω προβλήματα.

 

Θα πάρω το πρωί στο κατάστημα που έκανα την παραγγελία να τους ρωτήσω για καινούργια παρτίδα.

Ξέρει κάποιος τι αριθμό θα τους πω;

Τα 2 πρώτα νούμερα να είναι 39 και μετά;

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Δες το δικό μου έχω γράψει παραπάνω το serial number νομίζω. Πρέπει όλα όσα έχουν να είναι από αυτή την παρτίδα αν μιλάμε για το ίδιο κατάστημα.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω το πρωί στο κατάστημα που έκανα την παραγγελία να τους ρωτήσω για καινούργια παρτίδα.

Ξέρει κάποιος τι αριθμό θα τους πω;

Τα 2 πρώτα νούμερα να είναι 39 και μετά;

 

Δεν είναι απαραίτητο να έχει δύο νούμερα μετά,εμένα που είναι νέα παρτίδα είναι πολύ διαφορετικό

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση περί εγγύησης.

Έχω βρει αρκετά HTC One από ΗΠΑ μέχρι 300€ αψεγάδιαστα. Θυμάμαι ότι μέχρι πρότινος δεν ίσχυε η εγγύηση σε προϊόντα που αγοράστηκαν εκτός ΕΕ. Όμως τώρα τελευταία που έψαξα πάλι το θέμα είδα σε διάφορα φόρα ότι υπάρχει το λεγόμενο GWS (Global Warranty System). Διότι αν τώρα πια παρέχεται εγγύηση σε προϊόντα της HTC που δεν αγοράστηκαν σε χώρα της ΕΕ τότε αλλάζει το πράγμα. Κάτι σαν το international warranty της Apple που στην Ελλάδα το αναλαμβάνει η Infoquest. Γνωρίζει κάποιος περισσότερα επ' αυτού;

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Όταν μου έκλεψαν το Οne, απευθύνθηκα στην ΗΤC Aμερικής διότι το είχα αγοράσει από εκει (Google Edition). Moυ απάντησαν ότι τα developer και Google Edition έχουν διεθνή εγγύηση και αν εμφανιστεί σε service της ΗΤC όπου γης θα χτυπήσει ότι είναι στη λίστα των κλεμμένων.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η εγγύηση ισχύει μόνο για αυτά τα συγκεκριμένα μοντέλα; Πάλι καλό ακούγεται. Μήπως ρώτησες αν χρειάζονται απόδειξη αγοράς; Διότι αν αγοράσω ένα θα είναι ήδη μεταχειρισμενο και δεν θα έχω την απόδειξη. Αν γίνεται μέσω ΙΜΕΙ ή S/N θα είναι άψογο.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το ακούω αυτό που λέει ο gnt..σίγουρα δεν θα υπάρχει θέμα με εγγύηση στην Ελλάδα;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μίλησα στο τηλέφωνο με εκπρόσωπο της Arvato που μου είπε το ήδη γνωστό ότι καλύπτουν προϊόντα αγορασμένα μόνο από ΕΕ και Ελλάδα και μάλιστα δεν αναλαμβάνουν τα παραεισαγωγης εκτός ΕΕ. Ρώτησα αν γνωρίζουν για το GWS, μου είπαν όχι και ότι η ίδια η HTC δεν τους έχει δώσει τέτοια οδηγία. Μετά τηλεφώνησα στην HTC Ελλάδας - παρεμπιπτόντως η κλήση είναι στο εξωτερικό αλλά με αστική χρέωση - και μου είπαν ακριβώς το ίδιο. ΟΜΩΣ ο εκπρόσωπος μού είπε και κάτι άλλο ακριβώς έτσι. '' Μεταξύ μας κύριε, αν το Service στην Ελλάδα δεχτεί να αναλάβει τη συσκευή σας εμάς δεν μας πειράζει καθόλου ακόμα και αν είναι από Ινδία '' σε ερώτηση μου σχετικά με προϊόντα που αγοράστηκαν από ΗΠΑ.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

To regional support αφορά τις συσκευές οι οποίες προωθούνται στις αντίστοιχες περιοχές. Αυτό συνήθως καταστρατηγείται από τις ελληνικές αντιπροσωπείες. Ξέρω 3 περιπτώσεις όπου HTC One Developer edition (αγορασμένα από US) έγινε δεκτό σε support τρίτης χώρας (UK και Ελβετία). Στην Ελλάδα δεν είμαι σίγουρος τι συμβαίνει με τις συγκεκριμένες εκδόσεις καθώς τις έχουν ελάχιστοι. Εγώ αναφέρω τι λέει η HTC USA για τα GPE και developers.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε ενδεχόμενη περίπτωση που είχες ακόμα το κινητό και παρουσιαζε μια βλάβη πού θα το έστελνες; Στις ΗΠΑ ή σε ευρωπαϊκό αντιπρόσωπο; Γιατί εγώ κατάλαβα ότι η επιλογή να καλυφθεί από ελληνικό service δεν υπάρχει.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Θα είχα μαζί μου γραπτώς αυτά που μου είπε η HTC USA. Αν στο παίξουν δύσκολοι, οι απειλή της καταγγελίας στους αρμόδιους φορείς συνήθως αρκεί για να κάνεις τη δουλειά σου ;)
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα το έστελνες στην Arvato; Όχι εξωτερικό. Σωστά;

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...