Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με cosmote πάντως και μαμα ρομ δεν είχα/έχω κανένα θέμα με τις κλήσεις....

 

Να κάνω 3 ερωτήσεις (ΣΟΣ!!!): Υπάρχει κάποιος που:

1) Έχει αρχίσει να ξεκολλάει/ έχει ξεκολλήσει η οθόνη του m7 από τα πλαϊνά? Για προσέξτε το!

2) Του έχει βγάλει ποτέ η αρβατο το m7 εκτός εγγύησης?

3) Έχει πάρει κανείς συσκευή αντικατάστασης κατά την διάρκεια της επισκευής και ποια?

Γιατί βρίσκομαι σε συνεχή επικοινωνία με HTC και ακούω κάτι τρελά τώρα τελευταία...

Edited by harris78
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ με cosmote πάντως και μαμα ρομ δεν είχα/έχω κανένα θέμα με τις κλήσεις....

 

Να κάνω 3 ερωτήσεις (ΣΟΣ!!!): Υπάρχει κάποιος που:

1) Έχει αρχίσει να ξεκολλάει/ έχει ξεκολλήσει η οθόνη του m7 από τα πλαϊνά? Για προσέξτε το!

2) Του έχει βγάλει ποτέ η αρβατο το m7 εκτός εγγύησης?

3) Έχει πάρει κανείς συσκευή αντικατάστασης κατά την διάρκεια της επισκευής και ποια?

Γιατί βρίσκομαι σε συνεχή επικοινωνία με HTC και ακούω κάτι τρελά τώρα τελευταία...

 

1. Έμενα έτσι ήταν η πρώτη που αγόρασα. Την έδωσα για σέρβις. Μετά δεν ξαναείχα τέτοιο θέμα.

2. Το έχω πάει 3 φορές. Μία για ξεκολλημένη οθόνη. Μια για μωβ φωτογραφίες. Μια για πρόβλημα με το digitizer. Και τις 3 μου την άλλαξαν και μάλιστα την τρίτη με "σκυμμένο" κεφάλι και την φράση "πάλι σε σένα έτυχε; "

3. Συσκευή αντικατάστασης δεν έπαιζε, τουλάχιστον για εδώ Θεσσαλονίκη. Τη ζήτησα αλλά μου είπαν ότι δεν προβλέπεται.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις μόλις η μπαταρία πάει 30% απενεργοποιεί αυτόματα τα πάντα ξέρει κάποιος πως βγαίνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις μόλις η μπαταρία πάει 30% απενεργοποιεί αυτόματα τα πάντα ξέρει κάποιος πως βγαίνει αυτό?

 

Ρυθμίσεις->τροφοδοσία->πρόγραμμα εξοικονόμησης ενέργειας και λειτουργία απόλυτης εξοικονόμησης. Μπαίνεις εκεί και αλλάζεις ο,τι σε χαλάει :)

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,να ρωτήσω κάτι, γίνεται όταν έχω ακουστικά Ο ήχος κλήσης να ακούγεται μόνο από αυτά;και όχι από τη συσκευή;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,να ρωτήσω κάτι, γίνεται όταν έχω ακουστικά Ο ήχος κλήσης να ακούγεται μόνο από αυτά;και όχι από τη συσκευή;

Ευχαριστώ

 

αν εχουν μικροφωνο τοτε λογικα οταν τα συνδεσης ο ηχος θα ακουγεται απο αυτα.

Link to comment
Share on other sites

αν εχουν μικροφωνο τοτε λογικα οταν τα συνδεσης ο ηχος θα ακουγεται απο αυτα.

Έχω τα ακουστικά της HTC που ήρθαν μαζί με το κινητό. Και θέλω να ακούγεται ο ήχος κλήσης και όχι η κλήση ή ίδια .Αν το έχω στο δυνατό ακούγεται και από τα 2 και αν το έχω αθόρυβο Δεν ακούγεται από πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

μια και σκέφτομαι να ξαναπάρω το Μ7, μια ερώτηση παίδες. Γράφει στο σκρουτζ σε μερικά καταστήματα ότι είναι Αγγλικό. θα είναι branded? ή δέχεται μόνο αγγλική γλώσσα?
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς διάφορα πράγματα μπορεί να οφείλονται στο δίκτυο. Παράδειγμα εγώ κάποιες φορές όταν αλλάζω από 3g σε 2g και μετά επιστρέφω δεν συνδέεται στο ίντερνετ ενώ δείχνει συνδεδεμένο. Αποτέλεσμα είναι το τηλέφωνο να θεωρεί ότι έχει σύνδεση και προσπαθώντας να ενημερώσει τις εφαρμογές καίει την μπαταρία. Για μένα αυτό λύνεται με κλείσιμο και άνοιγμα των δεδομένων ή με το να μένω σταθερά σε 3g. Λογικά φταίει το δίκτυο γιατί το ίδιο κάνει και σε έναν φίλο με το nexus 4. Εκτός εάν έχει θέμα η 4.4. Μιλάμε και πάλι για cosmote.

 

 

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω και εγώ αλλά έχω Vodafone...

Το πρόβλημα το παρατήρησα από τότε που πήρα Kit Kat...

Μήπως τελικά φταίει η Rom...

 

 

 

ΥΓ: Εμένα αρχίζει και ξεθωριάζει κάτω δεξιά,από τη μέσα μεριά, η μαύρη φάσα που βρίσκονται τα capacitive buttons με αποτέλεσμα να βγαίνει από εκεί το φως από τα led... Έχω και την πολύ θερμή οθόνη... Αλλά φοβάμαι μήπως δεν μου το αντικαταστήσουν και μπλέξω χειρότερα...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις κλήσεις (όντας συνδρομητής Cosmote) να αναφέρω ότι βρήκα την υγειά μου με το να γυρίσω το δίκτυο σε 2G (GSM).

 

Κατά τ'άλλα έχω πρόβλημα με το κινητό. Για την ακρίβεια, σταμάτησε στα καλά καθούμενα (χωρίς πτώση, εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής κλπ) να λειτουργεί η δόνηση. Με reboot δεν στρώνει και αρχίζω να αγχώνομαι και μόνο στην ιδέα ότι θα πρέπει να μιλήσω Arvato!

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον; Αν ναί, υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κι εγώ παθών με τη δόνηση. Το πήρα μεταχείρα και δε θυμάμαι αν δε δούλευε εξ αρχής, πάντως από ένα σημείο και πέρα δεν είχα δόνηση. Μόνο αν το χτυπήσω λίγο από την μπροστινή πλευρά μπορεί να επανέλθει η δόνηση, αλλά για λίγο. Δεν έχω βρει λύση, μιας και το θέμα είναι καθαρά hardwarικό. Θέλω να πάω Arvato αλλά δεν έχω απόδειξη...
Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω απόδειξη, αλλά επειδή είναι "ελληνικό" (δεν είναι παραεισαγωγής δηλαδή) μου είπαν ότι μπορεί να περάσει και έτσι. Αν είναι ελληνικό, κάνε ένα κόπο και ξαναμίλα με HTC, διαφορετικά επικοινώνησε με το κατάστημα αγοράς, μπας και φιλοτιμηθούν να βοηθήσουν (π.χ. επανεκτύπωση απόδειξης).

Πάντως ήδη κανόνισα να περάσει courrier για να παραλάβει, γιατί δεν έφτιαξε ούτε με reset, και απ'ότι είδα στο internet δεν είναι σπάνιο φαινόμενο. Προσωπικά, το είχα όλη μέρα στη δόνηση, οπότε πλέον μου είναι πολύ δύσκολο να συνηθίσω τη συσκευή χωρίς τη λειτουργία δόνησης. Εν τω μεταξύ, τους ανέφερα και το πρόβλημα με το gap που έχει... Ναί μεν είναι πολύ μικρό, αλλά αφού θα πάει που θα πάει service ας το κοιτάξουν και αυτό.

Άντε να δούμε τις μας περιμένει....

Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς απόδειξη περνάνε πλέον όλα τα HTC.. Τσεκάρουν αλλά την ημερομηνία παραγωγής και με βάση αυτή τα καλύπτουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με cosmote πάντως και μαμα ρομ δεν είχα/έχω κανένα θέμα με τις κλήσεις....

 

Να κάνω 3 ερωτήσεις (ΣΟΣ!!!): Υπάρχει κάποιος που:

1) Έχει αρχίσει να ξεκολλάει/ έχει ξεκολλήσει η οθόνη του m7 από τα πλαϊνά? Για προσέξτε το!

2) Του έχει βγάλει ποτέ η αρβατο το m7 εκτός εγγύησης?

3) Έχει πάρει κανείς συσκευή αντικατάστασης κατά την διάρκεια της επισκευής και ποια?

Γιατί βρίσκομαι σε συνεχή επικοινωνία με HTC και ακούω κάτι τρελά τώρα τελευταία...

 

3) wildfire s δινουν αλλα απο οτι εχω καταλαβει εχουν πολυ λιγες και επι 3 εβδομαδες σε καθημερινη επικοινωνια μαζι τους δεν ειχαν

Link to comment
Share on other sites

το χρυσο Μ7 το εχει δει κανεις, ειναι πολυ κιτς? θελω να πω ειναι πολυ εντονο το χρυσο χρωμα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι έτοιμος να πάρω μεταχειρισμένο htc one με απόδειξη/εγγύηση κι έχω δύο βασικές ερωτήσεις:

1. το gps κλειδώνει γρήγορα/εύκολα κι είναι ακριβές;

2. Το κινητό πόσο lagάρει;

 

Ευχαριστώ από πριν για τις πληροφορίες, ανυπομονώ να το πάρω στα χέρια μου :)

Link to comment
Share on other sites

το χρυσο Μ7 το εχει δει κανεις, ειναι πολυ κιτς? θελω να πω ειναι πολυ εντονο το χρυσο χρωμα?

 

είναι κάπως. το έχει φίλος και είναι σαν κλαρινογαμπρός :p:lol:

 

 

Γεια σας, είμαι έτοιμος να πάρω μεταχειρισμένο htc one με απόδειξη/εγγύηση κι έχω δύο βασικές ερωτήσεις:

1. το gps κλειδώνει γρήγορα/εύκολα κι είναι ακριβές;

2. Το κινητό πόσο lagάρει;

 

Ευχαριστώ από πριν για τις πληροφορίες, ανυπομονώ να το πάρω στα χέρια μου :)

 

lag? το Μ7? μήπως μπέρδεψες το νήμα με της Samsung?:p

Link to comment
Share on other sites

Πάντα πρέπει να ξεκαθαρίζεις τα προφανή.. Όταν καείς με το χυλό... Φυσάς και το γιαούρτι..

 

Για το gps κάποιος; Κλειδώνει γρήγορα κι είναι ακριβές;

Link to comment
Share on other sites

Πάντα πρέπει να ξεκαθαρίζεις τα προφανή.. Όταν καείς με το χυλό... Φυσάς και το γιαούρτι..

 

Για το gps κάποιος; Κλειδώνει γρήγορα κι είναι ακριβές;

Εμένα κλειδώνει σχεδόν πάντα κάτω από 10 δευτερόλεπτα και για το 2ο πρέπει να προσπαθήσεις αρκετά για να το καταφέρεις

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι έτοιμος να πάρω μεταχειρισμένο htc one με απόδειξη/εγγύηση κι έχω δύο βασικές ερωτήσεις:

1. το gps κλειδώνει γρήγορα/εύκολα κι είναι ακριβές;

2. Το κινητό πόσο lagάρει;

 

Ευχαριστώ από πριν για τις πληροφορίες, ανυπομονώ να το πάρω στα χέρια μου :)

 

1. Κλειδώνει σε χρόνο dt

2. Η λέξη λαγκ, είναι άγνωστη για το One. Τώρα άν εσύ το καταφέρεις να λαγκάρει , θα σε βάλουμε στο βιβλίο με τα ρεκόρ γκίνες :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είμαι έτοιμος να πάρω μεταχειρισμένο htc one με απόδειξη/εγγύηση κι έχω δύο βασικές ερωτήσεις:

1. το gps κλειδώνει γρήγορα/εύκολα κι είναι ακριβές;

2. Το κινητό πόσο lagάρει;

 

Ευχαριστώ από πριν για τις πληροφορίες, ανυπομονώ να το πάρω στα χέρια μου :)

Για lag, αν είσαι λάτρης του απόλυτου μόνο το Μ8 και nexus είναι στο Android. Το Μ7 είναι το next best thing. Αυτό σημαίνει ότι αν είσαι ψείρας σαν εμένα θα βρεις μικρά μικρά τσιμπήματα στο πληκτρολόγιο. Δεν ξέρω αν φταίει που έχει να κλείσει κανέναν μήνα ή που δεν έχω κάνει επαναφορά εδώ και 4-5 μήνες πάντως μικρά πραγματάκια στο πληκτρολόγιο βλέπω.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

οι καινουριες παρτιδες παιδες εχουν βγαλει τα προβληματα, βγαζουν ακομα μωβ καμερες? αυτα τα μπλε και τα χρυσα που κυκλοφορουν τι ειναι, χωρες προελευσης κλπ?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

οι καινουριες παρτιδες παιδες εχουν βγαλει τα προβληματα, βγαζουν ακομα μωβ καμερες? αυτα τα μπλε και τα χρυσα που κυκλοφορουν τι ειναι, χωρες προελευσης κλπ?

 

Εμένα στη τελευταία ίσως παρτίδα (6/2014) μου ξεκόλλησε η οθόνη... Το προηγούμενο είχε την μωβ κάμερα και σηκωμένο το τζάμι στο πάνω μέρος. Επειδή τελικά η HTC μόνο στο τηλέφωνο είναι ευγενική και από ουσία τίποτα (πάλι μου ζητάνε να αφήσω το τηλέφωνο για 4-6 βδομάδες πράγμα παράνομο, και να δούνε αν είναι εντός εγγύησης!!! σε κινητό 2 μηνών ξεκόλλησε η οθόνη και συζητάμε για το αν ισχύει η εγγύηση κατά την αρβάτο), έχω αρχίσει να ψάχνω το θέμα για να δω τι θα κάνω και καταλήγω ότι το m7 ήταν το κινητό της HTC με τα περισσότερα κατασκευαστικά λάθη που έχει βγάλει ποτέ...

Επίσης δεν καταλαβαίνουν ότι όταν αγοράζεις τέτοιο κινητό με τόσα λεφτά κυρίως το έχεις ως εργαλείο στην δουλειά σου και όχι για πουλάς μούρη... (θα έπαιρνα iphone τότε!) Θα έπρεπε λοιπόν η αντιμετώπιση να είναι ανάλογη αλλά όπως είπα αυτό μόνο στα λόγια γίνεται από την HTC...

Edited by harris78
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...