Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο 15/10 εχω στειλει το κινητο στην ΑΡΒΑΤΟ για το γνωστο θεμα καμερας-υπερθεμανσης...

σε σημερινη τηλεφωνικη επικοινωνια μου ειπαν πως το κινητο ειχε αποσταλει στην Γερμανια και αναμενεται την επομενη εβδομαδα πισω...

λετε να εχω αντικατασταση συσκευης ή απλα αλλαγη καποιου ανταλλακτικου? ειχε κανεις αλλος παρομοια εμπειρια?

Εγώ πάντως μάλλον ήμουν τυχερός. Πρόβλημα κ γω με μωβ πέπλο, αποφάσισα να κάνω την κίνηση με βαριά καρδιά, ευτυχώς όμως μόνο μέσω HTC. Η συσκευή μου ήταν ελληνική unlocked, ήρθε τη πήρε ο courier, σε 1 εβδομάδα μου γύρισαν άλλη refurbished γερμανική t-mobile. Μια χαρά ήταν η συσκευή αλλά επειδή ο dialer δεν είχε ελληνικά ξανά τηλέφωνο στην htc, επιστροφή στην arvato μαζί με μια ωραία επιστολή που τους εξηγούσα τι κ πώς, σε 3 μέρες άλλη συσκευή αυτή τη φορά γερμανική unlocked. Άψογη είναι κάμερα οθόνη gap όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως μάλλον ήμουν τυχερός. Πρόβλημα κ γω με μωβ πέπλο, αποφάσισα να κάνω την κίνηση με βαριά καρδιά, ευτυχώς όμως μόνο μέσω HTC. Η συσκευή μου ήταν ελληνική unlocked, ήρθε τη πήρε ο courier, σε 1 εβδομάδα μου γύρισαν άλλη refurbished γερμανική t-mobile. Μια χαρά ήταν η συσκευή αλλά επειδή ο dialer δεν είχε ελληνικά ξανά τηλέφωνο στην htc, επιστροφή στην arvato μαζί με μια ωραία επιστολή που τους εξηγούσα τι κ πώς, σε 3 μέρες άλλη συσκευή αυτή τη φορά γερμανική unlocked. Άψογη είναι κάμερα οθόνη gap όλα ΟΚ.

 

Μέσω HTC; Έτσι δεν εμπλέκεται η Arvato; Σε αυτή την περίπτωση όμως που έδωσες ελληνικό και σου επέστρεψαν γερμανικό δεν θα έχεις θέμα με τα ανταλλακτικά και χρόνο αναμονής αν συμβεί το οτιδήποτε (δεν στο γρουσουζευώ :X δαγκωσα την γλώσσα μου να μην λες ;))

Link to comment
Share on other sites

Μέσω HTC; Έτσι δεν εμπλέκεται η Arvato; Σε αυτή την περίπτωση όμως που έδωσες ελληνικό και σου επέστρεψαν γερμανικό δεν θα έχεις θέμα με τα ανταλλακτικά και χρόνο αναμονής αν συμβεί το οτιδήποτε (δεν στο γρουσουζευώ :X δαγκωσα την γλώσσα μου να μην λες ;))

Η arvato πάντα εμπλέκεται, αλλά πρακτικά δεν είχα πάρε δώσε απευθείας μ αυτούς. Άσε να κάνει η HTC το σπασμένο τηλέφωνο, τόσο απλά. Εγώ βασικά ήθελα η συσκευή να είναι unbranded, κ αυτό μου το ικανοποίησαν. Αν βγάλει κ αυτή η συσκευή το οτιδήποτε τηλέφωνο πάλι HTC, έχουν το ιστορικό, courier κ πάει λέγοντας! Γιατί να ζορίζομαι εγώ? Εγώ τηλέφωνο από την HTC αγόρασα αυτοί οφείλουν να βρουν τρόπο να με καλύψουν! Απλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Η arvato πάντα εμπλέκεται, αλλά πρακτικά δεν είχα πάρε δώσε απευθείας μ αυτούς. Άσε να κάνει η HTC το σπασμένο τηλέφωνο, τόσο απλά. Εγώ βασικά ήθελα η συσκευή να είναι unbranded, κ αυτό μου το ικανοποίησαν. Αν βγάλει κ αυτή η συσκευή το οτιδήποτε τηλέφωνο πάλι HTC, έχουν το ιστορικό, courier κ πάει λέγοντας! Γιατί να ζορίζομαι εγώ? Εγώ τηλέφωνο από την HTC αγόρασα αυτοί οφείλουν να βρουν τρόπο να με καλύψουν! Απλά πράγματα.

 

σωστος...κι εγω μεσω HTC την εκανα την ολη διαδικασια...

την Παρασκευη μου ειπαν πως ισως αυτη την εβδομαδα να ερθει η συσκευη απο Γερμανια...για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια παιδια δεν την παλευει πλεον, ετσι δεν ειναι? φορτιζει 100% και σε μια ωρα χωρις να κανεις τιποτα απολυτως σε 2g εχει πεσει 5%...

 

Εγώ μετά από 1,5 χρόνο συνεχίζω να είμαι στα ίδια πλαίσια κατανάλωσης πάνω κάτω (ειδικά από την στιγμή που ελάττωσα τα wakelocks είμαι καλύτερα)

Συνεπώς είτε πρόκειται για πρόβλημα της ίδιας της μπαταρίας, είτε κάτι σου καταναλώνει.

Δοκίμασε να βάλεις κάποιο πρόγραμμα που ελέγχει την κατανάλωση και δες.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

μετα απο μολις 3 εβδομαδες αναμονη (μου ειχαν πει 4-6) η συσκευη επεστρεψε στα χερια μου

δεν μου εκαναν αντικατασταση συσκευης ...

το θεμα με την καμερα φαινεται πως λυθηκε, το ιδιο και το θεμα της υπερθερμανσης...

σε αυτο που παρατηρω μεγαλη αλλαγη ειναι στην αυτονομια η οποια εχω την αισθηση πως εχει αυξηθει αισθητα...

λετε να εκανα και καμμια αλλαγη μπαταριας?

παντως πολυ καλες οι εντυπωσεις απο το service...μαλλον φταιει που πηγε Γερμανια ταξιδακι αναψυχης και γεμισε της μπαταριες του...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,να ρωτήσω,έχει καταφέρει κανείς να ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις->οθόνη και κινήσεις δακτύλων->κινήσεις motion launch αυτό με την κάμερα ή είναι μόνο για το m8; Έχω viper 7.0.1.

Ευχαριτω πολύ

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται ότι η HTC πήρε τον κώδικα του L οπότε μέσα σε 90 ημέρες πρέπει να περιμένουμε την αναβάθμιση. :yahoo:
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,εχω ενα m7 vodafone αγγλικο.το αγορασα καινουριο ενα μηνα τωρα.χρησμοποιητε με καρτα cosmote.δε κλειδωνει το gps.ανοιχτα ολα και δε βρισκει τη θεση μου στο sygic με τιποτα .δοκιμασα και την εφαρμογη gpsstatus,reset agps και download τα καινουρια,αλλα παλι δε κλειδωνει.το τηλ ειναι στοκ με τη τελαιυτεα ρομ.καμια βοηθεια.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα με την δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας τον τελευταίο καιρό; Δεν έχω συνέχεια ανοικτά data και την πρώτη φορά της ημέρας που συνδέομαι σε WiFi προσπαθεί να δημιουργήσει αλλά κολάει στο 37%. Το ίδιο συμβαίνει και όταν του ορίσω εγώ να κάνει (χρησιμοποιώ την επιλογή με λογαριασμό HTC). Δεν έχω χρησιμοποιήσει το restore για να ξέρω τι τελικά προσφέρει, αλλά έχει αρχίσει να γίνεται ενοχλητικό καθώς όταν είμαι σε σύνδεση με χαμηλό bandwidth εξαιτίας της κάλυψης, καθυστερεί όλα τα υπόλοιπα χωρίς στην ουσία να κάνει κάτι
Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε τους λογαριασμούς που έχεις για αντίγραφο ασφαλείας στα accounts and sync (HTC account)= Ξαναφτιαξε τον λογαριασμό με το ίδιο email και στις επιλογές αποθήκευσης του αντιγράφου παίξε μεταξύ Google drive ή dropbox (δες ποιο έχεις και διάλεξε το άλλο για αρχή). Εμένα έτσι μου δούλεψε.

Προσοχή: Θα χάσεις όλα τα προηγούμενα αντίγραφα ασφαλείας.

 

Α! Και Κάνε και μια επανεκκίνηση μετά την διαγραφή....

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Το είχες δανείσει κάπου ή το χες πουλήσει και το ξανααγορασες;

 

Το είχα πουλήσει και το ξαναπηρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πουλήσει και το ξαναπηρα.

 

Ρωταω γιατί μου κάνει εντύπωση που επέστρεψες ξανά στο δικό μας.Πρέπει να μη σου άρεσε ότι άλλο πήρες σε σχέση με το m7.Γενικοτερα βλέπω ότι είναι super fair επιλογή ακόμα και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω γιατί μου κάνει εντύπωση που επέστρεψες ξανά στο δικό μας.Πρέπει να μη σου άρεσε ότι άλλο πήρες σε σχέση με το m7.Γενικοτερα βλέπω ότι είναι super fair επιλογή ακόμα και τώρα.

 

Είναι πολλοί οι λόγοι, αλλά βαριέμαι να τους αναλύσω τωρα.

Ενδεικτικά πέρασαν από τα χέρια μου : note 3 neo, note 3 , Z2 , G3 .

Κανένα από αυτά δεν έχει την πληρότητα του One, πάντα βάση με τα δικά μου κριτήρια. Ίσως πλησιάζει αρκετά το Ζ2.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αν το Μ7 είχε καλύτερη μπαταρία για μένα θα ήταν ακόμα η καλύτερη επιλογή λόγω μεγέθους.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αν το Μ7 είχε καλύτερη μπαταρία για μένα θα ήταν ακόμα η καλύτερη επιλογή λόγω μεγέθους.

 

Ή έστω να φορτιζε γρηγορότερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρετε τι παίζει με την cosmote ? Βρίσκομαι στην 4.4.3 και εδώ και αρκετό καιρό Και έχει τρελό θέμα με τις κλήσεις! Το είχαμε ξανά συζητήσει εδώ ότι καποιες φορές όταν καλείς δεν ακούς τίποτα ενώ ο άλλος το έχει σηκώσει! Αυτό γίνετε πιστεύω 40% των κλήσεων! Πρέπει να απευθυνθώ κάπου ? Είναι πρόβλημα της συσκευής ? BUg η πρόβλημα της cosmote;

Εσάς δεν σας ενοχλεί;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρετε τι παίζει με την cosmote ? Βρίσκομαι στην 4.4.3 και εδώ και αρκετό καιρό Και έχει τρελό θέμα με τις κλήσεις! Το είχαμε ξανά συζητήσει εδώ ότι καποιες φορές όταν καλείς δεν ακούς τίποτα ενώ ο άλλος το έχει σηκώσει! Αυτό γίνετε πιστεύω 40% των κλήσεων! Πρέπει να απευθυνθώ κάπου ? Είναι πρόβλημα της συσκευής ? BUg η πρόβλημα της cosmote;

Εσάς δεν σας ενοχλεί;

 

Δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα της συσκευης, μια και συμβαινει απο το καλοκαιρι και μετα (καπως ετσι το υπολογιζω εγω). Διαφορετικα θα γινοταν απο την αρχη. Επισης δεν νομιζω να εχει καμμια ουσια το να απευθυνθεις καπου, μια και δεν προκειτα να παρεις απαντηση...

Τι να σου πουν στην Cosmote ή π.χ. στον Γερμανο...? Το πολυ-πολυ να σου ζητησουν την συσκευη για... αναβαθμηση (γνωστο τροπαριο οσα χρονια υπαρχουν κινητα τηλεφωνα), να σου κανουν factory reset και να καθεσαι να ξαναστηνεις την συσκευη σου (χωρις βεβαια να εχει διορθωθει τιποτα...). Κι αν εισαι και root με τιποτα custom roms, kernels κλπ., θα εχουν και... απαντηση για το προβλημα!!!

 

Και να ηταν μονο το προβλημα των κλησεων... Γιατι, τα data σου ειναι καλα? Εμενα μια ερχονται, μια χανονται... Μαυρα χαλια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα της συσκευης, μια και συμβαινει απο το καλοκαιρι και μετα (καπως ετσι το υπολογιζω εγω). Διαφορετικα θα γινοταν απο την αρχη. Επισης δεν νομιζω να εχει καμμια ουσια το να απευθυνθεις καπου, μια και δεν προκειτα να παρεις απαντηση...

Τι να σου πουν στην Cosmote ή π.χ. στον Γερμανο...? Το πολυ-πολυ να σου ζητησουν την συσκευη για... αναβαθμηση (γνωστο τροπαριο οσα χρονια υπαρχουν κινητα τηλεφωνα), να σου κανουν factory reset και να καθεσαι να ξαναστηνεις την συσκευη σου (χωρις βεβαια να εχει διορθωθει τιποτα...). Κι αν εισαι και root με τιποτα custom roms, kernels κλπ., θα εχουν και... απαντηση για το προβλημα!!!

 

Και να ηταν μονο το προβλημα των κλησεων... Γιατι, τα data σου ειναι καλα? Εμενα μια ερχονται, μια χανονται... Μαυρα χαλια...

 

ΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ DATA ΜΑΥΡΟ ΧΑΛΙ οπως τα λες! ομως εχει καταντήσει κουραστική αυτη η κατάσταση!

λες με update καποια στιγμη θα διορθωθεί το θεμα?

εγω δεν καταλαβαίνω γιατι μονο στο one αυτο.

και τωρα που το σκέφτομαι ειναι 100% προβλημα της cosmote ,διοτι πρόσφατα έκανα ταξίδι στο εξωτερικό και μολις το κινητο συνδέθηκε σε αλλον παροχο

ποτε δεν ειχα θεμα με τις κλήσεις οσο ημουν εκει!

Edited by kavroulis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρετε τι παίζει με την cosmote ? Βρίσκομαι στην 4.4.3 και εδώ και αρκετό καιρό Και έχει τρελό θέμα με τις κλήσεις! Το είχαμε ξανά συζητήσει εδώ ότι καποιες φορές όταν καλείς δεν ακούς τίποτα ενώ ο άλλος το έχει σηκώσει! Αυτό γίνετε πιστεύω 40% των κλήσεων! Πρέπει να απευθυνθώ κάπου ? Είναι πρόβλημα της συσκευής ? BUg η πρόβλημα της cosmote;

Εσάς δεν σας ενοχλεί;

 

Εβαλα πριν 2 βδομαδες viper 7.0.1 και δε μου εχει παρουσιαστει απο τοτε το προβλημα.Δε ξερω αν εφτιαξε με την αλλαγη ρομ(χλωμο το βλεπω) απλα το αναφερω.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ DATA ΜΑΥΡΟ ΧΑΛΙ οπως τα λες! ομως εχει καταντήσει κουραστική αυτη η κατάσταση!

λες με update καποια στιγμη θα διορθωθεί το θεμα?

εγω δεν καταλαβαίνω γιατι μονο στο one αυτο.

και τωρα που το σκέφτομαι ειναι 100% προβλημα της cosmote ,διοτι πρόσφατα έκανα ταξίδι στο εξωτερικό και μολις το κινητο συνδέθηκε σε αλλον παροχο

ποτε δεν ειχα θεμα με τις κλήσεις οσο ημουν εκει!

 

Εβαλα πριν 2 βδομαδες viper 7.0.1 και δε μου εχει παρουσιαστει απο τοτε το προβλημα.Δε ξερω αν εφτιαξε με την αλλαγη ρομ(χλωμο το βλεπω) απλα το αναφερω.

 

Η αληθεια ειναι οτι ειμαι με InsertCoin εδω και μηνες, οσο ειχα την Viper δεν μου παρουσιαστηκε αυτο το προβλημα, αλλα οπως προειπα, παει καιρος, ισως να μην ειχε αρχισει να παρουσιαζεται ακομα... Ουτε και νομιζω οτι ειναι θεμα ΜΟΝΟ του One...

Γενικα κατα 99,9% φταιει η Cosmote (για να μην πω 100%) κι αντε να βγαλεις ακρη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς διάφορα πράγματα μπορεί να οφείλονται στο δίκτυο. Παράδειγμα εγώ κάποιες φορές όταν αλλάζω από 3g σε 2g και μετά επιστρέφω δεν συνδέεται στο ίντερνετ ενώ δείχνει συνδεδεμένο. Αποτέλεσμα είναι το τηλέφωνο να θεωρεί ότι έχει σύνδεση και προσπαθώντας να ενημερώσει τις εφαρμογές καίει την μπαταρία. Για μένα αυτό λύνεται με κλείσιμο και άνοιγμα των δεδομένων ή με το να μένω σταθερά σε 3g. Λογικά φταίει το δίκτυο γιατί το ίδιο κάνει και σε έναν φίλο με το nexus 4. Εκτός εάν έχει θέμα η 4.4. Μιλάμε και πάλι για cosmote.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...