Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest maklovinsam
τι να σου πω φιλος παρε ενα τηλεφωνο στο μαγαζι που σκεφτεσαι να αγορασεις και πες του να σου πουνε το serial number. οχι το ιμει προσεχε. αμα στο πουνε ποσταρε το και θα σου πουμε αν ειναι απ τις καινουργιες παρτιδες

 

το birdphone παραλανβανει την πεμπτη ξανα.εαν γνωριζει καποιος ασ με ενημερωσει για τοιχον προβληματα σε καινουργιες παρτιδες,ευχαριστω.

Edited by maklovinsam
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα είναι με 38...το είχα κοιτάξει και είναι παρτίδα Σεπτεμβρίου...Και εχω το θέμα με την κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
Εμένα είναι με 38...το είχα κοιτάξει και είναι παρτίδα Σεπτεμβρίου...Και εχω το θέμα με την κάμερα.

 

κριμα κ ειναι ωραιο τηλ αλλα με πολλα κατασκευαστικα προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

κριμα κ ειναι ωραιο τηλ αλλα με πολλα κατασκευαστικα προβληματα.

 

Ναι δυστυχώς..αλλα δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα θα μπορούσα να πω.Κατα τα αλλα,το κινητό απλά δεν υπάρχει.Δεν εχω να πω κατι αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν κάτι ώρες η 4,3 μέσα ota, 700 κάτι mb. Η μουσική έγινε πολύ καλύτερη, κλείνει το blinkfeed γενικά πολλά καλούδια :D
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε πριν κάτι ώρες η 4,3 μέσα ota, 700 κάτι mb. Η μουσική έγινε πολύ καλύτερη, κλείνει το blinkfeed γενικά πολλά καλούδια :D

 

Ήρθε και σε μένα με vodafon Γερμανίας

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με t-mobile του ηρθε σε κανεναν η αναβαθμιση σε 4.3 αν ναι ας μου το πει να ξερω και εγω αν θα την παρω συντομα
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

http://sndeep.info/en site για IMEI και Serial!! Το δικό μου αν και από Taiwan δεν εχει πάρει ακόμα το update! Κριμα...

 

http://sndeep.info/en/certimg/htc/HT33PW901833.png

Edited by Sirlas
Galaxy S3, Galaxy S6 Edge, Google Nexus 10, Galaxy Note 3, Galaxy Note 7, Galaxy S7 Edge, iPhone 7 Plus, Galaxy S8, Galaxy S9 Plus, Galaxy S10e, Galaxy Note 10 Plus
Link to comment
Share on other sites

Εργοστάσιο: HT - Hsinchu, Ταϊβάν

Ημερομηνία κατασκευής: 07/18/2013

Ηλικία: 4 μήνες

Serial number: 12433 αυτο λεει και το δικο μου και ειναι απο την t-mobile γερμανιας.και αναβαθμιση ακομα τιποτα

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εργοστάσιο: HT - Hsinchu, Ταϊβάν

Ημερομηνία κατασκευής: 07/18/2013

Ηλικία: 4 μήνες

Serial number: 12433 αυτο λεει και το δικο μου και ειναι απο την t-mobile γερμανιας.και αναβαθμιση ακομα τιποτα

 

FA Taiwan

12/9/13

2Μήνες!!!

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιση την 4.3 την πηρες και απο που ειναι το τηλεφωνο σου

 

4.3 οχι. T-mobile DE. Την 4.3 δεν θα την περασω με αυτα που διαβάζω. Αν την ήθελα θα είχα γυρίσει το κινητό σε αλλο CID ;)

Link to comment
Share on other sites

γιατί τι διαβάζεις για την 4.3; η 4.3 με το sense 5.5 ειναι η καλυτερη αναβαθμιση που δοθηκε ως τωρα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

και εγω σκεφτηκα να το γυρiσω σε αλο cid αλλα το σκεφτομε ακομα.την φοβαμε την διαδικασια μην παει κατι στραβα.αλλα γιατι δεν θελεις την 4.3 ειναι οτι καλυτερο απο αναβαθμιση στο htc one Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

γιατί τι διαβάζεις για την 4.3; η 4.3 με το sense 5.5 ειναι η καλυτερη αναβαθμιση που δοθηκε ως τωρα

 

Για το θέμα που λένε αρκετοί εδώ οτι απεκτησε ξαφνικα η μπαταρια, για το slider του zoom στην κάμερα που το αφαίρεσαν, για μερικά θέματα που αφαιρέθηκαν απο τα Highlights, για μερικά πράγματα που διαβάζω στο xda + αυτο εδώ!:

http://gsminsider.com/2013/09/htc-one-ultrapixel-camera-issue-worsen-android-4-3-update/

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη κιολας αλλα, άλλα ντ άλλα..το slider του ζουμ εφυγε και πλεον κανεις ζουμ με pinch to zoom οπως στις φωτογραφιες. το blinkfeed μπορεις πλεον να το αφαιρέσεις. αυτο με τη κάμερα πατατιά μου φαίνεται εμενα η κάμερα οχι μονο δε χειροτέρεψε αλλα προστεθηκε και το flash to focus, κοινως βγάζω πλέον αρκετες καλες φωτογραφιες με φλας σε απολυτο σκοταδι. οσων αφορα τη μπαταρια μετα απο καποιους κυκλους φορτισης ειναι ελαχιστα καλυτερη.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη κιολας αλλα, άλλα ντ άλλα..το slider του ζουμ εφυγε και πλεον κανεις ζουμ με pinch to zoom οπως στις φωτογραφιες. το blinkfeed μπορεις πλεον να το αφαιρέσεις. αυτο με τη κάμερα πατατιά μου φαίνεται εμενα η κάμερα οχι μονο δε χειροτέρεψε αλλα προστεθηκε και το flash to focus, κοινως βγάζω πλέον αρκετες καλες φωτογραφιες με φλας σε απολυτο σκοταδι. οσων αφορα τη μπαταρια μετα απο καποιους κυκλους φορτισης ειναι ελαχιστα καλυτερη.

 

To blinkfeed ποτέ δεν με πείραξε... το pinch to zoom εμένα δε με βολεύει, το flash to focus σίγουρα είναι θετική εξέλιξη..Τωρα είναι η δεν είναι "πατατιά" (τι έκφραση και αυτή) το άρθρο περί κάμερας δεν το γνωρίζω και δεν το ρισκάρω.... και ένα θεματάκι από το xda με τα καλούδια που αφαιρέθηκαν στο Sense 5.5

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2497312

Link to comment
Share on other sites

δικαιωμα σου να την κάνεις η να μην την κανεις, εγω σου λεω τι ειδα στο δικο μου κινητο και ειμαι και πολυ ψειρας σαν ατομο. επισης δεν αναφέρω καν το trim της 4.3

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δικαιωμα σου να την κάνεις η να μην την κανεις, εγω σου λεω τι ειδα στο δικο μου κινητο και ειμαι και πολυ ψειρας σαν ατομο. επισης δεν αναφέρω καν το trim της 4.3

 

Well, εσυ ρώτησες ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου εγω ρωτησα γιατι μεσα στο φορουμ δεν διαβαζουμε μονο εγω κι εσυ αλλα κι αλλα ατομα που δεν γνωριζουν και πληροφορουνται απο δω. οταν εσυ μου πετας ενα λινκ με ενα τυπο που υποστηριζει οτι η καμερα του χειροτερεψε χωρις να δινει φωτο του πριν και του μετα και ενα αλλο λινκ των 7 σελιδων οπου λεει τι δεν αρεσε σε καποιους απο την καινουργια αναβαθμιση και λες οτι μ αυτα που ακουω δεν την κανω, ε δεν εισαι εγκυρος πως να το κανουμε. τα θετικα τα ανεφερες; μπορει να αφαιρεθηκαν 3 πραγματα αλλα προστεθηκαν 13 και τιποτα δεν επηρεασε την ομαλη λειτουργια του τηλεφωνου ισα ισα μαλιστα. Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου εγω ρωτησα γιατι μεσα στο φορουμ δεν διαβαζουμε μονο εγω κι εσυ αλλα κι αλλα ατομα που δεν γνωριζουν και πληροφορουνται απο δω. οταν εσυ μου πετας ενα λινκ με ενα τυπο που υποστηριζει οτι η καμερα του χειροτερεψε χωρις να δινει φωτο του πριν και του μετα και ενα αλλο λινκ των 7 σελιδων οπου λεει τι δεν αρεσε σε καποιους απο την καινουργια αναβαθμιση και λες οτι μ αυτα που ακουω δεν την κανω, ε δεν εισαι εγκυρος πως να το κανουμε. τα θετικα τα ανεφερες; μπορει να αφαιρεθηκαν 3 πραγματα αλλα προστεθηκαν 13 και τιποτα δεν επηρεασε την ομαλη λειτουργια του τηλεφωνου ισα ισα μαλιστα.

 

Το άρθρο δεν αναφέρει πρόβλημα στη συσκευή του συντάκτη. Εάν διάβασες προσεκτικά (και τα σχόλια) αναφέρει ότι "Some users reported that their HTC One devices did not have such issue before the Android 4.3 Jelly Bean update. A functional HTC One device turned into a faulty device just a simple Android 4.3 Jelly Bean update." Τα περί εγκυρότητας ας μην τα αναφέρω, γιατί μου θυμίζεις λαϊκιστή πολιτικό. Όπως εσύ θες να έχεις Trim στο κινητό σου, έτσι θέλω και εγώ να έχω το θέμα Islandia στο κινητό μου, για τα βιντεάκια της κόρης μου.

Link to comment
Share on other sites

Δε με νοιάζει να κάνεις την αναβάθμιση αν αυτό καταλαβαίνεις απλά με τα λεγόμενα σου "τρομάζεις" κάποιον που δε ξέρει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το άρθρο δεν αναφέρει πρόβλημα στη συσκευή του συντάκτη. Εάν διάβασες προσεκτικά (και τα σχόλια) αναφέρει ότι "Some users reported that their HTC One devices did not have such issue before the Android 4.3 Jelly Bean update. A functional HTC One device turned into a faulty device just a simple Android 4.3 Jelly Bean update." Τα περί εγκυρότητας ας μην τα αναφέρω, γιατί μου θυμίζεις λαϊκιστή πολιτικό. Όπως εσύ θες να έχεις Trim στο κινητό σου, έτσι θέλω και εγώ να έχω το θέμα Islandia στο κινητό μου, για τα βιντεάκια της κόρης μου.

 

Η αλήθεια είναι ότι η αλλαγή των highlights ήταν ακατανόητη. Τα παλιά ήταν σαφώς ομορφότερα αλλά κάπου εκεί τελειώνουν και τα μειονεκτήματα της 4.3. Για μένα περίπου 3 βδομάδες που την έχω βλέπω μόνο βελτιώσεις και την μπαταρία στα ίδια επίπεδα με την 4.2 (ίσως και λίγο καλύτερα). Το ζουμ στη φωτογραφική δεν γίνεται μόνο με pinch. Αν κάνεις έστω και το ελάχιστο pinch εμφανίζεται και πάλι η γνωστή μπάρα για να κάνεις το ζουμ με τον παλιό τρόπο (τώρα φυσικά τι ζουμ θέλεις να κάνεις σε 4 ΜΡ αυτό είναι άλλη κουβέντα). Τα καινούρια highlights είναι μεν χειρότερα αλλά πια υπάρχει η δυνατότητα να έχουν όσες φωτογραφίες και zoe θέλεις, με όση διάρκεια θέλεις και με όποιο soundtrack θέλεις. Δεν ξέρω αν η ανταλλαγή αυτή σε ενδιαφέρει αλλά αυτά δίνει πια. Κι για εμένα να πω την αλήθεια πάντως κάποια highlight ήταν σαφώς πολύ πιο όμορφα από αυτά που έχει τώρα. Αλλά μπρος στο trim , τα RSS στο BlinkFeed, τις βελτιώσεις στην ταχύτητα και τις όποιες μικροαλλαγές δόθηκαν είναι μια ανταλλαγή που δέχτηκα να κάνω. Τώρα για καταστροφή της λειτουργικότητας της συσκευής... διαβάζω κι εγώ διάφορα φόρουμ και είναι η πρώτη φορά που το διαβάζω.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μουσική πλέον τα σπάει , η γκάλερι το μόνο που με χάλασε είναι ότι λείπει το delete που το είχες έτοιμο με ένα κλικ και διέγραφες μαζικά φώτο, τώρα θέλει ένα κλικ παραπάνω, οι φώτο στις επαφές που δεν έχουν μεγάλη ανάλυση τις δέιχνει και ως άβαταρ, γενικά μόνο καλά είδα, δεν είχα χρόνο να δω άλλα δυστυχώς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...