Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιάς που αναφέρθηκε το θέμα μπαταρία να ρωτήσω σε περίπτωση που θέλουμε να την αλλάξουμε τί κάνουμε? ραντεβού με την arvato? :lol:

 

Ποιότητα και unibody δεν θέλαμε ?

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιάς που αναφέρθηκε το θέμα μπαταρία να ρωτήσω σε περίπτωση που θέλουμε να την αλλάξουμε τί κάνουμε? ραντεβού με την arvato? :lol:

 

Oταν θα χρειαστει αλλαγη η μπαταρια, θα εχεις αλλαξει τηλεφωνο ηδη...;)

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Oταν θα χρειαστει αλλαγη η μπαταρια, θα εχεις αλλαξει τηλεφωνο ηδη...;)

Αυτο θα ελεγα κι εγω αλλα με προλαβες. Πλεον δεν προλαβαινουν να φθαρουν τα τηλεφωνα στα χερια μας, οποτε μην ανησυχειτε για τετοια πραγματα. :D

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σχετικά λιγο με την θολουρα που μου κανει στις φωτο στο δεξιο μερος της φωτογραφίας

Τραβηξα δυο φωτο καινουριες η μια με focus στο κεντρο,και η αλλη με focus στα ξεξια της φωτο...

Το προβλημα στην πρωτη παραμενει στην αλλη τουλαχιστον εγω δεν το βλέπω

http://imageshack.us/a/img198/5425/focuseb.jpghttp://imageshack.us/a/img845/3558/focuswj.jpg

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στην δευτερη θολωνει στα αριστερα!:lol:

 

Σωστά!!! τι μπορει να φταιει ρε παιδιά...Διαβάζω πολλα παιδια στο xda εχουν το ιδιο θεμα αλλα και εδω καποιοι εχουν το ιδιο θεμα...

Αλλα δεν ειναι ολοι...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σωστά!!! τι μπορει να φταιει ρε παιδιά...Διαβάζω πολλα παιδια στο xda εχουν το ιδιο θεμα αλλα και εδω καποιοι εχουν το ιδιο θεμα...

Αλλα δεν ειναι ολοι...

 

Ολοι ειναι.. Απλα ειναι αναλογα τη φωτογραφια, το φωτισμο και τις τρελες που θα αποφασισει να κανει το software.

Yπαρχουν και φωτογραφιες που δεν θολωνει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον από πάνω.

Το καλύτερο σε αυτές τις μπαταρίες είναι η φόρτιση από το 40%. Φυσικά αυτό δεν είναι εφικτό πάντα. Όλοι θέλουμε να κρατάει όσο γίνεται περισσότερο. Απλά λέμε τι είναι το ιδανικό.

Και επίσης δεν είναι καλό να μένει πάνω από την άποψη οτι με τη νέα απώλεια, ξεκινάει να φορτίζει και πάλι και έτσι κάνει μικρούς συνεχείς κύκλους φόρτισης.

 

Αναφέρθηκε το θέμα της μπαταρίας πάνω στην ώρα που παρέλαβα το δικό μου (μαύρο). Για την πρώτη φόρτιση θα πρέπει να περιμένω να φτάσει κάπου στο 10% η μπαταρία που ήδη έχει και να το φορτίσω κλειστό, ακολουθώντας την ίδια διαδικασία άλλες 2 φορές και μετά η κανονική φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

Ολοι ειναι.. Απλα ειναι αναλογα τη φωτογραφια, το φωτισμο και τις τρελες που θα αποφασισει να κανει το software.

Yπαρχουν και φωτογραφιες που δεν θολωνει καθολου.

Ας ελπίσουμε να φτιάξει το θεμα αυτό γιατι κατα τα αλλα το κινητό παντα κατα την δική μου αποψη είναι η καλυτερη υλοποίηση μεχρι ετουτη την ωρα που μιλάμε...

Βεβαια για μενα το θεμα καμερα ειναι συμαντικό,αλλα ειπαμε ελπίζουμε να φτιάξει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, αγόρασα σήμερα το κινητάκι, μετά από πολλά χρόνια στα iPhone άφησα το 5αρι μου για το One. :)

 

Η συσκευή είναι Γερμανική unbranded και unlocked. Είμαι στην Cosmote και κάνω/δέχομαι κλήσεις/μηνύματα κανονικότατα αλλά ενώ έχω ενεργοποιήσει τα Data δε μπορώ να μπω στο internet.

 

Καμιά ιδέα;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, αγόρασα σήμερα το κινητάκι, μετά από πολλά χρόνια στα iPhone άφησα το 5αρι μου για το One. :)

 

Η συσκευή είναι Γερμανική unbranded και unlocked. Είμαι στην Cosmote και κάνω/δέχομαι κλήσεις/μηνύματα κανονικότατα αλλά ενώ έχω ενεργοποιήσει τα Data δε μπορώ να μπω στο internet.

 

Καμιά ιδέα;

Ειχα κι εγω το ιδιο ακριβως "προβλημα" μολις το πηρα και λαχταρισα μεχρι να μαθω τι ειναι.

Παρε τον παροχο σου τηλεφωνο και πες του να σου στειλει τις ρυθμησεις για το internet γι αυτο το τηλεφωνο. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, αγόρασα σήμερα το κινητάκι, μετά από πολλά χρόνια στα iPhone άφησα το 5αρι μου για το One. :)

 

Η συσκευή είναι Γερμανική unbranded και unlocked. Είμαι στην Cosmote και κάνω/δέχομαι κλήσεις/μηνύματα κανονικότατα αλλά ενώ έχω ενεργοποιήσει τα Data δε μπορώ να μπω στο internet.

 

Καμιά ιδέα;

 

κατέβασε το apn tweaker απο το playstore και απλά τρέξτο :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έπειτα από δύο βδομάδες, σήμερα του έκανα το πρώτο του σημάδι, προσπαθούσα, βιαστικά, να βάλω το βύσμα του φορτιστή μου ξέφυγε και να μια τρίχα, γρατσουνιά, πάνω από την εσοχή του USB - ηχείο και λίγο οθόνη ( ευτυχώς έχω ζελατίνα - την χάραξε-), έκανα απίστευτη μλκι@... :-( :-(
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κι εγω το ιδιο ακριβως "προβλημα" μολις το πηρα και λαχταρισα μεχρι να μαθω τι ειναι.

Παρε τον παροχο σου τηλεφωνο και πες του να σου στειλει τις ρυθμησεις για το internet γι αυτο το τηλεφωνο. :)

 

κατέβασε το apn tweaker απο το playstore και απλά τρέξτο :)

Σας ευχαριστώ αμφότερους. :)

 

Θα χρειαστώ γενικά τη βοήθειά σας γιατί είναι η πρώτη φορά που πιάνω Android στα χέρια μου, τόσα χρόνια μόνο ενασχόληση με iOS.

 

Τελικά ******* unbranded είναι...κατέβασα το CID Getter και μου βγάζει T-MOB άρα T-Mobile Γερμανικό είναι γιατί με το που το άνοιξα τα πάντα ήταν στα Γερμανικά.

 

Αναβάθμιση γι'αυτές τις συσκευές σε 4.2.2 ξέρουμε πότε θα'χουμε;

 

Επίσης πως στο καλό στέλνω μήνυμα με 160 Ελληνικούς χαρακτήρες; Γράφω με κεφαλαία και με πετά στους 70. Το ίδιο και με ενεργοποίηση/απενεργοποίηση των special χαρακτήρων..!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ******* unbranded είναι...κατέβασα το CID Getter και μου βγάζει T-MOB άρα T-Mobile Γερμανικό είναι γιατί με το που το άνοιξα τα πάντα ήταν στα Γερμανικά.

 

Καλησπέρα, μάλλον branbed θες να πεις, διότι στα unbranded βγάζει το logo της HTC.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που το CID Getter βγάζει Τ-ΜΟΒ όταν το ανοίγω έχει το logo της HTC.

 

Κανείς όσον αφορά τα μηνύματα; :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γραφει: [T-MOB101]

 

αλλα οταν ανοιξε ειχε μονο το logo HTC.

 

Επισημαινω ότι το αγορασα απο ελλαδα με απόδειξη κανονικα.

Λετε να εχουμε κανενα θεμα?

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ******* unbranded είναι...κατέβασα το CID Getter και μου βγάζει T-MOB άρα T-Mobile Γερμανικό είναι γιατί με το που το άνοιξα τα πάντα ήταν στα Γερμανικά.

 

Καλησπέρα, μάλλον branbed θες να πεις, διότι στα unbranded βγάζει το logo της HTC.

 

Εννοεις στο boot? και εμενα tmobile γερμανικο ειναι συμφωνα με το cid (T-MOB101) αλλα το logo ειναι κανονικα της htc, "htc quietly brilliant" και "htc one"...επισης στο κινητο δεν εχω bloatware απο tmobile, βασικα δεν θα καταλαβαινα οτι εχω branded μοντελο αν δεν εβλεπα το cid...

 

Τωρα σκεφτομαι να κανω unlock bootloader και να περασω την 4.2.2 απο xda, δεν ξερω ποσο χρονο θα κανει να τη βγαλει η tmobile.

Δυστυχως απ´οτι φαινεται το κατοσταρι που γλυτωσα παιρνοντας το one απο σκρουτζομαγαζο εχει και τις συνεπειες του...λαθος και δικο μου γιατι επρεπε να το ψαξω περισσοτερο αλλα οι κυριοι δεν ανεφεραν κατι ουτε οταν πηγα στο μαγαζι ουτε βεβαια γραφουν τιποτα στην περιγραφη στο σαιτ, ενα eu μονο και αυτο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις στο boot? και εμενα tmobile γερμανικο ειναι συμφωνα με το cid (T-MOB101) αλλα το logo ειναι κανονικα της htc, "htc quietly brilliant" και "htc one"...επισης στο κινητο δεν εχω bloatware απο tmobile, βασικα δεν θα καταλαβαινα οτι εχω branded μοντελο αν δεν εβλεπα το cid...

 

Τωρα σκεφτομαι να κανω unlock bootloader και να περασω την 4.2.2 απο xda, δεν ξερω ποσο χρονο θα κανει να τη βγαλει η tmobile.

Δυστυχως απ´οτι φαινεται το κατοσταρι που γλυτωσα παιρνοντας το one απο σκρουτζομαγαζο εχει και τις συνεπειες του...λαθος και δικο μου γιατι επρεπε να το ψαξω περισσοτερο αλλα οι κυριοι δεν ανεφεραν κατι ουτε οταν πηγα στο μαγαζι ουτε βεβαια γραφουν τιποτα στην περιγραφη στο σαιτ, ενα eu μονο και αυτο ειναι...

Δλδ εμας που γραφει T-MOB101 δεν μπορουμε να λαβουμε αναβαθμιση σε 4.2.2?

Αυτο το unlock bootloader γινεται ευκολα? Εχεις συνεπειες μετα στην εγγυηση?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να φτιάξει το θεμα αυτό γιατι κατα τα αλλα το κινητό παντα κατα την δική μου αποψη είναι η καλυτερη υλοποίηση μεχρι ετουτη την ωρα που μιλάμε...

Βεβαια για μενα το θεμα καμερα ειναι συμαντικό,αλλα ειπαμε ελπίζουμε να φτιάξει...

 

 

Φιλε μου μια που το εχεις,έχεις κάνει δοκιμή να βγάλεις σε πολύ σκοτεινό μέρος,που να μην έχει έντονο φωτισμό για να κάνει over exposure?Θα ήθελα να δω πως τα πάει σε πολύ σκοτάδι εκεί που τα άλλα λογικά χωλαίνουν.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

και μενα t mobile..βρε παιδια απο που το πηρατε εσεις?εγω απο vnp.παντως δε θα αργησει το update.μη τρελαινεστε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα που μου βγαζει "HTC-304", τί σημαινει??? Ξερει κανεις?

 

Είναι Ισπανικό... Δες παρακάτω:

SuperCID 11111111

Asia-HK-CHT HTC__622

ATT CWS__001

BM BM_001

Bouygues-Telecom BOUYG201

Brightstar-PTB BSTAR502

Brightstar-SPA BSTAR301

Chunghwa-Taiwan CHT__601

CT HTCCN702

CU HTCCN703

DCM DOCOM801

DOPOD DOPOD701

Era T-MOB009

Fastweb-IT FASTW401

GOOGLE GOOGL001

H3G-DAN H3G__F05

H3G-Italy H3G__402

H3G-ROI H3G__003

H3G-SWE H3G__G04

H3G-UK H3G__001

HTC-Asia-SEA HTC__037

HTC-Asia-SEA-WWE HTC__044

HTC-Australia HTC__023

HTC-BE HTC__E41

HTC-Czech HTC__C24

HTC-Denmark HTC__F08

HTC-Dutch HTC__E11

HTC-EastEurope HTC__032

HTC-ELL HTC__N34

HTC-FRA HTC__203

HTC-FRA-Bouygues HTC__247

HTC-GCC HTC__J15

HTC-GER HTC__102

HTC-India HTC__038

HTC-ITA HTC__405

HTC-Nor HTC__Y13

HTC-Norway HTC__H10

HTC-Poland HTC__B25

HTC-PTG HTC__506

HTC-Russia HTC__A07

HTC-SPA HTC__304

HTC-Sweden HTC__G09

HTC-Turkey HTC__M27

HTC-WWE HTC__001

Hutch-Australia HUTCH001

O2-DE O2___102

O2-UK O2___001

Open-Channel HTCCN701

Optus-Australia OPTUS001

ORANGE-AT ORANG113

ORANGE-BE ORANG012

ORANGE-CH-FRA ORANG203

ORANGE-CH-GER ORANG104

ORANGE-ES ORANG309

ORANGE-French ORANG202

ORANGE-PL ORANGB10

ORANGE-PO ORANG008

ORANGE-SK ORANG006

ORANGE-UK ORANG001

Rogers ROGER001

SMC-Voda-HK SMCVD001

TELEF-Spain TELEF301

Telstra TELST001

TELUS TELUS001

TIM-Italy TIM__401

TMA T-MOB102

TMCZ T-MOB004

TMD T-MOB101

TMH T-MOB007

TMHR T-MOB006

TMMK T-MOBL11

TMNL T-MOB003

TMSK T-MOB008

TMUK T-MOB005

TMUS T-MOB010

TWM-TW HTC__621

VIRGIN-UK VIRGI001

VODA-Africa-South HTC__016

VODA-Australia VODAP021

VODA-Germany VODAP102

VODA-Greece VODAP006

VODA-Ireland VODAP019

VODA-Italy VODAP405

VODA-Mobilkom VODAP120

VODA-Netherland VODAPE17

VODA-New-Zealand VODAP022

VODA-Portugal VODAPD18

VODA-Proximus VODAP024

VODA-SA VODAP026

VODA-SFR VODAP203

VODA-Spain VODAP304

VODA-Swisscom-DE VODAP110

VODA-Swisscom-FR VODAP212

VODA-Swisscom-IT VODAP416

VODA-Swisscom-WWE VODAP015

VODA-TR VODAPM27

VODA-UK VODAP001

 

Και για ποιο εύκολα εδώ..

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...