Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

PN07100 λέει

Η εφαρμογή cid getter που κατέβασα δείχνει BS_US001 δεν είναι σωστό;

Το BS_US001 είναι για dev edition. Αν δε το άλλαξες Εσύ τότε πιθανότατα έχεις developer edition κινητό.

 

Τσέκαρε και το imei σου εδώ. Θα λέει σε ποια χώρα πωλείται https://imeidata.net/warranty/htc

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το BS_US001 είναι για dev edition. Αν δε το άλλαξες Εσύ τότε πιθανότατα έχεις developer edition κινητό.

 

Τσέκαρε και το imei σου εδώ. Θα λέει σε ποια χώρα πωλείται https://imeidata.net/warranty/htc

 

Δεν έχω πειράξει κάτι εγώ. Η συσκευή ήρθε καινούργια και είχε s-off και cid αυτό με τους ασσουσ δηλαδή 11111111

Μπήκα στην σελίδα που μου λες.

Λέει πωλείται στο Hong Kong τα άλλα είναι πληροφορίες για την εγγύηση.

Δεν βλέπω κάτι για developer όπως λες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έγινε τ update του καιρού HTC αλλά δε βλέπω να πήραμε το διαφανές widget.Πρέπει να κάνω κάτι μήπως;Εγώ δε το είχα ούτε πριν ενώ οι περισσότεροι το είχαν.Έκανα επανεκκίνηση και αφαίρεση widget αλλά τίποτα.

 

 

Ουτε εγω το εχω υστερα απο την τελευταια αναβαθμιση του htc Weather μεσω του Play Sore... Δεν μπορω να καταλαβω τι σκεφτονται εκει στην HTC και δεν μας δινουν το widget...

Link to comment
Share on other sites

Τι μου προτείνεις να κάνω;

Να βάλω ελληνικό cid και ελληνική Rom; Γίνεται; Θα υπάρχει πρόβλημα;

Η συσκευή από eBay είναι δεν βγαίνει άκρη από πού ούτε μπορούμε να μιλήσουμε με τον πωλητή οπότε ότι κάνω με την βοήθεια σας

 

Από τη στιγμή που η συσκευή είναι από ebay και με βάση το παρακάτω που λες ότι είναι για Hong Kong σημαίνει ότι δεν έχει εγγύηση στην ευρώπη, άρα είναι και λίγο άτοπο να ψάχνουμε το cid της. Απλά βάζεις ένα ευρωπαϊκό ή τους άσους που είχε και περνάς την stock ευρωπαϊκή rom και τέλος.. Δεν χρειάζεται να ασχολείσαι με το cid.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που η συσκευή είναι από ebay και με βάση το παρακάτω που λες ότι είναι για Hong Kong σημαίνει ότι δεν έχει εγγύηση στην ευρώπη, άρα είναι και λίγο άτοπο να ψάχνουμε το cid της. Απλά βάζεις ένα ευρωπαϊκό ή τους άσους που είχε και περνάς την stock ευρωπαϊκή rom και τέλος.. Δεν χρειάζεται να ασχολείσαι με το cid.

 

Αυτό ρώτησα αν γίνεται.

Χωρίς το σωστό cid ότι και να βάλω δεν θα πέρνει ενημερώσεις όμως γι αυτό ψάχνω τον πιο σωστό τρόπο για να γίνει η συσκευή κομπλέ.

Τελικά κατεβάζω την developer edition που ήδη έχω και θα βάλω και το σωστό cid γιατί από το αρκετό διάβασμα βρήκα κι άλλους με S-off που αγόρασαν την συσκευή καινούργια και έρχεται developer edition από όσο γνωρίζω αλλά έκανα απλα reset και από 11111111 το cid έγινε bs_us001

Πολυ περίεργο. Τέλος πάντων θα ενημερώσω με το αποτέλεσμα αργότερα περιμένω να κατέβει το λογισμικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρώτησα αν γίνεται.

Χωρίς το σωστό cid ότι και να βάλω δεν θα πέρνει ενημερώσεις όμως γι αυτό ψάχνω τον πιο σωστό τρόπο για να γίνει η συσκευή κομπλέ.

Τελικά κατεβάζω την developer edition που ήδη έχω και θα βάλω και το σωστό cid γιατί από το αρκετό διάβασμα βρήκα κι άλλους με S-off που αγόρασαν την συσκευή καινούργια και έρχεται developer edition από όσο γνωρίζω αλλά έκανα απλα reset και από 11111111 το cid έγινε bs_us001

Πολυ περίεργο. Τέλος πάντων θα ενημερώσω με το αποτέλεσμα αργότερα περιμένω να κατέβει το λογισμικό

 

Όταν λες έκανες reset τι εννοείς;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρώτησα αν γίνεται.

Χωρίς το σωστό cid ότι και να βάλω δεν θα πέρνει ενημερώσεις όμως γι αυτό ψάχνω τον πιο σωστό τρόπο για να γίνει η συσκευή κομπλέ.

Τελικά κατεβάζω την developer edition που ήδη έχω και θα βάλω και το σωστό cid γιατί από το αρκετό διάβασμα βρήκα κι άλλους με S-off που αγόρασαν την συσκευή καινούργια και έρχεται developer edition από όσο γνωρίζω αλλά έκανα απλα reset και από 11111111 το cid έγινε bs_us001

Πολυ περίεργο. Τέλος πάντων θα ενημερώσω με το αποτέλεσμα αργότερα περιμένω να κατέβει το λογισμικό

 

Το cid δεν αλλάζει έτσι απλά.. Επίσης είτε έχεις super cid (11111111) είτε απλό ευρωπαϊκό αν βάλεις ευρωπαϊκή rom θα παίρνει OTA κανονικότατα.. Και γενικά με super cid ότι region rom κι αν βάλεις θα παίρνει OTA, ακόμα και dev edition..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το cid δεν αλλάζει έτσι απλά.. Επίσης είτε έχεις super cid (11111111) είτε απλό ευρωπαϊκό αν βάλεις ευρωπαϊκή rom θα παίρνει OTA κανονικότατα.. Και γενικά με super cid ότι region rom κι αν βάλεις θα παίρνει OTA, ακόμα και dev edition..

 

Τώρα γιατί δεν παίρνει τις ενημερώσεις;

Σταματάει καΙ βγάζει ένα κόκκινο τρίγωνο.

Προσπάθησα να περάσω πριν με ruu Brightstar Rom βγάζει σφάλμα 159.

Προσπάθησα να βάλω την ευρωπαϊκή Rom βγάζει σφάλμα 155.

Τι συμβαίνει δεν καταλαβαίνω.

Το τηλέφωνο τώρα έχει 3.22.1540.1

Θέλω απλά να κάνω αναβάθμιση. Ota δεν περνάει. Ruu δεν περνάει τι στο καλό συμβαίνει. Cid άλλαξα 3-4 φορές. Δοκίμασα τόσα πράγματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τώρα γιατί δεν παίρνει τις ενημερώσεις;

Σταματάει καΙ βγάζει ένα κόκκινο τρίγωνο.

Προσπάθησα να περάσω πριν με ruu Brightstar Rom βγάζει σφάλμα 159.

Προσπάθησα να βάλω την ευρωπαϊκή Rom βγάζει σφάλμα 155.

Τι συμβαίνει δεν καταλαβαίνω.

Το τηλέφωνο τώρα έχει 3.22.1540.1

Θέλω απλά να κάνω αναβάθμιση. Ota δεν περνάει. Ruu δεν περνάει τι στο καλό συμβαίνει. Cid άλλαξα 3-4 φορές. Δοκίμασα τόσα πράγματα

Για ριξε μια ματια στο post# 6370 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364476&page=425

για πιο σιγουρα θα σου πει ο kollatos αν κανει αυτος ο τροπος

Xαζη ερωτηση, εγγυηση δεν υπαρχει αφου ειναι απο κινα γιατι δεν φλασαρης μια ρομ lolipop να ξεμπερδευης .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα τελικά μετά από πολλές πολλές ώρες αναζήτησης λύσης.

Έκανα την αναβάθμιση με αρχεία ruu.zip και όχι με ruu.exe μέσο εντολών γιατί κατέβασα 5-6 διαφορετικά ruu.exe άλλαξα καλώδια άλλαξα υπολογιστή αλλά δεν γινόταν κάτι.

Μόνο με τις εντολές έγινε ευτυχώς με επιτυχία.

Τώρα έχω πλέον κάνει 5-6 ενημερώσεις.

Μόλις φτάσει πριν το lollipop λέω να σταματήσω. Τι λέτε πως τα πηγαίνει η συσκευή με lollipop;

 

Επισης αλλη ερωτηση. Γιατι φορτιζει τοσο αργα? Το εχω στα χερια μου στην φορτιση και αν κανω κατι πχ ιντερνετ το ποσοστο σε μιση ωρα δεν ανεβαινει καθολου.

Αν δεν κανω τιποτα φορτιζει αλλα και παλι πολυ αργα. Με τον κανονικο του φορτιστη οχι σε υπολογιστη

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα τελικά μετά από πολλές πολλές ώρες αναζήτησης λύσης.

Έκανα την αναβάθμιση με αρχεία ruu.zip και όχι με ruu.exe μέσο εντολών γιατί κατέβασα 5-6 διαφορετικά ruu.exe άλλαξα καλώδια άλλαξα υπολογιστή αλλά δεν γινόταν κάτι.

Μόνο με τις εντολές έγινε ευτυχώς με επιτυχία.

Τώρα έχω πλέον κάνει 5-6 ενημερώσεις.

Μόλις φτάσει πριν το lollipop λέω να σταματήσω. Τι λέτε πως τα πηγαίνει η συσκευή με lollipop;

 

Επισης αλλη ερωτηση. Γιατι φορτιζει τοσο αργα? Το εχω στα χερια μου στην φορτιση και αν κανω κατι πχ ιντερνετ το ποσοστο σε μιση ωρα δεν ανεβαινει καθολου.

Αν δεν κανω τιποτα φορτιζει αλλα και παλι πολυ αργα. Με τον κανονικο του φορτιστη οχι σε υπολογιστη

Να την βάλεις κανονικά την lollipop αλλά με καθαρή εγκατάσταση. Εκκαθάριση> αναβάθμιση > εκκαθάριση.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Να την βάλεις κανονικά την lollipop αλλά με καθαρή εγκατάσταση. Εκκαθάριση> αναβάθμιση > εκκαθάριση.

 

Δηλαδή από θέμα μπαταρίας και μνήμης όπως και bug είναι εντάξει?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σαν τιμη φαινεται καλη η αξιολογηση του πωλητη ειναι οκ το 4g λογικα θα παιζει, αλλα θα εχεις 2 θεματακια

Δεν σε καλυπτει η εγγυηση στην ελλαδα ζητα απο τον πωλητη το imei της συσκευης λογικα θα στο δωσει

και μιλα με την htc 99,9 θα σου πει οτι εγγυηση δεν...

Και σε συνεχεια του απο πανω αν σου βγαλει το μωβ πεπλο στην καμερα τι κανεις.... χωρις εγγυηση

Γνωμη μου κοιτα στο αγγλικο ebay για αγορα να ζητας το imei της συσκευης και αν ειναι οκ προχωρας.

Αν δεν σε ενδιαφερει τιποτα απο τα παραπανω χτυπα το .:)

 

Η απαντηση που πηρα απο τον πωλητη ειναι :

hello friend,

have a nice day.

 

this phone only can work on 2G/3G,and it is not support 4G.

 

best regards.

 

Αφορα το συγκεκριμενο κινητο http://www.ebay.com/itm/221730314715?var=520573571294

 

Το Μ7 εχει κυκλοφορισει σε 2 εκδοσεις απο αποψη Hardware ή ειναι θεμα Software?

Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση που πηρα απο τον πωλητη ειναι :

hello friend,

have a nice day.

 

this phone only can work on 2G/3G,and it is not support 4G.

 

best regards.

 

Αφορα το συγκεκριμενο κινητο http://www.ebay.com/itm/221730314715?var=520573571294

 

Το Μ7 εχει κυκλοφορισει σε 2 εκδοσεις απο αποψη Hardware ή ειναι θεμα Software?

 

Εχει απο θεμα modem-hardware. Η εκδοση που πουλαει αυτος δεν εχει 4G modem.

 

Από μπαταρία πως πηγαίνετε με την lollipop;Εγώ με βλέπω 20%-25% κάτω.

 

Ειχα τα ιδια προβληματα με τη lollipop ενω ειχα κανει factory reset οταν την κατεβασα. Προσφατα που εκανα factory reset παλι εχει στρωσει αρκετα η μπαταρια, στα ιδια επιπεδα με Kit Kat.

 

Δηλαδή από θέμα μπαταρίας και μνήμης όπως και bug είναι εντάξει?

 

Απο θεμα μπταριας περιπου τα ιδια, καποια μικρα bug μπορει να εχεις αμα δεν σου κατσει καλα η αναβαθμιση. Εχω μετα απο διπλο factory reset τωρα πια το μοναδικο bug που εχω ειναι να μην υπακουει σε double tap το home button και να ανταποκρινεται σαν να το πατησα μονο μια φορα. Αλλα και αυτο πια το κανει μια φορα την εβδομαδα και αν...

Link to comment
Share on other sites

Εχει απο θεμα modem-hardware. Η εκδοση που πουλαει αυτος δεν εχει 4G modem.

..

 

Δεν ηξερα οτι εχει κυκοφορησει σε 2 εκδοσεις. Κριμα 200 euro ειναι τζαμπα σχεδον...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι εχει κυκοφορησει σε 2 εκδοσεις. Κριμα 200 euro ειναι τζαμπα σχεδον...

Πάντως εγώ αν το μόνο πρόβλημα ήταν να μην έχω 4g δε θα το σκεφτόμουν καθόλου. Το ανοίγω σπάνια και μόνο όταν θέλω να πουλήσω τρέλα με τις ταχύτητες, αφού την ξεφτιλίζει την μπαταρία.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μόνο εγώ έχω πρόβλημα με τον καιρό; Συνήθως το βράδυ, μεταξύ 00:30 - 06:00 άλλη θερμοκρασία και καιρικές συνθήκες δίνει το widget ώρας-καιρού (τις σωστές σύμφωνα με το accuweather - το στοκ widget από sense 6 εννοώ), και άλλη, εντελώς λάθος το πρόγραμμα του καιρού. Μάλιστα το πρόγραμμα δεν μου δείχνει ταχύτητα/κατεύθυνση ανέμου και ορατότητα εκείνες τις ώρες, τις βγάζει με παύλες.

 

Εν τω μεταξύ αν περάσω την ενημέρωση της HTC Lockscreen το νέο widget καιρού στην οθόνη κλειδώματος δείχνει την ίδια λάθος θερμοκρασία... Το ίδιο και το Sense 7 home screen widget που δόθηκε λίγα post πιο πάνω...

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μόνο εγώ έχω πρόβλημα με τον καιρό; Συνήθως το βράδυ, μεταξύ 00:30 - 06:00 άλλη θερμοκρασία και καιρικές συνθήκες δίνει το widget ώρας-καιρού (τις σωστές σύμφωνα με το accuweather - το στοκ widget από sense 6 εννοώ), και άλλη, εντελώς λάθος το πρόγραμμα του καιρού. Μάλιστα το πρόγραμμα δεν μου δείχνει ταχύτητα/κατεύθυνση ανέμου και ορατότητα εκείνες τις ώρες, τις βγάζει με παύλες.

 

Εν τω μεταξύ αν περάσω την ενημέρωση της HTC Lockscreen το νέο widget καιρού στην οθόνη κλειδώματος δείχνει την ίδια λάθος θερμοκρασία... Το ίδιο και το Sense 7 home screen widget που δόθηκε λίγα post πιο πάνω...

 

 

Εχεις κατεβασει την τελευταια εκδοση του htc weather απο το play store ? Αν ναι δοκιμασε να κανεις να κανεις clear data στην εφαρμογη μηπως και χαθει και ξαναδημιουργηθει ο λογαριασμος του καιρου. Οταν ανοιγω παντως τον λογαριασμο του καιρου, απο Ρυθμισεις-Λογαριασμοι, και μετα παω στα recent apps βλεπω οτι ο λογαριασμος του καιρου ειναι κομματι του HTC service pack...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την τελευταία αναβάθμιση του καιρού έχω. Δοκίμασα πάλι να καθαρίσω τα data απλά μου φαίνεται περίεργο που συμβαίνει μόνο το βράδυ! Αν ήταν θέμα λογαριασμού λογικά θα τα έπαιζε όλη τη μέρα :p

 

Πάλι τα ίδια, με το που πήγε 00:00...

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την τελευταία αναβάθμιση του καιρού έχω. Δοκίμασα πάλι να καθαρίσω τα data απλά μου φαίνεται περίεργο που συμβαίνει μόνο το βράδυ! Αν ήταν θέμα λογαριασμού λογικά θα τα έπαιζε όλη τη μέρα :p

 

Πάλι τα ίδια, με το που πήγε 00:00...

Κι εμένα εχθές και σήμερα το ίδιο μου έκανε

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι μάλλον γενικό, συμβαίνει και σε συσκευή κολλητού (στοκ). Ενημέρωσα ήδη την HTC και περιμένω απάντηση.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Είναι μάλλον γενικό, συμβαίνει και σε συσκευή κολλητού (στοκ). Ενημέρωσα ήδη την HTC και περιμένω απάντηση.

Μήπως έχεις ενεργή την αυτόματη κατάσταση αδράνειας στην τροφοδοσία και σταματάει να παίρνει στοιχεία από κάποια ώρα τη νύχτα και μετά;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μόνο εγώ έχω πρόβλημα με τον καιρό; Συνήθως το βράδυ, μεταξύ 00:30 - 06:00 άλλη θερμοκρασία και καιρικές συνθήκες δίνει το widget ώρας-καιρού (τις σωστές σύμφωνα με το accuweather - το στοκ widget από sense 6 εννοώ), και άλλη, εντελώς λάθος το πρόγραμμα του καιρού. Μάλιστα το πρόγραμμα δεν μου δείχνει ταχύτητα/κατεύθυνση ανέμου και ορατότητα εκείνες τις ώρες, τις βγάζει με παύλες.

 

Εν τω μεταξύ αν περάσω την ενημέρωση της HTC Lockscreen το νέο widget καιρού στην οθόνη κλειδώματος δείχνει την ίδια λάθος θερμοκρασία... Το ίδιο και το Sense 7 home screen widget που δόθηκε λίγα post πιο πάνω...

Καλημερα μαζευομαστε δεν εισαι μονος σου:p το τσεκαρα και εγω και σε μενα δεν παιζει

εχω το τελευταιο widget του xpirt

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...