Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα διαβάσατε στις ειδήσεις του site μας για την κίνηση της HTC να δώσει τις αναβαθμίσεις των εφαρμογών της και στα παλαιότερα μοντέλα μεσω του Play.

Για ψάξτε και το Σκαρίφημα που είχαμε χασει με το Λόλιποπ ;)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

Πήγα τη Δευτέρα από Αρβατο και το άφησα για το θέμα που δεν άνοιγε, δε φόρτιζε κτλ.

Της είπα και για το μωβ πέπλο ότι είχα θέμα, αν και μου εμφανιζόταν πάρα πολύ σπάνια.

Η κοπέλα εκεί μου είπε ότι θα με πάρουν τηλέφωνο να με ενημερώσουν αλλά αν είναι ξένη η συσκευή, θα σου ευχηθώ Καλό Πάσχα. Χαριτολογώντας πάντα.. :p :shifty:

Ένιγουει μου εστειλαν μήνυμα τώρα και μου λένε:

"Η συσκευή σας έχει περάσει από τεχνικό έλεγχο και βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής.Θα ενημερωθείτε μόλις ολοκληρωθεί η επισκευή.Με εκτίμηση Άρβατο."

Τι θέλει να πει ο ποιητής ακριβώς;Είναι κλασσικό μήνυμα που στέλνουν ή εννοούν ότι καλύπτομαι από εγγύηση κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Πήγα τη Δευτέρα από Αρβατο και το άφησα για το θέμα που δεν άνοιγε, δε φόρτιζε κτλ.

Της είπα και για το μωβ πέπλο ότι είχα θέμα, αν και μου εμφανιζόταν πάρα πολύ σπάνια.

Η κοπέλα εκεί μου είπε ότι θα με πάρουν τηλέφωνο να με ενημερώσουν αλλά αν είναι ξένη η συσκευή, θα σου ευχηθώ Καλό Πάσχα. Χαριτολογώντας πάντα.. :p :shifty:

Ένιγουει μου εστειλαν μήνυμα τώρα και μου λένε:

"Η συσκευή σας έχει περάσει από τεχνικό έλεγχο και βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής.Θα ενημερωθείτε μόλις ολοκληρωθεί η επισκευή.Με εκτίμηση Άρβατο."

Τι θέλει να πει ο ποιητής ακριβώς;Είναι κλασσικό μήνυμα που στέλνουν ή εννοούν ότι καλύπτομαι από εγγύηση κανονικά;

Εγώ ακόμα περιμένω να μου στείλουν το courier. Μετά το Πάσχα θα επικοινωνήσω ξανά γιατί προφανώς με ξέχασαν. Το μήνυμα που λες μου φαίνεται απλώς αυτόματο χωρίς να σου λέει κάτι σίγουρα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Πήγα τη Δευτέρα από Αρβατο και το άφησα για το θέμα που δεν άνοιγε, δε φόρτιζε κτλ.

Της είπα και για το μωβ πέπλο ότι είχα θέμα, αν και μου εμφανιζόταν πάρα πολύ σπάνια.

Η κοπέλα εκεί μου είπε ότι θα με πάρουν τηλέφωνο να με ενημερώσουν αλλά αν είναι ξένη η συσκευή, θα σου ευχηθώ Καλό Πάσχα. Χαριτολογώντας πάντα.. :p :shifty:

Ένιγουει μου εστειλαν μήνυμα τώρα και μου λένε:

"Η συσκευή σας έχει περάσει από τεχνικό έλεγχο και βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής.Θα ενημερωθείτε μόλις ολοκληρωθεί η επισκευή.Με εκτίμηση Άρβατο."

Τι θέλει να πει ο ποιητής ακριβώς;Είναι κλασσικό μήνυμα που στέλνουν ή εννοούν ότι καλύπτομαι από εγγύηση κανονικά;

Την 1η βδομάδα και μένα αυτό μου είχαν στείλει οπότε παίζει να είναι το κλασσικό μήνυμα απλώς να ξέρεις ότι ασχολούνται μαζί σου..

Link to comment
Share on other sites

Για αγορα μ7 αξιζει το κοπο το εβαυ? κανενα αλλο σιτε τοσο οικονομικο παιζει?

http://www.ebay.com/itm/221730314715?var=520573571294

 

To συγκεκριμενο κινητο θα δουλεψει κανονικα σε 4γ+ στην ελλαδα η μονο μεχρι 3γ παει?

Link to comment
Share on other sites

Για αγορα μ7 αξιζει το κοπο το εβαυ? κανενα αλλο σιτε τοσο οικονομικο παιζει?

http://www.ebay.com/itm/221730314715?var=520573571294

 

To συγκεκριμενο κινητο θα δουλεψει κανονικα σε 4γ+ στην ελλαδα η μονο μεχρι 3γ παει?

Σαν τιμη φαινεται καλη η αξιολογηση του πωλητη ειναι οκ το 4g λογικα θα παιζει, αλλα θα εχεις 2 θεματακια

Δεν σε καλυπτει η εγγυηση στην ελλαδα ζητα απο τον πωλητη το imei της συσκευης λογικα θα στο δωσει

και μιλα με την htc 99,9 θα σου πει οτι εγγυηση δεν...

Και σε συνεχεια του απο πανω αν σου βγαλει το μωβ πεπλο στην καμερα τι κανεις.... χωρις εγγυηση

Γνωμη μου κοιτα στο αγγλικο ebay για αγορα να ζητας το imei της συσκευης και αν ειναι οκ προχωρας.

Αν δεν σε ενδιαφερει τιποτα απο τα παραπανω χτυπα το .:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Σαν τιμη φαινεται καλη η αξιολογηση του πωλητη ειναι οκ το 4g λογικα θα παιζει, αλλα θα εχεις 2 θεματακια

Δεν σε καλυπτει η εγγυηση στην ελλαδα ζητα απο τον πωλητη το imei της συσκευης λογικα θα στο δωσει

και μιλα με την htc 99,9 θα σου πει οτι εγγυηση δεν...

Και σε συνεχεια του απο πανω αν σου βγαλει το μωβ πεπλο στην καμερα τι κανεις.... χωρις εγγυηση

Γνωμη μου κοιτα στο αγγλικο ebay για αγορα να ζητας το imei της συσκευης και αν ειναι οκ προχωρας.

Αν δεν σε ενδιαφερει τιποτα απο τα παραπανω χτυπα το .:)

 

Βασικα θελω το μπλε λογικα αυτα δεν εχουν θεμα με μωβ πεπλο για την εγγυηση δεν με ενδιαφερει και πολυ. Μαλλον θα το παρω μολις σιγουρευτω οτι εχει 4g κατι παιζει με τις ασιατικες εκδοσεις αλλα δεν θυμαμαι τι....

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά στην οθόνη κλειδώματος δεν μου εμφανίζεται το εικονίδιο του καιρού, μόνο το ρολόι, αν και η θερμοκρασία εμφανίζεται κανονικά κάτω από το ρολόι.

 

Δεν έχω αναβαθμίσει ακόμα στην τελευταία έκδοση της lockscreen (sense 7 clock style) αλλά μέχρι χτες δούλευε κανονικά. Συμβαίνει και σε άλλους;

 

Επίσης, ο καιρός μάλλον έχει βαρέσει μπιέλες. Στην τοποθεσία μου (Άλιμος) στην οθόνη κλειδώματος μου δείχνει τώρα π.χ. 7 βαθμούς. Η οποία είναι και η σωστή θερμοκρασία. Αν κάνω ανανέωση, μου δείχνει 16 βαθμούς, ενώ δεν εμφανίζει κάποια άλλα στατιστικά (ταχύτητα και κατεύθυνση ανέμου π.χ. τα έχει με παύλες)! Το ίδιο μάλιστα συμβαίνει και σε άλλες περιοχές που δοκίμασα στην τύχη...

 

Edit: Έπαιξα λίγο με την νέα αναβάθμιση της οθόνης κλειδώματος λοιπόν καθώς και το νέο widget ρολογιού και καιρού (από εδώ). Ανακάλυψα ότι το «παλιό» (sense 6) widget ρολογιού έδειχνε μόνιμα τη σωστή θερμοκρασία (7), ενώ το νέο, τόσο στην οθόνη κλειδώματος όσο και στην αρχική έδειχνε 16...

 

Πάλι πειραματίζονται εκεί στην HTC;

 

edit: μετά από λίγη ώρα τελικά έστρωσε μόνο του.

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήρθε ούτε σε εμένα με ειδοποίηση, κάνε αναζήτηση στο play store για και «HTC Lock Screen» και «Αρχική οθόνη HTC Sense» :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήρθε ούτε σε εμένα με ειδοποίηση, κάνε αναζήτηση στο play store για και «HTC Lock Screen» και «Αρχική οθόνη HTC Sense» :)

 

Λέει ηδη εγκατεστημένο.Αλλα ρολόι sense 7 και καιρο δεν έχουμε...Δε ξέρω τι συμβαίνει.Καλά την αρχική οθόνη την έχω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ρολόι sense (7) το πέρασα με το apk στο xda thread που κάνω λινκ πιο πάνω. Απλά αντικατέστησα το HtcWeatherClockWidget.apk στον κατάλογο system/priv-app/HtcWeatherClockWidget με τον root explorer (έκανα μετονομασία το παλιό σε HtcWeatherClockWidget.bak για να έχω backup) και reboot. Δούλευε τέλεια, αν και ξαναγύρισα πίσω στο παλιό.

 

Σχετικά με το πρόβλημα που ανέφερα στο προηγούμενο post μου τώρα (#6850), που άλλα λέει ο καιρός όταν τον ανοίγω και άλλα όταν κάνω ανανέωση, με σημαντική απόκλιση σε θερμοκρασία, άρχισε πάλι να το κάνει. Για κάποιο λόγο, αν θυμάμαι καλά, το κάνει μόνο βραδυνές ώρες! Όπως και χτες, και προηγούμενη φορά που το είχα προσέξει αλλά δεν έδωσα σημασία, και τώρα που ξαναδοκίμασα, μεταξύ 00:00 και 08:00 περίπου έχει αυτή τη συμπεριφορά. Ανεξαρτήτως περιοχής. Τι να πω, άγνωσται αι βουλαί της HTC ή/και του accuweather :D

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

έχω ένα θεματάκι με την κάμερα. Για την ακρίβεια, σε κάθε φωτογραφία, υπάρχει ένα στρογγυλό σημάδι (σαν θολούρα) σε ένα συγκεκριμένο σημείο. Το τζαμάκι της κάμερας καθαρίστηκε επιμελώς, ενώ όσο κι αν προσπάθησα, δεν είδα κάποια φθορά σε αυτό. Σε παλαιότερες φωτογραφίες τώρα που κοίταζα, το σημάδι δεν υπήρχε.

 

Ορίστε και μία φωτογραφία για να γίνει πιο κατανοητό το πρόβλημα. Το σημάδι είναι εμφανές στο δεξί άκρο της εικόνας.

http://s7.postimg.org/u4q3nc7hj/IMAG0383.jpg

 

Τί μπορεί να φταίει; Η εγγύηση καλύπτει τέτοιες περιπτώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι στο εξωτερικό τζαμάκι και μένα μου μοιάζει σαν να έχει πάρει κάτι μέσα ο φακός.

:(

Link to comment
Share on other sites

Πτώση δεν έχει φάει ποτέ η συσκευή, πόσο μάλλον νερό. Τώρα αν κατάφερε να μπει κάτι μέσα στο φακό, τί να πω... Και το προσέχω όσο δεν πάει.

Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις παίδες!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Έχω στα χέρια μου συσκευή με S-off και πειραγμένο cid

Θέλω να κάνω την συσκευή stock για να πέρνει και ενημερώσεις γιατί τωρα βγάζει θαυμαστικό.

Ποιο cid πρέπει να βάλω;

Έτσι αγοράστηκε η συσκευή δεν ξέρουμε τι είχε.

Μπορώ να βάλω κάποιο cid που θα ταιριάζει με μια ευρωπαϊκή rom?

Παρακαλώ οποίος γνωρίζει ας με βοηθήσει λίγο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έγινε τ update του καιρού HTC αλλά δε βλέπω να πήραμε το διαφανές widget.Πρέπει να κάνω κάτι μήπως;Εγώ δε το είχα ούτε πριν ενώ οι περισσότεροι το είχαν.Έκανα επανεκκίνηση και αφαίρεση widget αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα format την συσκευή και σε κάποιο σημείο μου έλεγε ότι η συσκευή είναι δοκιμαστική. Τι ακριβώς συμβαίνει;
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έκανα format την συσκευή και σε κάποιο σημείο μου έλεγε ότι η συσκευή είναι δοκιμαστική. Τι ακριβώς συμβαίνει;

Λόγω s-off στο λέει. HTC__032 είναι το ελληνικό/ισπανικό cid

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω s-off στο λέει. HTC__032 είναι το ελληνικό/ισπανικό cid

 

Δηλαδή να αλλάξω στο συγκεκριμένο cid και μετά ποια Rom να κατεβάσω ώστε να την περάσω και να είναι κομπλέ η συσκευή;

 

Έβαλα την εφαρμογή Cid Getter και μου λέει your cid is. BS_US001

Τι να κάνω να μπω στην διαδικασία και να βάλω αυτό η τώρα που μπορώ να αλλάξω να βάλω αυτό που μου είπες για ελληνική συσκευή;

Η συσκευή είναι από έξω πάντως δεν είναι ελληνική

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αφού η συσκευή είναι απ' έξω και δεν είναι ελληνική τότε το cid που σου πρότειναν δεν είναι σίγουρα το δικό της..

Τώρα για να βρεις ποιο είναι το σωστό είναι λίγο δύσκολο αλλά μάθε από που αγοράστηκε η συσκευή μπας και βγάλουμε άκρη..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού η συσκευή είναι απ' έξω και δεν είναι ελληνική τότε το cid που σου πρότειναν δεν είναι σίγουρα το δικό της..

Τώρα για να βρεις ποιο είναι το σωστό είναι λίγο δύσκολο αλλά μάθε από που αγοράστηκε η συσκευή μπας και βγάλουμε άκρη..

 

Τι μου προτείνεις να κάνω;

Να βάλω ελληνικό cid και ελληνική Rom; Γίνεται; Θα υπάρχει πρόβλημα;

Η συσκευή από eBay είναι δεν βγαίνει άκρη από πού ούτε μπορούμε να μιλήσουμε με τον πωλητή οπότε ότι κάνω με την βοήθεια σας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στην πλάτη του κινητού Ίσως λέει το MID. Το δικό μου είναι 0P6B100 και είναι Ευρωπαϊκό. Πες μας το δικό σου και ίσως περιορισουμε τη λίστα

Επίσης και με το serial number μπορούμε να βγάλουμε άκρη. Στις πληροφορίες λογισμικού αναφέρεται

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στην πλάτη του κινητού Ίσως λέει το MID. Το δικό μου είναι 0P6B100 και είναι Ευρωπαϊκό. Πες μας το δικό σου και ίσως περιορισουμε τη λίστα

Επίσης και με το serial number μπορούμε να βγάλουμε άκρη. Στις πληροφορίες λογισμικού αναφέρεται

 

PN07100 λέει

Η εφαρμογή cid getter που κατέβασα δείχνει BS_US001 δεν είναι σωστό;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...