Jump to content

Acer Liquid E2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)Απ'ότι γράφετε δεν έχει ελληνική γλώσσα.Δηλαδή δεν γυρνάει στα ελληνικά το πληκτρολόγιο στα μηνύματα και γενικά στις επαφές...

'Εχει βρεθεί καμιά λύση σε αυτό?

Από ότι κατάλαβα το morelocal 2 δεν κάνει δουλειά..???

Το θεωρώ πολύ σημαντικό γιατί σίγουρα θα μου είναι απαραίτητα κάποια στιγμή τα Ελληνικά...

Ελληνικά γράφεις κανονικά με την χρήση κάποιου keyboard απο το play store. Στο άλλο, θα βρεθεί λύση σε κάποια στιγμή.

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 309
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά κι από εμένα πλέον κάτοχο του τηλεφώνου που θα έλεγα ότι για τα λεφτά του κάνει πολλά:!:Το θέμα στο οπόιο δεν μπορώ να βρω λύση είναι πως μπορούμε να βάλουμε ήχο κλήσης δικής μας επιλογής:blink:ενώ έχω τραγούδια στο κινητό δεν δίνει επιλογή για χρήση ως ήχο κλήσης!Ξέρει κανένας καμία λύση???
Link to comment
Share on other sites

Στο ebay έχει θήκες και screen protector , για μπαταρία δε νομίζω να έχω δει.

 

Screen protector έχει λίγα στο ebay κυρίως απο Γερμανία..

Το καλό είναι οτι θα έρθουν γρήγορα.

Σε θήκη σιλικόνης δεν βρηκα κάτι, αν υπάρξει κάτι δώστε λινκ.

Σε μπαταρία επίσης το ίδιο δεν υπάρχει κάτι ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κι από εμένα πλέον κάτοχο του τηλεφώνου που θα έλεγα ότι για τα λεφτά του κάνει πολλά:!:Το θέμα στο οπόιο δεν μπορώ να βρω λύση είναι πως μπορούμε να βάλουμε ήχο κλήσης δικής μας επιλογής:blink:ενώ έχω τραγούδια στο κινητό δεν δίνει επιλογή για χρήση ως ήχο κλήσης!Ξέρει κανένας καμία λύση???

 

Δοκίμασε να κάνεις στον αποθηκευτικό χώρο έναν φάκελο με το όνομα media. Mέσα σε αυτόν κάνε έναν φάκελο με το όνομα audio και μεσα στον audio έναν φάκελο με το όνομα ringtones.

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΟΣ απόλυτο δίκιο!;)Και κάτι ακόμα που δεν έγραψα από το γνωστό μαγαζί πήρα και μία κάρτα 32g class10 που πιστεύω ότι είναι ότι πρέπει γι αυτό το κινητό!:!:
Link to comment
Share on other sites

Screen protector έχει λίγα στο ebay κυρίως απο Γερμανία..

Το καλό είναι οτι θα έρθουν γρήγορα.

Σε θήκη σιλικόνης δεν βρηκα κάτι, αν υπάρξει κάτι δώστε λινκ.

Σε μπαταρία επίσης το ίδιο δεν υπάρχει κάτι ακόμα

 

Την τελευταία φορά που κοίταξα είχε μόνο 3 screen protector , θήκη σιλικόνης και μπαταρία δεν έχω δει.

 

@johnaskar Στον file manager έχει ήδη φάκελο ringtones.

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΟΣ απόλυτο δίκιο!;)Και κάτι ακόμα που δεν έγραψα από το γνωστό μαγαζί πήρα και μία κάρτα 32g class10 που πιστεύω ότι είναι ότι πρέπει γι αυτό το κινητό!:!:

 

Μπόρεσες να μεταφέρεις δεδομένα στην sd κάρτα???

Γιατί από ότι διαβάζω δεν μπορείς.....

Link to comment
Share on other sites

τα ringtones τα έβαλα στη κάρτα sd τώρα με τις εφαρογές δεν τις περνάει αν και έχω βάλει επιλογή στην sd card κάποιες εφαρμογές στο app info μου δίνει επιλογή move to phone storage αλλά δεν βλέπω φως!Καία λύση σε αυτό θέμα??ε κάποια εφαρμογή??
Link to comment
Share on other sites

τα ringtones τα έβαλα στη κάρτα sd τώρα με τις εφαρογές δεν τις περνάει αν και έχω βάλει επιλογή στην sd card κάποιες εφαρμογές στο app info μου δίνει επιλογή move to phone storage αλλά δεν βλέπω φως!Καία λύση σε αυτό θέμα??ε κάποια εφαρμογή??

 

To ίδιο πρόβλημα το αναφέρουν και εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=42590755

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδιά!

 

Κατι διαβασα οτι υπαρχει θεμα με ΕΛληνικα? (συσκευες απο expansys), ισχυει??? Ολα τα android OS δεν εχουν ενσωματωμενα εδω και χρονια ολες τις γλώσσες μέσα? τι παιζει εδω?

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο άλλο μαγαζί για να παραγγείλουμε το κινητό υπάρχει γιατί τα γίδια στο expansys δεν δέχονται καμία από της κάρτες που έχουμε

Εδώ και μέρες ασχολούμαι μαζί τους είναι άκυροι πολλή άκυροι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδιά!

 

Κατι διαβασα οτι υπαρχει θεμα με ΕΛληνικα? (συσκευες απο expansys), ισχυει??? Ολα τα android OS δεν εχουν ενσωματωμενα εδω και χρονια ολες τις γλώσσες μέσα? τι παιζει εδω?

 

Ναι δεν έχει ελληνικά στο μενού , μπορείς όμως να έχεις ελληνικό πληκτρολόγιο κατεβάζοντας απλά την γλώσσα...

Για το μενού υπάρχει μία εφαρμογή αλλά λένε δεν το μεταφράζει όλο.

 

Κάποιο άλλο μαγαζί για να παραγγείλουμε το κινητό υπάρχει γιατί τα γίδια στο expansys δεν δέχονται καμία από της κάρτες που έχουμε

Εδώ και μέρες ασχολούμαι μαζί τους είναι άκυροι πολλή άκυροι!

 

Δυστυχώς πρέπει να είναι μονόδρομος το expansys , στο skroutz δεν βγάζει κάτι.

Εγώ μία χρεωστική visa electron χρησιμοποίησα και τη δέχτηκαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

ούτε paypal ούτε κάρτες γιατί η διεύθυνση αποστολής είναι διαφορετική απο της κάρτας, ενω ebay και amazon στέλνουν κανονικά !

Μεχρι και screenshot έστειλα από άλλες παραγγελίες στην διεύθυνση αυτή αλλά τίποτα, είναι κουτοπόνηροι κρατήστε την μύτη σας γαλλοι

Link to comment
Share on other sites

τα ringtones τα έβαλα στη κάρτα sd τώρα με τις εφαρογές δεν τις περνάει αν και έχω βάλει επιλογή στην sd card κάποιες εφαρμογές στο app info μου δίνει επιλογή move to phone storage αλλά δεν βλέπω φως!Καία λύση σε αυτό θέμα??ε κάποια εφαρμογή??

 

Tι να τις κάνεις τις πολύ καλές δυνατότητες του τηλεφώνου άμα δεν βρεθεί λύση με την μεταφορά των εφαρμογών στην sd κάρτα..???

Δεδομένου του ελάχιστου χώρου της εσωτερικής μνήμης των 1,62 gb....

Ελπίζω να βρεθεί λύση ώστε να γίνω και εγώ κάτοχος αυτού του τηλεφώνου...

Γιατί κατά τ'άλλα είναι εξαιρετικά τα χαρακτηριστικά του σε σχέση πάντα και με την τιμή του...

Είναι κρίμα αυτό που συμβαίνει και ελπίζω να λυθεί....

Είμαι σε αναμονή!!!

Link to comment
Share on other sites

ούτε paypal ούτε κάρτες γιατί η διεύθυνση αποστολής είναι διαφορετική απο της κάρτας, ενω ebay και amazon στέλνουν κανονικά !

Μεχρι και screenshot έστειλα από άλλες παραγγελίες στην διεύθυνση αυτή αλλά τίποτα, είναι κουτοπόνηροι κρατήστε την μύτη σας γαλλοι

Είναι ******* με κάθε σημασία της λέξεως

Έβαλα το αφεντικό και τους έστειλε email απο το επίσημο email χώρου που μένω και εργάζομαι και δεν το δέχονται οι άχρηστοι

Από που να το πάρω, σκέφτομαι απο εδω στέλνουν η θα μπλέξω?

http://www.amazon.fr/Acer-Liquid-Smartphone-Android-Jelly/dp/B00CGXCOZS/ref=sr_1_2?m=A1X6FK5RDHNB96&s=electronics&ie=UTF8&qid=1372155178&sr=1-2&keywords=Acer+Liquid+E2+Duo

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα στειλουν , κανε μια δοκιμη προχωροντας την παραγγελεια, αν δεν κανω λαθος το amazon εχει 10€ μεταφορικα
Link to comment
Share on other sites

 

απορώ πως έχεις μπλέξει έτσι τα πράγματα!

μια χαρά και πολύ εξυπηρετικοί μου φάνηκαν στην expansys!

αν μπορώ να βοηθήσω..να το παραγγείλω για σένα!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Στείλανε email στους τρόμπες διευθυντές του expansys και πάλι δεν έγινε δεκτή η κάρτα με αυτήν την διεύθυνση αποστολής

οπότε το αγόρασα απο amazon.fr που παλι καλά έγινε διαθέσιμο, δεν μπορούσα να κάνω κάτι άλλο

 

Πάντως από ότι είδα υπάρχει πρόβλημα γενικότερα με κάρτες με το συγκεκριμένο κατάστημα και ταλαιπωρείτε κόσμος

 

Η ειρωνεία είναι οτι τα εχω μαζεμένα στους γαλέους από παλιότερα και βρέθηκα να αγοράζω (γαλλικό κινητό?) απο το amazon.fr, αλλά το καλύτερο είναι οτι απο το πρωί υποδέχομαι γαλλους στον χώρο που ειμαι:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τ acer E2 του φίλου Terry και διαπίστωσα οτι όσα βίντεο τράβηξα μέσω κινητού στην αναπαραγωγή τους στο κινητό δεν παίζουν ήχο.Ωστόσο υπάρχει ρύθμιση για ανοιγμα κλεισιμο μικροφώνου άρα ηχογραφήται ο ήχος κανονικά οπότε ή παίζει μόνο σε laptop κτλ εκτος κινητού ή είναι θέμα ρύθμισης .Αν γνωρίζει κανείς ας πει... Υπόψιν τ έχω παραγγείλει μέσω Expansys (άσχημη εμπειρία θα μιλήσω γ αυτό μόλις και οταν ολοκληρωθεί η παράδοση. ) Terry κατάλαβες ο συνεργάτης απ το 4ο ! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...