Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hello

 

Μόλις έκανα hard reset το κινητό

 

Έχω περάσει λογαριασμό Microsoft (live.com) για να λειτουργήσει το κινητό. Επίσης έκανα και έναν λογαριασμό live.com που είναι ο ίδιος με τον Microsoft στην ουσία

Το πρόβλημα είναι ότι δε συγχρονίζει το κινητο τις επαφές

Στη διαχείριση του λογαριασμου, κάτω κάτω δεν έχει καν την επιλογή συγχρονισμός επαφών παρά μόνο email.

Αν μπω λογαριασμό από pc, βλέπω κανονικά τις επαφές :worry:

 

YΓ Και μάλιστα, δεν υπάρχει επιλογή στη Διαχείριση του λογαριασμού για Διαγραφή όπως στους υπόλοιπους

Edited by angelosfr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hello

 

Μόλις έκανα hard reset το κινητό

 

Έχω περάσει λογαριασμό Microsoft (live.com) για να λειτουργήσει το κινητό. Επίσης έκανα και έναν λογαριασμό live.com που είναι ο ίδιος με τον Microsoft στην ουσία

Το πρόβλημα είναι ότι δε συγχρονίζει το κινητο τις επαφές

Στη διαχείριση του λογαριασμου, κάτω κάτω δεν έχει καν την επιλογή συγχρονισμός επαφών παρά μόνο email.

Αν μπω λογαριασμό από pc, βλέπω κανονικά τις επαφές :worry:

 

YΓ Και μάλιστα, δεν υπάρχει επιλογή στη Διαχείριση του λογαριασμού για Διαγραφή όπως στους υπόλοιπους

 

Καλησπέρα. :)

Ο λογαριασμός που έχει τις επαφές σου είναι ο ίδιος που έχεις βάλει σαν βασικό MS λογαριασμό στη συσκευή σου, σωστά;

Για να διαγράψεις τον βασικό MS λογαριασμό που ορίζεις στη συσκευή μπορείς να το κάνεις μόνο κάνοντας hard reset- επαναφορά του τηλεφώνου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πέρασε κανένας πρόσφατα τα 10ρια στη συσκευή του????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα.

Τι θα γίνει με τα 10αρια θα τα πάρουμε;

Και κάτι ακόμα. Δεν μου δέχεται την κάρτα sim. Έχω δύο συσκευές, ένα 925 και ένα 435. Η sim λειτουργεί κανονικά στο 435 αλλά όχι στο 925.

Nokia 7610 - Nokia N70 - Nokia N82 - Nokia Lumia 925

 

Κουρείο η σταθερότης-Δημήτρης Τρεμουλοχέρας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Τι θα γίνει με τα 10αρια θα τα πάρουμε;

Και κάτι ακόμα. Δεν μου δέχεται την κάρτα sim. Έχω δύο συσκευές, ένα 925 και ένα 435. Η sim λειτουργεί κανονικά στο 435 αλλά όχι στο 925.

Το 925 δεν τα παίρνει επίσημα τα 10, αλλά ούτε και με insider πλέον!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Έσβησε χθες από μπαταρία.

Το βάζω σήμερα να φορτίσει και είναι dead.

Δεν αναβοσβήνει το κεντρικό κουμπί όπως θα έπρεπε δηλαδή, δεν κάνει τίποτε.

Όμως το βάζω στον ασύρματο φορτιστή, ο οποίος κάνει τον ήχο όπως όταν αναγνωρίζει την συσκευή και δείχνει ότι κάτι φορτίζει (ο φορτιστής).

Το τηλέφωνο εξακολουθεί να μην αντιδρά (δεν αναβοσβηνει το φωτάκι των windows, δεν τίποτε).

 

Να τα έπαιξε ξαφνικά η μπαταρία, που έτσι κι αλλιώς πλέον έπεφτε πολύ γρήγορα, ή μου τελείωσε το τηλέφωνο;

 

Προσπάθησα για soft δεν υπήρξε προφανώς αντίδραση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Έσβησε χθες από μπαταρία.

Το βάζω σήμερα να φορτίσει και είναι dead.

Δεν αναβοσβήνει το κεντρικό κουμπί όπως θα έπρεπε δηλαδή, δεν κάνει τίποτε.

Όμως το βάζω στον ασύρματο φορτιστή, ο οποίος κάνει τον ήχο όπως όταν αναγνωρίζει την συσκευή και δείχνει ότι κάτι φορτίζει (ο φορτιστής).

Το τηλέφωνο εξακολουθεί να μην αντιδρά (δεν αναβοσβηνει το φωτάκι των windows, δεν τίποτε).

 

Να τα έπαιξε ξαφνικά η μπαταρία, που έτσι κι αλλιώς πλέον έπεφτε πολύ γρήγορα, ή μου τελείωσε το τηλέφωνο;

 

Προσπάθησα για soft δεν υπήρξε προφανώς αντίδραση.

 

Καλησπέρα.

Θα σου πρότεινα να το αφήσεις, αρχικά, αρκετή ώρα στη φόρτιση, πάνω από 45' και κατα προτίμηση με το καλώδιο και όχι με την ασύρματη φόρτιση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ήταν στον (ενσύρματο) φορτιστή από 8 το πρωί μέχρι 9.30 φίλε.

 

Μάλλον μητρική, αν έχεις εγγύηση ακόμη το πιο πιθανό είναι να σου δώσουν 950, αν όχι δε νομίζω να αξίζει να το φτιάξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το 925 της γυναίκας μου άρχισε τα χαζά, η μπαταρία με το ζόρι έβγαζε την ημέρα.

Το δίλημμα λοιπόν ήταν, αλλάζω μπαταρία ή, επιτέλους, την περνάω και αυτήν στο android, να τελειώνουμε με τα ξινά; Τελικά πρυτάνευσε η λογική-και η οικονομική στενότητα βεβαίως. €15 μία γνήσια μπαταρία, video από το youtube και αλλαγή της μπαταρίας από εμένα, έτοιμο σε 20 λεπτά. :)

Link to comment
Share on other sites

Το 925 της γυναίκας μου άρχισε τα χαζά, η μπαταρία με το ζόρι έβγαζε την ημέρα.

Το δίλημμα λοιπόν ήταν, αλλάζω μπαταρία ή, επιτέλους, την περνάω και αυτήν στο android, να τελειώνουμε με τα ξινά; Τελικά πρυτάνευσε η λογική-και η οικονομική στενότητα βεβαίως. €15 μία γνήσια μπαταρία, video από το youtube και αλλαγή της μπαταρίας από εμένα, έτοιμο σε 20 λεπτά. :)

 

Κακώς. Από τη στιγμή που σου είναι ξινό απλά το αφήνεις. Γιατί να χαλιέσαι; Πάρε android που γουστάρεις και μη πετάς τα λεφτά σου (έστω και τα 15€) σε και ξινό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το δικό μου το έχει φάει το συρτάρι. Το πιο όμορφο κινητό ever έφτασε στο τέλος του για μένα. Κρίμα να σαπίζει στο συρτάρι. Edited by impreza_sti

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το έχει φάει το συρτάρι. Το πιο όμορφο κινητό ever έφτασε στο τέλος του για μένα. Κρίμα να σαπίζει στο συρτάρι.

Φίλος μου το έχει με περασμένη την .321 ως insider και με εκείνο το κόλπο που ανέβασε κάποιος συμφορουμήτης, δεν θυμάμαι σε ποιο thread ήταν, παίρνει όλες τις official αναβαθμίσεις που έρχονται ακόμα και των εφαρμογών. Λειτουργεί άψογα και είδε και βελτίωση και στη μπαταρία του! Μάλλον θα το κρατήσει για πολύ ακόμα! ;) :)

Edited by impreza_sti

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου το έχει με περασμένη την .321 ως insider και με εκείνο το κόλπο που ανέβασε κάποιος συμφορουμήτης, δεν θυμάμαι σε ποιο thread ήταν, παίρνει όλες τις official αναβαθμίσεις που έρχονται ακόμα και των εφαρμογών. Λειτουργεί άψογα και είδε και βελτίωση και στη μπαταρία του! Μάλλον θα το κρατήσει για πολύ ακόμα! ;) :)

 

Μήπως μπορείς να δώσεις λίγα περισσότερα στοιχεία σχετικά με τη δυνατότητα αυτή για το 925. Στο διαδίκτυο βλέπω πολύ γενικά howto. Στο 925 τριετίας+ που έχω, του έβαλα τα 10άρια αλλά με απογοητευτικά αποτελέσματα. Έχω developer account αλλά δε δοκίμασα κανένα trick. Αν όπως προανέφερες μπορέσει να μπει με επιτυχία, τουλάχιστον θα το αναβαθμίσω πάλι να δώ μέχρι που φτάνει. Αυτή τη στιγμή το έχω επαναφέρει στο 8.1 και μάλιστα όχι χωρίς προβλήματα (έχασα την ρύθμιση της glance screen) Ευτυχώς είναι πλέον αναπληρωματική συσκευή (και η αγαπημένη μου)

Edited by xamurabi
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να δώσεις λίγα περισσότερα στοιχεία σχετικά με τη δυνατότητα αυτή για το 925. Στο διαδίκτυο βλέπω πολύ γενικά howto. Στο 925 τριετίας+ που έχω, του έβαλα τα 10άρια αλλά με απογοητευτικά αποτελέσματα. Έχω developer account αλλά δε δοκίμασα κανένα trick. Αν όπως προανέφερες μπορέσει να μπει με επιτυχία, τουλάχιστον θα το αναβαθμίσω πάλι να δώ μέχρι που φτάνει. Αυτή τη στιγμή το έχω επαναφέρει στο 8.1 και μάλιστα όχι χωρίς προβλήματα (έχασα την ρύθμιση της glance screen) Ευτυχώς είναι πλέον αναπληρωματική συσκευή (και η αγαπημένη μου)

https://iguru.gr/2016/08/14/60487/dht-windows-10-mobile-anniversary-update/

Έτσι τα πέρασε!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

Στο κινητό τουλάχιστον δεν ανοίγει

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα άνοιξε τη πρώτη φορα και στις επόμενες δεν άνοιξε!!!! Περίεργο! Μήπως την κατάργησαν; :worry:

Μάλλον το πήραν χαμπάρι και το έκλεισαν !!!! :( :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να δώσεις λίγα περισσότερα στοιχεία σχετικά με τη δυνατότητα αυτή για το 925. Στο διαδίκτυο βλέπω πολύ γενικά howto. Στο 925 τριετίας+ που έχω, του έβαλα τα 10άρια αλλά με απογοητευτικά αποτελέσματα. Έχω developer account αλλά δε δοκίμασα κανένα trick. Αν όπως προανέφερες μπορέσει να μπει με επιτυχία, τουλάχιστον θα το αναβαθμίσω πάλι να δώ μέχρι που φτάνει. Αυτή τη στιγμή το έχω επαναφέρει στο 8.1 και μάλιστα όχι χωρίς προβλήματα (έχασα την ρύθμιση της glance screen) Ευτυχώς είναι πλέον αναπληρωματική συσκευή (και η αγαπημένη μου)

 

Ορίστε, εδώ ο οδηγός

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας , είδα στο συρτάρι μου το ξεχασμένο και αγαπημένο 925 και είπα μήπως το ξαναφτιάξω. Είχα γράψει και παλιότερα εδώ το προβλημα που είχα (δεν άνοιγε παρόλο που το είχα στην φόρτιση , είχα δοκιμάσει και άλλη μπαταρία αλλα τίποτα και συμπέρανα μέσο και αλλοων φόρουμ ότι φταίει η μητρικη πλακετα) και αποφάσισα να βρω μητρικη πλακετα και να την αντικαταστήσω. Τι πρέπει να προσέξω πριν την αγοράσω ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , είδα στο συρτάρι μου το ξεχασμένο και αγαπημένο 925 και είπα μήπως το ξαναφτιάξω. Είχα γράψει και παλιότερα εδώ το προβλημα που είχα (δεν άνοιγε παρόλο που το είχα στην φόρτιση , είχα δοκιμάσει και άλλη μπαταρία αλλα τίποτα και συμπέρανα μέσο και αλλοων φόρουμ ότι φταίει η μητρικη πλακετα) και αποφάσισα να βρω μητρικη πλακετα και να την αντικαταστήσω. Τι πρέπει να προσέξω πριν την αγοράσω ?

 

Αξίζει όμως? Πχ βλέπω αγγελίες με 65€ (συζητήσιμη τιμή).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κανείς να περάσει την .448 σε 925; Ένας φίλος με 925 δεν μπορεί να την περάσει! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πρόλαβα να δοκιμάσω γιατί το έδωσα.

Πόσο το έδωσες τελικά;

 

Κάποια απάντηση κανείς;

Κατάφερε κανείς να περάσει την .448 σε 925; Ένας φίλος με 925 δεν μπορεί να την περάσει! :(
Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

χρονια πολλα τελικα δεν ξεφευγω από wm....Λοιπον τηντεταρτη θα εχω στα χερια μου ένα 925 που εχει την 8.1 να παρασω την 10 η θα εχω θεματα..?

 

Τι προτείνετε να το αφήσω ως εχει....???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα τελικα δεν ξεφευγω από wm....Λοιπον τηντεταρτη θα εχω στα χερια μου ένα 925 που εχει την 8.1 να παρασω την 10 η θα εχω θεματα..?

 

Τι προτείνετε να το αφήσω ως εχει....???

Το 925 δεν παίρνει τα 10άρια επίσημα! Μόνο με κάποιο κόλπο νομίζω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...