Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα εκανα την κινηση και το τσίμπησα το 925 32αρι...πολυ καλο λιγο την μπαταρια φοβαμαι αλλα αρχη ειναι ακομα...απο βονταφον γρμανιας το μοντελο μολις το ανοιξα εκανα αναβαθμιση σε μπλακ και μου ηρθε και το ντατα σενς...
:whip:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα εκανα την κινηση και το τσίμπησα το 925 32αρι...πολυ καλο λιγο την μπαταρια φοβαμαι αλλα αρχη ειναι ακομα...απο βονταφον γρμανιας το μοντελο μολις το ανοιξα εκανα αναβαθμιση σε μπλακ και μου ηρθε και το ντατα σενς...

 

Με υγεία να το χαρείς. Ελπίζω μαύρο χρωμα.....:)

Έβαλε η Vodafone Γερμανίας data sense!!!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα την κινηση και το τσίμπησα το 925 32αρι...πολυ καλο λιγο την μπαταρια φοβαμαι αλλα αρχη ειναι ακομα...απο βονταφον γρμανιας το μοντελο μολις το ανοιξα εκανα αναβαθμιση σε μπλακ και μου ηρθε και το ντατα σενς...

 

Καλησπέρα, εγώ το πήρα (16gb) απο Vodafone Ελλάδας έχω εδώ και καιρό την Black αλλά δεν μου έχει έρθει το Data sence. Πρέπει να κάνω κάτι ή είναι φυσιολογικό???

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό γιατί δεν το 'χει η VF GR...

Σε ευχαριστώ! Αυτό γνώριζα και εγώ μέχρι σήμερα αλλά με το προηγούμενο ποστ νόμισα οτι είχα καταλάβει λάθος. Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! Αυτό γνώριζα και εγώ μέχρι σήμερα αλλά με το προηγούμενο ποστ νόμισα οτι είχα καταλάβει λάθος. Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Ούτε και η Vodafone Γερμανίας το είχε και γι αυτο απόρησα με τον φίλο παραπάνω. Μπορείς να πας σε Nokia care να σου αλλαξουν ρομ ή να το κάνεις μόνος σου πανεύκολα με τον οδηγό του niotheros.

Καλώς ήρθες στην παρέα Mikael......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τί παραπάνω θα κερδίσω εκτός απο το data sence εάν αλλάξω ρομ???? Δεν με ενοχλεί που δεν έχω data sence γιατί έχω απεριόριστα data οπότε δεν χρειάζεται να τα ελέγχω.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο μαύρο βγαινει το 32άρι

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το agps είναι καλό αρκεί να υπάρχει σήμα δικτύου.

Γι'αυτό κλείνεις τα δεδομένα σε 2g δίκτυο.

Για 3G/4G δε συζητάμε καν.

Και για να μην έχεις κολήματα από ram, κλείνεις ό,τι τραβάει ram.

 

Δοκιμάζεις και μας λες πώς πήγε.

 

 

 

 

 

 

Λοιπόν επανέρχομαι στο θέμα του GPS μετά απο τις προτροπές σου να κλείσω τα data να δω πως πάει.

 

Ηβελτιωση ήταν θεαματική. Δεν έχασα το στίγμα σε κανένα σημείο την 30χλμ διαδρομής, ούτε στον Υμηττό μέσα στα τούνελ είχα κανένα θέμα. Καμια σχέση με πριν το GPS. Θα δοκιμάσω αν έχει την ίδια συμπεριφορά και με ενεργοποιημένο το data 2G και θα επανέλθω.

 

Πάντως επιμένω όταν ήμουν στη vodaδεν είχα τέτοιο θέμα.

 

Έχω χάσει τη μπάλα...... Γεγονός Πάντως είναι ότι κλείνοντας εντελώς το data το GPS μου αναστήθηκε!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Bingo. :)

 

Τουλάχιστον αφού γράφουμε που γράφουμε στο φόρουμ,

ας είμαστε χρήσιμοι.

 

Και για όσα θέματα βρίσκουμε λύση για μας,

αρκεί η εμπειρία μας στο μέλλον να είναι χρήσιμη για όλους.

 

Και για να ερμηνεύσω και αυτό

Εγώ πάλι αγαπητοί δεν είμαι ικανοποιημένος από το gps και εννοώ με το here drive το οποίο πολλές φορές σκαλώνει το στίγμα και περνάει κανα χιλιόμετρο μέχρι να το ξαναβρεί. Επίσης δε δουλεύει σωστα στα τουνελ. Χαρακτηριστικά στη διαδρομή από Ελ. Βενιζέλος προς περιφερειακή Υμηττού και έξοδος Κατεχάκη τουλάχιστον 2-3 φορές κολλάει το στίγμα, μπερδεύεται και μπαίνει σε παράδρομο όπως επίσης μέσα στα τούνελ δε συνεχίζει.

 

Το Copilot παίζει πολύ καλύτερα... Εϋχομαι να διορθωθεί στο επόμενο update γιατί για μένα αρχίζει και τρώει Χ.

ενδεχομένως το Copilot δεν αξιοποιεί τα δεδομένα agps από το δίκτυο και γι' αυτό παίζει πολύ καλύτερα σε συνθήκες χαμηλού σήματος δικτύου,

εν αντιθέσει με το HERE Drive που δέχεται και δεδομένα από το δίκτυο (agps-συμφόρηση).

 

και επειδή λες

Οι εφαρμογές στο παρασκήνιο είναι κλειστές. Εχω αρχίσει και πιστεύω οτι από τότε που έφυγα από Voda και πήγα σε Wind συμβαίνει αυτό...

απλά σήμα Vodafone>Wind , άρα η πλοήγηση με το HERE Drive έχει πιο αποδοτική λειτουργία στο δίκτυο με το καλύτερο σήμα.

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

στο φιλο με το καπακι...και σε εμενα δεν εφαρμοζει τελεια...τωρα δε ξερω τι παιζει με τις εγγυησεις, ισως και να το αλλαζουν, αλλα δε θα ρισκαρα να βαλουν τα χερακια τους στο τηλ για ασημαντα πραγματα

 

και για το 4g οσοι ψαχνουν, παιδια δε φταιει η συσκευη, ειναι λιγα τα μερη στα οποια υπαρχει καλυψη...

Link to comment
Share on other sites

στο φιλο με το καπακι...και σε εμενα δεν εφαρμοζει τελεια...τωρα δε ξερω τι παιζει με τις εγγυησεις, ισως και να το αλλαζουν, αλλα δε θα ρισκαρα να βαλουν τα χερακια τους στο τηλ για ασημαντα πραγματα

 

και για το 4g οσοι ψαχνουν, παιδια δε φταιει η συσκευη, ειναι λιγα τα μερη στα οποια υπαρχει καλυψη...

 

μου είπαν ότι το στέλνουν στα κεντρικά και εκεί αλλάζουν όλη την κάσα...αν το αφήσεις όμως έτσι δεν θα παίρνει σκόνες από το κενό;

Link to comment
Share on other sites

μου είπαν ότι το στέλνουν στα κεντρικά και εκεί αλλάζουν όλη την κάσα...αν το αφήσεις όμως έτσι δεν θα παίρνει σκόνες από το κενό;

αξιζει τον κοπο ομως??? ιδου η απορια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι ότι είχε η VF DE Data Sense. Νομίζω κάπου είχε αναφερθεί... :confused:

Ισχυει. Το δικο μου ειναι 32 VF DE και εχει datasense. Εκτος και αν δεν υπαρχει στο 16αρι!

Link to comment
Share on other sites

μου είπαν ότι το στέλνουν στα κεντρικά και εκεί αλλάζουν όλη την κάσα...αν το αφήσεις όμως έτσι δεν θα παίρνει σκόνες από το κενό;

 

σιγα τις σκονες...βαλε μια θηκουλα κ εσυ...οπως και να το κανουμε, δεν ειναι οτι καλυτερο να σκαλιζουν τη συσκευη...και για να αλλαχτει η κασα οπως σου ειπαν, παει να πει πως φευγουν τα παντα πανω απο το κινητο και ξαναμπαινουν σε αλλο...δηλαδη επανασυναρμολογειται η συσκευη...δε θα το ρισκαρα προσωπικα αν δεν υπηρχε λογος....τωρα βεβαια δε ξερω κατα ποσο χανει το δικο σοθ

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για του λογου το αληθες...

 

http://s13.postimg.org/g8zg2419j/IMG_6862.jpg

 

http://s24.postimg.org/hmw6c5x3p/IMG_6863.jpg

 

αν προσεξεις τις δυο πλευρες θα δεις οτι το καπακι δεν εχει την ιδια αποσταση απο το αλουμινιο...

 

σε μενα πχ, ουτε η θηκη της σιμ δεν εφαρμοζει τελεια στην περιμετρο

 

http://s9.postimg.org/nc3ljapu7/IMG_6859.jpg

 

 

 

εν ολιγης, αν εισαι παραξενος(οπως εγω) θα αρχισεις να βλεπεις διαφορα...που αλλοι πχ δε θα τα βλεπουν...πχ ειχα γραψει μερικες σελιδες πριν οτι εμφανιστηκαν γρατζουνιες στην οθονη μου...την οποια ομως μολις σκουπιζα εξαφανιζονταν...τελικα φαινεται ειναι αυτη η ελαιομεμβρανη που φαινεται να αφηνει στιγματα σε δαχτυλιες...

 

θα μπορουσα να πηγαινα για αλλαγμα, αλλα εχω δει διαφορα σε σερβις οπως δαχτυλιες πανω στην οθονη απο μεσα, τριχες(!), γρατζουνιες στις συσκευες που δεν υπηρχαν...κλπ κλπ κλπ...επισης υπολογισε οτι θα μεινεις και χωρις τη συσκευη για μερες...

 

λοιπον δεν αξιζει το ρισκο να ασχοληθεις κατα τη γνωμη μου...βαλε μια θηκη και θα εισαι κομπλε...

Edited by hakunamatata
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει. Το δικο μου ειναι 32 VF DE και εχει datasense. Εκτος και αν δεν υπαρχει στο 16αρι!

 

Το δικο μου 32αρι voda Γερμανίας δεν είχε και γι αυτο του πέρασα ιταλική.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου 32αρι voda Γερμανίας δεν είχε και γι αυτο του πέρασα ιταλική.

 

Ναι αλλά αν θυμάμαι καλά δεν είχες Data Sense με Amber και την έβγαλες. Στην black είχες?

Στην black μου φαίνεται το επανέφερε η VF DE...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν θυμάμαι καλά δεν είχες Data Sense με Amber και την έβγαλες. Στην black είχες?

Στην black μου φαίνεται το επανέφερε η VF DE...

 

με την black είχα μόνο την ιταλική οπότε ίσως έχεις δίκιο (όπως πάντα....)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

σιγα τις σκονες...βαλε μια θηκουλα κ εσυ...οπως και να το κανουμε, δεν ειναι οτι καλυτερο να σκαλιζουν τη συσκευη...και για να αλλαχτει η κασα οπως σου ειπαν, παει να πει πως φευγουν τα παντα πανω απο το κινητο και ξαναμπαινουν σε αλλο...δηλαδη επανασυναρμολογειται η συσκευη...δε θα το ρισκαρα προσωπικα αν δεν υπηρχε λογος....τωρα βεβαια δε ξερω κατα ποσο χανει το δικο σοθ

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για του λογου το αληθες...

 

http://s13.postimg.org/g8zg2419j/IMG_6862.jpg

 

http://s24.postimg.org/hmw6c5x3p/IMG_6863.jpg

 

 

αν προσεξεις τις δυο πλευρες θα δεις οτι το καπακι δεν εχει την ιδια αποσταση απο το αλουμινιο...

 

σε μενα πχ, ουτε η θηκη της σιμ δεν εφαρμοζει τελεια στην περιμετρο

 

http://s9.postimg.org/nc3ljapu7/IMG_6859.jpg

 

 

 

εν ολιγης, αν εισαι παραξενος(οπως εγω) θα αρχισεις να βλεπεις διαφορα...που αλλοι πχ δε θα τα βλεπουν...πχ ειχα γραψει μερικες σελιδες πριν οτι εμφανιστηκαν γρατζουνιες στην οθονη μου...την οποια ομως μολις σκουπιζα εξαφανιζονταν...τελικα φαινεται ειναι αυτη η ελαιομεμβρανη που φαινεται να αφηνει στιγματα σε δαχτυλιες...

 

θα μπορουσα να πηγαινα για αλλαγμα, αλλα εχω δει διαφορα σε σερβις οπως δαχτυλιες πανω στην οθονη απο μεσα, τριχες(!), γρατζουνιες στις συσκευες που δεν υπηρχαν...κλπ κλπ κλπ...επισης υπολογισε οτι θα μεινεις και χωρις τη συσκευη για μερες...

 

λοιπον δεν αξιζει το ρισκο να ασχοληθεις κατα τη γνωμη μου...βαλε μια θηκη και θα εισαι κομπλε...

 

 

δεν έχεις κι άδικο...ειδικά σε μένα το καπάκι δεν είναι τόσο έξω όσο το δικό σου αλλά πολύ λιγότερο...μάλλον θα αποφύγω την επισκευή...αν σκεφτείς ότι παρόμοιο πρόβλημα είχα κι και μ ένα nokia 6500s το οποίο είχε πολύ σοβαρό πρόβλημα με το καπάκι και αφού το πήρα μετά από μέρες από τα κεντρικά [alpha copy] ήταν όπως τους το πήγα!

Link to comment
Share on other sites

Με υγεία να το χαρείς. Ελπίζω μαύρο χρωμα.....:)

Έβαλε η Vodafone Γερμανίας data sense!!!!!

 

 

 

 

 

 

ευχαριστω...με την μπλακ ηρθε και το ντατα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντυπώσεις: πολυ καλη οθονη παρα πολυ καμερα το κινητό παει σφαιρα ουτε υποψια λαγκαρισματος...λιγο με προβληματιζει η μπαταρία που με μικρη χρηση wifi ρουφαει τρελά...περιμένουμε μηπως και στρωσει!!!

:whip:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...με την μπλακ ηρθε και το ντατα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντυπώσεις: πολυ καλη οθονη παρα πολυ καμερα το κινητό παει σφαιρα ουτε υποψια λαγκαρισματος...λιγο με προβληματιζει η μπαταρία που με μικρη χρηση wifi ρουφαει τρελά...περιμένουμε μηπως και στρωσει!!!

το wifi δεν ρουφαει τρελά.... ψάξε αλλού

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

το wifi δεν ρουφαει τρελά.... ψάξε αλλού

 

 

 

 

 

Τραβάει το WiFi αλλα κυριως τραβάει το browsing

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Την φωτεινοτητα την εχω χαμηλη αλλα μικρη η διαφορα σε σχεση με την υψηλη...το browsing παιζει να τραβαει αρκετα..θα το ψαξω λιγο και θα επανελθω...
:whip:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...