Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι έτσι... Δεν παθαίνει κάτι η συσκευή ακουμπώντας σε νερά στο τραπέζι ή χρησιμοποιώντας το στη βροχή.

Αν το χρησιμοποιήσεις για σφουγγάρι όμως... :rolleyes:

 

καλά στην συγκεκριμένη περίπτωση έφαγε ποτήρι:p, αλλά και πάλι εφόσον πλέον είναι τεχνικά εφικτό να κατασκευάζονται με κάποια προστασία από τέτοια συμβάντα θα πρέπει όλες οι ακριβές συσκευές να την διαθέτουν. Τεσπα, τέλος καλά όλα καλά. Τέλος και το off topic. Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις τα παιδιά.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest YiorgosA
Εγω πάντως παιδιά δηλώνω απογοητευμένος από την συσκευή. Τυχαίες επανεκκινήσεις, κολλήματα να μην ανοίγει η συσκευή παρα μόνο με soft reset, περίεργα bugs πχ με ακουστικά να δουλεύει μόνο το ένα ενω μετά από restart στρώνει και ξανακολλαει κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως παιδιά δηλώνω απογοητευμένος από την συσκευή. Τυχαίες επανεκκινήσεις, κολλήματα να μην ανοίγει η συσκευή παρα μόνο με soft reset, περίεργα bugs πχ με ακουστικά να δουλεύει μόνο το ένα ενω μετά από restart στρώνει και ξανακολλαει κλπ.

 

μήπως έχεις ελλατωματική συσκευή ;

 

πήγαινε σε ένα Nokia care να στο κοιτάξουν ή επέστρεψε το πίσω από κει που το αγόρασες

 

εγώ δεν αντιμετώπισα ποτέ τέτοια προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως παιδιά δηλώνω απογοητευμένος από την συσκευή. Τυχαίες επανεκκινήσεις, κολλήματα να μην ανοίγει η συσκευή παρα μόνο με soft reset, περίεργα bugs πχ με ακουστικά να δουλεύει μόνο το ένα ενω μετά από restart στρώνει και ξανακολλαει κλπ.

 

προφανώς έχεις πέσει σε ελαττωματική συσκευή. Μιλώντας εντελώς αντικειμενικά και όχι επειδή είμαι κάτοχος της, είναι από τις πιο απροβλημάτιστες συσκευές που έχουν πέσει στα χέρια μου. Όλα δουλεύουν όπως έπρεπε να δουλεύουν. Τσέκαρε το και επέστρεψε την.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως παιδιά δηλώνω απογοητευμένος από την συσκευή. Τυχαίες επανεκκινήσεις, κολλήματα να μην ανοίγει η συσκευή παρα μόνο με soft reset, περίεργα bugs πχ με ακουστικά να δουλεύει μόνο το ένα ενω μετά από restart στρώνει και ξανακολλαει κλπ.

 

Αυτο με τα ακουστικά εμένα μου το κάνει απο τότε που έβαλα τα 8.1.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι λίγο στεναχωρημένος...

σήμερα δεύτερη μέρα και παρατήρησα ότι στο σκοτάδι ΜΟΝΟ στο εντελώς μαύρο χρωμα υπάρχουν κάποιες μαύρες "κηλίδες" ..δηλαδή πιο έντονο μαύρο σαν να είναι χαλασμένη...το θέμα είναι ότι δεν φαίνεται σε καμια περίπτωση ούτε όταν υπάρχουν και αλλά χρωματα ή όταν είμαι έστω σε λιγο φως. Εννοείται ότι θα το πάω σε μερικές μέρες (θέλω να το χορτάσω πρώτα) σε nokia care αλλά μπορεί καποιος να μου πει γιατι στο καλό συμβαίνει αυτό μόνο στο σκοτάδι;

 

επίσης στον παροχο κινητής τηλεφωνίας μου λέει CV GBIE...

απο που είναι δηλαδη;

Edited by tony97
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι λίγο στεναχωρημένος...

σήμερα δεύτερη μέρα και παρατήρησα ότι στο σκοτάδι ΜΟΝΟ στο εντελώς μαύρο χρωμα υπάρχουν κάποιες μαύρες "κηλίδες" ..δηλαδή πιο έντονο μαύρο σαν να είναι χαλασμένη...το θέμα είναι ότι δεν φαίνεται σε καμια περίπτωση ούτε όταν υπάρχουν και αλλά χρωματα ή όταν είμαι έστω σε λιγο φως. Εννοείται ότι θα το πάω σε μερικές μέρες (θέλω να το χορτάσω πρώτα) σε nokia care αλλά μπορεί καποιος να μου πει γιατι στο καλό συμβαίνει αυτό μόνο στο σκοτάδι;

 

επίσης στον παροχο κινητής τηλεφωνίας μου λέει CV GBIE...

απο που είναι δηλαδη;

Να μην ανησυχείς, το κάνουν όλες οι amoled. Είναι φυσιολογικό.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως γιατι ειχα ξενερωσει εντελως! Με λιγο search καταλαβα οτι ειναι οτι πιο κοινο υπαρχει στις amoled..

Ευχαριστω πολυ!

 

επίσης στον παροχο κινητής τηλεφωνίας μου λέει CV GBIE...

απο που είναι δηλαδη;

Edited by tony97
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως παιδιά δηλώνω απογοητευμένος από την συσκευή. Τυχαίες επανεκκινήσεις, κολλήματα να μην ανοίγει η συσκευή παρα μόνο με soft reset, περίεργα bugs πχ με ακουστικά να δουλεύει μόνο το ένα ενω μετά από restart στρώνει και ξανακολλαει κλπ.

 

Έχεις κομμένη sim μήπως?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

ρωτησα οταν πηγα να παρω micro sim στην vodafone αν εδω (ηρακλειο κρητης) θα πιανω καθολου 4G και ο υπαλληλος μου ειπε πως να παρακαλαω να πιανω 3g..

Αρα απο τις ρυθμισεις να το βαλω στο 3g; κανει οικονομια στην μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που έπαιζα το angry birds epic με πέταξε απο το παιχνίδι 3-4 φορές, λογικά λόγω έλλειψης ραμ. Ειναι απο τι ελάχιστες φορές που μου έχει συμβεί και απλα το αναφέρω σαν συμπέρασμα ότι τελικά και στα wp χρειάζονται 2gb ram.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

ρωτησα οταν πηγα να παρω micro sim στην vodafone αν εδω (ηρακλειο κρητης) θα πιανω καθολου 4G και ο υπαλληλος μου ειπε πως να παρακαλαω να πιανω 3g..

Αρα απο τις ρυθμισεις να το βαλω στο 3g; κανει οικονομια στην μπαταρια;

Βαλτο καλυτερα 2G για να τελειωνεις....και να μην ψαχνει συνεχεια το κινητο σου για 3G,ανουσιο μιας και οπως σου ειπαν δεν πιανεται εκει. Και καλυτερη οικονομια μπαταριας βεβαια

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που έπαιζα το angry birds epic με πέταξε απο το παιχνίδι 3-4 φορές, λογικά λόγω έλλειψης ραμ. Ειναι απο τι ελάχιστες φορές που μου έχει συμβεί και απλα το αναφέρω σαν συμπέρασμα ότι τελικά και στα wp χρειάζονται 2gb ram.

 

 

 

 

 

Μπα.Κακογραμμένο είναι και θέλει αμεσα ενημέρωση.Και στο 930 να δεις κάτι ωραίο σπασίματα που κάνει ας πούμε το gt racing 2...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που έπαιζα το angry birds epic με πέταξε απο το παιχνίδι 3-4 φορές, λογικά λόγω έλλειψης ραμ. Ειναι απο τι ελάχιστες φορές που μου έχει συμβεί και απλα το αναφέρω σαν συμπέρασμα ότι τελικά και στα wp χρειάζονται 2gb ram.

 

δεν θα το έλεγα , και στο 620 που έχω με 512 RAM και στο 925 μια χαρά παίζει το angry birds όπως και στο παλιό Nexus S και δεν με πεταξε έξω ποτέ

 

δεν έχει και 3D graphics και τόσο μεγάλες απαιτήσεις στην μνήμη το angry birds να θέλει τόσο RAM :lol:

 

btw τις προάλλες έβλεπα το Assassin's creed σε ένα 625 και έτρεχε νεράκι

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που έπαιζα το angry birds epic με πέταξε απο το παιχνίδι 3-4 φορές, λογικά λόγω έλλειψης ραμ. Ειναι απο τι ελάχιστες φορές που μου έχει συμβεί και απλα το αναφέρω σαν συμπέρασμα ότι τελικά και στα wp χρειάζονται 2gb ram.

 

 

 

Ξαναπερασέ το από την αρχη και ειμαι σίγουρος δε θα σε ξαναπετάξει.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πάντως να χαντακώνονται οι συσκευές από χαζομάρες των developers...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πάντως να χαντακώνονται οι συσκευές από χαζομάρες των developers...

 

πράγματι, το έσβησα και το ξαναπέρασα, ναι μεν δεν με χει ξαναπετάξει, αλλά η συσκευή θερμαίνεται περισσότερο από κάθε άλλη φορά, δεν την έχω ξαναδεί έτσι και μου έφαγε ένα σκάλωμα μετά από κλήση που αναγκάστηκα να την κλείσω για να ξεκολήσει και έχασε ώρα λογαριασμούς μειλ κλπ. Και είναι και μεγάλος developer η rovio.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

πράγματι, το έσβησα και το ξαναπέρασα, ναι μεν δεν με χει ξαναπετάξει, αλλά η συσκευή θερμαίνεται περισσότερο από κάθε άλλη φορά, δεν την έχω ξαναδεί έτσι και μου έφαγε ένα σκάλωμα μετά από κλήση που αναγκάστηκα να την κλείσω για να ξεκολήσει και έχασε ώρα λογαριασμούς μειλ κλπ. Και είναι και μεγάλος developer η rovio.

 

Με soft reset έχασε λογαριασμούς mail κλπ??????

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε θα την πάρουμε αυτή την εβδομάδα τη Cyan; Δεν μπορώ να περιμένω!

 

περνα μια φινλανδικη rom και την παιρνεις κατευθειαν...τη Cyan

Link to comment
Share on other sites

στο music hub μέσα είναι

 

:lol: :thanks:

 

εντομεταξυ το κινητό το χρησιμοποιώ αρκετα και είναι διαρκος ζεστό!είναι φυσιολογικό ;

Link to comment
Share on other sites

:lol: :thanks:

 

εντομεταξυ το κινητό το χρησιμοποιώ αρκετα και είναι διαρκος ζεστό!είναι φυσιολογικό ;

 

ναι , με την βαριά χρήση ζεσταίνεται κάπως και είναι και καλοκαίρι

 

no worries φυσιολογικότατο είναι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...